Episodes
-
Jaký je rozdíl mezi komunitní a nemocniční porodní asistentkou? Jaké jsou výhody kontinuální péče porodní asistentky? Jaké vztahy panují mezi nemocničními a soukromými porodními asistentkami?
Co si Anna myslí o návštěvní poporodní péči porodních asitentek a jak o sebe pečuje vytížená porodní asistentka? -
Lucie Ratajská je lektorka a průvodkyně žen, také maminka 2 dětí, které se narodily doma v době, kdy domácí porody byly u nás tabu.
Lucie vnímá, že porod byl pro ní prvním krokem k odevzdání se vyšší moudrosti života. Jaké to je rodit doma ve 42. týdnu těhotenství? Jak probíhal příchod na svět u prvního syna a druhorozené dcery? Jak se Lucie dostala k doprovázení blízkých žen k porodům a co jí k tomu vedlo? Je vhodné, aby se porodů účastnily i starší děti a jaké prožitky si z takového zážitku odnášejí?
S bránou života jde ruku v ruce i druhá strana, brána smrti. Jaké jsou Lucčiny zkušenosti s doprovodem při odcházení blízké osoby?
-
Episodes manquant?
-
Jak dvojnásobný otec vnímá domácí porody své ženy?
Jaká byla jeho úloha u obou porodů ? Jak mu pomohly předporodní kurzy a jakou proměnu vnímal poté, co se stal rodičem? Jaké to je, když žena porodí svému muži dítě do vlastních rukou? Jak rodičovství změnilo Ondru ve vnímání pohledu na život?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/ondrej-ratajsky/
-
Krnovská porodnice má pověst porodnice, která je přátelská k přirozeným porodům. Porody do vody byly v krnovské porodnici možné již před 30 lety.
Co dělají v Krnově jinak? Jak funguje porodní tým?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/lenka-petrekova/
-
Laktační poradkyně Mamily působí dnes již ve více než 10 zemích svět. Čím vším se zabývá organizace Mamila , která byla založena před více než 20 lety? Jaké služby nabízí a jak vypadá terénní služba laktačního poradenství? Co ženy nejvíce řeší v oblasti kojení?
Více zde:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/andrea-polokova/
-
Jaké jsou zkušenosti s porodními gauči pro personál i rodičky? Pro jaké rodičky jsou vhodné porodní gauče? Jaký je o ně zájem? Jaké jsou kontraindikace pro porod do vany? Co si Jana slibuje od nově vznikajícího Centra porodní asistence v Ostravě?
Více zde:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/jana-dlugos-nemeckova/
-
V rámci snahy o zajištění komplexní péče o ženy v období těhotenství, porodu a v poporodním období, třinecká porodnice poskytuje službu poporodní domácí péče.
Jak se tuto službu podařilo zrealizovat? Co přináší ženám a jaké jsou výsledky? Jaké procento žen tuto službu využívá?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/zuzana-hotova/
-
Jak může žena připravit své tělo na porod? Proč je důležité umět se opřít o své nohy, zastavit se a vnímat své tělo? Jaké techniky Pavla při své práci využívá?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/pavla-filipova/
-
Jaký je rozdíl v profesi duly a porodní asistentky? Jak se profesně změnila práce Petry, když přišly děti? Jakou systémovou změnu by Petra uvítala, aby se lépe pracovala v terénu? Proč je důležité vzdělávání porodních asistentek a kam se Petra díky vzdělání posunula?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/petra-steiner/
-
Jak se Monika dostala od právničiny k dulování a následně bylinné napářce? Jaké byly Moničiny porody, zejména přirozený porod dvojčat v ostravské porodnici? V čem může bylinná napářka ženám pomoci a jak se jí podařilo dostat do českých porodnic?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/monika-valova/
-
Jaká je role mužů u porodu a jak se nastávající otcové mohou společně se svoji ženou připravit k porodu?
Z čeho mají muži obavy u porodu? Jak se podle Bibiany změnil systém v porodnictví?Více na:
https://naporoduzalezi.cz/podcasty/
-
Miloslava Kameníková je vedoucí porodní asistentka v Centru porodní asistence FN Brno.
Jak takové CPA vypadá a jakým způsobem pracují porodní asistentky v rámci CPA? Jaký rozdíl je v práci porodních asistentek v CPA a nemocnici? Co jsou ty nejčastější překážky narušující běh porodu?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/miloslava-kamenikova/
-
Porod očima dvojnásobného otce. Jak vnímal porod v porodnici a naopak, druhý, nečekaný porod v domácím prostředí?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/podcasty/
-
Jak mohou ženy připravit své tělo na porod, aby probíhal co nejpřirozeněji? Jaké potřeby tělesné a duševní má žena při porodu a jak jí vědomý personál může podpořit?
Jak fyzioterapie pomáhá s léčbou poporodních poranění?
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/videorozhovory/olga-gruberova/
-
V tomto podcastu si vyslechnete 3 porodní příběhy fyzioterapeutky Anny Stromko. Řeč bude i o perinatální ztrátě dítěte, podpoře kvalitních informací, o důležitosti porodního týmu a terapie.
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/podcasty/
-
V tomto rozhovoru uslyšíte o tom, jak funguje malá, matce a dítěti přátelské porodnice, jak vznikla a jakými proměnami prošla. Uslyšíte také názory doktora Němce na zdravotní péči, na autonomii porodních asistentek a poporodní péči porodních asistentek v terénu.
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/podcasty/
-
Porodní příběh - zkušenosti s péčí porodní asistentky a porody v Belgii
Více na:
https://naporoduzalezi.cz/podcasty/
-
V tomto rozhovoru uslyšíte o tvorbě filmů s ženskou a seberozvojovou tématikou, o hledání cesty k uzdravení, aktuální tvorba dokumentu o možnostech komunitní péče porodních asistentek v ČR.
- Montre plus