エピソード
-
У цьому випуску Новинних пліток ми говоримо про:
ухвалення депутатами в першому читанні законопроєкту про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією Російської федерації проти України одноразову виплату у розмірі 3600 гривень на людину пасажирам евакуаційних маршрутів з Донеччини (Покровськ), Запоріжжя, Херсона та Сум право родин ВПО з дітьми до 3-х років на послугу «муніципальна няня» підписаний Президентом законопроєкт № 9453, який передбачається, серед іншого, забезпечення доступу до пенсії кримчан можливості для абітурієнтів із ТОТ вступити до українського закладу вищої освіти у 2024 роціСлухайте випуск за посиланням або на цих платформах:
Spotify for Podcasters Apple Podcasts Google Podcasts MEGOGO AudioБільше інформації у нашому бюлетені.
-
У новому епізоді ВпливовогоПодкасту ми говоримо із експерткою з питань інклюзивності та безбар'єрності Ніною Мацюк про:
- можливість побудови безбар’єрного простору в умовах війни;
- брак розуміння в суспільстві важливості безбар’єрності;
- унікальний досвід України в питаннях забезпечення інклюзивності;
- важливість загальноприйнятих норм та правил доступності.
В цьому епізоді ми спробували довести, що існуючі в Україні проблеми інклюзивності та безбар'єрності не можуть почекати завершення війни. Кожен з нас може зробити свій внесок в те, щоби країна та суспільство стали більш інклюзивними. А що саме можна для цього зробити, дивиться у відео.
Тифлокоментар: У затишній студії за круглим столом сидять троє людей. Стіни та меблі в темних тонах. Позаду стола праворуч стоїть торшер з абажуром бежевого кольору. Перед кожною людиною за столом – мікрофон і чашка білого кольору з написом «Залізність», наповнена чаєм. По центру сидить запрошена гостя Ніна Мацюк. Ліворуч від неї – ведуча подкасту Марія Красненко, праворуч – Вікторія Золотухіна. Коли гостя чи ведучі говорять, їх показують крупним планом.
Подкаст створений за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
-
エピソードを見逃しましたか?
-
В травневому випуску Новинних пліток ми розповідаємо про Стратегію діяльності Мінреінтеграції на 2024–2026 роки. В Стратегії серед пріоритетів роботи зазначена підтримка ВПО, гуманітарне реагування, відновлення влади на деокупованих територіях.
Крім того, у випуску ви почуєте про додаткову грошову допомогу, яку міжнародні гуманітарні організації надають родинам із дітьми з вразливих категорій, які евакуюються з Харківщини і Сумщини. Традиційно ми нагадуємо про ідентифікацію для пенсіонерів - ВПО.
У випуску є також інформація про спрощену систему вступу для абітурієнтів із ТОТ і прифронтових територій, «Єдине вікно для ВПО», місця тимчасового проживання для ВПО, а також наші аналітичні звіти, звернення і багато чого іншого.
-
У квітневому випуску Новинних пліток ми розповідаємо про:
проєкт Стратегії відновлення державної влади та реінтеграції населення деокупованих територій
прийнятий депутатами законопроєкт № 9453, який розв’язує одразу декілька проблемних питань із призначенням пенсій, які виникли внаслідок російської агресії
наявні способи проходження ідентифікації для ВПО, які отримують пенсію через «Ощадбанк»
плани окупаційної влади відбирати житло на тимчасово окупованих територіях в українців, які не зареєструють право власності на житлову нерухомість у «Єдиному державному реєстрі нерухомості» РФ.
інформаційний ресурс для ВПО від Державної служби зайнятості
резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи «Підтримка відновлення України»
-
У новому епізоді Впливового відео подкасту ми запросили на розмову донецьку журналістку, комунікаційну менеджерку Громадської мережі ОПОРА Катерину Жемчужникову. На початку нульових років в Донецьку почали з’являтись перші онлайн медіа. Попри тиск місцевої влади та високу конкуренцію з боку олігархічних видань, онлайн медіа зуміли зайняти свою унікальну нішу і створити навколо себе спільному активних громадян. Потім, в 2013-2014 роки саме ця спільнота співорганізувала спочатку Донецький Євромайдан, а потім і волонтерський рух на Донеччині. В цьому епізоді ви почуєте про перші кроки проукраїнської журналістики Донеччини, життя журналістів в умовах окупації, проблеми державної політики в сфері медіа та багато чого іншого.
