エピソード
-
Гостра розмова Аглаї-Феліцітас з братом Йоганеса, під час якої героїня повертає професору гроші, які той давав їй на музичну освіту.
-
Аґлаю-Феліцітас ніхто не бачив веселішою до сьогоднішнього вечора. Йоганес, котрий держався подалі, весь час ловив її погляд. Жінка зрозуміла, що закохалася...
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Розмова між Аглаєю-Феліцітас та Йоганесом, під час якої героїня починає усвідомлювати, що не поміняє мистецтва на подружжя. Вона не прийме того, що називається «особистим щастям», аби лиш не ослабився звук тієї струни, яка божественним голосом відзивається в її душі і становить всю її істоту.
-
Поет, прозаїк, волонтер і віднедавна нацгвардієць 13-ї бригади «Хартія» Сергій Жадан і його поетичний вечір «Усі вірші». Без перебільшення небачена літературна подія за час незалежності України. Радіо Культура єдине ексклюзивно записало цей поетичний вечір. Дві години поезії - і нічого зайвого.
-
Один з найвідоміших шевченківських творів. У центрі драми - трагічна доля Ганни, яка все життя змушена приховувати своє материнство.
-
Пароплав "Князь Пожарський" швартується в Нижньому Новгороді. Та тут на Шевченка чекає неприємна новина. За ним встановлено поліційний нагляд. Колишньому засланцю заборонено їхати далі. Що ж робитиме Шевченко за таких обставин?
-
Під час такої очікуваної мандрівки на волю Шевченко нотує у Щоденнику подорожні враження. Що ж завадило авторовому плану читати та змальовувати краєвиди в дорозі?
-
Шевченко нарешті збирається в таку очікувану мандрівку на волю. «що я робитиму цілий місяць без хоч якоїсь книги?», — питає він у Щоденнику.
-
Про що мріяв молодий і вільний Шевченко у майстерні свого вчителя й друга Карла Брюллова? Автор щоденника ділиться спогадами про події та друзів тих років, роздумами про дружбу і випробування, що можуть перед нею постати.
-
Що і чому стало предметом першого Шевченкового запису? Останні дні служби в російській імперській армії принесли й неприємні несподіванки, та попри все Шевченко вже планує нові творчі проєкти.
-
«Сватання на Гончарівці» – одна з кращих п’єс в українській класичній драматургії. Красуня Уляна підносить гарбуза недолугому Стецькові, а спритний і вигадливий вояка Скорик допомагає їй одружитися з коханим Олексієм. Гумор і яскраві типажі зробили цей твір Григорія Квітки-Основ’яненка справжнім шедевром.
-
Одна з найвідоміших п’єс Миколи Куліша, в якій харківський службовець Мина Мазайло хоче змінити своє українське прізвище на таке, що звучало би більш по-російськи… Але прогавив початок українізації! У своїй комедії Микола Куліш художньо відтворив проблему русифікації в СРСР.
-
Історія творчого життя та стосунків Пантелеймона Куліша і Марка Вовчка ( Марії Вілінської) зберігає багато таємниць. Саме Пантелеймону Кулішу письменниця надіслала свої перші оповідання. Що було далі? Дізнаємося в цій радіодрамі.
-
Найвідоміша п'єса румунського драматурга Михаїла Себасьяна про те, як несподівано однієї ночі в провінційному містечку зупинився столичний потяг. У потягу їхала пасажирка, в якої не виявилось квитка. Волею долі на тому ж вокзалі опинився талановитий вчитель місцевої гімназії, який вивчав зірки. Певно, тієї ночі зірки зійшлися, аби ці двоє зустрілися.
-
Радіодрама за всесвітньовідомим романом чеського письменника Ярослава Гашека “Пригоди бравого вояка Швейка”.
-
Українець-скульптор намагається ствердитися в світі мистецтва у Парижі. На нього чатують неабиякі випробування: бідність, заздрість колег, нещасливе кохання , творчі кризи і розчарування.
-
Герої новели “Арабески” - романтики, які живуть на зламі епох . Вони намагаються зрозуміти час і знайти себе в цьому часі. Події їхнього життя, як орнаменти на піску, які легко можуть бути знищені стихією.
-
Історія кохання римського полководця Антонія і цариці Єгипту Клеопатри. Шекспір переповів її по-своєму, взявши за основу життєпис Марка Антонія в перекладі Плутарха.
-
Історія кохання на тлі бурхливих історичних подій Української революції. Місто, про яке йдеться, змінювало назву багато разів. Нині це Кропивницький - прообраз таємничого Байгорода.
-
“Царівна” вважається автобіографічним твором. Щоденник Наталки Веркович розкриває перед нами внутрішній світ героїні, яка виступає за емансипацію жінок, за право створювати власне щастя і самій творити свою долю.
- もっと表示する