Episodes

  • Як би ви описали англійську одним словом? У нас є кілька варіантів: «інструмент», «пригода», «вікно». П’ятий епізод четвертого сезону MRIYDIY podcast уже в ефірі! Разом із Лідією Білас – ведучою подкасту та засновницею Мережі освітніх проєктів МрійДій, та Оленою Брик – викладачкою англійської мови та завідувачкою кафедри іноземних мов у школі МрійДій, ми вирушаємо у захопливу подорож у світ англійської мови.

    У епізоді про таке:

    – Як перетворити англійську на фундамент для мрій – аналог LEGO для вашого майбутнього?

    – Чи справді можна вивчати мову через футбол, кулінарію та улюблені фільми?

    – Чому не варто боятися акценту і як це зробити своєю перевагою?

    – Як ідіоми Адель можуть допомогти вам розуміти британську культуру?

    – Як мова розширює кордони вашого світу та додає нові барви у ваше життя?

    Цей епізод не тільки про граматику чи слова – це історії, лайфхаки та справжнє натхнення. Олена Брик поділилася, як вона навчає дітей, адаптується до інтересів учнів і знаходить незвичні способи зробити мову ближчою кожному. Епізод був записаний у затишних стінах львівської школи МрійДій. Слухайте на подкаст-платформах Radio SKOVORODA та розказуйте нам у коментарях, які нестандартні способи навчання допомогли саме вам?

  • Які секрети приховують ваші родинні архіви? Чому історія іноді звучить цікавіше за найкращі детективи? І чи замислювалися ви, що вона може навчити уникати помилок? У четвертому епізоді четвертого сезону MRIYDIY podcast ми вирушили в захопливу подорож історичними лабіринтами разом із Тетяною Шевчук – викладачкою історії у школі МрійДій. Разом з ведучою подкасту та засновницею Мережі освітніх проєктів МрійДій Лідією Білас поговорили про таке:

    – Чому історія – це не сухі дати, а захопливі особисті історії?

    – Як навчитися не піддаватися маніпуляціям?

    – Які сюрпризи може приховувати ваше родинне коріння?

    – Що таке «свідоме громадянство» і чому це важливо?

    – І чи можна знайти в історії ключ до майбутнього?

    Також пані Тетяна поділилась рекомендаціями книг, які варто прочитати!

    Уявіть собі тихий куточок із книжками, шелест сторінок і тепле світло ламп… Саме в такій бібліотечній атмосфері львівської школи MRIYDIY був записаний цей випуск. А що для вас означає бути свідомим громадянином? Пишіть в коментарях, діліться своїми враженнями та слухайте на подкаст-платформах Radio SKOVORODA.

  • Episodes manquant?

    Cliquez ici pour raffraichir la page manuellement.

  • У третьому епізоді MRIYDIY podcast поринемо у світ життя, що вирує навколо нас, з незвичним поглядом на звичне. Якщо біологія не була вашим улюбленим предметом у школі, послухайте цей епізод – вас здивує, наскільки наука може стати джерелом натхнення! Спойлер – після прослуховування подкасту ви почнете більше помічати деталі навколишнього світу. Наша гостя – Юлія Комаринська, викладачка біології та заступниця директора з освітньої програми у школі МрійДій. Пані Юлія надихає розглядати біологію як справжнє мистецтво. Із засновницею школи МрійДій та ведучою подкасту Лідією Білас поговорили про таке:

    – Як через спостереження природи формувати у дітей емпатію та любов до світу?

    – Як взаємодія з природою формує в дітях чуйність і турботу про навколишній світ?

    – Чи можуть сучасні технології допомагати у пізнанні світу?

    Також Юлія Комаринська поділилась рекомендаціями фільмів про наукові відкриття, які варто переглянути всією родиною. Слухайте та діліться своїми враженнями, аби наука стала ближчою кожному на подкаст-платформах Radio SKOVORODA.

  • Валютою у нашому світі є стан. І щоб його розуміти, треба рефлексувати. Саме про це і поговоримо у наступному епізоді MRIYDIY подкасту. Як перетворити помилки на можливості, а розчарування – на нові горизонти? Як рефлексія емоцій разом із дітьми впливає на їхній розвиток? Що таке мрієтерапія і як її запровадити в життя? Яким чином практика рефлексії може сприяти підвищенню впевненості у власних силах та самооцінки у дорослих та дітей?

