Episodes
-
Mida näitas võru ja seto keele kasutamise küsitlus? Kuidas kõnelemine on ajas muutunud? Kes ja mis seda mõjutavad? Kokkuvõtte teeb eesti keele lektor Helen Plado.
-
Kuidas on ülikooli naistekliiniku 220 aasta jooksul muutunud sünnitusabi ja arusaamad ning millised võimalused annab ravi- ja teadustööks meditsiiniline sünniregister? Saatekülaline on sünnitusabi ning günekoloogia professor Helle Karro.
-
Episodes manquant?
-
Millistele küsimustele otsib vastuseid rahvusvaheline hingamisteede nakkushaiguste uuring ja kuidas saavad inimesed teadustööle kaasa aidata? Selgitusi jagab meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia kaasprofessor Kristi Huik.
-
Millised igapäevaelus esinevad materjalid ja objektid on aluselised ning millised happelised,miks on halb kui maailmamere ph langeb ja mida kujutab endast ph-graafik? Selgitusi jagab analüütilise keemia õppetooli juhataja,professor Ivo Leito.
-
Milliseid materjalide uudseid lahendusi töötab välja tehnoloogiainstituudi materjalide disaini töörühm ja kuidas käib vanade täiustamine? Selgitusi jagab professor Tarmo Tamm.
-
Mida näitas meie täiskasvanud inimeste suutervise uuring ja hammaste ülevaatus, millised harjumused on hästi juurdunud ning millised vähem, milline on seos sotsiaalmajandusliku olukorraga ja mida tohtrid soovitavad? Ülevaate teeb nooremlektor ning praktiseeriv arst Marjo Sinijärv.
-
Millele paneb rõhku klassikalise Hiina mõttelugu ja muistse Hiina raamat kulgemise kunstist ning kui palju sellest on tõlgitud eesti keelde? Selgitusi jagab Mart Tšernjuk maailma keelte ja kultuuride instituudist.
-
Miks on teadlastel vaja luua start-up ettevõtteid, kus valdkondades nad toimetavad ja milliseid probleeme aitavad ühiskonnas lahendada ning mida see tähendab tudengitele? Mikrofoni ees on majandusteaduskonna külalisprofessor Ott Pärna.
-
Milline on Tartu observatooriumi galaktikate ja kosmilise võrgustiku uuringute uus tase ja kes on kaasatud kolmeaastasesse europrojekti? Saatekülaline on professor Elmo Tempel.
-
Millised on mittekodanike õigused ja vabadused,nende juriidiline ning poliitiline reguleerimine? Selgitusi jagab riigiõiguse kaasprofessor Paloma Krõõt Tupay.
-
Kuidas on arenenud üle-eestilised õuesõppe nädalad ja mida tõotab eesolev. Millised on koolide kogemused, näitavad teadlaste uuringud ning mida ütlevad ülikooli liikumislabori soovitused? Mikrofoni ees on liikumisharrastuse nooremteadur Getter-Marie Lemberg.
-
Kuidas on korraldatud vaimse kultuuripärandi kaitse, selle mõtestamine, väärtustamine ja õpetamine ning rahvusvaheline koostöö? Saates on UNESCO õppetooli juhataja, professor Kristin Kuutma ja eesti ning võrdleva rahvaluule kaasprofessor Elo-Hanna Seljamaa.
-
Sarja 280.saade on naiste ja meeste tippjuhiks saamise teedest, arusaamadest, hoiakutest, nende muutustest ning äsjasest uuringust. Selgitusi jagavad professor Raili Marling ja kaasprofessor Margit Keller.
-
Mis lugu on kandnud eesti rahvast ja kuidas rahvusidenditeet on viimaste kümnendite jooksul muutunud? Saatekülaline on võrdleva poliitika lektor Alar Kilp.
-
Kes ja kuidas jagab seksuaalharidust koolides, millised on õpilaste teadmised ning hoiakud ja noorte seksuaaltervise uuringu tulemused? Selgitusi jagab sünnitusabi ning günekoloogia kaasprofessor Kai Part.
-
Mis on kudede regeneratsioon ja rakuväline maatriks, mida näitavad naha ning maksa taasloomise uuringud ja mida on loota patsientidel ning ravimitööstustel? Mikrofoni ees on riikliku preemia laureaat, rakubioloogia kaasprofessor ja nahahaiguste kliiniku juhataja Viljar Jaks.
-
Mida arvavad mitme maa filosoofid Vene-Ukraina sõjast ajakirja Studia Philosophia Estonica erinumbris? See on veebis kättesaadav kõigile huvilistele. Saatekülaline on peatoimetaja Toomas Lott.
-
Kuidas on korraldatud uussisserändajate õpetamine, mida näitavad lasteaedade ja koolide kogemused, teadusuuringud ja teiste maade kogemused? Saatekülaline on alushariduse nooremlektor Maiki Vanahans, kes ametis ka Saue lasteaaias.
-
Uuel õppeaastal vahetab koolides kehalise kasvatuse välja liikumisõpetus, mille ainekavas on viis valdkonda. Mida see muutus tähendab ning milliseid oskusi peab noortele andma selle seletavad lahti kehalise kasvatuse didaktika lektor Maret Pihu ja liikumisõpetuse nooremteadur Hasso Paap. Saatejuht on Madis Ligi.
-
Millised ravimijäägid jõuavad reoveega Läänemerre, mida need põhjustavad ja kuidas aitab probleeme leevendada käimasolev biokile europrojekt? Selgitusi jagab keemiainsituudi teadur Ivar Zekker. Saatejuht on Madis Ligi.
- Montre plus