Episodes
-
Nauji metai verti skambaus balso ir smagu, kad pirmąją 2025-ųjų laidą aplankė vieno geriausių praėjusių metų albumų “Perkūnija” autorė Goda Sasnauskaitė – Good Yorke.
Tiesa, šį kartą jos svajingumą ir subtilumą pakeitė linksmi šokiai, beprotiškos damos ir netgi gamelano garsai. Juk „Ne mano muzika“ ir yra apie muzikanto pažinimą, bei apie tai, ką jis klauso namie, o ne tai, ką jis groja viešai.
Laidos kūriniai:
Godo Yorke – Bedalė
Evergreen Club Contemporary Gamelan - Gamelan Solo: II. Delicate
Charlo XCX –Von Dutch
Chai – End (Confidence man remix)
Daphni feat. Paradise – Sizzling
Texas – Inner Smile
Souad Massi – Ech Edani
Grimes – 4æm
Ved. Jonas Braškys -
Kalėdos – tai dovanų metas, todėl šventinėje, tryliktoje, „Ne Mano Muzika“ laidoje apsilankė grupės „The Roop“, padovanojusios ne vieną dovaną Lietuvai, „The Roop“ gitaristas Mantas Banišauskas.
Kolektyvo, kuris privertė visą tautą ne tik užsidegti, bet ir šokti solinėje diskotekoje, narys pasidalino gitariniais perlais, kurie padvelkė ne tik Kalėdų dvasia, tačiau ir 90-aisiais ir 70-iaisiais, bet ir vieno žymaus trimitininko opusu iš 50-ųjų.
Antrosios Kalėdų dienos vakaras, šventinė nuotaika, Mantas iš „The Roo“ – tryliktoje „Ne mano muzika" laidoje.
The Roop – Kalėdų Atvirukas
Smashing Pumpkins – 1979
John Frusciante – Anne
Queens of the Stone Age – In My Head
Omar Rodriguez Lopez – Running Away
Louis Armstrong – A Kiss to Build a Dream On
Primus – DMV
Looking Glass – Brandy
Panic! At The Disco - I Write Sins Not Tragedies
Ved. Jonas Braškys Su muzikantais apie jų mėgstamą muziką, kuri neatspindi jų grojamo stiliaus. -
Prieššventinėje „Ne mano muzika“ laidoje pagaliau įžengėme į dar vieną nepažintą girią – metalo muziką, nes joje svečiavosi vienos stipriausių Lietuvos metalo scenos atstovų – grupės „Erdve“ – įkūrėjas Vaidotas Darulis.
Sunkiais gitaros akordais, chaotiška grėsme ir veriančiu vokalu pasižyminčio kolektyvo narys visgi netraiškė studijos tradiciškai sunkiais metalo garsais, tačiau tamsos visgi užteko. Kaip ir ne vieno siurpizo.
Rimtis, melancholija ir vienas kitas surepuotas rimas su Vaidotu Daruliu („Erdve“) – dvyliktoje „Ne mano muzika" laidoje.
Ved.Jonas Braškys -
Šioje „Ne mano muzika“ laidoje svečiavosi vienas iš Lietuvos hip hopo krikštatėvių, žmogus, matęs ir savo kailiu patyręs, kaip keistėsi subkultūros Lietuvoje, maištininkas iš kaulų smegenų, galiausiai tapęs rašytoju, Kastytis Sarnickas – Kastetas.
„G&G Sindikato” narys pankavo ir rokenrolino nuo pat ankstyvos jaunystės, todėl nenuostabu, kad didžiąją dalį jo mėgiamos muzikos sudaro gitariniai kūriniai. Visgi paskui atsirado hip hopas (jis, deja ar laimei, laidoje grojamas nebuvo.
Grįžimas į 80-ųjų pabaigą ir besidraskančius 90-uosius kartu su Kastyčiu Sarnicku – Kastetu – vienuoliktoje „Ne mano muzika" laidoje.