    Гостем цього епізоду є Ярослав Качанов, керівник тьюторсько-менторської служби у Школі повного дня MriyDiy. А Лідія Білас, ведуча та засновниця Мережа освітніх проєктів MriyDiy, а ще справжня мрійниця, розповіла про те, у якому середовищі та при яких умовах народжується мрія. Також Ярослав поділився вправою, яка допоможе слухачам віднайти власну мрію. Передаємо атмосферу даху київської школи MriyDiy в новому епізоді на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud та MEGOGO Audio.

  • Четвертий сезон MRIYDIY podcast розпочинається сьогодні! Його ведуча – Лідія Білас, засновниця Мережі освітніх проєктів МрійДій. Перший гість – Артур Пройдаков, вчитель української мови та літератури та виконавчий директор Освітньої фундації МрійДій.

    Чи читають діти, якщо читають батьки? Чим схожі Джокер та Чіпка у творі Панаса Мирного «Хіба ревуть воли як ясла повні»? Як такі порівняння заохочують читати більше? Чи треба шукати взаємозв'язок між літературою та особистим життям? Чи можуть любителі логарифмів захопитись літературою? А також ділимося особливими книгами від одного з десятки найкращих вчителів світу та засновниці мережі освітніх проєктів МрійДій.

    Слухайте на подкаст-платформах Radio SKOVORODA. Обережно, після прослуховування фіксується підвищення цікавість до літератури. Записали епізод серед книг, у затишній бібліотеці школи МрійДій у Києві на Рибальському.

  • Дитинство одне, обмежене в часі й проживається нині під час війни. Як зробити так, щоб попри всі виклики й складнощі період дитинства був щасливими, говоримо у шостому та завершальному епізоді третього сезону MRIYDIY podcast. Що робити з тривожністю? Як заспокоїти себе та допомогти заспокоїтись дитині? Який має бути план, коли в родині є кілька дітей? Яким чином посортувати та прокомунікувати емоції?

    Як завжди, власним практичним досвідом діляться:

    Ірина Тулякова, CVO мережі освітніх проєктів МрійДій й голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей;

    Вануі Мартиросян, психологиня Gen.Ukrainian;

    Оксана Лебедєва, засновниця Gen.Ukrainian;

    Катерина Булавінова, медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

    Більше корисних порад, які варто застосовувати в житті, будуючи стосунок з диною чи дітьми, вже на подкаст-платформах Radio SKOVORODA.

  • Слухати й нічого не робити – складно, але іноді це дієвий спосіб стати для дитини добрим дорослим другом. У п’ятому епізоді третього сезону MRIYDIY Podcast говоримо про дитячі істерики та як з ними ладнати. Про довіру та як виплекати, а також про травму, яка обов’язково має бути проговорена. Чому не варто повчати дитину, у якої істерика? Як правильно поводитись, якщо дитина, яка пережила емоційне хвилювання – постійно мовчить? Що робити, коли дитина почала розповідати вам свою травматичну історію? Як закріпити взаємодію? Як реагувати, якщо дитина довірилась іншому дорослому?

    Наші незмінні експертки впродовж сезону:

    Ірина Тулякова – CVO мережі освітніх проєктів МрійДій й голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей;

    Вануі Мартиросян – психологиня Gen.Ukrainian;

    Оксана Лебедева – засновниця Gen.Ukrainian;

    Катерина Булавінова – медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

    Вмикайте епізод на подкаст-платформах та пам’ятайте, що все будується через любов та розуміння!

  • Чим більше ми уникаємо, тим більше нам болить… У четвертому епізоді третього сезону MRIYDIY Podcast говоримо про те, як навчити наших дітей, та й навчитися самим, висловлювати почуття та не замовчувати емоції. Як ми проживаємо горе та як горювання впливає на навчальний процес? Чи можна проявляти емоції на уроках? Що потрібно засвоїти дорослим, як вчителям, так і батькам, щоб зберігати чесну комунікацію та створювати безпечний простір?

    Наші незмінні експертки впродовж сезону:

    Ірина Тулякова, CVO мережі освітніх проєктів МрійДій й голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей;

    Вануі Мартиросян, психологиня Gen.Ukrainian;

    Оксана Лебедева, засновниця Gen.Ukrainian;

    Катерина Булавінова, медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

    Епізод вже на подкаст-платформах! Слухайте самі та діліться у вашому нетворку, адже так цінні думки знаходять практичне застосування!

  • Бути гнучкими чи стресостійкими? У третьому епізоді MRIYDIY Podcast говоримо про ці поняття. Майже 20 хвилин практичних порад та інструментів, які можна застосовувати у дорослому житті та у питаннях взаємодії з нашими дітьми. Як розвивати у дітях стійкість та водночас не перетворити її в броню? Чим в стресових ситуаціях допомагає планування та пропрацьовані сценарії? Як простір для фантазії сприяє швидшій адаптації до стресових обставин?

