Episodes
-
Ugyanis a VeszprémFest két blues-sztárjára - Joe Bonamassa és Beth Hart koncertjeire - már csak állójegyekhez lehet jutni. Ha jól sejtem állóhoz sem túl sokáig. A VeszprémFest túl van a huszadik életévén és még mindig a jól szituált középkorosztály fesztiválja. Meg azoké, akik szeretik a jazzt, a jazz határterületeit, a klasszikus zenét és a színvonalas pop-ot. A jó zenét. Idén mindenki kap valami nyalánkságot a szervezőktől.
-
A Pajta Bortár csak néhány hónapja nyitotta meg kapuit a Pajta utca elején. Andrási László borász őshonos szőlőfajtákból készít minőségi bort, amely több Michelin csillagos étterem kínálatában is megtalálható. Ez egy olyan hely, ahol a bor és a gondolat jó barátok. A Pajta utca pedig egyre izgalmasabb képet mutat magáról. A elején, még a Deák Ferenc utcában ott a Derce Pékbisztró. Aztán jön a Pajta Bortár. Kicsit feljebb sétál az ember, beleszalad Ivácson Attila sajtműhelyébe, ahol a környék legjobb parenyicája kapható. Ha jön még egy minőségi zöldséges és egy hentes, akkor a környékbelieknek ki sem kell mozdulniuk ahhoz, hogy megtöltsék a kamrát.
-
Episodes manquant?
-
Varga Tamás igazi lokálpatrióta, aki csak itt tudja elképzelni az életét. A Haszkovó lakótelepen nőtt fel. Haszkovó utca, Stromfeld utca, Széchenyi István általános iskola. Balatonfüreden járt gimnáziumba, majd jött a Pannon Egyetem. Mióta végzett, a városban, a városért dolgozik.
-
Mészáros Tünde. Grafikus és designer. Veszprémben már sok helyen találkozhattunk a munkáival, festeni azonban csak néhány éve kezdett el komolyabban. Először a kétévente megrendezett Tavaszi Tárlaton láthatta a nagyközönség a munkáit. Majd 2024 novemberének végén megnyílt első kiállítása az Oliva Hotel és Étteremben. 17 kép került a falakra, amelyek kimondottan erre a tárlatra, ezekre a terekre készültek.
-
A Gusto. Itt minden az, ami. A sonkaszeleteket egy nagy sonkából szelik. A kolbász nem gumiból van, az olívabogyóról pedig még azt is lehet tudni, hogy melyik ültetvényen szüretelték. Aki ide jár, az tudja, hogy miért jön. Ha pedig nem tudja, megkérdezi Fuchs Robitól, az üzletvezetőtől.
-
A városban csak úgy ismerik, a Murak. A kilencvenes években megnyitotta az Enyhe Fintor Klubot. A 2000-es évek elején létrehozta a Veszprémi Utcazene Fesztivált. Aztán megnyitotta a város legnagyobb koncerthelyszínét, az Expresszót. És ez még csak a történet eleje.
Fotó: Kovács Bálint
-
A barátainak Kerigabi. Az első színház, ahol még a kilencvenes években szerződést kapott, a Veszprémi Petőfi. Azóta is hűséges a társulathoz, a városhoz. És persze Erdélyhez. Csíkszeredához, a szülővárosához. Most éppen a Képzelt betegben játszik. Ő Beralde, Argan, a képzelt beteg öccse, aki megpróbálja észre téríteni hiszékeny testvérét. Két előadás között beszélgettünk az Íródeák kávé- és teaházban. Egy gyömbértea mellett azzal kezdtünk a beszélgetést, hogy el tudja-e hinni, ha egy előadás után dicséretet kap?
-
Sótonyi Mónika Csombárd községben nőtt fel. Ezen az alig 300 fős Somogy megyei településen már a nagypapája is köztiszteletnek örvendett. Mónika olyan közegben nőtt fel, ahol a közösségért való munka a mindennapok részének számított. A történet tehát Csombárdon kezdődik...