Ved. Jonas Braškys -
Dešimtoji, jubiliejinė „Ne mano muzika“ laida reikalavo reikšmingo svečio, todėl šįkart joje svečiavosi vienos svarbiausių, išraiškingiausių ir stilingiausių Lietuvos grupių, liūdnųjų šokių riterių, dar žinomų kaip „Solo Ansamblis“, narys, kompozitorius ir aktorius Vytautas Leistrumas.
Įspėjame, šokių muzika nenuskambėjo! Tačiau buvo džiazo, elektronikos ir world muzikos garsų, taigi staigmenų tikrai nepagailėta.
„Solo Ansamblis“ ne be reikalo visuomet įdomus. Ne mažiau įdomi yra ir iš pirmo žvilgsnio ne Vytauto muzika, kurią jis mėgsta.
Taigi, dešimtoje „Ne mano muzika“ laidoje - Vytautas Leistrumas iš "Solo Ansamblio".
Ved. Jonas Braškys -
Devintojoje „Ne mano muzika“ laidoje – elektroninės, neoklasikinės muzikos kūrėjas Maksimialianas Opriška – Fume. Didžiulių, grandiozinių ir ambicijų nestokojančių opusų autorius laidoje pristatė tokios pat ambicingos ir didžios muzikos.
Nuo džiazo dievų iki psichodelinės muzikos krikštatėvių, nuo reikšmingiausios sunkiojo roko grupės iki metalo pionierių, Fume mėgiama muzika nėra paprasta ir lengvai įkandama, tačiau neabejotinai praturtinanti ir praplečianti pasaulėvaizdį.
Ryškūs potėpiai, platūs mostai ir visa muzikos didybė – devintojoje „Ne mano muzika“ laidoje kartu su Fume.
Ved. Jonas Braškys -
Šioje “Ne mano muzika” laidoje – elektroninės muzikos kūrėjas Liudas Lazauskas, dar žinomas pseudonimu Roe Deers.
Šis įspūdingų ritmų ir pasiekimų kūrėjas šįsyk atsitraukė nuo šokių aikštelės ir pasiūlė muzikos, kurioje pilna nostalgijos, istorijos ir pasakojimų, nukeliančių į pilną praradimų praeitį.
60-ieji, 70-ieji, 80-ieji ir netgi paskutinis praeito amžiaus dešimtmetis buvo pilni dramos, kurios nedidelė dalis nuskamba ir Roe Deers pasirinkimuose.
Taigi, Roe Deers mylima muzika, kupina dramatiškų istorijų, - aštuntojoje „Ne mano muzika“ laidoje.
Ved. Jonas Braškys -
Šį kartą laidoje „Ne mano muzika“ lankėsi plokštelių žonglierius, hip hopo iliuzionistas ir ritmų užkalbėtojas Ignas Vaicekauskas – DJ Swix.
Viena ryškiausių šalies repo figūrų ir žmogus, kuriam ne tik noris, tačiau ir reikia domėtis ne vien muziką, kuri atspindi jo grojamą žanrą, pateikė visą puokštę nostalgiškos muzikos, kuri padarė įtaką ne vienam kūrėjui ir paliko ryškų pėdsaką muzikos istorijoje.
Taigi muzika, kuriai neužtenka „full capo“ ir „turntable‘o“, - septintojoje „Ne mano muzika“ laidoje.
Ved. Jonas Braškys -
Net ir snobų akyse – nuostaba. Tokia išvada peršasi paklausius vienos progresyviausių ir originaliausių Lietuvos elektronikos kūrėjų Monikazės dainų, kurios parodo jos išpuoselėtą muzikinį skonį.
„Ne mano muzikos“ laidoje – ne vienas mažiau girdėtas ar net negirdėtas vardas, kuriuo Monikaze mėgaujasi, net jei tokia muzika neatspindi jos grojamo stiliaus.
Metalcore, dubstep, slowcore, folktronica – tai tik keli stiliai, kuriuos pristatė Monikaze savo pasirinkimais.
