Episodes
-
Alissa Šnaider on kutsunud mõttelisele jalutuskäigule noore moekunstniku Karl Christoph Rebase, et avada tema loometöö protsessi tagamaid, mõtestada inspiratsiooni mõjutusi ning eri meediumite põimimise võimalusi. Teeme mõned sammud tagasi lapsepõlve, põikame nii Haapsalu metsade vahele kui välismaa poristele teedele, ning tuleme kunstinäitusele “Re_form_aktsioon”. Siin jätkub tema senise loomingu põhifookusesse seatud kestlikkus. Karl Christoph tõstatab küsimuse, kuidas jätkusuutlikkuse piire nihutada – alates materjalide loomisest või alternatiivsete eetiliste vahendite leidmisest, kuni nendest kontseptuaalse kehakatte kujundamiseni.
-
Episodes manquant?
-
eˉlektron ja kunstifestival “Ma ei saa aru” toovad ühiselt mikrofoni ette vestlusi kaasaegse kunsti teemal – sel korral moekunstist. Oma mõtted voldib meie ees lahti prosaist ja rõivabränd Ellen Richard disainer, Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna vilistlane Andreas Kübar. Andreas tegeleb tegelikult aga veelgi laiemalt kollektiivse kunstiga nii moe, teatri kui muusika alal ning mõtestab eluolu nii läbi sõna kui tegevuskunsti.
Festival “Ma ei saa aru” toimub 9.–11. mail Telliskivi Loomelinnakus. Festivaliga seotud neli näitust, sealjuures Kuppel galeriis asuv Andreas Kübara installatiivne “Telk” jäävad avatuks kuni 18. augustini 2024. Lähem info on leitav koduleheküljel www.maeisaaaru.ee
-
Selleaastase “Ma ei saa aru” fookuseks on moekunst ning ühises podcasti sarjas avame nii tänavuse festivali ja näitustega soetud tagamaid, sorime moekunstnike peades ja kappides, teeme otse- ja järeltõlkeid festivalil kogetud raputustest ja rahuhetkedest. Ühesõnaga - kõigest millest me aru ei saa, sellest räägime!
elektron.art ja kunstifestival “Ma ei saa aru” esimeses episoodis on mikrofonide ees festivali peakorraldaja ja üks festivali peanäituse “Re_form_aktsioon” kuraatoreid Bianka Soe ja näituse kuraator Marion Laev. Juttu tuleb kultuurisündmuste kureerimisest ja korraldamisest, riietega seotud tähendustest, noortest moekunstnike põlvkonnast ja nende reformidest.
-
Here we are talking with Andy Field who is together with his partner Beckie Darlington behind the Book of Riga.
We are talking about how the idea of this project came about. Also How Any failed as a theatre director. Why is there so much art in the world and how to get your brain around it. What is radical nostalgia? And here is a quote for you as well "It's time to re-live your childhood." P.S there is some house music in the end.
-
In this episode we meet Tengyo Kura who is original Pikachu from Japan and just happened to stop by our radio station. We find out more about Pikachu and talk about witchcraft. In the second part of this episode we meet with the children who are behind "The Book of Riga".
-
This a introduction to Nobody's radio. Why, where and how the radio is done. The host through out the series are Hendrik Kaljujärv, Maike Lond, Kaie Olmre and Daria Khrystych.
-
Dinner party. Table for two. Spoiler: they'd eat each other.
New signal subprogram "liminal series" is an exploration of the space between the image and the word. Each piece is an orchestra composed of an image, a sound composition and a text created in the process of making the image. Destination: unknown.
Created by Bohdana Korohod.
Meant to be listened to in headphones.
-
This piece is for the world going ablaze.
New signal subprogram "liminal series" is an exploration of the space between the image and the word. Each piece is an orchestra composed of a mixed media print, a sound composition and a text created in the process of making the print. Destination: unknown.
Created by Bohdana Korohod.
Meant to be listened to in headphones.
Text used in "liminal series #1. fire displaced": "The Cost of Living" by Deborah Levy.
-
Kõige-kõige uuemas “absent translation” episoodis kogus peegeldusi 2023 aasta juunikuus toimunud festivalilt “Ma ei saa aru” helilooja, kriitik ja kirjanik/luuletaja Gregor Kulla. Gregoriga vestlesid vahetult post-kontsert või -vestluspaneel Sanna Kartau, Sigrid Savi, Mikk Oja, Hans-Gunther Lock, Liisa Hirsch ja kirja teel jagas omi mõtteid ka Taivo Lints.
