Episodes
-
Kui saalijalgpall on sinu jaoks võõras teema, siis see episood on sulle! Külas Teet Allas, Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) rahvajalgpalli osakonna juhataja ning saalijalgpalli tehniline juht. Koos võtame ette EJL-i saalijalgpalli, rahvakeeli futsali, arengukava 2022-2026. Räägime tulevast naiste futsali Meistriliigast, rahastusest ja sellest, kuidas EJL saaks tiimidel aidata paremaid treeningtingimusi saavutada.
-
Vaid 17-aastasena, sai Anette Salei kirja oma debüütmängu Eesti naiste A-koondise sini-must-valges särgis. Tänaseks on tal kirjas 8 mängu ja korra on ka jala valgeks saanud. Seekordne osa maailm hea pildi tänapäeva noorsportlase elust ja pakub mõtteainet igale jalgpallihuvilisele. Saate lõpust ei puudu ka meelelahutuslik osa aka Instagrami küsimustele vastamine!
-
Episodes manquant?
-
See episood on kindlasti rohkemat, kui lugu jalgpallist. See on vestlus, mis võiks olla õpetlik meile kõigile, kes me midagi uut oma karjääris oleme proovimas või kaalume seda teha. Johan-Kaspar Ivask on treener, kes on varasemalt olnud nii FC Flora kui ka FCI Levadia esindusmeeskondade fitness-treener. Täna on ta aga naiste Meistriliiga klubi Saku Sportingu peatreener, mis kõrvaltvaatajale tuli kui välk selgest taevast.
Selles episoodis harutame selle mõistatuse lahti ning uurime, kuidas on uuel tööpostil seni läinud. Saate lõpus jagab ta väärt nõu kõigile neile, kes ennast sportlikult arendada soovivad.
-
Tallinna Kalevi naiskonnas kaptenipaela kandval Maria Oraval täitus hiljuti 200 mängu naiste Meistriliigas. Lisaks, peale mitmeaastast pausi on ta tagasi Eesti koondise ridades. Huvitaval kombel on ta mängija, kelle eesmärk pole kunagi olnud profijalgpalluriks saada. Kuidas jõudis Orav Saue õunapuude vahelt ajaloolise Superkarika võiduni? Mis põhjustas koondisepausi? Kuhu suunas võiks Eesti naiste jalgpall areneda? Neil ja teistel põnevatel teemadel me seekord peatumegi.
Head kuulamist! 🎧
-
Hunt Kriimsilm, esimese Eesti naisjalgpallurina Belgia kõrgliigas - see on Renate-Ly Mehevets. Lugu algab sellest, kuidas võistlustantsu kingad said putsade vastu vahetatud ja mida see kõik endaga kaasa on toonud. Vaatame, kuidas sihikindluse abil sai hobist töö, mida saab täna täiel rinnal nautida. Lõpetuseks jagab Renate-Ly soovitusi kõigile neile, kes sotsiaalmeedia abil karjääri soovivad alustada.
-
Seekord on saatejuhtideks Katarina Elisabeth Käpa ja Vanessa Grutop. Valmis see episood nende uurimistöö raames. Vinge ja uudne lähenemine koolitööle, kas pole?
Katrin Loo on jalgpallimaastikul tuntud nimi, lausa legend. Tänaseks on ta oma jalgpalluri karjääri lõpetanud, teeb põnevat tööd Politsei- ja Piirivalveametis ning on saanud ka emaks. Selles episoodis räägib Katrin sellest kõigest lähemalt ning peatub pikemalt vigastuste ja visualiseerimise teemadel.
See on üks PÕNEV kuulamine!
-
Külas on füsioterapeut ja triatleet, Maali Pruul. Seekord käime läbi teemad hooaja ettevalmistusest toitumise ja kohvini. Maali usub, et kõik meist ei ole tippsportlased, aga igaüks on loodud liikuma. Selle usu valguses toome erinevaid näiteid elust enesest, millest võiks kasu lõigata nii harrastaja kui ka profisportlane. Kui sa siit vaid ühe mõttetera kaasa võtad, siis võiks see Maali meelest olla see: “Lihtsuses peitub võlu! Tee baasasju, tee neid hästi ja tee neid järjepidevalt.”
Kui see on sinu esimene kord meie podcasti kuulata, siis tere tulemast ja aitäh, et tulid!
-
Seekordne persoonilugu toob meile külla Kelly Roseni. Ta on FC Flora naiskonna ridades 6-kordne Eesti meister naiste Meistriliigas, 6-korda karikavõitja, 5-kordne Superkarika võitja ning naiste A-koondise üks põhitalasid. Lisaks, eelmine aasta tunnustati teda Eesti Jalgpalli Liidu hõbemärgiga, sest täis sai 75 mängu rahvuskoondise eest. Kõik need saavutused ei too aga leiba lauale. See on lugu vankumatust sihikindlusest, töökusest, unistustest ja ohverdustest.
