Episodes
-
Kormos Alexandrá-val, az E.on tehetséggondozásért és képzés-fejlesztésért felelős senior szakértőjével beszélget Bokor Attila. A podcastból megismerhetitek az E.on-nál zajló sokszínűmentorálási gyakorlatot, ami az újonnan felvettek beillesztésétől atehetségprogramok támogatásáig terjed. Külön izgalmas, és itthon ritkagyakorlat, hogy a mentorálás nem csak konkrét programokhoz kapcsolódik, hanem egy minden évben megújuló mentor pool kialakításával folyamatosan elérhető azok számára, akiknek ez illeszkedik a fejlesztés tervébe. Következő lépésként egy női tehetségeket támogató program kialakításán dolgoznak.
-
Zács Kristóffal, a Roche Szolgáltató (Európa) Kft. HRigazgatójával, a Diageo volt HR vezetőjével beszélget Frisch Anita. Abeszélgetésből kiderül, hogy mire jó a mentoring, miben más, mint a coaching,mi történik akkor, amikor nem működik a mentor-mentorált páros. A Rochementorprogramját megismerve egy olyan gyakorlatra látunk rá, ahol különösennagy szabadságot, autonómiát és felelősséget kapnak a mentoráltak afolyamatban: ők választják ki és keresik meg a mentorukat, ők döntik el, mirőlszóljon a mentoring.
-
Episodes manquant?
-
Bratinka Zsolttal, a Yettel szervezetfejlesztési vezetőjével beszélget Bokor Attila. A podcastbólmegismerhetitek, hogyan zajlik a Yettelnél a mentoring, mik a mentor ésmentorált párosítás szempontjai, hogyan készítik fel a mentorokat, milyeneszközöket használnak a mentorálási folyamat mérésére, nyomonkövetésére. Zsolttöbbször megfogalmazza, értéket látnak abban, hogy a mentoring nagyon sokfélelehet, olyan fejlesztési eszköz, amely nagy szabadságot ad mentornak ésmentoráltnak egyaránt.
-
Új podcastunkban Barabás Katalinnal, az ORFK Szervezetfejlesztésiés Tréningszervezési főosztályának helyettes vezetőjével beszélget BokorAttila. Kati az ORFK mentorprogramjáról mesél, amelyet a beilleszkedés ésmegtartás támogatására alakítottak ki. Szó esik a mentorok kiválasztásáról, azalapvető mentorkészségekről, a mentorok elismeréséről és jutalmazásáról. Egynagyon tudatosan megtervezett, kivitelezett és kivételesen alaposannyomonkövetett intenzív folyamatot ismerhettek meg, ajánljuk figyelmetekbe.
-
Mentorprojekt podcast-sorozatunk következő 4 adásában különböző vállalati mentoring rendszereket mutatunk be nektek. Frisch Anita és Bokor Attila beszélgetnek HR vezetőkkel és szakértőkkel, akik a saját szervezetükben működő mentoring keretrendszerről mesélnek részletesen. A következő adásban Jászné Pető Esztert halljátok, aki az MVM mentoring rendszerét mutatja be.
-
Mentorprojekt podcast sorozatunk 8. adásában Kürtösi Istvánnal, magyar származású New Yorkban élő pénzügyi szakemberrel beszélgetünk. István rendszeresen mentorál vezetőket és egyetemi hallgatókat, mentoráltjai sorsát sok éven keresztül nyomonköveti, figyeli és támogatja. István maga is megtapasztalta annak erejét, hogy valaki hisz benne és segíti, azóta ezt az élményt igyekszik továbbadni. Abban hisz, hogy nagyot lehet álmodni, és használni kell a kiterjesztett ismeretségi hálókat. István régóta nem él Magyarországon, ezért a beszélgetésben gyakran fordulnak elő angol szavak és kifejezések. Hallgassátok meg István nem mindennapi történetét!
-
Mentorprojekt podcast sorozatunk 7. adásában Mihalik Judittal beszélget Bokor Attila és Sándor Péter. Judit kommunikációs szakember, egyetemi oktató, coach és történetmesélő. Hallgassátok meg történeteit a podcastban, ahol szó esik a hős útjáról, mentor archetípusról és a mentor, coach és tanár szerepek különbségeiről és hasonlóságairól. A beszélgetésben sokszor fordulnak a szerepek, Judit nemcsak mesél, hanem kérdez is.
-
„Egy jó mentorfolyamatban a mentor olyan, mint egy locsolókanna, ami öntözi a növényt, amit rábíztak egy rövid időre.” mondja dr. Botos Barbara, klímapolitikáért felelős utazónagykövet, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem docense, akivel egy nagyon érdekes beszélgetést folytattunk. A mentorálással kapcsolatban szóba kerül az időföldrajz, a Liebig-féle minimumtörvény és az, miért fontos, hogy a mentor bölcsessége és tapasztalata mellett naivitását is megőrizze és használja a mentorfolyamatban.
-
„A mentoring nagyobb kihívás, mint a coaching. Mert jól kérdezni meg lehet tanulni, viszont tapasztalat nélkül nehéz tapasztalatot megosztani”- mondja podcastunkban Bábel Gabriella, a Microsoft Kelet-Közép Európai Nagyvállalati Partner vezetője, aki az IT világban dolgozik női vezetőként és a mentor szerepvállalásában is különös hangsúly kerül a női tehetségek támogatására. Gabi mesél a coaching és a mentoring hasonlóságairól és különbségeiről és arról, miért fontos a partneri viszony a mentoringban. Szó esik a szervezeten belüli és kívüli mentoring különbségeiről és arról, hogyan működik a mentoring a Microsoftnál.