    Досвідом діляться наші незмінні впродовж сезону експертки:

    Ірина Тулякова, CVO мережі освітніх проєктів МрійДій й голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей

    Вануі Мартиросян, психологиня Gen.Ukrainian

    Оксана Лебедева, засновниця Gen.Ukrainian

    Катерина Булавінова @drbulavinova, медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

    Вмикайте епізод та переймайте досвід на SoundCloud, Spotify, ApplePodcasts, YouTube Music та MEGOGO Audio!

  • Третій сезон MRIYDIY Podcast – про психологічну безпеку та емоційну стійкість. І, звісно, наше здоров’я – невіддільна складова цих понять. У другому епізоді розкриваємо поняття емоцій: без хороших і поганих, а про вміння назвати та прожити. Також говоримо про те, чому серед дітей стало модним ходити до психолога та як до цього ставляться батьки.

    Наші незмінні експертки у третьому сезоні:

    Медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) – Катерина Булавінова;

    Засновниця Gen.Ukrainian – Оксана Лебедева;

    Психологиня Gen.Ukrainian – Вануі Мартиросян;

    CVO мережі освітніх проєктів МрійДій й голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей – Ірина Тулякова.

    Корисні поради та особисті досвіди, які відгукнуться батькам, вчителям та всім, хто взаємодіє з дітьми, – на SoundCloud, Spotify, ApplePodcasts та YouTube Music!

  • MRIYDIY Podcast повертається!

    Третій сезон спільно з Школою МрійДій має на меті показати, як важливо дбати про психологіне здоров’я дітей та дорослих.

    Адже навчатись, розвиватись, жити під час війни – непростий виклик. Тому цей сезон ми присвятили емоційній стійкості та психологічній безпеці. У першому епізоді розповімо, що означають ці поняття, як ми можемо допомогти нашим дітям і собі попіклуватися про власний стан. До речі, тут теж працює відомий усім принцип кисневої маски.

    У цьому епізоді – цікаві думки та практичні поради, які ви можете почати втілювати у життя вже сьогодні.

    Упродовж сезону з нами будуть чотири фахові та чуйні спікерки:

    Катерина Булавінова – медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

    Вануі Мартиросян — провідна психологиня організації Gen.Ukrainian.

    Оксана Лебедєва – засновниця Gen.Ukrainian, громадської організації, яка профільно займається ментальною реабілітацією дітей, які зіштовхнулись із жахіттями війни.

    Ірина Тулякова – CVO мережі освітніх проєктів МрійДій, голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей та ведуча першого сезону MRIYDIY Podcast

    Усі епізоди ми записали разом під час відкритого запису в школі МрійДій, тому не варто пропускати жоден:)

    Дякуємо всім, хто приєднався наживо, та всім, хто буде з нами на подкаст-платформах. Обирайте найзручніший варіант та підписуйтесь – SoundCloud, Spotify, ApplePodcasts та YouTube Music!

  • Перед вами останній у другому сезоні епізод MRIYDIY Podcast! Він про те, як школа може навчати культури та чому тільки уроків за партою тут недостатньо. Артур Пройдаков, ведучий подкасту, вчитель української мови та літератури, а також виконавчий директор Освітньої Фундації МрійДій приїхав у Львові, щоб серед експозиції артцентру «Я Галереї» поговорити з її куратором і засновником Павлом Гудімовим.

    З чого почати відкривати культуру для дитини? Яка роль у цьому процесі школи, батьків та суспільства? Чому не можна зрозуміти культуру виключно у школі за партою? Що таке надивленість та як вона формується? Культура на часі? «Знецінення будь-якої культурної практики веде до деградації цілих поколінь», – каже Павло і закликає тягнутись до прекрасного. А ми закликаємо переходити на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts та слухати цінні й прикладні думки. Слухайте та діліться подкастом, щоб він приніс якомога більше користі. Спільний продукт мережі освітніх проєктів MRIYDIY та Radio SKOVORODA.

  • П’ятий епізод MRIYDIY Podcast – про освітян та освіту, але лікарськими очима! А саме, Катерини Булавіної, медичної експертки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Разом із Катериною ведучий подкасту та один з десятки кращих вчителів світу Артур Пройдаков поговорив про те, як шкільне навчання змінилося через пандемію та війну та які потреби зараз мають школярі. Звісно ж, безпека – це першочерговий мастхев у навчальному закладі. Але також діти потребують діалогу. Особливо, це старшокласники, над якими тяжіє відповідальність за вибір вектора розвитку на найближчі роки. Крім того, обговорили складові шкільної безпеки, вимоги до дітей під час навчання та інструменти зменшення рівня тривожності.

