Episodes
-
Legújabb epizódunkban Dr. Benkovics Júlia szülész-nőgyógyász szakorvossal, szoptatási szaktanácsadóval (@drbenkovicsjulia) beszélgetett Luca, Julcsi új könyvének megjelenése kapcsán, ami Insta oldalához hasonlóan a Magunkról címet kapta.
Szó volt róla, hogy:
- egy ideális meddőségi kivizsgálás hogyan indul,
- miért jobb egyáltalán ha meddőség helyett nehezített teherbesésről beszélünk,
- miért olyan fontos a közérthetőség a nőgyógyászatban,
- a nők szorongása a testükkel, és biológiai folyamataikkal kapcsolatban,
- a női élet ciklusai,
- az a bizonyos ketyegő biológiai óra,
- vetélés,
és még sok más téma, ami a könyv kapcsán eszünkbe jutott, foglalkoztat minket, és azt gondoljuk számotokra is izgalmas lehet!
Az epizódot a Libresse támogatta!
-
Magyarország legrégebbi LMBQI szerveztének, a Háttér Társaságnak a kommunikációs munkatársával, ügyvivőjével, Dudits Lucával beszélgetett Luca ebben az epizódban.
Visszatekintettünk a hazai meleg mozgalmak hajnalára, és személyes értelemben is felültünk a nosztalgia vonatra, Luca (na de melyik?!) feleleveníti első Pride-ozós élményét, majd közösen elemezzük az első vidéki, Pécsett megesett Pride-ot.
Szó lesz még az egyre bővülő LMBTQ + betűszóról, és néhány olyan momentumról a szervezet életében, amely komoly sikernek tekinthető, főleg a jelenlegi politikai klíma tükrében.
Beszélünk a ki imortált, és mit Nyugatról kérdésköréről, illetve a végére egy kis inflaciós ventillálás is jut, a Budaházy-üggyel nyakon öntve.
Ha kíváncsi vagy a Háttér Társaság munkásságára, itt tudsz böngészni: https://hatter.hu/
És amennyiben szeretnéd támogatni a mi munkánkat, itt tudod megtenni: https://www.patreon.com/miafemme
-
Episodes manquant?
-
Fiala Borcsa a WMN magazin főszerkesztője, író, újságíró, valmint „gasztrobubus”, és „ hedonista”, ahogyan ő hivatkozik magára. Az ételek, az ízek, a színek szerelmese, minden szavából, és főztjéből árad a lendület, játékosság és humor.
Borcsával Luca vette fel a beszélgetést, akit Borcsa az otthonában fogadott, megkínált ígyenc falatokkal, és néhány kedvenc írás mentén szálazták szét az anyaság kevésbé tárgyalt aspektusait, csevegtek változó gasztro, - és diéta trendekről(vesszen a káposztalé-diéta), valamint arról miért olyan nehéz elsőre a step aerobic, és hogyan érte utól Murphy Borcsát Firenzében.
Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme
-
folytonosan, kíméletlenül munkára hajt, erején felüli teljesítményre ösztökél., ezt jelenti a hajszolás a magyar értelmező szótár szerint. Még egy e-mailre válaszolás, még egy kis túlóra, még egy esti telefon, esetleg hétvégén, szabadság alatt is pár aprócska feladat elintézése. Megfelelni, teljesíteni, űzni a szakmai sikert, pénzt, elismerést, miközben a saját testi-lelki egészségünk, emberi kapcsolataink, az úgynevezett magánélet egyre hátrébb, és hátrébb kerül a sorban. Szép lassan, és biztosan pedig kiégünk.
Mit jelent pontosan a toxikus hajszolás kultúrája (toxic hustle culture)? Mikor van valójában vége a munkaidődnek? Hogyan alakította át a COVID a munkavégzési szokásainkat? Miért idealizáljuk annyira a szakmai sikereket, és ezért mit vagyunk hajlandóak megtenni? Egyáltalán van-e a kapitalizmustól független, saját sikerfogalmunk?
