Episodes
-
A „magyar rezsimnek” jó esélye van arra, hogy bizalmi viszonyt alakítson ki a jövendőbeli Trump-kormánnyal, a volt amerikai elnök ismételt hatalomra kerülésével pedig egyfajta orbanizáció jöhet Európában, mondta lapcsoportunknak, a Klasszis Médiának Káncz Csaba geopolitikai szakértő. Szerinte Donald Trump azért tudott győzni, mert meghallotta, hogy mit akarnak a „fogyasztók”, a frusztrált kékgallérosok tízmilliói: a munkahelyek visszahozását, a permanens háborúk befejezését és a demokratapártiak által behozott „új nyelv” kivezetését.Miért volt „gyenge és sikertelen” jelölt Kamala Harris? Pontosan milyen lépések várhatók Trumptól? Milyen irányvonalat követ majd az ukrajnai konfliktusban, amely esetében korábban a háború egy nap alatti befejezését ígérte, valamint a közel-keleti válságban, ahol Észak-Gázában „gyakorlatilag népirtás zajlik”? Mit lép majd Trump Tajvan ügyében, amely 2027-re már kínai lerohanására készül? És mi lehet a hozadéka a német kormány bukásának? Aki kérdez: Wéber Balázs.
-
Felfoghatatlan, mégis érthető Donald Trump fölényes győzelme? De ha így van, akkor Orbán Viktornak nem örülnie kéne annak, ami Amerikában történt, hanem félnie attól, hogy abba bukhat bele, ami Harris vesztét okozta. És mi a helyzet Magyar Péter dombóvári meghátrálásával, különösen a Tisza fölényes vezetését mérő kutatás tükrében? E témákról is szó esett az Ez Viszont Privát 26. adásában, amelyben Bózsó Péter, Kovács-Angel Marianna és Litván Dániel beszélgettek.
-
Episodes manquant?
-
Milyen nüanszok befolyásolják az oddsokat? Kit látnak esélyesebbnek az Fehér Házért folyó versenyben a magyarok? Kire fogadnak a férfiak és kire a hölgyek? Mi alapján döntenek a fogadók? Milyen eseményekre lehet fogadni, és mekkora nyereményt remélhetnek? Milyen veszélyek leselkednek azokra, akik nem a kellő körültekintéssel választanak fogadóirodát? Ezekről a kérdésekről is beszélgettünk Tulik Ágnessel, a Vegas.hu marketingigazgatójával.
-
Recesszióba csúszó gazdaság, két éves mélypontra gyengülő forint, tovább erősödő Tisza Párt, súlyosbodó uniós elszigetelődés – itthon és külföldön, gazdaságilag és politikailag is egyre szorultabb helyzetbe kerül a magyar kormány. Összeomlás persze nincs, de míg egy évvel ezelőtt rendíthetetlennek tűnt a hatalom, ma már reális lehetőségnek tűnik a váltás – már Budapest baloldali főpolgármestere is azt mondja, hogy örülne egy Tisza-kormánynak.
-
Az orosz-ukrán háborút relatív kevés magyar újságíró látta testközelből, és még kisebb azok száma, akiknek mindkét oldalról vannak személyes és érdemi tapasztalatai. A kevesek egyike Nyilas Gergely, a Telex újságírója, aki korábban évekig dolgozott moszkvai tudósítóként, az elmúlt években pedig számos alkalommal járt ukrajnai háborús övezetekben, például az oroszok által ostromlott Pokrovszkban, és ukrán katonákkal éppúgy beszélgetett, mint orosz hadifoglyokkal.
-
Nemzeti ünnepünkön beszédet mondott Orbán Viktor és Magyar Péter is, miközben megjelent két meglepő közvélemény-kutatás is, melyek szoros versenyben ugyan, de a Tisza Párt előnyét mérték a Fidesszel szemben. Lakhatási válság van, a kormányzat a budapesti Airbnb szigorítását tervezi, Erzsébetváros pedig a parkolási díjakat emeli óriási mértékben. Hírszerzési információk szerint észak-koreai katonák jelentek meg Oroszország oldalán, de vajon ebből mi és milyen mértékben igaz? Donald Trump „bidenesedik”: egyre meredekebb dolgokat beszél. Tényleg csalásra fogja fogni, ha veszít? Az Ez Viszont Privát friss adásában a hét eseményeiről beszélgettek kollégáink, Bózsó Péter, Dobos Zoltán és Litván Dániel újságírók.