    Діалог, корисний і батькам, і вчителям, і всім дотичним до шкільної освіти, слухайте на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts. Слухайте та діліться подкастом, щоб він приніс якомога більше користі. Спільний проєкт мережі освітніх проєктів MRIYDIY та Radio SKOVORODA.

  • Як можна виміряти освітні втрати? Чому батькам не варто бути надвимогливими до дітей-школярів? Що кожен вчитель та кожна вчителька можуть зробити на місцях, щоб допомогти подолати прогалини у знаннях? На ці питання відповідаємо у четвертому епізоді MRIYDIY Podcast з Тетяною Вакуленко, директоркою Українського центру оцінювання якості освіти. Тетяна розповідає, як має зміни, які має пройти кожна сторона, залучена в освітній процес.

    Ведучий подкасту Артур Пройдаков, не тільки входить до рейтингу 50-и кращих вчителів світу, а й з командою працює над відкриттям Центрів із надолуження освітніх втрат у різних куточках України. Також Артур ділиться власним досвідом вчителювання у часи великої війни: він є вчителем української мови та виконавчим директором освітнього центру МрійДій.

    Діалог, корисний і батькам, і вчителям, і всім дотичним до шкільної освіти, слухайте на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts. Слухайте та діліться подкастом, щоб він приніс якомога більше користі. Спільний проєкт мережі освітніх проєктів MRIYDIY та Radio SKOVORODA.

  • Забрати страх і додати інтерес – формула від Лідії Білас, засновниці мережі освітніх проєктів МрійДій, щоб перетворити навчання в задоволення. Лідія стала гостею нашого третього епізоду другого сезону MRIYDIY Podcast. Ми поговорили про те, якою має бути сучасна школа, щоб діти отримували знання про життя і для життя. Чому авторитарний спосіб навчання більше не працює? Як зруйнувати стереотипи довкола вертикалі «учитель-учень»? Які фактори є вирішальними для батьків у виборі школи? Яким прикладом можуть бути приватні школи для державних?

    Робити все через любов до дітей та до предмету, який викладаєш, – безпрограшна комбінація, з якою погоджується і ведучий подкасту Артур Пройдаков. В епізоді Артур ділиться власним баченням ролі вчителя, адже викладає українську мову й літературу і щодень взаємодіє з молодшим поколінням українців. Вмикайте епізод на SoundCloud, Spotify, Apple та Google podcasts. Слухайте та діліться подкастом, щоб він приніс якомога більше користі. Спільний проєкт мережі освітніх проєктів MRIYDIY та Radio SKOVORODA.

  • У другому епізоді другого сезону MRIYDIY Podcast говоримо про те, як функціонує зараз шкільна система освіти в Україні та якою вона має бути задля нашої перемоги. Безпека, як емоційна, так і фізична, важлива для навчального процесу. Наша гостя, Оленка Северенчук, освітня діячка, мама, радниця міністра з питань освіти й науки з питань комунікацій, розповідає, яким чином варто готуватися до школи та на чому зосереджуватись під час.

    Оцінки – не головне? Як підтримати дітей у їхньому навчанні? Що має стати для шкіл пріоритетом? Чи маємо ми освітні прогалини і як будемо їх заповнювати? Який досвід частина українських учнів та батьків отримали у закордонних школах і можуть інтегрувати вдома? На ці ж питання рефлексує ведучий подкасту – Артур Пройдаков, виконавчий директор освітньої фундації МрійДій, вчитель української мови та літератури, а також переможець Global Teacher Prize Ukraine.

    Вмикайте епізод на SoundCloud, Spotify, Apple та Google podcasts. Слухайте та діліться подкастом, щоб він приніс якомога більше користі. Спільний проєкт мережі освітніх проєктів MRIYDIY та Radio SKOVORODA.

  • Чуєте дзвінок? Це перше вересня наближається, а з ним і перший епізод другого сезону MRIYDIY podcast! Цього навчального року всі підуть в школу, наче вперше: нові умови, нові запити, нові сенси, які впроваджуватимуть у навчальний процес. Артур Пройдаков, виконавчий директор освітньої фундації МрійДій, вчитель української мови та літератури, а також переможець Global Teacher Prize Ukraine, розмовлятиме з освітянами про нове навчання та підходи, що працюють та допомагають готувати дітей до реального життя.

