Episodes

  • dlaczego web developerzy wciąż próbują pozbyć się REST?  jakie są tego implikacje dla UX i DX?  kiedy powinniśmy użyć jednego, a kiedy drugiego?  kto będzie zwycięzcą Smart Client vs Smart Server, wielkiej bitwy  client-server naszych czasów?  

    Na te pytania odpowie Shawn “Swyx” Wang podczas transmitowanej live  prezentacji z Infoshare 2022! Shawn pracował w tak uznanych miejscach  jak Two Sigma, Netlify i AWS, a obecnie pełni funkcję Head of Developer  Experience w Airbyte.    

  • Każda firma ma swoje własne drogi dotarcia do celu przy pracy nad  projektem oprogramowania. 

    Zawsze jest ona opracowywana we współpracy z  klientami, jednak nie zawsze przebiega ona bez przeszkód. Zdarzają się  sytuacje, w których w trakcie realizacji, na wspomnianej drodze  pojawiają się nieoczekiwane przeszkody, objazdy, ale i skróty, które  mogą tę drogę nieco zmienić, jeszcze na poziomie projektowania. O tym,  jak przeprowadzić taki projekt w miarę bezkolizyjnie, dowiecie się z  tego podcastu  

    Podczas webinaru, na podstawie doświadczeń Synergy Codes, dowiecie się:   Jakie błędy zdarzało im się popełniać i jakie wnioski z tego  wyciągnęli  Czego dzis nie robią, a kiedyś wydawało się im słuszne  Co jest dla nich kluczowe w relacji projektowania oprogramowania dla  klienta  Jak przygotować plan projektowania oprogramowania   W trakcie trwania webinaru będziecie mogli zadawać na czacie również  pytania naszym gościom: Dawidowi Perdkowi i Piotrowi Błaszczykowi.   Dawid jest Principal Developerem w Synergy Codes. 

    Większość czasu  pracował z Angularem, ale realizował też projekty z wykorzystaniem  Reacta i Electrona. Poza pisaniem kodu prowadzi Gildię Software  Delivery, w ramach której badane i udoskonalane są firmowe procesy  dotyczące rozwijania oprogramowania.   Piotr pełni rolę Principal Developera w Synergy Codes. Zaczynał jako  backend developer, lecz od 5 lat głównie związany z frontendem.  Zaangażowany w wiele inicjatyw firmowych, wspierających ulepszanie  procesów. Prowadzi Gildię „Software Stack Diversity”, której celem jest  rozpoznawanie nowych technologii, umożliwiających rozwój firmy w nowych  obszarach.

  • Episodes manquant?

    Cliquez ici pour raffraichir la page manuellement.

  • Sieć Internet jest w dobie kolejnej ogromnej transformacji. 

    Współczesna  infrastruktura i nowoczesne techniki sprawiły, że zupełnie inaczej  podchodzimy do zagadnienia user experience. 

    Minęła już epoka statycznych  plików HTML, przechodząc przez dynamicznie generowane przez serwer  odpowiedzi HTML, następnie REST i GraphQL API, obsługiwane przez liczne  skrypty JavaScript. Dziś na development patrzy się już z zupełnie innej  perspektywy. 

    O kolejnym etapie transformacji opowie nam w wywiadzie Kent C. Dodds.  

    Odpowie nam na pytania dotyczące wpływu nowych doświadczeń użytkowników  na projektowanie, produktywność i cele biznesowe developmentu.   

  • Definicja CI/CD (na przykładzie Gitlab) stanowi fundament sprawnego i  bezpiecznego procesu dostarczania oprogramowania. 

    Od chwili, kiedy kod  powstaje na komputerze dewelopera, aż po jego wdrożenie na produkcję,  jest wiele istotnych działań, które można automatyzować i optymalizować,  a które mają bezpośrednie przełożenie na komfort codziennej pracy. I  właśnie to omówimy z ekspertami, którzy znają się na tym temacie nie od  dziś!  Podczas webinaru dowiecie się: 

       Jakie zalety i wady mają definicje deploymentu w osobnym repo   Jakie są rodzaje zadań QA w pipeline   Na czym polega polityka tagowania obrazów i ich retencji   Jak wygląda przekazywanie sekretów w buildzie  

    Michał jest programistą i architektem oprogramowania. Skupia się wokół  technologii webowych. Adwokat Hexagonal Architecture, poszukujący  prostych rozwiązań, a także trener oraz propagator Domain Driven Design i  Software Craftsmanship.     