-
A Klasszis Média által működtetett lapcsoportunk Klasszis Klub Live-jának vendége volt Kiss Ambrus, a Fővárosi Önkormányzat főigazgatója, korábbi általános főpolgármester-helyettes, akivel beszélgettünk a Fővárosi Közgyűlésben fennálló helyzetről, Budapest költségvetéséről, a fővárost extra módon terhelő különféle adókról is. Megérdeklődtük, hogy áll a kormányzat tartozása a Lánchíd és a trolibusz-beszerzések összesen 17 milliárd forintra rúgó összegével. Megkérdeztük őt a BKK helyzetéről, a lakhatási válságra adott válaszról, az AirBnb-ről alkotott véleményéről és az atlétikai világbajnoksághoz adott hozzájárulásért, az Egészséges Budapest Program keretében megígért 50 milliárd forint sorsáról is.
-
Ádám Zoltánnal a lapcsoportunk által működtetett Klasszis Klubban beszélgettünk. Annak apropóján, hogy szinte napra pontosan egy éve tanácsolták el a Budapesti Corvinus Egyetemről, miután nem engedte az egyik Mol-nagyrészvényesnek a követelményeket nem teljesítő fiát levizsgázni. Kirúgása miatt az egyetemi oktató, közgazdász pereket indított, amelyek közül az egyik, a munkaügyi még nem zárult le. Ádám Zoltán elmondta véleményét arról is, hogy a felsőoktatási modellváltás, az irányítás átkerülése az államtól vagyonkezelő alapítványokhoz, milyen következményekkel járt, hogyan hatott az oktatás színvonalára. A Klasszis Klub 4. évfolyamának 60. adását most meg-, illetve visszanézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
-
Magyar Péter kézfogása, Von der Leyen attakja, Orbán Viktor riposztjai, Dobrev Klára költői kérdése – vajon melyik volt a strasbourgi európai parlamenti vita legemlékezetesebb pillanata? A magyar miniszterelnök nem omlott össze, és idegenben is ikszre hozta a meccset, de a Tisza Párt elnökének csapdáját nem tudta kikerülni. Múlt és jövő nézett szembe egymással, ahogy Manfred Weber mondta, vagy azért még nem támadott fel a tenger?
-
Miért lett népszerű az online sportfogadás már a 40-50-es korosztályban is? Mi segít abban, hogy közelítő pontossággal megjósolhassuk, hogy melyik sztár mikor fog gólt lőni a Bajnokok Ligájában? Miért lett kevésbé keresett a fogadók között a francia focibajnokság? Mivel segíti a mesterséges intelligencia a fogadásszervező cégeket? Bejön-e fogadásoknál a sportágak közé a vitorlázás vagy a falmászás? A Klasszis podcast mostani adásában Hannus Gábor, a Vegas.hu sportfogadási termékének üzletágigazgató-helyettese válaszolt ezekre a kérdésekre.
-
J. D. Vance a jobb arcát mutatta, és hajszállal nyerte az elnökjelölti vitát. Egy ilyen szoros versenyben akár még ez is döntő lehet. Yaro Patrice külpolitikai szakértőt kérdeztük az amerikai elnökválasztási verseny állásáról, eddigi és várható jövőbeli fordulatairól. Szóba került Donald Trump mentális állapota, illetve az Orbán-kormány hazárdjátéka is. Ez az amerikai elnökválasztási kampány legfontosabb témáit feldolgozó soroztunk első része.
-
Teljes a káosz a Fővárosi Közgyűlésben, nincs többség Karácsony Gergely mögött, így működőképes marad Budapest? Hányan mennek el a Tisza Párt tüntetésére? Orbán Balázs belegabalyodott az állandó hazudozásba? E témák is előkerültek az Ez Viszont Privát legújabb adásában.
-
Az utóbbi években mintha elfelejtettünk volna felháborodni. Például azon, hogy az évi 142 milliárd forintunkba (!) kerülő közmédia egyértelműen pártérdekeket szolgál. Azon, hogy a hatalom minden vélt vagy valós trónkövetelőre ágyúval tüzel, és a gyanú szerint a lejáratáshoz olykor titkosszolgálati eszközöket is igénybe vesz. Azon, hogy mindehhez a médiáját is furkósbotként használja. Vagy éppen azon, hogy állami vagyonelemeket kormányközeli alapítványokhoz szerveznek ki.
-
Tudnak-e, akarnak-e politikai hasznot húzni az árvízhelyzetből a politikusok? Tényleg be kell hívni Magyar Pétert a köztévébe? Tényleg Vitézy Dávidot jelöli főpolgármester-helyettesnek Karácsony Gergely? Csipogtak és robbantak a Hezbollah személyhívói, elhallatszik-e ez Magyarországig? Az Ez Viszont Privát 19. adásában ezekről beszélgettek munkatársaink.
- Montre plus