    У першому епізоді говоримо з Іллею Філіповим, СЕО студії онлайн-освіти EdEra, про сучасні підходи та сучасний погляд на освіту, ігри на уроках, навички, що знадобляться кожному вже сьогодні; коли технології дійсно працюють та хто за цим стоїть; про засадничу математику та шари стереотипів, які маємо зняти з нашої освіти. Якщо ви батьки школярів, які хочуть правильно розставити акценти у навчанні, чи освітяни, що прагнуть розвиватися й застосовувати сучасні навчальні підходи, – цей подкаст саме для вас.

    Пишіть у коментарях, чи встигли підготуватись до 1 вересня, та вмикайте епізод на SoundCloud, Spotify, Apple та Google podcasts, Spotify. Слухайте та діліться подкастом, щоб він приніс якомога більше користі. Спільний проєкт мережі освітніх проєктів MRIYDIY та Radio SKOVORODA.

  • «Лідерство – це не хрест». Чому науковці розмежовують поняття «лідер» та «лідерство»? З чого складається лідерство та як його розвивати? Чому воно не можу бути цілодобовим? Як воно змінилось в Україні? Як на нього повпливала війна? У чому різниця лідерства для себе, інших, лідерів? Про глибину, сутність, вимірність лідерства говоримо з Андрієм Рождественським – виконавчим директором Центру лідерства УКУ. Лідери – не бойскаути, вони мають право на слабкість та відпочинок. Якщо ви відчуваєте вигорання й не розумієте, як далі управляти командою, – цей епізод надихне вас на рух вперед!

    Як зробити, щоб наші діти, попри обставини, тепло згадували свої найменші роки та були готові до дорослого життя з його актуальними реаліями? З’ясовуємо у MRIYDIY podcast з Іриною Туляковою – Chief visionary officer (CVO) мережі освітніх проєктів MRIYDIY, ідеологиня та керівниця проєкту «СпівДія». MRIYDIY – це школа повного дня, садок, онлайн освіта для дітей, батьківські спільноти, навчання для освітян та інші проєкти, націлені розвивати українську освіту. Слухайте та підписуйтеся на SoundCloud, Spotify, Google та Apple podcasts. Буйно мрійте та сміливо дійте!

  • Раніше ми згадували soft skills або ж соціально-комунікативні навички, коли говорили про IT сферу. Тепер – це те, що маємо розвивати у дітях змалечку, незважаючи на професію, яку вони оберуть у майбутньому. Про нові реалії шкільного навчання, про маленьких українців закордоном та про важливість побувати у звичному середовищі, навіть дистанційно, говоримо з Марією Кучеренко – мамою 2 школярів та Corporate Reputation & CSR Director у компанії SoftServe.

    «Адаптивність – один із найбільш прокачаних м’язів у наших дітей». Як трансформувалось шкільне навчання через війну, блекаути та інші виклики часу? Як учні, які перебувають закордоном, підтримують контакт зі своєю школою та своїм класом? Що ми можемо зробити сьогодні, аби повернути українських дітей додому? Що таке корпоративні університети та як вони впливають на вищу освіту? Як можна використовувати технології для добра? Які технології потрібні для відбудови України?

    З’ясовуємо у MRIYDIY podcast з Іриною Туляковою – Chief visionary officer (CVO) мережі освітніх проєктів MRIYDIY, ідеологиня та керівниця проєкту «СпівДія». MRIYDIY – це школа повного дня, садок, онлайн освіта для дітей, батьківські спільноти, навчання для освітян та інші проєкти, націлені розвивати українську освіту. Слухайте та підписуйтеся на SoundCloud, Spotify, Google та Apple podcasts. Буйно мрійте та сміливо дійте!

  • Розпитуємо Олександру Романцову, виконавчу директорку Центру громадянських свобод, як це – працювати у першій українській організації, яка отримала Нобелівську премію миру, та одночасно викладати для дітей. Чому зараз важливо вкладати у освіту? Як зробити Україну місцем розвитку талантів? Чи є альтернатива теперішній системі оцінювання в школах? Які предмети мають з’явитися в шкільній програмі? Що дитина має перейняти від батьків, а чого навчитися самостійно?

    Як зробити, щоб наші діти, попри обставини, тепло згадували свої найменші роки та були готові до дорослого життя з його актуальними реаліями? З’ясовуємо у MRIYDIY podcast з Іриною Туляковою – Chief visionary officer (CVO) мережі освітніх проєктів MRIYDIY, ідеологиня та керівниця проєкту «СпівДія». MRIYDIY – це школа повного дня, садок, онлайн освіта для дітей, батьківські спільноти, навчання для освітян та інші проєкти, націлені розвивати українську освіту. Слухайте та підписуйтеся на SoundCloud, Spotify, Google та Apple podcasts. Буйно мрійте та сміливо дійте!