Episodes
-
Heb jij je ooit afgevraagd wat een coach nu eigenlijk doet en wat een coach voor jou kan betekenen? Ik wel! Ik dacht altijd dat je een probleem of een vraag moest hebben waar vervolgens aan wordt gewerkt in een coachgesprek. Maar Milou legt het mij uit in het begin van de podcast, want een coach kan nog veel meer voor je betekenen! Om je toch nog een beter beeld te geven van de waarde van een coach hoor je verder in de aflevering dat Milou mij gaat coach, spannend!! Waarom ben ik nou niet aangenomen, hoe beïnvloed het nog mijn leven en wat nu voor de toekomst? Wij bespreken het allemaal en ik heb er nu al enorm veel aan gehad. Het is een enorm persoonlijk en kwetsbare aflevering, dus ik hoop dat je hierdoor een beter beeld hebt van de kracht van een coach.
Ben je na deze aflevering overtuigd van de waarde van een coach? Kijk dan even bij Arts in Balans, want zij bieden gratis introductie coachgesprekken zodat jij kunt zien of er een klik is en wat zij voor jou kan betekenen. Lees meer op https://www.artsinbalans.nl/gratis-coachgesprek/
Wil je meer lezen over de podcasts van mij, kijk dan verder op www.medicastpodcast.nl
-
In deze podcastaflevering heb ik Milou de Graaf en Maarten Nuver van Arts in Balans te gast. Maarten en Milou zijn in de corona pandemie gestart met Arts in Balans, een coachingsbedrijf voor artsen. Inmiddels is het meer dan een coachingsbedrijf, want zij ondersteunen bij het sollicitatieproces, geven workshops en zijn veelgevraagd sprekers op congressen. In deze aflevering praten we over het belang van goede zelfzorg tijdens de dienstblokken, maar nemen we ook een uitstapje naar de generatieverschillen binnen het artsenvak.
Ben je naar aanleiding van de aflevering nieuwsgierig naar de video met tips voor de nachtdienst, die vind je hier: https://www.artsinbalans.nl/10-gratis-tips-voor-een-productieve-nachtdienst/
En ben je nu ook nieuwsgierig naar een coachingsgesprek, dan moet je zeker de volgende podcastaflevering met Milou luisteren, maar je kunt je ook direct opgeven voor een gratis coachgesprek: https://www.artsinbalans.nl/gratis-coachgesprek/
Kijk voor meer informatie op https://www.medicastpodcast.nl/
-
Episodes manquant?
-
Aansluitend op de podcastaflevering over respiratoire acidose gaan we in deze aflevering dieper in op hypercapnisch coma. Wanneer spreken we over een hypercapnisch coma? Belangrijker nog, hoe herkennen en diagnosticeren we een hypercapnisch coma? Je leert het allemaal in deze aflevering!
Kijk voor meer informatie op https://www.medicastpodcast.nl/
-
In deze podcast hoor je Wendy Balder, student physician assistant urologie in het Rode Kruis ziekenhuis in Beverwijk. Wendy weet vanzelfsprekend van alles over de urologie. Vandaag neemt ze je mee in de wondere wereld van de blaaskatheters. Misschien denk je dat je er alles al van weet, maar ik heb ook van alles geleerd van haar. Bijvoorbeeld de indicatie voor een Tieman katheter, tips om de meatus van de vrouw te vinden en de relatieve contraindicaties van oxybutinine. Luister mee naar Wendy Balder!
