エピソード
-
Генерація NEET — це покоління молодих людей віком від 15 до 24 років, які не вчаться і не працюють, чим кидають виклик суспільному життю.
-
Чому так відбувається, що передноворічна метушня може знесилювати, дратувати й навіть спричиняти симптоми стресу? І найголовніше — чому це нормально.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Символічна втрата — це втрата чогось не об’єктного, але символічно значущого для людини. Про неї й поговорили в новому випуску «Психп’ятихвилинки».
-
Арттерапія — це метод психотерапії, що базується на творчих процесах, зокрема на малюванні, ліпленні, музиці, танці, читанні книжок, роботі з фотографіями тощо.
-
Звернення до психолога або психотерапевта — це усвідомлене рішення людини, яка хоче розв’язати свої проблеми, розібратися в собі й покращити якість свого життя. Шукати професійної підтримки та допомоги — це нормально. Здається, про це відомо всім. Іноді буває так, що поряд є близька нам людина, яка опинилася у складних життєвих обставинах, має діагностований ментальний розлад, важко переживає певний період свого життя, а втім, уникає професійної допомоги. Часто дуже хочеться дати пораду й поділитися своїм досвідом. Як екологічно розказати людині про можливості отримання психотерапевтичної допомоги й поліпшення свого життя?
-
Про тисячу днів незламності у війні, що триває уже десять років, цими днями говорили дуже багато. Однак, на жаль, наша психіка не завжди може залишатися незламною. Час і випробування впливають на наш стан та якість нашого життя. Що відбувається з нами на третьому році повномасштабної війни? Найголовніше, що, думаємо, помітили всі, — це виснаження, передусім емоційне. Унаслідок емоційного виснаження ми маємо вже зміни в реагуванні на те, що відбувається, проблеми в комунікації та поляризацію.
-
Ресурсність — це фізичний та емоційний стан, за якого людина має змогу якнайкраще виконувати свої повсякденні завдання і проживати своє життя якісно.
-
Цей випуск програми «Психотерапевтична п’ятихвилинка» про хронотипи — типи біоритму людини, який визначає її працездатність.
-
У цьому випуску програми «Психотерапевтична п’ятихвилинка» говорили про користь творчості в дорослому віці.
-
Синдром вічного студента — це психологічний феномен, за якого людина, завершивши формальну освіту, і далі перебуває у стані постійного навчання.
-
Термін «покоління сніжинок» виник на позначення покоління молодих людей, які дуже вразливі до реальності й упевнені у своїй винятковості.
-
Хто такі кідалти? Термін позначає напівдорослих-напівдітей, що зберігають стан дитинства в дорослому віці.
-
Інфантильність — незрілість людини, через яку в її поведінці ми будемо бачити вияви більш ранніх етапів розвитку.
-
Саморефлексія — важлива частина внутрішнього життя зрілої усвідомленої людини. Саме про неї сьогоднішній випуск «Психп’ятихвилинки».
-
Дентофобія — логічно незрозумілий, сильний і неконтрольований страх перед візитом до стоматолога й потребою лікувати зуби або проводити інші стоматологічні процедури.
-
Коли в сім’ї з’являється дитина, то зазвичай це зумовлює певне природне напруження між поколіннями. Дуже часто це пов’язано з позицією бабусі й дідуся стосовно піклування і виховання онука або онуки. Незалежно від того, чи живе сім’я окремо, проблема впливу старшого покоління і напруга через це — явище доволі поширене.
-
Страх перед майбутнім зазвичай може виникати через невизначеність, зміни або складні життєві обставини. Як давати йому раду — слухайте в подкасті.
-
У цьому випуску програми «Психотерапевтична п’ятихвилинка» поговорили про небезпеки квадробінгу для дітей та їхнього оточення.
-
Що собою являє таке явище, як квадробінг? Що це й для кого? Чи є небезпеки? З’ясовували це в новому випуску програми «Психотерапевтична п’ятихвилинка».
-
У новому випуску програми «Психотерапевтична п’ятихвилинка» говоримо про те, як ефективно протистояти ґазлайтинґу.
- もっと表示する