Episodes
-
Pyskuje, chodzi własnymi ścieżkami, ma miliony nieakceptowalnych pomysłów, nie pyta o zgodę, wraca kiedy zechce, ma wybiórczą głuchotę, nie pamięta rzeczy, których się nauczył, buntuje się i nie waha się poinformować o tym całego świata, rozczula swoim głupolowaniem. Brzmi jak życie z nastolatkiem? Ludzkim, a może psim? Dziś rozmawiamy o tym czarnym okresie w relacji z psem i wlewamy w Wasze serca nadzieję - gorzej już nie będzie.
-
Co jest najważniejsze w życiu psiego maluszka? Jak brzmi Święte Szczeniaczkowe Prawo? Czy szczeniaki zawsze są słodkimi bułeczkami, czy jest też frakcja rodem z piekieł? Jak nie przeszkadzać psu w wychowywaniu się? O tych i kilku innych bazowych obszarach życia ze szczeniakiem opowiadamy w bardzo zgrabnej podcastowej rozmowie.
-
Episodes manquant?
-
W tym odcinku podcastu z Martą Materek - psioludzką tłumaczką, rozmawiamy o naszej drodze do Rodzicielstwa Pieskości. Skąd przyszłyśmy, jak na nią trafiłyśmy, gdzie jesteśmy w tym momencie i gdzie chcemy, by nas zaprowadziła. Bo równa godność, bliskość i czułość wobec ludzi i więcej-niż-ludzi, nie są wyraźnie wydeptaną ścieżką zmierzającą do konkretnego celu. Są niczym latarnia morska, która pokazuje azymut jednocześnie otwierając morze możliwości.
A tu znajdziecie Akademię Dobry Pies:
https://www.dobrypies.pl/
Nasz mail to niezmiennie [email protected].
Miłęgo słuchania!
-
W odcinku po przerwie wracamy do Was z olśnieniem. Quentin każe nam bezustannie się rozwijać i pięknie nam pokazał, że tematów na odcinki nam nie zabraknie. Rozmawiamy dziś o sposobach na bliskość z psem. O tym, że każdy piesek ma swoją melodię i każda relacja to fenomen w kosmosie. Miłego słuchania!
Nasz email to niezmiennie [email protected]
-
W dzisiejszym odcinku gościmy Anię Kułakowską, która wraz z Yarą - owczarką niemiecką, współtworzy grupę poszukiwawczą-ratowniczą w ramach OSP RW Nowy Dwór Mazowiecki. Ania opowie nam, jak wygląda życie i trening psa poszukiwawczego oraz jego opiekuna, o formalnościach związanych z dołączeniem do grupy, a także tak po ludzku, o trudnościach i radościach tej pracy. Zapraszamy do wysłuchania fascynującej opowieści o tym, jak czerpać satysfakcję z psio-ludzkiego bycia w ratowaniu zaginionych o czwartej rano w deszczu.
Tutaj znajdziecie stronę OSP RW Nowy Dwór Mazowiecki:
https://osprwndm.pl/
Tutaj strona Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje o grupach ratowniczych w Polsce:
sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/75
Miłego słuchania!
P.S.
Nasz mail to rodzicielstwopieskosci|@gmail.com
-
Dziś w odcinku przedwakacyjnym zapraszamy do wyjątkowej historii. Astro zaginął na 11 dni. Jego opiekunowie, Małgosia Werdon i Wiktor Czechowski opowiadają nam jak skutecznie poszukiwać psa, jak ważne jest wsparcie, a co jest najtrudniejsze, kiedy ukochany zwierzak zaginie. Będzie wzruszenie, ale przede wszystkim ogrom wiedzy, która mamy nadzieję, nigdy Wam się nie przyda Nie budujemy napięcia, Astro był na nagraniu odcinka, spokojny i bezpieczny, a mimo to historia, chociaż o szczęśliwym zakończeniu, wciąż mrozi krew w żyłach. Zapraszamy Was do towarzyszenia nam w historii poszukiwań zaginionego przyjaciela!
Miłego słuchania!
Fundację Trop Warszawa znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/tropwarszawa
-
Mały pies i duży pies, czyli o tym jakie stwarzamy pieskom problemy, zależnie od ich wielkości. W dzisiejszym odcinku pochylamy się nad tym, jak ogromne różnice w wielkości przedstawicieli gatunku canis familiaris przekładają się na komfort życia jednostek. I o tym, jakie są największe grzechy ludzi wobec malutkich psów, i jak dajemy w kość tym ogromnym.
Miłego słuchania!