Deze aflevering is gesponsord door Medic Academy, het splinternieuwe platform voor zorgprofessionals die interesse hebben in inhoudelijke ontwikkeling en persoonlijke ontwikkeling. Speciaal voor deze podcast bieden zij een e-learning pakket aan waarbij je naast deze podcast expert wordt in het plaatsen van blaaskatheters. Kijk voor de actie prijs op https://tinyurl.com/actie-medicastpodcast
Kijk voor meer informatie op https://www.medicastpodcast.nl/
-
In deze podcast aflevering heb ik Annemieke Hermans te gast, trainingsactrice en gesprekstrainer met haar eigen bedrijf Buromiek. Zij heeft veel ervaring binnen de zorg in het trainen van slecht nieuwsgesprekken, huiselijk geweld, omgaan met emotie en agressie en hoe je feedback kunt geven. In deze aflevering gaan we het hebben over hoe je het beste een slecht nieuwsgesprek kunt aanpakken, hoe je het meeste uit een codebeleid gesprek haalt, hoe je een medisch beslissing op het gebied van zorg overdraagt naar de patiënt en mijn persoonlijke vraag hoe je op een goede manier feedback kunt geven. Wil je naar aanleiding van deze podcast meer leren over communicatie of zelf oefenen met Annemieke? Bezoek dan zeker haar website www.buromiek.nl of benader haar laagdrempelig via haar instagram: https://www.instagram.com/buromiek/
Kijk voor meer informatie op https://www.medicastpodcast.nl/
-
Er heeft iemand iets in mijn drankje gedaan! Vaak doelen ze dan op GHB, soms ook wel de rape drug genoemd. Dit komt trouwens zelden voor en vaker gebruiken mensen dit recreationeel. Het heeft namelijk behoorlijk wat voordelen ondanks dat wij, als hulpverleners, die niet zien. Vandaag neemt Khadya Reitsma, SEH-verpleegkundige in Gelre Apeldoorn en eigenaresse van Scholing Partydrugs, ons mee in het gebruik en misbruik van GHB.
Deze aflevering is gesponsord door Medic Academy, het splinternieuwe platform voor zorgprofessionals die interesse hebben in inhoudelijke ontwikkeling en persoonlijke ontwikkeling. Kijk voor meer informatie op https://www.medicacademy.nl
Kijk voor meer informatie op https://www.medicastpodcast.nl/
-
Je moet regelmatig een neurologisch onderzoek uitvoeren om te kijken of er sprake is van neurologische problemen. De ene keer ben je gericht op zoek, de andere keer doe je dit screenend. Een standaard neurologisch onderzoek verschilt dan ook van een uitgebreid neurologisch onderzoek bij de neuroloog bijvoorbeeld. Daarnaast is het handig dat je weet welke symptomen je kunt verwachten als er sprake is van een bepaalde aandoening. Maar weet jij nog welke neurologisch test je waarvoor doet? In deze aflevering neem ik je mee in het neurologisch onderzoek.
Lees het volledige transcript op https://www.medicastpodcast.nl/transcripten en vind er andere interessante informatie over de podcast.
-
TIME is brain. Dat is wat je de neuroloog zult horen zeggen als er wordt gedacht aan een herseninfarct. Alleen waar is dat nu op gebaseerd? Überhaupt, hoe herken je een herseninfarct? Misschien ken je de bekende symptomen van een parese, verwarde spraak of afhangende mondhoek, maar er zijn ook subtiele en andere symptomen die kunnen duiden op een ischemisch CVA. Daarom gaan wij het in deze aflevering hebben over het ischemisch CVA.
Lees het volledige transcript op https://www.medicastpodcast.nl/transcripten en vind er andere interessante informatie over de podcast.
-
Waarom geef je iemand trombose profylaxe als diegene clopidogrel gebruikt? Hoeveel dagen moet je ook alweer stoppen bij rivaroxaban? En hoe werkt het ook alweer als je acenocoumarol wilt couperen? Het antwoord op al deze vragen hoor je in deze podcast aflevering. Het is een aanrader om eerst aflevering 39 te luisteren over de stollingscascade. Op die manier kan je deze aflevering makkelijk bijbenen en weet je straks alles over stolling en antistolling.
Lees het volledige transcript op https://www.medicastpodcast.nl/transcripten en vind er andere interessante informatie over de podcast. -
We kunnen dit vaak genoeg herhalen, maar elke keer vergeten we het weer. De stollingscascade met al zijn stollingsfactoren. Ik vertel je opnieuw op een simpele manier hoe de stolling in elkaar zit, geef je ezelsbruggetjes om het dit keer wel te onthouden en misschien blijf het dit keer wel hangen.