    Grzegorz w branży IT jest samoukiem. Związany jest głównie z PHP, ale  nieobce są mu też inne języki. Z biegiem lat coraz bliższy był mu temat  QA, automatyzacji i standaryzacji, dlatego aktywnie udziela się w  tematach statycznej analizy, standardów kodowania, testów, Gitlab CI czy  środowisk opartych o Dockera. Prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec  trójki dzieci. 

  • Czas na kolejny livestream, będący częścią akcji edukacyjnej dotyczącej  tematyki wypalenia zawodowego, stresu w pracy oraz well-beingowych  benefitów pracowniczych. Tym razem, zadamy sobie pytanie jak środowisko  pracy wpływa na zadowolenie pracownika – jak pracodawca może zadbać o  wellbeing w swojej firmie? Jakie są prozdrowotne benefity oraz rozpoznać  wypalenie zawodowe u zatrudnianych przez nas osób?

  • Inaczej na wiele spraw patrzy się z perspektywy pierwszej osoby,  szczególnie w w przypadku niejednoznacznych i trudnych tematów.   

    Na najbliższy podcast zaprosiliśmy Agnieszkę Myśliwczyk, która  pracuje z osobami mierzącymi się z problemem wypalenia zawodowego. Jej  doświadczenie pozwoli nam spojrzeć na te tematykę od bardziej złożonej,   szczegółowej i w końcu unikalnej strony.   Wypalenie zawodowe w branży IT wciąż stanowi niestety bardzo aktualny i  popularny temat wśród programistów, dlatego postanowiliśmy wziąć ten  temat na tapet i wspólnie z platformą TwójPsycholog w cyklu naszych  livestreamów wyjść im na przeciw.   

    Gospodarzem programu jest Kaja Toczyska - Psycholog i Co-founderka serwisu TwojPsycholog.pl. Kaja od ponad 7 lat  zawodowo związana z branżą IT, w której pracuje jako projektantka  produktów cyfrowych (UX Designer). Z wykształcenia psycholożka ze  specjalnością Neurokognitywistyka.

  • Wbrew obiegowej opinii no-code nie zabierze ludziom pracy, tylko ma za  zadanie pomóc devom i napędzić tradycyjny development. 

    W rzeczywistości,  dzięki no-code będzie można skupić się na rozwiązywaniu prawdziwie  ciekawych problemów! No… tak przynajmniej brzmi teoria. Sprawdźmy, jak  to jest w praktyce!   

    Podczas webinaru dowiecie się:   

    Czym jest no-code i full-code   Jakie są różnice w podejście No-Code vs Full-Code   Porozmawiamy również o:    Czy dziś stack technologiczny ma znaczenie?   Czy no-code zastąpi full-code  

    Kamil Tarczyński i Radosław Grębski    Kamil pełni funkcję CTO havenocode - pracę zaczynał od wdrażania i  opieki nad środowiskami serwerowymi (Microsoft Exchange), aby potem  odkryć świat modern workplace: Office365 i Google Workspace, a dwa lata  temu wyspecjalizował się w platformie no-code Bubble   Radosław z kolei jest współzałożycielem i CTO software housu  Stepwise.pl. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w wytwarzaniu  oprogramowania, prelegent, architect Google Cloud. Jest fanem JVM,  Kubernetesa, Rozwiązań Chmurowych 

  • ️Już w ten czwartek kolejny webinar z serii OJDS a w nim:   

    Soft skills w IT - jak rozwijać umiejętności miękkie i dlaczego  rekruterzy tak je doceniają?     Czym są Soft Skille - umiejętności miękkie? Dlaczego umiejętności miękkie są ważne w karierze zawodowej?  Jakie są najpopularniejsze/wymagane umiejętności miękkie poszukiwane  przez rekruterów w branży IT?  Przykłady jak można próbować rozwijać umiejętności miękkie   

    Podczas webinaru przedstawimy najważniejsze kompetencje miękkie, które  są wymagane do pracy na stanowisku programisty. Pokażemy, jak można je  rozwijać i do czego będą nam potrzebne.  Porozmawiamy również o kompetencjach negatywnych, które w codziennym  życiu są dla nas stoperami   Wystąpi: Marlena Zaręba - Head of Study w GoIT    Marlena od ponad 9 lat jest ściśle związana z branżą szkoleniową w  zakresie IT. Przez większość czasu zajmowała się organizacją kursów,  konferencji oraz targów pracy, a obecnie prowadzi również zajęcia  związane z rozwojem kompetencji młodych programistów. Prywatnie miłośniczka sportu i włoskiej kuchni.   