Kui see on sinu esimene kord meie podcasti kuulata, siis tere tulemast ja aitäh, et tulid! 🙌🏼 -
Mida teha mängija või peatreenerina, kui klubil pole võimalik väravavahtidele eraldi treenerit palgata? Mis on raskeim väravavahiks olemise juures? Millised on kõige olulisemad oskused ühe puuriluku juures? Külla tuli FC Flora meeskonna ja Eesti U21 koondise väravavahtide treener Aiko Orgla, et rääkida väravavahi ametist ja sellega kaasnevast. Ole valmis üheks silmiavavaks episoodiks!
-
Meie seekordne külaline tuli otse peale koolipäeva meile stuudiosse. Ei, tegu ei ole õpilasega. Emma Treiberg (23) on Kostivere koolis klassiõpetaja. Lisaks õpetajatööle lõpetab Emma ülikooli, mängib naiste Meistriliigas Saku Sportingu eest ning esindab Eesti naiste jalgpallikoondist. Kuidas see kõik aga omavahel klappima saada? See episood on inspireeriv lugu suurest tahtejõust ja töökusest.
“See õpetajatöö on mind väga palju pannud endasse tagasi vaatama. Kui midagi läheb nihu, siis ma pigem otsin ikka alati lahendust endast, et mida mina saaksin teha selle klassi jaoks või selle lapse aitamiseks.” -
Külas on z-põlvkonna esindaja, talendikas Eesti naiste jalgpallikoondise ja Meistriliiga mängija, Vanessa Grutop. Räägime tema EM-finaalturniirilt eemale jäämisest, toetavatest vanematest, tema läbipõlemisohust, jalgpalluri haridusest, ohverduste tegemisest ja tulevikuplaanidest.
“Ei saagi kõike panna jalgpalli peale, peab ka hariduse peale mõtlema. Praegu ka Arte jalgpalliklassis räägitakse, et ei saa mõelda ainult sellele, et ma tahan saada professionaaliks vaid ikka panna haridus esimeseks ja siis jalgpall.”
– Vanessa Grutop
-
Kui keegi oleks aasta aega tagasi öelnud, et Tartu Tammeka naiskond on see, kes Tartumaale esimese jalgpalli kõrgliiga medali toob, poleks keegi seda uskunud, aga just nii läkski. Külas on Tammeka naiskonna võidule viinud endine peatreener Sirje Kapper, samuti on ta Eesti naiste jalgpallikoondise üks peatreener. Teeme juttu eelmisest hooajast, välismaal testimisest ja mängimisest, kohaliku jalgpallisüsteemi parendamisest ja paljust muust, mis sinna vahele jääb.
“Lõpptulemus on see, et sa ise oleksid õnnelik ja oma valikutega üle rahul, sest sina lähed iseenda mõtetega õhtul magama. Kui sa suudad kohe magama jääda, siis on hästi läinud.”
- Sirje Kapper
-
Pikk ja sündmusterohke jalgpallihooaeg on selleks aastaks seljatatud. Võidud, kaotused, üllatuslikud klubivahetused, ajaloolised medalivõidud ja karjääri lõpetamised - see hooaeg tõi meile kõike. Seekord on saates külas jalgpalliajakirjanik Laura Jaansen, kellega koos me lõppenud hooaega kokku võtame.
-
Kas tead, mis vahe on mõtlemisel ja keskendumisel? Kuidas muuta reaktsiooni oma mõtetele? Mis on puhas ja must (ing. k. dirty) tunne? Need küsimused saavad vastatud saate esimeses osas. Lisaks räägime positiivse mõtlemise müüdist ja sellest, kuidas positiivsus sooritust alati aidata ei pruugi.
Lisaks arutame, kuidas väikeste sammudega vaimselt tugevamalt oma füüsilisest vigastusest välja tulla. Kui oled sattunud olukorda, kus sulle lähedane inimene on vigastada saanud, siis võiks sind aidata just need viimased 20 minutit salvestust.
Oled sa treener, sportlane, lapsevanem, kohtunik, klubi president või lihtsalt fänn, see osa tõesti on kõigile mõeldud!
Head kuulamist! 🎧
Hoia meil silm peal ka sotsiaalmeedias:
https://www.instagram.com/pallistpallita/
-
🎙️Kui räägime jalgpallist, siis tuleb rääkida ka Aet Süvarist - naine, keda iga jalgpallifänn teab. Saate alguses uurime, kuidas sai spordikaugest noorukist spordiga ühes rütmis hingav ajakirjanik. Kuuleme, milline näeb välja üks päev MM-finaalturniiri jalgpallistuudios, kuidas valmistutakse telemängude kommenteerimiseks, millised erinevused on naiste ja meeste mängude ja fännide vahel.
Puudutame ka põletavaid teemasid nagu Eesti fännikultuur ja jalgpalli areng. Kui oled lapsevanem, siis kindlasti kuula see saade lõpuni, sest kogenud spordiajakirjanikul on ka sulle paar nõuannet.
Oled huvitatud ajakirjandusest või soovid seda lausa kooli õppima minna? Oled õnnega koos, sest Aet jagab meile kõigile hinnalisi õpetussõnu, kuidas antud elualal läbi lüüa.