Visiškas muzikinė sintezė ir chaosas, priešprieša ir sąjunga – jūsų mylimoje „Ne mano muzika“ laidoje.
Monikaze – Alcoholic
Helvetia – How many times
Elia y Elizabeth – Alegría
Drumcorrps – Down
Marauda – Death pit
Annie Gosfield – The Manufacture of Tangled Ivory II
Juana Molina – Lentisima Halo
Cali Cartier – Fastlane
Gabber Eleganza – Seen It
Ved. Jonas Braškys -
Laidoje „Ne mano muzika“ svečiuojasi jauno maišto vėliavnešys, protesto deglas ir ironijos variklis, grupės „McLoud“ lyderis Lukas Malinauskas. Nuo pat karjeros pradžios nebijojęs drėbti nepatogią tiesą visuomenei į akis, jis paruošė tikrai išskirtines dainas.
Jo kraitelejė: ir keisti Rytų Europos folkloro atgarsiai, ir trumpai gyvavusi 2000-ųjų lietuviška grupė ir netgi kontraversiškoje Sinead O‘Connor. Trumpiau taraint, visko ir daug, kaip ir kiekviename „McLoud“ koncerte.
McLoud – Serrano Song
Turbinos – Nenušyžėl
Hala Strana – Jede Forman Dalinu
Eslandon Armado – Me Matas
Sinead O‘Connor – Never Get Old
Witto Goom – Oh My
Brainiac – F...king With The Altimeter
Tshegue – Shuffle
Eje Eje – Heat Flux (Summer)
Ved. Jonas Braškys -
Ketvirtojoje „Ne mano muzika“ laidoje – hip hopo atlikėjas Konstantinas Kiveris – Lilas.
Kažkada gyvavusio ir po 5 metų pertraukos vienam koncertui atsigavusio dueto „Lilas Ir Innomine“ narys parodė, kad ne vien tik ritmais ir rimuotomis eilutėmis jo muzikinis kelias yra grįstas, ir atskleidė, kiek subtilumo, melancholijos ir šviežumo yra jo mėgstamoje, tačiau jo žanro neatspindinčioje muzikoje.
Lilo grojaraštyje – daug rimtų tekstų, daug gilių dainų ir dar daugiau šiuolaikiškų atradimų.
Ved. Jonas Braškys -
Trečiojoje „Ne mano muzika“ laidoje - legendinė atlikėja, tiek pat airė, kiek ir jau lietuvė, moteris, mačiusi kaip Lietuvos muzikos pasaulis vertėsi ir persivertė ne vieną ir ne du kartus, Erica Jennings.
Jos kūriniuose: ir jausmingi balsai, ir grėsmingi šūkiai, ir visiems svarbios žinutės.
Ved. Jonas Braškys -
Antroji laidos „Ne mano muzika“ viešnia – Evgenya Redko, atsinešusi muzikos iš viso pasaulio. Progresyvaus pop atlikėja panardina į braziliškus, išpaniškus, žydiškus ir kitus įdomiausius garsus ir atskleidžia, kad vis dėlto mūsų planeta, muzikos dėka, yra visai mažytė.
Užsimerkime ir plaukime kartu su ja visais vandenynais, upėmis ir šaltiniais ir pabūkime maži prieš gamtos ir kultūros didybę.
Evgenyos stebuklinga selekcija antroje „Ne mano muzika“ laidoje.
Ved. Jonas Braškys -
Pirmas laidos „Ne mano muzika“ svečias, Domantas Starkauskas iš grupės „Abudu“, pakabino savo gitarą ant vinies ir vienai valandai panėrė į muziką, kurią mėgsta, bet kuri neatspindi rokenrolinio jo grupės skambesio.
Hip hopas, hyperpopas ir galiausiai Maurice‘as Ravelis...
Visa ši užburianti eklektika pirmojoje „Ne Mano Muzika“ laidoje.
Ved. Jonas Braškys