Nasz email to niezmiennie [email protected]
-
W dzisiejszym solowym odcinku, Magda przynosi dużo prywaty. Ale jest to prywata bardzo pouczająca i dająca nadzieję. Być może, pozwoli Wam on zrzucić z barków potrzebę kontroli i odklei od Waszych psów łatki. Będzie o testosteronie, imprintingu, socjalizacji i o tym, że nigdy nie jest za późno, by zacząć od początku. Nigdy nie jest za późno, by przywrócić psa psiemu światu. Będzie też o tym, że gęsi bywają ssakami i o tym, że psy potrafią zachować się inaczej. Jeśli tylko im na to pozwolimy. Mamy nadzieję, że ten odcinek zachęci Was do refleksji i wleje w serca nadzieję.
Nasz mail to niezmiennie [email protected].
Niezmiennie jesteśmy wdzięczne za każdą polecajkę i udostępnienie.
Miłego słuchania!
-
Dziś w rozmowie ze wspaniałą gościnią, Anną Dziewulską, psycholożką dziecięcą i współzałożycielką fundacji Człowiek i Pies rozmawiamy o traumie. Same bałyśmy się tego tematu, ale okazało się, że o traumie można mówić z uśmiechem, można cieszyć się, że pies nas gryzie, trauma to nie wyrok, ale informacja, że trzeba inaczej.
Można też wesprzeć Fundację, która pracuje często z bardzo skrzywdzonymi psiakami. Jeśli chcesz to wesprzyj CZiP 1%. Fundacja Człowiek i Pies KRS:0000616685 Dziękujemy!
Oto specjaliście, o których Ania wspomina w odcinku:
dr Gabor Mate
https://drgabormate.com/
dr Bessel van der Kolk
https://www.besselvanderkolk.com/
dr Peter Levine
https://traumahealing.org/
A nasz mail to niezmiennie [email protected].
Miłego słuchania!
-
Dziś rozmawiamy o tym, jakie są granice naszego wpływu na zachowanie psa. Wprowadzając pojęcia etogramu, wiedzy ekologicznej czy łańcucha łowieckiego staramy się przybliżyć czym jest esencja pieskości. Gadamy też o tym, po co nam w sumie ta wiedza. Nie ukrywamy pewnej inspiracji podcastami Kuby Żulczyka i Juliusza Staroty "Co ćpać po odwyku" i relacją Asi Okuniewskiej i Helenki ("Tu Okuniewska").
Miłego słuchania!
Nasz mail to niezmiennie [email protected]
A podcasty, o których wspominamy w rozmowie znajdziecie tutaj:
Tu Okuniewska: https://www.youtube.com/channel/UCT9eVYzow7G9lnktgSrdx4A
Co ćpać po odwyku: https://open.spotify.com/show/3TWxNT1doq0bgo268n7ThB
-
W obliczu inwazji Rosji na Ukrainę i ogromnego kryzysu humanitarnego do Polski napływa kilkadziesiąt tysięcy zwierząt towarzyszących. Pomoc każdej osoby jest potrzebna, ale chcemy dziś opowiedzieć jak działać, żeby pomagać realnie i że nie trzeba poświęcać całego życia, żeby pomagać dobrze. Trzymajcie się, dzielni ludzie!
Slava Ukraini!
odcinek o adopcji: https://rss.com/podcasts/rodzicielstwopieskosci/328777/
odcinek o domach tymczasowych: https://rss.com/podcasts/rodzicielstwopieskosci/335379/
nasz email: [email protected]
facebook Ady: https://www.facebook.com/relaxeddog
facebook Magdy: https://www.facebook.com/talkwithdogpl
-
Dziś nasza rozmowa o tym, że przeszłość potrafi być kotwicą, która nie pozwala nam iść naprzód. O tym, że odległość do celu może być przytłaczająca, ale mimo to możemy zrobić ten pierwszy krok. O tym co zrobić, żeby wydarzenia z przeszłości były dla nas zasobem, a nie ciężarem. Będzie też trochę prywaty.
Miłego słuchania!
Książka, o której wspominamy to "Co robią uczucia?" Tiny Oziewicz
Nasz email to niezmiennie [email protected],
a nasze profile na fejsbuku to:
Ada https://www.facebook.com/relaxeddog
Magda https://www.facebook.com/talkwithdogpl
-
A tak o swoim odcinku solowym mówi Ada: "Dziś odcinek o moich rękoczynach, o tym jak zachęcam Bambi do warczenia i klapania paszczą. O tym, jak pieski mówią "nie chcę", a jak mówią "zostaw mnie" i dlaczego to ważne, żeby tak mówiły. O tym, jak zachowania agresywne są profilaktyką prawdziwej agresji.
You're welcome!