Lees het volledige transcript op https://www.medicastpodcast.nl/transcripten en vind er andere interessante informatie over de podcast.\\Op mijn petje af pagina kun je Medecaster worden! We behandelen elke week een podcast onderwerp in maximaal 5 minuten per dag. Ideaal dus om te luisteren tijdens het aankleden, tandenpoetsen of het klaarmaken van je ontbijt. Op die manier ga je de stof volledig beheersen en onthoud je het veel langer dan als je maar 1 aflevering luistert. En wie luistert er nu twee keer dezelfde aflevering? Maar elke dag maximaal 5 minuten een klein deel opfrissen, heel makkelijk en zo effectief! Dus... word Medecaster op petje.af/medicastpodcast -
Het is volop zomer en met die hoge temperaturen bestaat er een reële kans op een patiënt met een hyperthermie. Zeker ouderen of sporters hebben een hoog risico op een hitte uitputting tijdens de warme zomerdagen. Weet jij het verschil tussen een hitte uitputting en een hitteberoerte? Weet jij hoe je een patiënt het beste kan afkoelen? Luister deze aflevering om beslagen ten ijs te komen en neem dan gelijk dat ijs mee om de patiënt af te koelen ;)
Website: www.medicastpodcast.nl
Op mijn petje af pagina kun je Medecaster worden! We behandelen elke week een podcast onderwerp in maximaal 5 minuten per dag. Ideaal dus om te luisteren tijdens het aankleden, tandenpoetsen of het klaarmaken van je ontbijt. Op die manier ga je de stof volledig beheersen en onthoud je het veel langer dan als je maar 1 aflevering luistert. En wie luistert er nu twee keer dezelfde aflevering? Maar elke dag maximaal 5 minuten een klein deel opfrissen, heel makkelijk en zo effectief! Dus... word Medecaster op petje.af/medicastpodcast -
Romée Snijders en Veerle Smit van Compendium Geneeskunde waren bij mij te gast in de studio. We gaan het niet hebben over de fantastische boekenreeks die als basis dient voor mijn podcastafleveringen, maar juist over effectieve tips om met die boekenreeks en mijn podcast te studeren. Want hoe studeer je nu het beste en wat helpt bij jou? Romée en Veerle hebben tien tips paraat voor jou.
Ben je nieuwsgierig geworden naar de boekenreeks, pockets of flashcards? Ga dan naar www.compendiumgeneeskunde.nl en neem eens een kijkje. En als je iets wilt kopen, gebruik dan de code MEDICAST10 voor 10% korting! Altijd mooi meegenomen toch ;)
Website: www.medicastpodcast.nl
Op mijn petje af pagina kun je Medecaster worden! We behandelen elke week een podcast onderwerp in maximaal 5 minuten per dag. Ideaal dus om te luisteren tijdens het aankleden, tandenpoetsen of het klaarmaken van je ontbijt. Op die manier ga je de stof volledig beheersen en onthoud je het veel langer dan als je maar 1 aflevering luistert. En wie luistert er nu twee keer dezelfde aflevering? Maar elke dag maximaal 5 minuten een klein deel opfrissen, heel makkelijk en zo effectief! Dus... word Medecaster op petje.af/medicastpodcast -
Ken je dat gevoel dat je iets zou moeten horen, maar geen idee of je dat ook echt hoort. Been there done that. Het is sowieso best persoonsafhankelijk of je afwijkingen hoort bij je auscultatie. Sommige hebben een heel goed gehoor en horen ook dingen die er niet zijn, andere hebben misschien een iets minder gehoor maar kunnen de ernstige dingen er wel uit plukken. In deze podcast laat ik je niet alleen horen welke afwijkingen je bij de longauscultatie kunt horen, maar überhaupt hoe je een lichamelijk onderzoek doet van de longen. Met inspectie, palpatie, percussie en auscultatie.
Website
www.medicastpodcast.nl
Wil je Medicast Podcast steunen en Medecaster worden? Dat kan via Petje Af! https://petje.af/medicastpodcast/ -
De longen zijn nog nooit zo populair geweest als ten tijde van de COVID pandemie. Ondanks dat we van alles wisten van de longen, bleek het best ingewikkeld. Maar weet jij alles over de longen? Hoe ze eruit zien, waaruit ze bestaan, hoe ze worden bevloeid of hoe de gasuitwisseling gaat? Je leert het allemaal weer in deze podcastaflevering.