Na és a nemek közötti egyenlőség kérdését vajon ebbe az epizódba is sikerült bevarázsolnunk?
Berni, és Luca ezúttal nem keresnek, és nem is ajánlanak megoldást a prolémakörre, csupán nevén nevezik a gyermeket, ami gyakran már fél siker!
Íme a cikk amire utaltunk: https://www.goodhousekeeping.com/health/wellness/a38416524/hustle-culture/
Film amire utalunk: https://www.imdb.com/title/tt5503686/
Könyv amire utalunk: https://www.typotex.hu/book/10677/byung_chul_han_a_kieges_tarsadalma
-
A hosszúra nyúlt téli szünet után egy nagyon hot témával térünk vissza a ringbe! 🔥🔥🔥
A BDSM radarunk csalhatatlanul Tóth Eszter (@tothmeszti) felé irányított minket, akit még tavaly interjúztattunk meg az ő megéléseiről, tapasztalatairól, útjáról a BDSM világban. A személyes (és nem szakértői!) perspektíva mellett leginkább a feminizmus szűrőjén és a nemi szerepek aspektusain keresztül vizsgáljuk a hazai BDSM szcénát, amiről (szerintünk) tájékozódni elkerülhetetlen, ha szexuális tudatosságra törekszünk.
Szóval mi is a BDSM; egy szubkultúra, szexuális preferencia vagy egy identitás? Mi volt Eszti útja a BDSM világába? Miért alakult ki az a sztereotípia, hogy a BDSM szexuális aberráció, deviancia, egyáltalán hol húzzuk a határt a “normális” és “nem normális” között, mi az a vanilla szex? Hogyan lesz a BDSM feminista? Ha nőként konszenzuálisan bántanak egy ilyen szituációban, mennyire kapcsol be a társadalmi elnyomás érzés?
Az epizódot Berni, és Luca vették fel Esztivel, szerkesztette, és vágta: Antonia
-
Nyáry Lucával Albert Réka és Wilson Luca beszélgetett a tőlünk megszokott, kendőzetlen stílusban!
Nyáry Luca író, újságíró, műsorkészítő és modell, a magyarországi közélet és kulturális élet egyik legfiatalabb és igazán katarikus erővel felfegyverzett tagja, a Z generáció szóvivője, aki emellett nagyon érzékeny és kritikus gondolkodó.
Lehet-e a nő egyszerre szórakoztató és cuki, de közben professzionális és komoly? Mennyire fontos transzparensnek lennünk a követőinkkel szemben? Mit tehetünk a kiégés és a túlterheltség ellen? Hogyan változik az ember testképe és önelfogadása? Mit jelent az aktivizmus és a feminizmus, a társadalmi felelősségvállalás Luca szerint? Mit adhat a Z generáció az idősebb generációknak, mi az, ami kihívást jelent a genZ tagjainak?Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ Nyáry Lucával, aki a lakásában fogadott minket és nagyon hálás interjúalanynak bizonyult. Megismertük a cicáját, beavatott minket a terveibe a jövőre való tekintettel, és kiderül az is, hogy idén miért marad(hatna) el a karácsony. Na de hogy mikor lesz vége annak, hogy ciszheteró fehér férfiak beszélgetnek egy asztalnál nőügyekkel kapcsolatban, még mindig nem tudjuk…
Köszönjük @spiritophile, hogy beszélgethettünk veled!Az epizódot a @lolipop.hu_ támogatta, köszönjük neki!🍭
A MIAFEMME10 kuponkóddal pedig 10% kedvezménnyel vásárolhattok az oldalukon. Éljen!🥳
-
Antonia kibírja, hogy ne nyomozzon a srácról az első randijuk előtt.
Berni és Luca azt gondolják, hogy ez csak ártalmatlan, szórakoztató időtöltés lenne.
Mindenki csinálja, csak nem szereti bevallani ?!
