Episodes
-
Keller András Kossuth-, Liszt Ferenc-, Prima Primissima-díjas magyar hegedűművész, karmester, érdemes művész, a Keller Quartet alapítója, a Concerto Budapest zeneigazgatója mesél saját útjáról. Gyerekként többféle sportágban jeleskedett, aztán egy betegség miatt ágyba kényszerült. Ekkor hallgatta édesapja lemezgyűjteményét hallgatta, és közben végleg rabul ejtette a zene. (Fotó: Cseke Csilla / Concerto Budapest)
-
Kökény Attila és Rakonczai Viktor a pontjókor! vendégei, akiknek közös sorsuk és egyben első találkozásuk 2011-re nyúlik vissza, amikor Attila Megasztár utáni első szólólemezéhez keresett az akkori kiadója szerzőket, dalokat. Albumának címadó dalát (Nincs semmi másom) Viktor készítette, ahogy több tucat egyéb hazai slágert is. Egy évtizeddel később újra találkoztak, és közös munkába kezdtek, melynek különböző állomásai vannak. Július 13-án szombaton a Margitszigeti Szabadtéri Színházban lesz a záróakkordja az Ébredés című turnénak, ahol aztán még Charlie-val is kiegészülnek (https://www.facebook.com/events/1305854560074678).
-
Episodes manquant?
-
Benedekffy Katalin Príma- és Magyar Arany Érdemrend-díjas, MMA ösztöndíjas színművész, operaénekes a nap embere, aki épp egy nemzetközi összművészeti táborban vesz részt a Felvidéken, innen bejelentkezve mesél nyári terveiről.
-
Az életünk dolgaiba pedig itt lesz Urbán Marcell, a Budai Magánzeneiskola alapítója és igazgatója, akivel beszélgetünk a BMZ elmúlt tíz évéről és eredményeiről, valamint a Kiscelli Fesztről (https://www.facebook.com/events/365074629863286), amely egy egynapos kulturális rendezvénnyel kedveskedik a zenét pártoló családoknak, barátoknak. A feszt lényege egy mondatba sűrítve: világkörüli utazás egy nap alatt.
-
Fülöp-Lehoczky Rella, az Eötvös10 kommunikációs vezetője ad egy kis ízelítőt a szintén augusztusra várható TE!Fesztről (https://www.facebook.com/events/297728530005440).
-
Kolonics Erika, a Szegedi Ifjúsági Napok – SZIN (https://www.facebook.com/events/3473758206199921) igazgatója mesél arról, hogy mi várható a nyár utolsó fesztiválján.
-
Kriston Andrea, a Kriston Intim torna megálmodója, létrehozója jön az életünk dolgaiba, aki 38 éve foglalkozik nők és férfiak magukhoz és az intimitáshoz fűződő viszonyuk fejlesztésével mind fizikai, mind pedig lelki értelemben. Idén először szerveznek nyári tábort, ahol több napon keresztül változatos programokkal, a személyre szabott gyakorlással a fókuszban lehet kikapcsolódni, illetve közösségben lenni. (Fotó: Ambrus Marcsi)
-
Dr. Pazsa Kornélia, a szolnoki Stella Nelly lakásbutik és webshop tulajdonosa közel öt évvel ezelőtt hagyta el a jogász pályát, hogy álmait megvalósítsa. Akkoriban hozta létre a lakásbutikot Szolnokon, ami a mai napig egyedülálló. A karrierváltásról, stílustanácsadásról, a színek viseléséről is beszélgetünk, na meg arról, hogyan lehetünk praktikusak, csinosak és magabiztosak egy jó szettben.
-
Hidvégi Andrea, a GerincPilates Akadémia alapítója és vezetője jön az életünk dolgaiba, akivel erről a speciális mozgásformáról, annak előnyeiről és hatásairól beszélgetünk, és arról is, hogy kiknek ajánlott, és mit lehet vele elérni.
-
Kecskés Karina színésznő a nap embere, akivel az előttünk álló időszakról beszélgetünk. A héten Kőszegen játszik, méghozzá a várszínházban, a Hyppolit, a lakájban, július közepétől pedig Kapolcson lehet vele találkozni. A Kultúrtér elnevezésű udvarban egy nyugis oázis megteremtése a cél, a régi idők Kapolcsa életérzés idézése, ahol Karina minden nap Fényből szőtt meséket mesél Fehérváry Lilla muzsikus énekessel, és ahol esténként Bezzeg az én időmben címmel hallhatunk generációs beszélgetéseket, vagyis X,Y,Z és Baby boomer generációsok beszélgetnek különféle témákról, a végére pedig kiderül, sikerül-e megugrani a generációs szakadékot. (Fotó: Hartyányi Norbert)
-
Boglacsik Tímea párkapcsolati erőszak- és emberkereskedelem-szakértő jön az életünk dolgaiba, akivel egy a közelmúltban a Drogkutató Intézet által rendezett esemény kapcsán beszélgetünk. A kapcsolati erőszak, a kizsákmányolás, legyen az szexuális célú (prostitúció) vagy munkaerő típusú, ill. az ehhez kapcsolódó emberkereskedelem sajnos élő, valós probléma napjainkban is, hazánkban is. Ráadásul mind az áldozatok, mind az elkövetők körében hatványozottan jelen vannak a drogok, szenvedélybetegségek. (Fotó: Förster Tamás)
-
Boros Mátyás képzőművész, grafikus a nap embere, akivel saját útjáról beszélgetünk, és arról, hogyan látja a világot, és a művészetében milyen eszközökkel reagál arra, ami körülveszi. Néhány éve hirtelen lépett fel nála egy olyan szembetegség, amelynek következtében majdnem elvesztette a látását, több műtéten esett át, és el kellett gondolkodnia azon, mihez kezd majd, ha a szeme miatt nem tud dolgozni. Ennek a traumának a feldolgozása is megjelent a munkáiban, ma pedig arról mesél, hogy mindez mit indított el benne. (Fotó: Illyés Bence)
