Episodes
-
Jak dlouho žil korporátním životem? Co jej svedlo na podnikatelskou cestu? Kdy vůbec začal podnikat? Kde se začala rodit myšlenka na Skilldriver? Chce „vymýtit” obchodníky? Proč se nedá obchod dělat bez vztahů? Jak vnímá umělou inteligenci?
Pavel Fáček pracoval ve velkých nadnárodních firmách, kde měl na starosti různé úkoly od marketingu po zákaznickou péči. Před devíti lety ale přišel do vlastního. Stal se spolumajitelem společnosti Skilldriver, která propojuje digitální svět a živá školení. Tím zároveň zvyšuje efektivitu tréninkových aktivit. -
Co je vlastně klinická studie? Mohou lékaři sledovat průběh studií? Kolik studií se například dělá souběžně? Proč by měl lékař se chtít do studie zapojit? Jak ovlivnil počet klinických studií covid-19? Je o nějaké obory, co se týče klinických studií, větší zájem?
Lucie Špatenková a Michaela Vančová se přes 15 let pohybují ve farmaceutickém průmyslu. Stojí ve vedení společnosti Clinical Research Center. Tato společnost administrativní podporu lékařů při provádění klinické studie. Na slovenském trhu působí od roku 2013 a na tom českém pak od roku 2016.
Více o Clinical Research Center nalezneté také na jejich LinkedIn -
Episodes manquant?
-
Jak se dostal k obchodu? Jak vzpomíná na obchodování v době covidu? Jaké má další plány s obchodem? Čemu všemu se učí? Co by dělal jinak ve své obchodní kariéře? Kdy se začal věnovat podcastům? Koho by rád vyzpovídal?
Ondřej Dubín se zabývá především b2b obchodem. Pracoval třeba pro Seznam nebo FlashNews. Dnes je na volné noze. Od roku 2023 se také stává novým moderátorem podcastu Slovo má. -
Jak vypadá v současné době situace s firmami v Česku? Chtějí se modernizovat? Jak se změnil trh od roku 2015? Proč mnoho firem tzv. „zamrzlo”? Je modernizace drahá? Proč podle něj vychází špatné knihy? Dá se mluvit o obecných trendech v modernizaci firem?
Martin Medek se pohybuje především ve financích, provozu a rozvoji produktů. Pracoval v malých firmách iv korporátech, stál třeba za vznikem bankovní identity na českém trhu, postavil síť Starter České spořitelny a tam se také nabízí s Unicorn Attacks - v roce 2022 se stal ve firmě společníkem.
Vít Šubert je spoluzakladatel studia Unicorn Attacks, v rámci kterého se věnuje modernizaci a digitalizaci firem a kreativní práci se značkami. -
Jak jako šéf společnosti poznám, že je společnost v problémech? Kdy je čas uvažovat o modernizaci? V čem se změnil trh? Na jak dlouho je optimální plánovat? Čemu říkají Everest?
Martin Medek se pohybuje především ve financích, provozu a rozvoji produktů. Pracoval v malých firmách i v korporátech, stál třeba za vznikem bankovní identity na českém trhu, postavil síť Starter České spořitelny a tam se také seznámil s Unicorn Attacks - v roce 2022 se stal ve firmě společníkem.
Vít Šubert je spoluzakladatel studia Unicorn Attacks, v rámci kterého se věnuje modernizaci a digitalizaci firem a kreativní práci se značkami. -
Jak se oba muži seznámili? Jak spolupracují - a jak dlouho? Jaká je v současné době situace v automotive? V čem ovlivňuje firmu růst? Proč často společnostem „utíká” vnitřek firmy?
Karel Stolejda skoro třicet let pracuje v automotive, nejprve jako prodejce u Fordu, pak u Hondy, kde vedl prodej. V roce 2001 se ocitl u Volva, v roce 2008 stál u nového dealerství, které dnes známe pod značkou Auto Průhonice.
Vít Šubert je spoluzakladatel studia Unicorn Attacks, v rámci kterého se věnuje modernizaci a digitalizaci firem a kreativní práci se značkami. -
Jan Měšťánek je sériový podnikatel, který staví firmy už od roku 2003. Působí primárně ve finančním byznysu s přesahem do marketingu. V současnosti staví systém, který lidem z financí usnadňuje práci s vlastní značkou.
Jak se z trombonisty stal podnikatel? Jak si může člověk naprogramovat svoji mysl? Co vše v podnikání zažil? Na jaké negativní situace vzpomíná? Proč všechna negativa vnímá jako pozitivní kontrolku? Odkud by měl člověk brát energii, aby byl pozitivní? Kdy získal rovnováhu, která mu chyběla? Proč je pro něj důležité delegování? -
Jakub Málek je partnerem v advokátní kanceláři a specializuje se na pracovní právo. V rozhovoru se dozvíte, jaká specifika je potřeba mít vyřešená, pokud se rozhodnete ve firmě najímat zaměstnance. A jak se vyrovnat s aktuální situací či homeofficem z hlediska pracovního práva.
-
Josef Hajkr vlastní živnostenský list od roku 1991, ale vlastní firmu Shine vede posledních 19 let. Ve firmě je už od poloviny 90. let a jako její zaměstnanec dokonce zažil i její krach. Společnost Shine se věnuje projektovému řízení. Hajkr firmu kompletně převedl do online prostředí během lockdownu.