Website
www.medicastpodcast.nl
Wil je Medicast Podcast steunen en Medecaster worden? Dat kan via Petje Af! https://petje.af/medicastpodcast/
Mediatip: Het nieuwe ademen van James Nestor -
Zelfs een leek kan jou vertellen als iemand een verminderd bewustzijn heeft. Maar het is lastiger om in te schatten waarom iemand een verminderd bewustzijn heeft. Toch zijn er een aantal grote groepen die je moet afvinken wil je achter de oorzaak van het bewustzijnsverlies komen. Die gaan we vandaag behandelen.
Website
https://www.medicastpodcast.nl
Wil je Medicast Podcast steunen en Medecaster worden? Dat kan via Petje Af! https://petje.af/medicastpodcast/ -
Let op: voor de perfecte ervaring kun je deze aflevering het beste met een koptelefoon of oortjes luisteren
Een paar afleveringen terug hebben we de anatomie en fysiologie van het hart besproken. Een goede basis om verder te gaan naar het lichamelijk onderzoek van het hart. Waar moet je op letten, maar veel meer gevraagd.. hoe zit het nou met die souffles?! In deze aflevering vind je daar het antwoord op met voorbeelden van diverse cortonen.
Website
https://www.medicastpodcast.nl
Wil je Medicast Podcast steunen en Medecaster worden? Dat kan via Petje Af! https://petje.af/medicastpodcast/
Samenwerking met NursesDNA: https://www.nursesdna.nl/catalogsearch/result/?q=hospitrix+professional+line -
Een primeur! Het eerste interview op Medicast Podcast. In deze aflevering vertelt Meneer Megens wie hij is en wat het belang is van medisch en verpleegkundig rekenen. Maar natuurlijk nog belangrijker, hij geeft jou 5 tips mee om snel je rekenkunsten te verbeteren. En dat alles om zijn missie waar te maken, de rekenfouten in de zorg tot nul te verlagen.
Website Medicast Podcast
https://www.medicastpodcast.nl
Meneer Megens
https://www.meneermegens.nl
Vind hier ook nog eens alle tips die hij in deze aflevering benoemd!
https://www.meneermegens.nl/product/whitepaper-5-tips-verpleegkundig-rekenen/ -
Het zijn de patiënten die zo onder je handen vandaan kunnen glippen, patiënten met een hoge gastrointestinale bloeding. Je wilt daarom goed weten hoe zo'n bloeding wordt veroorzaakt, waar je op moet letten met je anamnese en lichamelijk onderzoek en wat de acute behandeling is. Laat de scopie maar aan de MDL-arts over, maar weet wat je daarvoor allemaal kan doen om de MDL-arts erg tevreden te krijgen.
Website
https;//www.medicastpodcast.com
Mediatip: Juf Danielle Academie
https://jufdanielle.com/
https://instagram.com/jufdaniellevideos -
Het wordt tijdens de corona pandemie een beetje een uitstervend ras, maar ze zijn er nog! En ze zullen in grote aantallen weer terugkomen zodra de kroegen en discotheken weer opengaan. De alcohol intoxicaties! Maar wat moet je ermee? Welk klinisch beeld kun je verwachten? En waarom reageert iedereen weer anders op alcohol. Al die vragen worden beantwoord in deze podcastaflevering.
Website
https://www.medicastpodcast.nl
Mediatip - Webinar toxicologie van Make Science Work
https://www.makesciencework.nl/academytoxicologie -
De wondere wereld van het hart. Daar vind je onze natuurlijke pacemaker. Het klopt uit zichzelf, fantastisch! In deze aflevering gaan we het hebben over het hart op celniveau, de anatomie, de coronairen, maar ook de zenuwgeleiding. Hoe zat dit ook alweer. De basis om een ECG te snappen en diverse ritmestoornissen.
Website
https://www.medicastpodcast.nl
Mediatip - Fouten festival 2022
Voor meer informatie en tickets zie hier ↓
https://dejongedokter.nl/foutenfestival/ - Montre plus