Az interneten fellelhető infók felkutatása partnerekről, partnerek exeiről, exek partnereiről (és ezek variációi), és ennél súlyosabb esetek is, amikor a másik intim szféráját végzetesen megsértjük... Hol a határ, mivel megyünk már túlságosan messzire ?
Létezik erre is valamiféle “stalkolási” kódex? Lehet-e a stalking szimplán csak a kíváncsiságot csillapító, szórakoztató időtöltés, vagy mindenképp a mentális egészségünkre, önértékelésünkre káros obszesszió?
Esetleg ezt mindig is csinálta az emberiség, csak még az internet szabta lehetőségek nélkül?
A MiaFemme csajok ezúttal sem kertelnek: “antifeminista” vallomások a saját kutakodás históriájukról, amiből lehet okulni, akár megrökönyödni, de jól szórakozni is rajta.
Hálás köszönet a https://lollipop.hu/ - nak, hogy támogatta ezt az epizódot. Hálás köszönet a https://lollipop.hu/ - nak, hogy támogatta ezt az epizódot. MIAFEMME10 a kupunkódunk, amennyiben igénybe vennétek a 10%-os kedvezményt a Lolipop.hu oldalán, ahol szuper intim eszközöket lehet beszerezni.
Ha szeretnél te is epizódot szponzorálni, ezen a linken megteheted: https://www.patreon.com/miafemme
-
“Mit csinál a férfi 2022-ben” - teszi fel a kérdést Horváth Zsolt, a mai epizód vendége, aki a Kultikus podcast hostja is egyben, a Phenom Magazin vezetője szerkesztője, valamint a Romaversitas kommunikációs managere.
Vajon a végletek korszakát éljük? Egyidejűleg istenítjük az ügyeletes“puhafiúkat”, és emeljük piedesztálra a hipermaszkulinitást, na és mi a helyzet az incelekkel ?Nem ellentmondásos kissé, hogy a nagy test pozitivitás korszakában soha nem látott számban módosítjuk a testünket, a kor aktuális trendjére szabva (szó szerint)?
Zsolt mesél kedvenc pop kulturális ikonjairól, akik formálták férfi képét, saját megéléséről, ami a változó nemi szerepeket illeti, az ezzel járó összes szépséggel, és kihívással együtt. A whiskey, - és izzadtságszagtól a szomorú tekintetű poétákig, két podcaster egy adásban!
Hálás köszönet a https://lollipop.hu/ - nak, hogy támogatta ezt az epizódot. MIAFEMME10 a kupunkódunk, amennyiben igénybe vennétek a 10%-os kedvezményt a Lolipop.hu oldalán, ahol szuper intim eszközöket lehet beszerezni.
-
Sosem volt még ennyire retusált a női test, a nyomás alól pedig, ami azt mondja változtassunk a külsőnkön, mi sem menekülünk. Végtelen számú, típusú módszer van arra, hogy "szépülj", "fiatalodj": botox, fillerek, hyaluronsavas ajakfeltöltés, mikrotűs kezelés, és műtét műtét hátán. Na de mennyire befolyásolnak ezek a beavatkozások minket, és hol húzzuk meg a határokat? Ebben az adásban egyikünk még "botox coming outol" is! Egy rég várt epizód következik a szépeszeti beavatkozasokról, amiben alaposan kivesézzük a cseppet sem könnyű témát őszinte, tabuk nélküli girltalk üzemmódban.
Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme 2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/ És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected]
Szerkesztette & felvette: Antonia & Berni & Luca
-
Ezt az epizódot Luca vette fel Benedek Ágotával, és roppant módon kíváncsi volt, vajon a Rumbarumbamm, és a most megjelent Állva maszturbálok című könyvek szerzője vajon a való életben is annyira cinikusan áll-e az élet nagy kérdéseihez ahogy azt könyveiben teszi. Nem áruljuk el mire jutott, hallgasd meg az epizódot, és döntsd el magad!