    Psst!  Jak wiecie, GoIT Polska prowadzi kursy programowania dla  początkujących. Jeśli chcecie sprawdzić ich oferty, to wystarczy tylko  jeden klik  https://bit.ly/3bh8RMw

  • Chociaż programowanie i testowanie gier to nieodzowne części gamedev,  to istotną rolę w ich  sukcesie pełni marketing. Skuteczna promocja  przyciąga nowych, a także wpływa na wzrost zaangażowania obecnych  graczy. Przy stale rosnącej popularności i ekspansji branży, praca  marketingowca od gier mobilnych jest dynamiczna, bogata w wyzwania i  przyszłościowa.    

    Zapraszamy na webinar z Kazimierzem Merklejem, Senior Networks Media  Buyer, który opowie Wam o tajnikach pracy w dziale marketingu jednego z  największych producentów oraz wydawców gier mobilnych na świecie.  Poznacie możliwości zawodowe, jakie czekają dla specjalistów marketingu i  osób zainteresowanych karierą w tym obszarze, oraz dowiecie się więcej o  wyjątkowej kulturze panującej w Huuuge.    

    Zobaczcie koniecznie otwarte oferty pracy w Huuuge  Games:   https://bit.ly/3JxzvNO

  • MERN - coś już wam to mówi Jeśli jeszcze nie słyszeliście o MERN  Full-Stack Developerach, to najwyższy czas nadrobić braki   

    Dowiedz się, w jaki sposób tworzyć i rozwijać w pełni funkcjonalne   aplikacje (i nie tylko!) end-to-end bazując wyłącznie na stacku  opierającym się na JavaScript.  Poznaj szybkie i efektywne rozwiązanie,  które może zmienić Twoje spojrzenie na 🇯󠁳󠁳🇸 i jego możliwości.  

    Podczas webinaru dowiecie się:    Kim jest MERN Fullstack developer   Jakie umiejętności i wiedzę powinien mieć MERN Fullstack developer   Gdzie swoją karierę może rozwijać MERN Fullstack developer   Jakie doświadczenie powinieneś zbierać by zostać MERN Fullstack  developer   Jakie są ścieżki edukacji dla MERN Fullstack developer?  

    Łukasz Guc - CEO GoIT. Łukasz od 7 lat  związany z instytucjami edukacyjnym, również z sektora technologicznego.  Doświadczony Project Manager, Designer i Developer.  Z wykształcenia i zamiłowania - archeolog  . Żywy dowód na to, że branża  IT ️ jest także dla humanistów .    

      Psst!  Jak wiecie, GoIT Polska prowadzi kursy programowania dla  początkujących. Jeśli chcecie sprawdzić ich oferty, to wystarczy tylko  jeden klik  https://bit.ly/3vSyg6d

  • Od kilku lat JavaScript znajduje się w czołówce najpopularniejszych  języków programowania – czy to zasługa wyłącznie nieskomplikowanej  składni? Bynajmniej! To elastyczność JavaScript sprawia, że znając  odpowiednie narzędzia i frameworki, developer może zrealizować za jego  pomocą nawet bardzo skomplikowane projekty. Nie bez przyczyny JavaScript  wykorzystywany jest nie tylko w stronach WWW, ale także m.in. w  aplikacjach, rozwiązaniach IoT, czy robotach.   

    Weźcie udział w Webinarze i dowiedz się więcej o możliwościach  JavaScript, ewolucji języka, jego zastosowaniach i prognozach na  przyszłość. Solidna dawka wiedzy i inspiracji przed nami!  Podczas webinaru dowiecie się:   czym jest JavaScript,  jak jest historia i ewolucja użytkowania JavaScript,  jakie narzędzia wykorzystuje,  czemu zawdzięcza swoją popularność,  gdzie można spotkać się z nim na co dzień.  Przez cały czas trwania live-streamu będziecie mogli zadawać pytania,  które zadamy naszym gościom: 

    Maciejowi Sowie, CMO GoIT Polska i  Mikołajowi Kuberze, mentorowi IT. Maciej od ponad 7 lat współpracuje z  przedsiębiorstwami, agencjami i startupami w zakresie rozwoju  marketingu, a Mikołaj pracował, jako Full-Stack Developer w Wielkiej  Brytanii gdzie prowadził własny start-up.  Przez cały czas trwania live-streamu będziecie mogli zadawać pytania  naszym prelegentom.

