Episodes
-
Volkswagen ma trudną historię. Trudną ze względów moralnych. Jednak z punktu widzenia geniuszu jej twórcy to historia nie tylko marki ale i europejskiej motoryzacji.
-
Dakar to najbardziej znany rajd na świecie. Długi, wymagający, trudny i bardzo niebezpieczny. Przez ponad cztery dekady zabrał dziesiątki ludzkich istnień. Zabrał również swojego własnego ojca - pomysłodawcę rajdu Thierry’ego Sabine'a.
-
Episodes manquant?
-
Argentyna. Pierwsze skojarzenia?
Tango? Brawo!
Piłka nożna? Super, gratulacje!
Super samochód?
Nie? Błąd, bo to z Argentyny właśnie pochodzi konstruktor jednej z najbardziej uznanych w świecie superaut marek - Pagani!
-
Na dziecięce marzenia nie ma siły. Szwed - Christian von Koenigsegg - chciał budować auta. Nie byle jakie. Chciał stawić czoła takim tuzom jak Ferrari czy Lamborghini. Czy nie będąc inżynierem od dziecka nasiąkającym techniką można to osiągnąć? Czy jako paliwo do tego przedsięwzięcia wystarczą marzenia? Wygląda na to, że tak.
-
Brytyjczycy umieją w luksus.
Również w motoryzacji. ..
To na Wyspach rodziły się marki, które dziś uchodzą za luksusu synonim. Wśród nich jest również Bentley, obecnie konkurent rodaka - Rolls Royce'a. Podobnie było u zarania, jednak przez większą część swojego życia Bentley był… najlepszym przyjacielem marki stworzonej przez Charlesa Rollsa i Henrego Royce'a!
-
Rolls Royce to dziś ikona perfekcji, szyku i elegancji.
Posłuchaj historii dwóch zafascynowanych techniką dżentelmenów, którzy m.in dzięki zamiłowaniu do mechaniki tworzyli jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Marcin Bołtryk (Puls Biznesu) i Mateusz Żuchowski (Classic Auto) wspominają również osobę, która wymyśliła emblemat utożsamiany dziś z marką Rolls Royce.
Uwaga! Spojler: nie był to ani Charles Royce ani Henry Rolls.
-
Pośrodku bawarskiej wsi, pośród pól uprawnych stoi dom. Dom jest podpiwniczony. Piwnice skrywają tysiące butelek wina. Jesteśmy w siedzibie jednego z największych niemieckich dystrybutorów tego trunku. Jednocześnie jesteśmy też w siedzibie firmy, która onegdaj odważyła się poprawić BMW.
Marcin Bołtryk (Puls Biznesu) i i Mateusz Żuchowski (Classic Auto) zapraszają na podróż z Alpina.
-
Morał z historii o twórcy kultowej marki jest taki, że nie warto kłócić się z klientami, szczególnie jeśli są zamożni, bo rozzłoszczeni mogą zapałać chęcią stworzenia produktu konkurencyjnego dla Twojego.
Z drugiej strony, taka kłótnia może mieć stymulujący wpływ na branżę, w której działasz.
Zapraszamy do wysłuchania historii szorstkiej znajomości dwóch wielkich nazwisk świata motoryzacji, która stała się fundamentem jednej z wielkich marek super aut -Lamborghini
Opowiadają o niej Marcin Bołtryk (Puls Biznesu) i Mateusz Żuchowski (Classic Auto).
-
6 listopada 1951 r. z taśm produkcyjnych fabryki FSO na warszawskim Żeraniu zjechał pierwszy samochód - Warszawa. Pod koniec lutego 2011 r. Ostatni - Chevrolet. 60 lat historii FSO to nie tylko miliony wyprodukowanych samochodów ale również setki utraconych szans.
Zapraszamy na Autoportret warszawskiej Fabryki Samochodów Osobowych.
-
Podcast Marcina Bołtryka, topowego dziennikarza motoryzacyjnego Pulsu Biznesu i Mateusza Żuchowskiego, redaktora naczelnego magazyny Classicauto
o historiach, ciekawostkach, anegdotach smaczkach dotyczących kultowych marek samochodowych,
inżynierów, designerów, legend motoryzacji.