Szó lesz a könyv borítójának apropóján (ami egy gyógyszeres dobozt imitál) a még mindig tabuként kezelt mentális betegségekről, arról, hogy miért csak szakítás után szokás lecserélni a rongyosra hordott fehérneműket, hogy fél-e Ágota a könyveiben szereplők kollektív haragjától, na meg arról a bizonyos F betűs szóról…
Az epizódot a Libri támogatta, amit ezúton is köszönünk nekik.
Ha pedig még karácsonykor is provokálnátok, akkor rendeljétek meg időben az Állva maszturbálokot:
https://www.libri.hu/konyv/benedek_agota.allva-maszturbalok.html
-
A mai epizódban három Disney hercegnőt mutatunk be kicsit másként, akik Antonia szabad lelkét inspirálták gyerekként, és azt üzenték számára, igenis vár rá a nagy világ! Hasonló epizódot eddig még nem készítettünk, megismételhetetlen, unikális, és pár meglepetést is elrejtettünk benne! Felkészültetek?!
Alvó hercegnők vs. akaratos hercegnők, a Disney eltitkolt drag queenjei, a dalok rejtett üzenetei, na meg a sötét történelem, ami cukros tündérmesébe lett csomagolva. Ja, és persze az elengedhetetlen tabuk nélküli explicit MiaFemme stílus.Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme 2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/ És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected]
Szerkesztette & felvette: Antonia & Berni & Luca
-
Valódi konszenzuális szerelmet érezhetett a királyfi, a kómában fekvő Hófehérke iránt? És tényleg annyira perverz volt az a hét törpe, vagy ezt már csak Luca költötte hozzá? Na és miért olyan piros az a Piroska? Teljesen tönkretesszük gyerekkorunk meséit ha feltesszük magunknak ezeket a kérdéseket?
A mai epizódban Betti, és Luca hoznak egy-egy klasszikus mesét (Antonia meséje a 2. részben hangzik majd el), ami az ő gyerekkorukat is árnyalta, és kortárs elméletek segítségével újraértelmezik őket, valamint beleásnak azok sokszor sötét, mögöttes szimbolikájába. Szexuális bántalmazás, első menstruáció, nők közötti szolidaritás, önrendelkezés, és ageizmus, ezek bizony mind ott lapulnak az ártatlannak tűnő kis történetekben, hiszen társadalmunkat képezik le. Készen álltok, hogy lerántsuk a dolgos törpökről a leplet? Explicit tartalom.
2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/ És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected] Szerkesztette & felvette: Antonia & Berni & Luca
-
Na de kik vagyunk mi, hogy ítélkezzünk?! Hm… lássuk csak… Először is, ÜDV a MiaFemme évadnyitó epzódjában!!! Berni, Luca, és Antonia végre egy időben, egy helyen. Egy hosszú nyári szünet után arra gondoltunk egy KÖNNYED, és szórakoztató témával vágunk neki az új évadnak, azonban még ez a topik is erős érzelmeket kavart fel bennünk, és saját előítéleteinkkel is szembe kellett nézzünk. Az ageizmus valódi, és könnyen bele lehet csúszni a csapdájába…
Beszéljünk tehát a korkülönbségről! Hol húzzuk meg a határt egy romantikus kapcsolat esetén, mi nyomogatja azokat a bizonyos gombjainkat, és miért? Miért érzünk viszolygást a férfi javára történő nagy korkülönbségnél? Fordítva jobban működik, idősebb nő, fiatal férfival? No és mi a helyzet az azonos neműek kapcsolatával? A szokásos, személyes hangvételű, tabuk nélküli girl talk, ahol J. Lotól indulunk, és ki tudja, talán az escort srácoknál lyukadunk ki…
Julia Zelg: https://www.insider.com/24-year-old-youtuber-marries-her-61-year-old-girlfriend-2019-7
Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme
2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/ És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected]
Szerkesztette & felvette: Antonia & Berni & Luca
-
How do we overcome eco-anxiety? What is ecofeminism? And why do morel mushrooms smell so strongly of sperm??!