-
Lázár Zsófia író a pontjókor! vendége, aki néhány évvel ezelőtt Indonéziába ment, Balin találta meg élete párját, így ott is maradt. Nemrég azonban Magyarországon járt, mert megjelent Ne vedd el tőlem az eget című könyve, amiben saját történeteket tár az olvasó elé, amelyek a gyerekkorral, családi nehézségekkel, szülők elvesztésével, magánnyal, önmaga keresésével foglalkoznak, majd a beilleszkedéssel egy másik kultúrába, ami bár idegen, mégis biztonságot és az otthon melegét adja. Beszélgetésünkben szó lesz mindezekről, az itthon töltött időről és tapasztalatokról, a kinti mindennapokról, az életről. (Fotó: Kerepeczki Anna / WMN)
-
Dr. Mangó Gabriella természetgyógyász és háziorvos a mai pontjókor! vendége, akivel a saját sorsáról, majd hivatásáról és annak különböző állomásairól beszélgetünk. Mondhatjuk, hogy komoly nehézségekkel indult az életben: koraszülöttsége okán több egészségügyi kihívással is szembe kellett néznie, és ez a későbbiekben is okozott lelki problémákat. Személyisége azonban könnyed és vidám, céltudatos és kitartó, képes magát kihozni a mélységekből. A nyugati orvoslás mellett fontosnak tartja a természetgyógyászatot, valamint a lelki eredők felkutatását is, így megnyugtató, széles látókörű, tapasztalt és megértő segítője pácienseinek.
-
Gyarmati Rita tanácsadó szakpszichológus jön az életünk dolgaiba, témánk ezúttal a nyári szabadság előtti és utáni hajtás és annak következményei. Ugye ismerős a szitu, amikor félholtan indulunk vakációra, és kell pár nap, míg valóban "megérkezünk", aztán a visszatérés után meg jön a teljesen kiégett állapot? Nem lesz nagy megfejtés: tudatosság, tervezés, szervezés, nyílt kommunikáció a szükségleteinkről, kb. ezek, amikre szükség van, hogy ezeket elkerüljük, vagy a minimumra csökkentsük, beszélni azonban soha nem árt róla.
-
Pécsi Balázs luxusszakértő, szerkesztő-újságíró a nap embere, aki nemrég megjelent önfejlesztő könyvében ír életstílusról, etikettről és a siker mibenlétéről. Több mint tizenöt éve dolgozik a médiában, különböző életmódmagazinoknál töltött be rovatvezetői, szerkesztői, művészeti vezetői, főszerkesztő-helyettesi és főszerkesztői pozíciókat. Kiemelt szakterületei a luxus női és férfidivat, a lakberendezés és a gasztronómia. Ahogy ő fogalmaz, saját hibáiból és tapasztalataiból merített ihletet ahhoz, hogy írjon egy könyvet, ami bárki számára érthető nyelvezettel nyújt útmutatót a luxus világában azoknak, akik szívesen kivennék a részüket a társasági eleganciából, vagy egyszerűen csak tippeket akarnak kapni egy vacsorapartin való megjelenéshez. (Fotó: Gosztom Gergő / Gosztomfoto)
-
Borbély Mátyás zenész, zeneszerző jön az életünk dolgaiba, hogy együttese, a Mr. Moodburn világáról beszélgessünk. Zenéjük fúziót képez a jazz, a rock és különböző filmzenés ihletettségű műfajok között, dalaikban egyszerre találkoznak megkomponált és improvizált elemek, lebilincselő atmoszférák, spontaneitás és őrült szólózás. Minden számunkhoz kifejezetten az adott dal hangulatához illeszkedő helyszíneken készítenek live session videókat. Életükről és lehetőségeikről beszélgetünk, és néhány dalt is bemutatunk.
-
Horváth Mónika színésznő a nap embere, akit július 6-án a Margitszigeti Szabadtéri Színház Evitájának címszerepében láthatunk. A musical egy páratlan élet és egy kivételes karrier igaz történetét meséli el, monumentális képekkel és hatalmas zenei élménnyel. A darab 1980-as első magyarországi bemutatója a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon volt, idén pedig a frissen készülő előadás a Margitszigeti Színház és a Győri Nemzeti Színház közös produkciója. (Fotó: Madách Színház)
-
W. Barna Erika kézíráskutató, grafoterapeuta, pályaválasztási szakértő a pontjókor! vendége, amelynek első órájában arról mesél, hogy annak idején a tanári pályája során hogyan figyelte a tanítványainak írását, annak változásait, és miért kezdte érdekelni, hogy mindez mit hordoz magában. Ám volt idő, amikor politikai okokból nem lehetett kutatni a kézíráselemzés területén, hiszen sok mindent elárul rólunk, hogyan formáljuk a betűket. Magában rejti képességeinket, temperamentumunkat, így akár a lehetőségeinket is. Több évtizedes kutatás és tanulás után ennek alapján tud Erika segíteni fiataloknak a pályaválasztás területén. Ugyanakkor örömünk, bánatunk, fáradtságunk, energiánk is fellelhető a kézírásunkban. Misztikus, közben végtelenül racionális terület ez. Könyvei kapcsán kitérünk József Attila és Csontváry életére is, de a praxisából is mesél történeteket. Vigyázat, nagyon izgalmas beszélgetés! :) (Fotó: Vogt Gergely / Demokrata)
- Montre plus