エピソード
-
27 подкастів Суспільного стали номінантами у п’яти різних категоріях аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio. До 15 вересня триває голосування, під час якого слухачі мають змогу вибрати найкращі українськомовні подкасти. Будемо вдячні за підтримку проєктів Суспільного.
Голосування за посиланням: megogo.net/ua/megogo_audio_awards
-
Щодня за життя наших військових борються парамедикині. Серед них – стрільчиня, санітарка ще з 2014-го, співачка, авторка знакової пісні «Колискова для ворога» Анастасія Шевченко. Вона розповідає про те, з якими відчуттями повернулася на фронт у 22-му, як переживає складні емоції і в чому вбачає роль музики у воєнний час.
Боротися за оптимізм і силу не менш важливо. У Кропивницькому учасниці етнографічного проєкту «Баба Єлька» Світлана Буланова та Наталія Ковальчук проводять вуличні танці зі збором коштів для ЗСУ і навчають народних танців внутрішніх переселенців. І звісно боротьба за дух: дніпрянка Тетяна Герасимова, яка здійснила фронтовий тур зі співами кобзарських пісень, говорить у чому сила цього інструменту і як старовинні пісні можуть підтримати військових.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Історії музиканток, які здійснюють благодійні концерти за кордоном. Одна із героїнь Сусанна Чахоян – солістка Національної опери України, одна з найактивніших культурних амбасадорок України з перших місяців повномасштабної війни. Вона розповідає про те, як знову почала співати після 24 лютого, як іноземці слухають українську музику і чому їм складно перейнятися нашим болем і зрозуміти, чому українські музиканти не виконують російську музику або чому не виступають на одній сцені з російськими артистами. Про культурну дипломатію також розповідають учасниці жіночого фрік-кабаре «Dakh Daughters».
-
Як та за що борються українські мисткині у різних сферах? Співачка та акторка Мар’яна Садовська розповідає, як протидіє російській пропаганді в Німеччині. А музикознавиця Ірина Тукова говорить про війну проти імперських символів у назвах музичних вишів. Стрільчиня, санітарка з 2014-го, співачка, авторка знакової пісні “Колискова для ворога” Анастасія Шевченко розповідає про те, з якими відчуттями повернулася на фронт у 22-му, як переживає складні емоції і в чому вбачає роль музики у воєнний час. Як учасниці етнографічного проєкту “Баба Єлька” проводять вуличні танці зі збором коштів для ЗСУ і навчають народних танців внутрішніх переселенців у Кропивницькому. З дніпрянкою Тетяною Герасимовою говоримо про боротьбу за дух та організацію фронтового туру зі співами кобзарських пісень. А також, у чому сила цього інструменту і як старовинні пісні можуть підтримати військових.
-
Музиканти, які попри все знайшли силу працювати на перемогу, відстоюючи українське мистецтво. Серед них - диригентка, очільниця Хорової капели Українського радіо Юлія Ткач. Вона розповідає як хористи переживали початок повномасштабної війни і як потім повернулися до роботи. Також у цій серії співачка і волонтерка Руслана Лоцман розповідає про те, як підтримує наших військових піснями.
-
Як українські мисткині наближають перемогу України? Анжеліка Рудницька, солістки гурту Dakh Daughters, Сусанна Чахоян, Юлія Ткач, Руслана Лоцман, Наталя Ковальчук і Світлана Буланова поділяться своїми історіями про волонтерство, допомогу та боротьбу. І вже традиційно, спробуємо розібратися, яким є місце та значення музики під час війни.
-
Як оперна співачка Людмила Монастирська допомагає робити голос України впливовішим у світі? Чому контрабасист Назарій Стець вважає комунікацію після концертів важливішою за самі виступи? Який «інструмент сили» фроментмена групи «Koralli»? А також, розмова про культурну війну з Віктором Гуцалом, диригентом «NAONI orchestra». Історії про силу музики слухайте у фінальному епізоді подкасту «Музиканти і війна» від Радіо Культура.
-
Як музика пишеться, поки ворог знищується? Сплеск популярності треку «Доброго вечора, ми з України» та створення його оркестрової версії. Роздуми про силу та вплив музики від диригента оркестру Українського радіо Володимира Шейко. А також, поговоримо про творчі паузи, народження нової музики воєнного часу, різницю між хайпожерством та мистецтвом у новому епізоді подкасту «Музиканти і війна».
-
Як музика допомагає у найважчі часи? У третьому епізоді говоримо про важкий, але важливий вибір українських музикантів. Сергій Іванчук розповідає про рішення допомагати людям та отримані поранення. Згадуємо, як «Kalush Orchestra» наважилися на заклик допомогти Маріуполю зі сцени Євробачення. Фронтмен гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк та бандурист Тарас Компаніченко розповідають про роль музики на війні. А Мойсей Бондаренко про рішення взяти до рук зброю замість музичних інструментів.
-
Чи варто називати музику зброєю? Благодійні концерти етногурту «ДахаБраха». Історія створення «Ukrainian freedom orchestra». Контрабасист оркестру Назарій Стець розповідає про відчуття під час виступів на найвідоміших сценах світу. А лідер гурту «ТНМК» Фагот згадує виступи для українців закордоном. Сім годин безперервного виконання інструментальної версії однієї пісні по колу від Стаса Корольова. Та як за цей час вдалося зібрати один мільйон гривень для медичного батальйону «Госпітальєри». Історії про згуртованість українських музикантів у другому епізоді подкасту «Музиканти і війна» від Радіо Культура.
-
Епізод про трансформацію життя та творчості українських музикантів після 24 лютого 2022 року. Лідер гурту «ТНМК» Фагот розповідає про рішення піти служити. Аналіз феномену пісні «Ой у лузі червона калина». Історія Володимира Шейко про концерт «Я віртуоз» оркестру Українського радіо, який довелося перенести через обстріли. Пісня «Українська лють» від Христини Соловій та волонтерство братів Насірових з гурту Курган і Agregat.
Слухайте у документальному проєкті від Радіо Культура. Над подкастом працювали: Катря Гончарук, Ольга Крижановська, Світлана Угнівенко, Ірина Данильчук, Вікторія Марченко, Тетяна Кривоніс, Ірина Жданова, Наталя Коломієць та Дмитро Афанасьєв. Наратор проєкту - Олег Скрипка.