-
Oma online platvormide seeria viimases osas uurib Liisbeth kõikide teadmiste allikat – perekooli foorumit. Teemasid on seal seinast seina ja lugemist jätkub igale maitsele.
-
Selles episoodis vestleb Taavet kahe spetsialisti, Alo Alliku ja Roland Karlsoniga ühel eriti põneval teemal - live coding ehk koodilaiv.
See on programmeerimise etenduslik ja interaktiivne vorm, kus elektroonilise muusikaga tegelejad kirjutavad kontserdi ajal laivis koodi ja projekteerivad seda ka ekraanile. Jutustatakse muusika programmeerimisest, digitaalsest meedialoomest ja selle võimalustest ning arutletake veel mitme miks? kes? kuidas? kus? küsimuste üle.
Kus? vastus on muideks kunstifestival “Ma ei saa aru”, 10. juuni, Must saal ja Arusaamatute helide õhtu:
https://www.facebook.com/events/762846131978801
-
Mia käis “Ma ei saa aru” kunstifestivali raames toimuvatel “Sõna saab heli” ja “Aja rajad” näitustel aru saamas ja üritab teistelegi aru anda. Heli räägib rohkem kui 1000 sõna ja nii ongi parem.
-
"Even though I do not live in Tallinn, seeing Telliskivi change over the years has left an impression on my mental urban map of Tallinn. In July of 2013 I made a series of field recordings around Telliskivi for a friend who was collecting material on 'soundscapes of creative industries'. Listening back to these recordings now still triggered memories of Telliskivi from 10 years ago. This is the power sound has on memory. When considering a concept for this podcast, 'time' and 'layers' became central themes, particularly when observing changes in urban space. Rather than present 'then and now' field recordings as documents I decided to make a more impressionistic piece to convey the sense of how sound, memory and urban space all become woven together through time. I encourage the listener to make a mobile sensory experience, to wander through Telliskivi (or any of your favourite urban spaces for that matter) while listening to this piece."
John Grzinich, May 2023
-
Seekordne uuritav online platorm, on kodumaine kohtingusait rate.ee. Selgub, et nostalgiline suhtlusvõrgustik on aastatele hästi vastu pidanud ja tegutseb siiani täistuuridel.
-
Sel korral on eˉlektroni ja kunstifestivali “Ma ei saa aru” ühise podcasti eetris peagi avatava helikunsti näituse “Sõna saab heli” kuraator Aivar Tõnsol ning näituse kunstnikud Katrin Enni ja Raul Keller. Koos vesteldakse helikunsti mineviku, hetkeseisu ja tuleviku üle, vaadeldakse selle arengut kohalikul kunstimaastikul ning piilutakse näitusele tulevate teoste sisse.
-
eˉlektroni ja kunstifestivali “Ma ei saa aru” ühise podcasti esimeses episoodis räägivad sündmuse peakorraldaja Bianka Soe ja loovprodutsent Herkko Labi Taavet Janseniga festivalist missioonist, minevikust ja tulevikust, sellest, et on okei kunstist ja üldse asjadest mitte aru saada ja loomulikult ka juunis 2023 helikunstile pühendatud festivali programmist.
Kommentaar kommunikatsioonijuhilt Sigridilt: “Rohkem infot saab lisaks kodulehele ka Telliskivi Loomelinnaku instagrammist.”
Kodulehe aadress on muidu maeisaaaru.ee
-
During elektron’s last solidarity screening we have watched “My favourite job”, a short film by Freefilmers collective from Mariupol, Ukraine. This absent translation is a small intro to the event by Bohdana and Taavet and an after-talk with Eva Näf with whom we discussed the trauma processing and how to deal with the news.
Music used in the episode is a film’s soundtrack created by Olesia Onykiienko (https://www.instagram.com/olesiaonykiienko/)
-
9.-11. juunil toimub Telliskivi Loomelinnakus kunstifestival “Ma ei saa aru”, mis keskendub sel aastal helikunstile.
Koos elektron.signal-iga alustame helikunstile ja festivalile pühendatud eriprogrammiga, kus kavas arutelud, “tõlked eemalviibijatele” ja helikõnnakud! Esimene osa eetris 12. aprillil. Olge valmis!
-
Järgmiseks online platvormiks uurib Liisbeth Horn kontingurakendust Tinder. Tõlkes kajastub online-elamus ja erinevate inimeste tinderi-lood.
- Montre plus