Episodes
-
Bez wątpienia, wiele wypowiedzi Donalda Trumpa musi szokować. Oskarżanie ofiary o wywołanie wojny to rzecz skandaliczna - mówi dziennikarz i reporter.
-
Episodes manquant?
-
Prezydent Argentyny Javier Milei, we współpracy z amerykańskim przedsiębiorcą Haydenem Markiem Davisem uruchomił kryptowalutę #LIBRA.
-
O specyfice politycznej Filipin i podobieństwach do Polski, jeżeli chodzi o ostatnie blisko 40 lat mówi Gil, odbywający staż postdoktorski na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego.
-
Papież Franciszek od siedmiu dni przebywa w szpitalu. Jego stan był bardzo poważny, ale jest nadzieja, że się poprawi. Ks. prof. Waldemar Cisło komentował m.in. tę sprawę w Poranku Radia Wnet.
-
Była wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz prezes Fundacji Instytut Pokolenia Barbara Socha tłumaczy, na czym polega nowatorstwo w polityce rodzinnej administracji Donalda Trumpa.
-
Europoseł Maciej Wąsik ocenia, że "poroniona" komisja ds. Pegasusa nie ma żadnych uzysków, co nie dziwi, bo sam zamysł jej powołania był "idiotyczny". Niskie instynkty, czytelny teatr - mówi polityk.
-
Według Józefa Orła Donald Trump ciągle źle odczytuje intencje Rosji. "Naiwnie myśli, że Rosja się zatrzyma, jak ofiaruje się jej to, co sama już zdobyła" - mówi socjolog i filozof.
-
Walczył w szeregach Armii Czerwonej. Był politrukiem oraz korespondentem wojennym. W Polsce Ludowej wiódł dostatni żywot umundurowanego dziennikarza i literata. Zasłynął wyjątkowo nikczemnym wystąpieniem sejmowym, a także propozycją adresowaną do Michaiła Gorbaczowa. Bohaterem NIEREGULARNIKA LITERACKIEGO jest Janusz Przymanowski, o którym opowie Jarosław Molenda, autor jego biografii pt. „Czterej pancerni i pisarz”.
-
Były bramkarz reprezentacji Polski, trener bramkarzy juniorów Jagiellonii Białystok na antenie Radia Wnet zapowiada rewanżowe spotkanie mistrza Polski z Bačką Topolą. Przed tym spotkaniem klub z Białegostoku przedłużył kontrakt z 20-letnim bramkarzem Sławomirem Abramowiczem. Umowa obowiązuje do czerwca 2028 roku.
Rozmowę prowadzi Kamil Kowalik.
-
Relacje Ferdinanda Marcosa seniora z dyktatorami, m.in. z Muammarem Kaddafim; rewolucja 1986 roku. Te i inne wątki z dziejów Filipin w rozmowie z historykiem z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
-
"Trump mówi tylko i wyłącznie to, co chce powiedzieć, a często mówi to w ten sposób, że nie kończy zdań, tak że te zdania można interpretować dowolnie. I mam wrażenie, że często posługuje się opiniami ostatniego rozmówcy" - mówi gospodarz Studia Lwów.
W audycji omówiono, w jaki sposób kremlowskie media starają się wykorzystać ostatnie wypowiedzi Donalda Trumpa na temat Ukrainy, traktując je niemal jako zbieżne z własną linią propagandową. Rozmówcy wskazują na trudność rosyjskich przekazów w jednoczesnym przedstawianiu Stanów Zjednoczonych jako głównego wroga i zarazem potencjalnego sojusznika w osobie prezydenta USA. Wskazują też na faktyczną niespójność i emocjonalny charakter komunikatów samego Trumpa, które dają Kremlowi pole do elastycznego kształtowania własnej narracji. Analiza koncentruje się ponadto na reakcjach prezydenta Zełenskiego oraz konsekwencjach medialnych spięć między Kijowem a Trumpem, co paradoksalnie może wzmocnić pozycję Zełenskiego wewnątrz kraju. Ostatecznie dyskusja pokazuje, że otwarte sygnały z Kremla o preferowanej administracji Trumpa stanowią potwierdzenie, iż rosyjska propaganda usilnie szuka punktów zaczepienia w polityce amerykańskiej, by wzmocnić swój własny przekaz.
-
"Niezrozumiałą dla wielu Europejczyków politykę amerykańskiego prezydenta wobec Starego Kontynentu należy interpretować właśnie w kontekście jego strategii azjatyckiej, pacyficznej"
- Montre plus