Nasz mail: [email protected]
-
Dziś odcinek solowy Magdy. O najczęstszym pieskowym problemie. O balansie i harmonii. O odwyku, kumplach i leżeniu na łące. O poszukiwaniu swojego miejsca na kontinuum. I o tym, że psi terapeuci nie brzydzą się sportu.
Nasz mail to niezmiennie [email protected]
A nasze fanpejdże znajdziecie tutaj:
Ada https://www.facebook.com/relaxeddog
Magda https://www.facebook.com/talkwithdogpl
Miłego słuchania!
-
Dziś o tym, jak nasz dobrostan wpływa na dobrostan psa. Jak psy czytają w myślach nie czytając w myślach. Jak czasem jedyne, co możemy zrobić to odwrócić się i odejść, a zamiast długiego spaceru wyjść na krótszy i wrócić pod kocyk. Dzisiejszy odcinek nagrywany był nie online, tylko SPOTKAŁYŚMY SIĘ i wiemy jedno - musimy to robić częściej!
Tu znajdziecie adową Grupę Wsparcia dla właścicieli psów: https://www.facebook.com/events/474094570986819?ref=newsfeed
A tu fanpejdż Ady: https://www.facebook.com/relaxeddog
i Magdy: https://www.facebook.com/talkwithdogpl
Pytania i sugestie kierujcie na adres [email protected].
Miłego słuchania!
-
A dziś Ada z kolejną rozkminką. O tym, jakie jest ryzyko nadmiernego przywiązania i jak warto dbać o relacje psa z otoczeniem, a nie tylko z nami. Czy silna więź to dobra więź? Gdzie w tym wszystkim miłość i równa godność?
Miłego słuchania!
A nasz mail to niezmiennie [email protected]
Możecie pogadać z nami również na Facebooku, na naszych fanpejdżach:
Ada https://www.facebook.com/relaxeddog
Magda https://www.facebook.com/talkwithdogpl
-
Pierwszy odcinek w nowym roku porusza temat, który mrozi krew w żyłach większości psich terapeutów. Magda opowiada o tym, jakie trudności mogą spotkać psio-ludzką rodzinę i na co zwrócić uwagę, zanim postanowimy sprezentować dziecku psa. Opowiada też bardzo osobistą historię o tym, że nawet w najczarniejszej czarnej dziurze może pojawić się jasne światło, jeśli tylko odważymy się poprosić o pomoc, i zaczniemy iść w jego kierunku.
Pani psycholog, która zapaliła Magdzie światło w ciemności:
Jagoda Sikora https://jagodasikora.pl/
Nasz email [email protected]
Miłego słuchania!
-
Dziś zapraszamy Was na WYJĄTKOWY odcinek z naszą pierwszą gościnią. Ze wspaniałą Martą Sikorską z Pasikoni, rozmawiamy o koniach pod hasłem równej godności, o tym jak Marta i Magda zmieniły swoje podejście do jazdy konnej, o tym jak Ada zaczęła słyszeć, że konie jednak mówią, o końskiej regulacji, o potrzebie przestrzeni, ale i o tym jak zacząć żyć w końmi w szacunku do nich w dzisiejszym świecie.
Informacje o Marcie i Pasikoniach znajdziecie tutaj: https://www.pasikonie.pl/
A to osoby, o których Marta wspominała w podcastcie:
Lucy Rees https://www.lucyrees.uk/
Jessie Sams https://www.facebook.com/Animaltraumarecoveryservice/
Katarina Lundgren https://www.mimercentre.org/index.php/about-us/director-ceo
Emily Kieson
Centrum badań nad relacjami koni i ludzi MiMer Center: https://uk.linkedin.com/in/emily-kitson-71b745115
Program nauki od koni dziko żyjących:
https://m.facebook.com/learning.wild.international/
Miłego słuchania!
A nasz email to niezmiennie [email protected]
-
Dziś Ada z krótką, przedświąteczną, refleksją, która może Was nieco wesprzeć przed świętami, a może też wcale nie wesprzeć.
Niech ten świąteczny czas będzie dla Was taki, jak chcecie, żeby był.
Miłego słuchania!
A wszystkie refleksje i sugestie ślijcie na [email protected]
-
W tym wspólnym odcinku, przychodzimy do Was z trudnym tematem. Po cyklu odcinków podpowiadających, jak wybrać psa, żeby do nas pasował, rozmawiamy o tym, co się stanie jeśli pasował nie będzie. Opowiadamy, jak w takiej sytuacji spojrzeć na relację, gdzie szukać wsparcia, a także, jak w ostateczności szukać psu nowego domu w sposób uczciwy wobec psa.
Nasz mail niezmiennie czeka na Wasze sugestie i pytania: [email protected].
Miłego słuchania!
- Montre plus