    Psst!  Jak wiecie, GoIT Polska prowadzi kursy programowania dla  początkujących. Jeśli chcecie sprawdzić ich oferty, to wystarczy tylko  jeden klik  https://bit.ly/3bh8RMw

  • Chcielibyście rozpocząć projekt z użyciem frameworka angular? Nic  trudnego!   

    Dzielić się wiedzą będzie  Tomasz Sapiński, Software Architect w Lufthansa Systems Poland   

    Podczas webinaru nauczysz się:    Czy w ogóle warto używać framework do budowania aplikacji  internetowych?   Jak wybrać narzędzia, które pomagają, a nie przeszkadzają w pisaniu  kodu?  J akie biblioteki wybrać na start?   Jak nie przesadzić z zależnościami?   Jak pisać kod by był czytelny - zrozumiały dla innych?  

    Tomasz obecnie realizuję się jako Software Architect w Lufthansa Systems  Poland. Jest entuzjastą, ekspertem i trenerem frameworków JavaScript  (szczególnie: Angular, NestJs). Czyli – fullstack developer z  zamiłowaniem do frontendu. Oprócz żywego zainteresowania nowymi  technologiami jest również zagorzałym fanem angielskiej piłki nożnej.  Weekendy chętnie przeznacza na wędkowanie.    

    Psst!  Jeśli chcecie sprawdzić, kogo aktualnie Lufthansa Systems Poland  poszukuje do swojego zespołu, zajrzyjcie tutaj  https://bit.ly/3v516jy

  • Osłabiony układ odpornościowy, zaburzenia snu i nastroju, otyłość  brzuszna czy zwiększone napięcie mięśniowe. To tylko kilka z objawów z  objawów wypalenia zawodowego, a aż 2 na 5 pracowników wykazuje  zachowania charakterystyczne dla wysokiego poziomu wypalenia. Czy z  czystym sumieniem mogłabyś/mógłbyś powiedzieć, że nie zaliczasz się do  tej grupy?

    Wypalenie zawodowe w branży IT wciąż stanowi niestety bardzo aktualny i  popularny temat wśród programistów, dlatego postanowiliśmy wziąć ten  temat na tapet i wspólnie z platformą TwójPsycholog w cyklu naszych  livestreamów omówimy następujące tematy:

    Wypalenie zawodowe - czy dotyczy również mnie? ,  Przyczyny wypalenia oraz przykłady zachowań i sytuacji,  Co robić gdy musisz funkcjonować w stresującym środowisku pracy,  Wpływ pracy zdalnej na wypalenie zawodowe.

    Na wszystkie powyższe kwestie podczas livestreamu opowie nam Kaja  Toczyska - Psycholog i Co-founderka serwisu TwojPsycholog.pl. Kaja od ponad 7 lat  zawodowo związana z branżą IT, w której pracuje jako projektantka  produktów cyfrowych (UX Designer). Z wykształcenia psycholożka ze  specjalnością Neurokognitywistyka.

    Ponadto będziemy gościć również Paulinę Ziomek-Wołczkiewicz –  psycholożkę, Coach ACC ICF, Certyfikowana Konsultantka Odporności  Psychicznej, Trenerka Biznesu, oraz Konsultantka HR. Wspiera osoby  aktywne zawodowe w budowaniu odporności psychicznej, aby z odwagą  realizowały swoje cele zachowując przy tym balans i spokój.

  • Jak wskazują badania większość pracowników branży IT niezależnie od  szczebla, odczuwa skutki wypalenia zawodowego. Podobno aż 62%  programistów czuje chroniczne fizyczne i psychiczne zmęczenie, a aż 2 na  5 pracowników wykazuje zachowania charakterystyczne dla wysokiego  poziomu wypalenia.

    Wypalenie zawodowe w branży IT wciąż stanowi niestety bardzo aktualny i  popularny temat wśród programistów, dlatego postanowiliśmy wziąć temat  na tapet i wspólnie z platformą TwójPsycholog, która pomaga znaleźć  profesjonalną pomoc psychologiczną, omówimy następujące tematy:

    Czym jest wypalenie zawodowe  Jakie są najczęstsze objawy wypalenia zawodowego  Kogo najczęściej dotyka wypalenie zawodowe i dlaczego  Co robić, gdy czujemy, że się wypalamy (jak odzyskać równowagę i zwiększyć odporność psychiczną)  Co wpływa na stres w pracy (ciało – zdrowy sen, zdrowa dieta, aktywność fizyczna, hobby, umiejętne odpoczywanie)  Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty

    Na wszystkie powyższe kwestie podczas live-streamu opowie nam Kaja  Toczyska -  Psycholog i Co-founderka serwisu TwojPsycholog.pl. Kaja od ponad 7 lat  zawodowo związana z branżą IT, w której pracuje jako projektantka  produktów cyfrowych (UX Designer). Z wykształcenia psycholożka ze  specjalnością Neurokognitywistyka.

