Joué
-
Haragtartás & Önkritika | TheVR Happy Hour #1154 - 04.12.
-
Mára már mindannyiunk ismeretségi körében akad legalább egy-kettő vegetariánus vagy vegán, mégis elég keveset tudunk erről az életmódról. De ha te vagy a baráti körben az, aki hiába magyarázza el ezerszer is a többieknek, hogy mi a különbség a vegán és lakto-ovo vegetariánusok közt, még akkor is érdemes lehet végighallgatnod a Finoman tudatos podcast mostani adását, amiben Steiner Kristóffal beszélgetünk a növényi alapú étrendről. Hogy lesz egy Márton-napi libacombtól valaki vegán, hogy lehet egészségesen hízni és még jó pár tisztán tudatos téma Eszter és Betta jóvoltából.
-
Egy komolyabb témába vágunk bele a Finoman tudatos podcast 7. adásában, szerencsére Eszter ismét naprakész és tudja mit kell tenni, illetve tudni.
Sajnos sokakat érintő emésztőrendszeri megbetegedésről, az IBS-ről tanulhatunk ma, kialakulásának okáról és többek közt arról, milyen diéta lehet a segítségünkre. Megismerjük a FODMAP diétát, a bélflóra komplex ráhatását a problémára.
Persze nem maradhat el a Bekérdező sem, ismét válaszokat nyernek a legfontosabb kérdéseitek és Betta is beszámol legfrissebb tapasztalatairól az étrendjét illetően. -
A második adásban Grath ásott az 1904-es olimpia körülményeinek mélyére. Politikai inkorrektség minden szinten, elcsalt sportszámok utáni tömegverekedések, kőhajigálás és bikaviadal, valamint rasszista "tudományos" kísérletek egy olyan korban, amikor a kötélhúzás még olimpiai versenyszám volt. Minden idők legfurcsább olimpiája volt a St. Louis-i 1904-es.
-
Az úgy kezdődött, hogy Grath és én elkezdtünk 2015-ben egy Checkpoint nevű videojátékos podcastet, ami meglepően sikeres lett. Ezen jól fellelkesültünk, és egyik visszatérő vendégünkkel, Mazurral elkezdtünk egy másik podcastet tervezgetni, ami akkor végül nem valósult meg, de pár adást felvettünk. Ez volt a Képtelen Krónika, egy történelmi témájú műsorka, koncepciójában a The Dollop című amerikai podcastét nyúlva (a dolloposok engedélyével). A felállás egyszerű: a háromból egy ember felkészül valamilyen kevésbé ismert, érdekes történelmi témával, a másik kettő pedig felkészületlenül kommentálja a sztorit, néha trollkodásba hajlóan.
Az elkészült adások aztán csak nem hagytak nyugodni minket, ezért megvágtam őket, és a Checkpoint hallgatói karácsonyi bónuszként megkapták. Nem várt sikere lett ennek is, úgyhogy lettek újabb részek (eddig összesen nyolc adásnál járunk), és most ez a gyűjtőblog is elindul, ezentúl pedig megpróbálunk az évi 1-2 alkalomnál sokkal sűrűbben jelentkezni (havi egy adás jó lenne, de egyelőre nem merem megígérni ezt).
Az első adás ifj. Nopcsa Ferenc báróról szólt, akiről én készültem fel. A kalandos sorsú tudós élete kémregénybe illik, máshol pedig szerelmi drámába - hihetetlen, hogy még nem készült róla film.
-
Neglected by art history for decades, Jo van Gogh-Bonger, the sister-in-law to Vincent van Gogh, is finally being recognized as the force who opened the world’s eyes to his genius.
This story was written by Russell Shorto and recorded by Audm. To hear more audio stories from publications like The New York Times, download Audm for iPhone or Android.
Unlock full access to New York Times podcasts and explore everything from politics to pop culture. Subscribe today at nytimes.com/podcasts or on Apple Podcasts and Spotify.
-
Minden epizód ki fog térni a fenntartható fejlődési célokkal való kapcsolódásra. De mik ezek a célok és miért fontos tudni róluk?
A fenntartható fejlődési célokra (Sustainable Development Goals, SDGs) az ENSZ nyílt munkacsoportja - magyar vezetés mellett - tett javaslatot egy két éves folyamat eredményeképpen. Az epizód bemutatja a célok hátterét, kialakulásuk folyamatát, elfogadásuk jelentőségét és betekintést enged előkészítésük kulisszatitkaiba.
A beszélgetőpartner Kőrösi Csaba, korábbi ENSZ nagykövet, a fenntartható fejlődési célok kidolgozásáért felelős munkacsoport társelnöke.