Jak moc se podle jeho názoru proměnilo podnikatelské prostředí - od 90. let po současnost? Jak se ocitl ve společnosti Shine? Proč vnímá podnikání jako chození po horách? Podle čeho hledat správné lidi? Jak vnímá motivaci? Co ji nejvíce ovlivňuje? Jak se poskytuje zpětná vazba nezraňujícím způsobem? -
Jak vnímá současný nemovitostní trh v Česku? Je lepší vlastní bydlení, nebo nájemní? Jakým lidem pomáhá zprostředkovat úvěr? Kolik dealů aktuálně vyhodnocuje se svým týmem? Co vnímá jako svou největší devízu? Jaké další plány Investown má?
Juraj Sutoris má za sebou přes 16 let zkušeností v obchodě na různých pozicích. Je uznávaný profesionál v oblasti real estate, sales koučinku a motivace. V Investownu má na starosti obchod, budování a vedení obchodního týmu v České republice a následně i v zemích EU. -
Kolika CEO se v posledních letech věnoval? Která pozice v top managementu člověka nejlépe připraví na post CEO? V čem mají výhodu finanční ředitelé? Jak důležitý je selský rozum a komunikace? Dá se zavděčit všem?
Jiří Kastner se přes 20 let věnuje firmám a jednotlivcům, se kterými spolupracuje při jejich cestě k úspěchu. Dlouhodobě se specializuje i na CEO mentoring, kde je partnerem jak generálním ředitelům, tak firemním týmům, se kterými dosahuje vyšší profesionality, disciplíny nebo třeba i ziskovosti. Jeho celoživotním tématem je firemní mindset. -
Platí stále, že je Česko e-shopovou velmocí? Jaké aktuální výzvy musí řešit majitelé e-shopů? Co by doporučil menším e-shopům, aby přijaly opatření? Jaké faktory by měl mít úspěšný e-shop?
Samuel Huba zastává funkci výkonného ředitele Shoptetu. Jeho hlavním cílem je bourat bariéry v začátcích podnikání e-shopařů a pomáhat jim růst. V minulosti vedl mezinárodní expanzi, nastavoval obchodní strategie a řídil provoz v několika technologických firmách a start-upech. -
Kde se v lidech bere přirozenost a kde profesionalita? Proč by se měl člověk chovat profesionálně a myslet na to? A jak vypadá přirozené chování? Proč jsou důležitá pravidla? Co doporučuje manažerům, kteří chtějí „utáhnout šrouby"? Jak moc je profesionalita svázaná s leadershipem?
Jiří Kastner se přes 20 let věnuje firmám a jednotlivcům, se kterými spolupracuje při jejich cestě k úspěchu. Dlouhodobě se specializuje i na CEO mentoring, kdy je partnerem jak přímo generálním ředitelům, tak firemním týmům, se kterými dosahuje vyšší profesionality, disciplíny, nebo třeba i ziskovosti. Jeho celoživotním tématem jak na akademické, tak na komerční půdě je firemní mindset. -
Martin Klusoň patří k předním odborníkům na projektové řízení u nás. Věnuje se mu 25 let a během té doby mu prošlo pod rukama obrovské množství projektových manažerů. Jak tedy vlastně vypadá dobře řízený projekt? Na co si mají projektoví manažeři dávat pozor?
Tato epizoda vznikla v průběhu roku 2020. -
Štěpán Hodač je spolutvůrcem firmy I Love Hummus, která do českých obchodů dováží stejnojmenný cizrnový pokrm. Dnes s rozšířeným portfoliem produktů působí pod názvem Beavia.
Tato epizoda vznikla na podzim 2020. -
Zkušený manažer a školitel vyjednávání a leadershipu Ludvík Bohman promluvil o tom, jakým způsobem být dobrým šéfem. A jak vést jednání tak, abyste vždycky získali, co chcete.
Tato epizoda byla natočena v průběhu roku 2020. -
Marcel Fáber během své kariéry prošel různými pozicemi od vysokých postů v rámci rodinné firmy i velké korporace až k soukromému podnikání. Jeho cesta ho nakonec zavedla až k profesionálnímu koučování. V době, kdy je český trh kouči přesycen na úkor kvality, se rozhodl založilt Společnost profesionálních koučů sdružující profesionály certifikované Mezinárodní federací koučů ICF. V rozhovoru se dozvíte, jakým způsobem zjišťovat skutečnou motivaci vašich lidí.
Tato epizoda byla natočena v průběhu roku 2020. -
Co jej lákalo na oblasti financí? Co by označil za klíčové milníky při budování vlastních značek v oblasti poradenství? Je finanční poradenství váženou profesí? Proč je důležité si stanovit, jaký chce člověk mít život? Co by označil za největší chyby klientů?
Patrik Feichtinger podniká od roku 2012, kdy hned po vysoké škole naskočil do financí. Dnes se specializuje hlavně na investiční plánování. Má zároveň vybudovaný i tým specialistů na komplexní služby a je spolumajitelem firmy Saturia Invest. -
Jaké největší výzvy musela překonávat? Kdy se začala věnovat hypotékám? Jak člověk pozná, u koho si má nechat udělat hypotéku? Jak hodnotí hypoteční kalkulačku? Ochlazuje se trh s hypotékami? Kteří klienti v současné době nedosáhnou na hypotéky?
Jana Valouchová podniká jedenáct let v oblasti financí. Zaměřuje se na kontinuální práci s klienty. Primárně se soustředí na hypotéky a developerské projekty. -
Tato epizoda byla natočena v průběhu roku 2019.
Michal Pohludka je člověk mnoha profesí. Před oči lidí se dostal se svým úspěšným blogem Život korporátního vedoucího, který si rychle získal popularitu na sociálních sítích. Na základě něj dokonce napsal knihu o řízení lidí. A pak ještě jednu. Dnes se věnuje především projektům, které dávají smysl a konzultuje s firmami jejich procesy v managementu. A nejen o tom mluvil v dalším dílu podcastu Slovo má. - Montre plus