    Ponadto będziemy gościć również Paulinę Ziomek-Wołczkiewicz –  psycholożkę, Coach ACC ICF, Certyfikowana Konsultantka Odporności  Psychicznej, Trenerka Biznesu, oraz Konsultantka HR. Wspiera osoby  aktywne zawodowe w budowaniu odporności psychicznej, aby z odwagą  realizowały swoje cele zachowując przy tym balans i spokój.

  • Głównymi celami frameworka testowego jest m.in. ułatwienie i  przyspieszenie procesu pisania testów, poprawienie wydajności testu, czy  zwiększenie zasięgu testów.  Każdy to wie, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    Prawda? Ale sprawdźmy, jak to wszystko wygląda w praktyce. Zapraszamy  Was na live-stream, podczas którego przedstawiciele Espeo Software  opowiedzą m.in. o:

    Czego dokładnie klient od nas oczekuje?  Co to tak właściwie dla nas znaczy?  I czemu jak zwykle: diabeł czai się w szczegółach?

    Prezentację przeprowadzi dla nas Alina Pohorila, która zajmuje obecnie  stanowisko Quality Assurance Engineer w Espeo i specjalizuje się w  testach webowych oraz mobile. W wolnym czasie lubi gotować, poznawać  nowych ludzi i być na bieżąco z aktualnymi trendami w IT (nie tylko w  testowaniu). Przez cały czas trwania livestreamu możecie zadawać pytania  w komentarzu, a my przekażemy je do Aliny!

  • Zanim złożysz podpis - kilka prawniczych wskazówek odnośnie umów w IT

    Gonisz zlecenie za zleceniem jako freelancer? A może jesteś w trakcie  negocjowania kontraktu w IT? Lub z drugiej strony - prowadzisz software  house lub startup i chcesz mieć pewność, że robisz to zgodnie z  obowiązującym prawem?

    Bezwzględu na udzieloną przez Ciebie odpowiedź, w pewnym momencie  staniesz z długopisem przed umową prawną do podpisania i zadasz sobie  pytanie: “Podpisywać czy nie? Oto jest pytanie”.

    I w tym momencie przychodzimy my - z pomocą  Zapraszamy do udziału w  najbliższym livestreamie, w którym wspólnie z doświadczonymi prawnikami  omówimy sobie umowy w IT na przykładzie realnych projektów.

    Dowiecie się m.in.:   Jak zawierać umowy ze swoimi programistami i klientami?  Jakie rodzaje umów masz do dyspozycji realizując projekt IT?  Czy można podpisać umowę za pomocą systemu do zdalnego zawierania umów?  Co zrobić w sytuacji gdy zamawiający nie interesuje się projektem?  Czy możesz wypowiedzieć umowę wdrożeniową?

    O wszystkim opowie Łukasz Kulicki, radca prawny i Partner w Kancelarii  Linke Kulicki    Łukasz to człowiek o niebagatelnym doświadczeniu. Od ponad 9 lat tworzy  i negocjuje umowy IT, przeprowadził ponad 800 godzin szkoleń w branży  IT, technologicznej i startupowej, a poza tym prowadzi blog “Umowy w IT”  i tworzy autorski podcast “Prawnik w IT”. Możecie kojarzyć go również z  konferencji technologicznych i meetupów IT, w których często występuje w  roli prelegenta.

  • Czy bank może być ciekawym miejscem pracy dla developera?  Wszelkie  wątpliwości rozwiejemy już w najbliższy czwartek (29.06) z ekspertem z  Santander Bank Polska

    Czego m. in. się dowiecie?  Jak działają chaptery i gildie?

    Jakie umiejętności można rozwijać w IT Area Bankowości Korporacyjnej ?

    Dlaczego wdrożyli metodykę Agile i jak zorganizowana jest tak duża jednostka działająca w tej metodyce?