-
"Az a lényeg, hogy olyan kapcsolódásokat építsünk magunk körül, amik emelik a körülöttünk lévőket és minket is" - mondja legújabb podcastunkban Dintsér Andrea, a Magyar Vállalatvezetők Üzleti Közössége (MVÜK) Női Vezetői Klubjának vezetője, a YourStory.hu integrált marketing- és kommunikációs ügynökség alapítója és vezetője. Andi mesél arról, szerinte miért sokszorosan win-win helyzet a mentoring, és hogyan használja a stakeholder management eszközt a mentoringban. Elképesztő energiával és szeretettel beszél mentoringról és minden fejlesztő, támogató kapcsolódásról, érdemes meghallgatni!
-
Istenesné Solti Andreával, a Shell hazai elnökével, és mentoráltjával, Szalay Adriennel, a PWC senior menedzserével beszélgettünk. Mesélnek arról, hogyan választották ki egymást, milyen rutinokat alakítottak ki a mentorálás folyamán és hogyan hatott rájuk a közös munka. Érdemes figyelni nem csak arra, amit mondanak, hanem arra is, hogyan jelenik meg a beszélgetésben a kölcsönös bizalom, támogatás és partnerség, amely a mentorfolyamatukat is jellemezte.
-
Horváth-Magyary Voljc Nórával, a K&H Kommunikációs igazgatójával beszélgettünk mentori szerepről, mentori tapasztalatokról. Nóra sok éve mentorál nem csak a bankon belül, hanem más, szervezeteken átívelő programokban is. A podcastban részletesen mesél több konkrét, érdekes mentorálási történetről is.
-
Mentorprojekt néven podcast sorozatot indítunk, amelyben mentorokkal, mentoráltakkal, HR szakemberekkel beszélgetünk a mentoringról. Az első epizódban azt meséljük el nektek, milyen volt részt venni a Hungarian Business Leaders Forum-mal közösen végzett kutatásban, mik voltak a legmeglepőbb jelenségek, legérdekesebb tanulságok.
-
Negyedi podcastunkban a tavaszi karantén idején megjelent The last dance (Micheal Jordan - Az utolsó bajnokságig) című sorozatról beszélgettünk Faludi Viki sportpszichológussal, és Varjasi Gáborral, aki HR felsővezetőként dolgozik és nem mellesleg kosárlabda rajongó. .
A sorozat révén szó esik a sport és az üzleti élet kapcsolódási pontjairól, a csúcsteljesítményről, a kudarcok kezeléséről, arról, miként kerülhetjük el a kiégést, illetve hogyan hat a sportolói múlt az üzleti teljesítményre. Arról is beszélgettünk, hogy vajon tekinthető-e MJ példaképnek és mit tanulhatunk tőle vezetőként.
A beszélgetést jó szívvel ajánljuk azoknak is, akik nem látták a sorozatot.
-
Új podcast adásunk a meetingekről szól. Összeszedtük, hogy milyen tipikus jelenségeket és milyen jó gyakorlatokat látunk a meetingek terén ügyfeleinknél.
Az alábbi kérdéseket jártuk körbe a beszélgetés során: Lehet-e nemet mondani a meetingekre? Milyen hosszú a jó meeting? Miért fontos a résztvevők teljes jelenléte a meetingen? Honnan tudjuk, hogy jól csináljuk a meetingeket? Érdemes változtatni valamin? Mi történne, ha egy időre elhagynánk bizonyos meetingeket? Mit tanultunk a virtuális térben, amit érdemes lesz hosszú távon is megtartani?
Az adás legfontosabb üzenete, hogy nézzünk rá tudatosan a meetingjeinkre és bátran kísérletezzünk ezen a területen is!
-
Második podcastunk témája: a nemtudás. Beszélgetünk a nemtudás élményéről, kiemelt aktualitásáról a covid idején és arról, hogy milyen kihívásokkal szembesülünk ilyen szituációkban. Szóba kerülnek a nemtudásos helyzetek különböző megélései és az is, hogy hogyan kapcsolódik a nemtudás a tanuláshoz, az innovációhoz és a fejlődéshez.
-
Az OD Partner és a Flow közös fejlesztési programjáról, a HR Business Class-ról beszélget Bokor Attila és Kriza András Ilyés Gáborral. Miért áll össze két versenytárs egy közös programra? Hogyan vonunk be HR vezetőket a program kialakításába, és mit szólnak ők a kezdeményezéshez? Kiket várunk a képzésre és további részletek a podcastban...
-
Első adásunkban a visszatérés kérdéseiről, dilemmáiról beszélgetünk. Sok más mellett szóba kerül a Home office és a hibrid működés kérdése, és azok által létrehozott kihívások a cégek számra. Beszélünk a válságnak az irodai terekre gyakorolt rövid és hosszú távú hatásáról és arról is, hogy milyen új stresszeket teremt a visszatérés a munkavállalók és a vezetők számára.
Az adásban elhangzik két interjú, melyekben a témára rálátó partnereink mondják el tapasztalataikat:
Rózsa Katinka, az ingatlan.com HR vezetője
Ladányi Viktória, a TIBA építészstúdió tulajdonosa és ügyvezetője
A beszélgetésben részt vevő tanácsadóink:
Benedek Nikoletta
Bokor Attila
Frisch Anita
Sándor Péter