Lucy is joined by biologist Anna and art educator Dotya to talk about mushrooms, collective learning, developing empathy, dismantling oppressive systems, embracing ecofeminism, tuning into our erotic selves, and connecting more deeply with Nature.
We’re so grateful to Anna and Dotya for this healing and nourishing discussion. If you want to hear more, join them on 15 July at Bánkitó Festival, or join them sometime for a GombaRajzoló (mushroom-drawing) workshop.
MiaFemme English podcasts are put together voluntarily, so if you want to be an accomplice, you can support us on Patreon: patreon.com/miafemme. We're a little slow with our episodes lately (!) but we aim to release one at least once a month. Follow us on IG @miafemme_english, and if you're looking for a business partnership, email [email protected]
-
Találós kérdés következik. Szőrös, hajadon, és utálja a férfiakat, ki az? Nos, egyesek szerint a feminsták, de ez valóban így volna? A sztereopítiák helyett, jöjjön egy kis megismerés! Mit tettek ők a mai nőkért, és mi mit teszünk értük? Például szentelünk nekik egy egész minisorozatot, így tisztelegve ideológiai ősanyaink előtt, és hullámról hullámra vesszük a különböző történelmi korszakokat, feminista mérföldkövek szerint. A nulladik lépés saját feminizmusunk eredetének felderítése, valamint a feminista előfutárok, azaz a "protofeministák" szellemi hagyatékával való megismerkedés. Közben pedig dilemmázgatunk szokás szerint, például ezekről --> Miért van annyi általunk feminista értékeket képviselő ismerősünk, aki mégsem hívja magát feministának? Milyen családi minták hatására valljuk mi magunkat feministáknak? És hogyan érezhették vajon magukat ezek az asszonyok, olyan korokban élve, amikor még csak nem is létezett a mai értelemben vett modern feminizus? Készen álltok?!
Forrás: https://nokert.hu/tue-20100518-2251/498/6/feminizmus-tortenete-vazlatos-attekintes
Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme
2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/ És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected]
Szerkesztette & felvette: Berni & Luca
Vágta: Antonia
-
It’s Lucy’s birthday, so she’s joined by Berni (Betti), one of the hosts of MiaFemme’s Hungarian series, to reflect on the day and what it means. How are birthdays different in your 20s, 30s, 40s? Why do so many women feel sad or anxious about getting older?
In this episode, we examine our grey hairs and wrinkles in fine detail, and discuss how the beauty industry feeds on our insecurities. We tackle the taboos around ageing, and try to define, what makes a 35 year-old woman ‘successful’? And why the f*** do we care so much?
Many of our podcasts are put together voluntarily, so if you want to be an accomplice, you can support us here: https://www.patreon.com/miafemme. A new MiaFemme English episode will drop once every 3-4 weeks, follow us for more content on Instagram: @miafemme_english. And if you're looking for a business partnership, email [email protected].
-
Berni (Betti), és Luca vették fel adást, annak apropóján, hogy a médiában, és a baráti, ismeretségi körben is egyre hangosabbak azok a hangok, akik a választási eredmények tükrében azt mondják nincs tovább, innen menni kell. Így aztán ez az epizód is egy menni vagy maradni pro és kontra ütköztetésnek indult, majd egy miért jöttünk vissza, miért maradunk mi végül (egyelőre legalábbis) itthon beszélgetéssé kerekedett. Miért nem pakoljuk a cókmókot és menekülünk az aktuális politikai és ideológiai helyzet elől? És egyáltalán miért jöttünk mindketten vissza külföldről? Mégsem volt kolbászból a kerítés?Libsi hisztéria vagy ideológiai, egzisztenciális elűzetés? Igaza lenne a tudjukkinek, Magyarorszgnál jobb hely nincs is széles e világon? Sok-sok személyes élmény és vélemény mentén rágtuk át a választások utáni helyzetet, és az ennek mentén kialakult emigrálási dilemmákat. Vigyázat elfogult, de őszinte tartalom!
Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme 2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/ És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected]
-
Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme
2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/
És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected]
-
Salome táplálkozástudományi szakember, méghozzá: nem testsúly központú egészségfejlesztő táplálkozástudományi szakértő és intuitív étkezés szakértő. Wow, ti tudjatok ez mit takar? Beszélgettünk fontos és itthon talán még elhanyagolt témákról, mint a diéta kultúra, ételekkel és testünkkel való kapcsolatról , testsúly stigmatizációról és önelfogadásáról. Gondolkodtatok már azon, hogy nőként (és már kislányként is) miért tulajdonítunk ekkora hangsúlyt a szépségünknek és testünknek? Sok esetben miért ezek az elsődleges erényeink es céljaink? Errő is beszélgettünk a mai epizódban.
Kiveséztük, hogy mennyire átszövi es meghatározza az életünket a diéta kultúra es a test kultusz, és ez miért problémás
Tudtátok, hogy milyen hatásai vannak/ lehetnek ennek, es mi mit tehetünk ellene, hogy tudnánk kilépni belőle?
Kíváncsiak vagyunk a ti véleményetekre is, megéltetek nehézségeket a téma kapcsán?
Nézzetek meg Salome instáját, ott további szuper hasznos es érdekes információt találtok: https://www.instagram.com/salomekuruczphd/
Ha szeretnétek cinkos társaink lenni az adásokban, itt tudtok minket támogatni, hiszen nem minden adásunk kap szponzorált tartalmat, ezért azt igyekszünk ilyenkor öszedobni, köszönet: https://www.patreon.com/miafemme
2022-től az adásaink minden vasárnap hallhatóak, kövess minket Instán még több tartalomért, ha több MiaFemme-re vágysz, vagy írnál agyalnál velünk: https://www.instagram.com/miafemme/channel/
És ha üzleti együttműködéssel kapcsoaltban keresnél írj itt: [email protected]
-
It's election week in Hungary, and this April 3rd, Hungarians will also voice their views in a referendum on the controversial Child Protection Act.
For months, we've been out in the streets protesting this law that puts LGTBQI+ people in the same category as paedophiles (wtaf?!) and, instead of protecting kids, will put a whole generation of queer and trans children at risk.
In this episode, Lucy meets Laura Schlingloff, one of the co-founders of queer walking group Dykes on Hikes Budapest. We take a stroll through the complexities of the word "Dyke", before discussing Laura's personal journey towards pregnancy with her Hungarian wife Zsuzsanna. Laura explains the barriers that exist for same-sex couples embarking on parenthood in this part of the world, and Lucy and Laura chat about the Child Protection Act from the perspective of queer parents raising children in Hungary.
Follow Dykes on Hikes @dykesonhikes_budapest (Instagram)Read about the word dyke here: https://www.pinknews.co.uk/2018/06/01/is-the-word-dyke-offensive/Read about Hungary’s Child Protection Act here: https://telex.hu/english/2021/06/23/hungary-anti-lgbt-law-sexual-minorities-portrayal-promotion-paedophilia-viktor-orban-ursula-von-der-leyenRead about the referendum on the Child Protection Act here: https://www.euractiv.com/section/non-discrimination/opinion/why-orbans-child-protection-referendum-makes-no-sense-and-why-it-does/In Hungarian: Read about Amnesty Hungary & Háttér Society’s referendum campaign, Érvénytelenül, here (in Hungarian): https://www.ervenytelenul.hu/And if you’re able to vote in Sunday's referendum, remember: Fontos a két X! Don’t forget to put 2 X’s!
#ervenytelenul #fontosa2x
ALSO! Many of our MiaFemme English podcasts are put together voluntarily, so if you want to be an accomplice, you can support us here: https://www.patreon.com/miafemme. A new MiaFemme English episode will drop around once every three weeks, follow us for more content on Instagram: @miafemme_english. And if you are looking for a business partnership, email [email protected].
- Montre plus