    O wszystkim opowie Piotr Busz - Lider IT w obszarze Corporate Banking w Santander Bank Polska

    Pracował w Biurze Maklerskim Banku Zachodniego WBK i Biurze  Transformacji Strategicznej Banku. Od początku zaangażowany w  transformację Agile.  Budował zespół IT w Tribe Wealth Management, a od  półtora roku kieruje obszarem IT bankowości korporacyjnej. Tematy,  którymi się zajmuje to budowa rozwiązania CRM opartego o platformę  Salesforce, systemu workflow kredytowego dla klientów firmowych i  systemów dostępu klientów firmowych do usług banku (ibiznes24).

  • Wspólnie z firmą https://goit.global/pl/ zapraszamy Was na czwartkowy livestream!

    Webinar będzie dotyczył nowoczesnych metod nauczania programowania  dzieci i młodzieży w środowiskach popularnych gier Roblox i Minecraft.  Porozmawiamy o innowacyjnej koncepcji nauki, perspektywach, a także o  tym, co wynika z naszego 6-letniego doświadczenia w nauczaniu  programowania i ponad 2-letniego doświadczenia w nauce dzieci i  młodzieży za pośrednictwem Minecraft i Roblox. Opowiemy też o metodyce  nauczania, przygotowywanych tutorialach, a także o efektach nauki na  przykładzie naszych kursantów i ich projektów.

    Prelegentem będzie Dmytro Zozulia – JavaScript Developer, specjalista od  digital marketingu, pasjonat IT. Posiada wieloletnie doświadczenie w  komunikacji i prowadzeniu warsztatów edukacyjnych - zarówno online, jak i  na żywo. Trener kursu GoITeens Minecraft Education, na którym uczy i  buduje pewność siebie dzieci, oraz wzmacnia ich wiarę w to, że mogą  samodzielnie programować. Swoim uczniom przekazuje takie wartości i  wiedzę, jakich sam potrzebował będąc w ich wieku.

  • Godzina to wbrew pozorom dużo czasu. Można wówczas uciąć sobie drzemkę,  posprzątać w pokoju, czy pójść na siłownię. Ale można także zbudować  platformę mikroserwisów!

    Jednym z często pomijanych aspektów budowania architektur rozproszonych  jest złożoność związana z wdrożeniem odpowiedniej infrastruktury,  monitoringu i automatyzacji. Na tym webinarze omówimy spektrum  rozwiązań, które mamy do wyboru tworząc nowy system.

    Czego m.in. możecie się spodziewać?  

    📍 Przejdziemy sobie krok po kroku od IaaS, aż do rozwiązania PaaS -  Azure Spring Cloud.  

    📍 Zaprezentujemy również demo, w którym pokażemy w praktyce, jak PaaS  pomaga hostowanie, monitorowanie i zarządzanie mikroserwisami w chmurze.  

    O wszystkim opowie Łukasz Macuga - doświadczony Principal Java  Developer, a obecnie Architekt platformy Geospatialowej dla Ordnance  Survey, która obsługuje ponad 2 miliony użytkowników, korzystających z  kilku aplikacji mobilnych oraz webowych. Interesuje się tworzeniem  systemów rozproszonych działających w dużej skali w Cloudzie zgodnie z  najnowszymi trendami w branży.

  • Chcesz zostać fullstackiem, ale nie wiesz od czego zacząć? 

    Pracujesz na  frontendzie? 

    Przechodzą Cię dreszcze na myśl o bazie danych? Słabo Ci,  gdy słyszysz, kiedy backendowcy przerzucają się swoimi czarami?   

    Wpadnij na webinar, który odwiedzie Cię od tego pomysłu albo... będzie  niezłym startem fullstackowej przygody   (w stacku TypeScript, React, NodeJS, AWS)  

    Nasz prelegent - Dominika Króliczek - jako fullstack developer spróbuje  odpowiedzieć na pytania:  

    Jak jako frontendowiec zdobyć szacunek backendowców?  

    Co to jest ten fullstack?  

    Jak napisać aplikację bez backendowca? 

    Czy backendowcy wychodzą z piwnicy?  

    Czy frontend to programowanie?   D

    ominik jest fullstack developerem w Pragmatic Coders. Zaczynał jako  Java Developer po godzinach romansujący z JavaScriptem. Został  przeniesiony na blockchain, przez chwilę był Junior DevOpsem, aby  finalnie z dumą nazywać się Fullstack Developerem.   J

    ego ulubiona baza danych to PostgreSQL. 

    Technologie, z którymi obecnie  pracuje to TypeScript, React, NodeJS, ExpressJS, Terraform, AWS  Serverless.