エピソード
-
Na zdrowie można patrzeć z różnych perspektyw i na różne sposoby je badać. Gość dzisiejszego odcinka, An Skiba, tematem zdrowia zajmuje się z perspektywy socjologicznej. Co nowego wprowadza takie spojrzenie? Jak pojęcie zdrowia i choroby rozumiane jest w Indonezji? I dlaczego warto badać polskich migrantów w Holandii? O tym wszystkim usłyszycie w dzisiejszym odcinku!
-
Czy można zostać doktorem jeszcze przed uzyskaniem tytułu magistra? Jak się okazuje - tak! O swoich badaniach, doktoranckiej codzienności, zachowywaniu równowagi i naukowych ambicjach opowiada gość dzisiejszego odcinka, Karol Sadowski - doktorant, a jednocześnie student IV roku kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Jak dostać się na doktorat? Jak różnią się drogi zdobycia stopnia doktora(-ki) zależnie od dyscypliny i jakie są tajniki procesu aplikacyjnego? Arkadiusz Siwko (Uniwersytet Opolski), Wiktoria Morawska (Polska Akademia Nauk) i Karol Sadowski (Warszawski Uniwersytet Medyczny) opowiedzieli o kulisach „wchodzenia" w skomplikowany świata Akademii. Czy wiesz, jak naprawdę przygotować się do tego wyzwania? Posłuchaj, aby odkryć krok po kroku, jak zrealizować swoje marzenia akademickie!
-
"Nauka do naprawy" to inicjatywa Polskiej Akademii Nauk i miesięcznika "Forum Akademickie". O postulatach, które w związku z tą akcją zaproponowało Collegium Invisibile, opowiada gość dzisiejszego odcinka - Konrad Wyszkowski, doktor filozofii, zajmujący się przede wszystkim filozofią prawa, a także teorią poznania w tradycjach niemieckiej i polskiej.
-
Z jakimi problemami mierzą się kobiety, które (jak mogłoby się wydawać) w życiu osiągnęły niemal wszystko? Czy mają one prawo mówić o problemie nierówności? I wreszcie czym jest Kontinuum Zależności Decyzyjnej? Na te i wiele innych pytań odpowiada gościni dzisiejszego odcinka, Wiktoria Morawska - socjolożka, historyczka sztuki i badaczka nierówności płciowych z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.
-
W drugim odcinku naszego podcastu dowiecie się, czy stowarzyszenia naukowe pomagają czy może przeszkadzają w rozwoju kariery badawczej. Gościni An Skiba opowiada o swoich doświadczeniach i dzieli się przydatnymi radami dotyczącymi tworzenia naukowego CV. W odcinku wymieniamy też konkretne przykłady organizacji naukowych i omawiamy zasady rekrutacji do nich (w tym do Collegium Invisibile!)
-
W pierwszym, wyjątkowym odcinku podcastu „(Nie)widzialne" Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile opowiadamy o tym, co planujemy i dlaczego warto nas słuchać!