Head kuulamist! 💃🏼
https://www.instagram.com/pallistpallita/ -
See MM on olnud juba rohkel üllatusi täis - koju läksid näiteks Brasiilia, Saksamaa ja Itaalia 🤯 Lõhki on löödud mitmed rekordid ja see ainult jätkub see turniir. Seekord vaatame siis kuidas alagruppidest läbi tuldi, kellel joppas ja kes tuli lausa kolme võiduga!
Lõpus eraldi rubriik, kus räägime selle MM-i draamadest ja muidu suurtest pommuudistest.
Head kuulamist! 🎧
#womensworldcup #pallistpallita
-
Aasta oodatuim hetk on käes, naiste MM on alanud! 🔥 See MM on eriline mitmel põhjusel - osalejate arvu suurendati, mitmed staarid on koju jäänud, Megan Rapinoe läheb pensile peale seda turniiri, mitu tiimi on kimpus oma sisekliimaga ja no nii palju muud veel.
Ei olegi midagi rohkem öelda, lihtsalt vaadake mänge! FIFA+ kannab mänge üle oma veebikanalil ja alates 1/8-finaalist näeme mänge ERR-i vahenduse. See aasta ka uhke taktikalaud ja eksperdid. 🌟
On mida oodata! 🤩
-
Aastake tagasi rääkis Laura Jaansen oma kogemusest Soome tüdrukute koondise saatjana. Seda videot vaata siit, kui sa juba seda teinud pole: https://youtu.be/00Px6lNOq3w Getriin ja Marie räägivad suvise hooaja alguses tüdrukute U17 EM-finaalturniiri kogemusest ja seda läbi saatja silmade. Mis on saatja ülesanded? Kas sai teeb kiireks? Mis on edu võti? Kõik see ja veelgi rohkem - viska silm ja kõrv peale! 🔥00:30 - sealt saab alguse koondise saatja (TLO aka Team Liaison Officer) kirjeldus01:40 - meie varasemad kogemused selles rollis ja siis juba täpsemalt TLO tööst05:30 - mis meile koondiste juures silma jäi08:53 - penalti tõrje; nii nagu treenid, nii ka mängid09:25 - staadionid ja nende tingimused12:15 - korralduslik pool; kuidas kõik sujus, kas sujus?19:23 - FINAALI MULJED + mõned klipid20:45 - JALKA ajakiri, selle postrid ja jutud finaalturniirist 23:15 - final words, soovitusi tulevastele TLOdele 🤓 Ja nagu ikka, anna teada, mis sa meie episoodist arvad! ✍️-----------------------------------Kuula podcasti Spotifys ja Apple Podcastsis: https://open.spotify.com/show/5c3frcNsuTM6ugCSwuv6xZ?si=67a6abeaf482483a Jälgi meid ka Instagramis: https://www.instagram.com/pallistpallita/Bajjjj! 👋
-
Performance Coach Liisi Toom on ise öelnud, et tema soov on toetada sportlasi spordipsühholoogia teadmiste ja oskuste rakendamisega. Olgu see sportliku soorituse tõstmiseks või lihtsalt eluoskusena, mis aitab nautida oma ala, märgata arenguvõimalusi ja leida endas motivatsiooni tegutsemiseks ka väljakutsuvatel hetkedel. Seekordses episoodis rääkisime lähemalt:
1️⃣ Mis on performance coaching ja kellele see on?
2️⃣ Kuidas seada eesmärke, mida on võimalik ka täita?
3️⃣ Kes vastutab tiimis vaimse heaolu eest ja kuidas sinna jõuda?
Veel räägime nõu andmisest, puhkusest, treenerite rollist sportlase karjääris ja no nii paljust muust veel! 🔥
PS! Liisil on ka kuldaväärt blogi, vaata vaimnetreening.ee. Kui soovid Liisiga koostööd teha, siis võta temaga julgelt ühendust!
Kui oled Instagrami fänn, siis leiad Liisi ka sealt, @vaimnetreening.
-
Külla tuli särav Ellyt Talv, MySnacki asutaja ja Eesti snäkikultuuri edendaja. 🙌🏼 "Puu- ja juurviljad kogutakse kokku kohalikelt talunikelt ning meie retseptid töötatakse välja koos kohalike tootjatega Vietnamis, Tais, Itaalias ja ka paljudes teistes maailma kaunites paikades," Ellyt MySnackist nende kodulehel.
1️⃣ Kes on Ellyt ja kuidas sai alguse MySnack? 2️⃣ Mida ja millal võiks üks sportlane snäkkida oma pika päeva jooksul?3️⃣ Mis on tühjad kalorid ja kus neid leidub? 4️⃣ Kui palju neid pähkleid siis ikka sööma peaks? 5️⃣ Mida arvame kummikarudest? Harivalt, lihtsalt ja humoorikalt osa snäkkimisest! 🥦 🎟 MySnacki sooduskood: PALLIKOTT10 (al. ostukorvilt 30€)🍎 Veebipood: https://mysnack.ee/pood
- Montre plus