Тифлокоментар: У затишній студії за круглим столом сидять троє людей. Стіни та меблі в темних тонах. Позаду стола праворуч стоїть торшер з абажуром бежевого кольору. Перед кожною людиною за столом – мікрофон і чашка білого кольору з написом «Залізність», наповнена чаєм. По центру сидить запрошена гостя Катерина Жемчужникова. Ліворуч від неї – ведуча подкасту Марія Красненко, праворуч – Вікторія Золотухіна. Коли гостя чи ведучі говорять, їх показують крупним планом.
Подкаст створений за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
-
У новинних плітках за березень місяць ми розповідаємо про:
ситуацію з кадровим резервом держслужбовців для роботи на деокупованих територіях
евакуацію з Сумської, Донецької, Харківської областей
уточнення переліку категорій ВПО, які отримуватимуть допомогу на проживання. Більше про це також у нашому матеріалі.
початок роботи Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.
Більше новин у новому бюлетені. -
У новому епізоді «Впливового відеоподкасту» ми запросили до себе на розмову Ярославу Мозгову, освітню менеджерку. В цьому епізоді поговорили про складну тему освітньої політики, яку Росія впроваджує на тимчасово окупованих територіях. Мілітаризація освіти, пропаганда насилля та війни в школах — усе це реальність наших дітей на тимчасово окупованих територіях. Не менш складним є питання, на яке в цій розмові з Ярославою ми шукаємо відповідь, — що вже робить і що повинна робити наша держава для повернення молоді цих територій в український освітній простір.
Нагадуємо, що під час перегляду будуть доступні субтитри.
Тифлокоментар: У затишній студії за круглим столом сидять троє людей. Стіни та меблі в темних тонах. Позаду стола праворуч стоїть торшер з абажуром бежевого кольору. Перед кожною людиною за столом – мікрофон і чашка білого кольору з написом «Залізність», наповнена чаєм. По центру сидить Ярослава Мозгова. Ліворуч – ведуча подкасту Марія Красненко, праворуч – Вікторія Золотухіна. Коли гостя чи ведучі говорять, їх показують крупним планом.
Подкаст створений за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
-
У новому епізоді «Впливового відеоподкасту» ми запросили до себе на розмову Вадима Васютинського, доктора психологічних наук, професора, завідувача лабораторії психології мас та спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. З його допомогою ми намагаємось розібратись в тому, що таке сучасна соціальна психологія, як вона може допомогти державі і суспільству подолати травми війни і окупації.
В цьому епізоді ви почуєте про роль соціальних психологів в розробці державної політики, про психологічні інструменти підтримки українців в окупації, слабкі місця російських стереотипів щодо українців і як це нам допомагає.
Більше у відео за посиланням. Нагадуємо, що під час перегляду будуть доступні субтитри.
Тифлокоментар: У затишній студії за круглим столом сидять троє людей. Стіни та меблі в темних тонах. Позаду стола праворуч стоїть торшер з абажуром бежевого кольору. Перед кожною людиною за столом – мікрофон і чашка білого кольору з написом «Залізність», наповнена чаєм. По центру сидить запрошений гість Вадим Васютинський. Ліворуч від нього – ведуча подкасту Марія Красненко, праворуч – Вікторія Золотухіна. Коли гість чи ведучі говорять, їх показують крупним планом.
Подкаст створений за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
-
У новинних плітках за лютий місяць ми розповідаємо про:
продовження виплат на проживання для ВПО після 1 березня; системний аудит житлового фонду для пошуку об’єктів для тимчасового проживання ВПО; використання сертифікату «єВідновлення» у державній пільговій іпотеці; експериментальний проєкт із тимчасовим посвідченням громадянина України на територіях, де ведуться бойові дії або тимчасово окупованих РФ; пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» для Донеччини та прикордонних районів Сумщини.Більше новин у новому бюлетені.
-
Новий епізод «Впливового відеоподкасту» присвячений дискусійній темі колабораціонізму в Україні. Для того, щоб розібратись в цьому питанні ми запросили до себе Анастасію Сербіну, адвокатку, засновницю тренінгової групи АС.
Колабораціонізм – це діяльність громадян на шкоду своєї країни в період збройного конфлікту, особливо в умовах окупації. Стаття в Кримінальному Кодексі України, яка карає за колаборційну діяльність, з’явилась лише в 2022 році.
Що в Україні вважається колабораціонізмом? Кого та за що частіше за все притягають до відповідальності по статті за колабораційну діяльність? Що потрібно змінити в державному підході для боротьби з колабораціонізмом? Відповіді на ці питання дивіться у нашому епізоді.
Нагадуємо, що під час перегляду будуть доступні субтитри.
Тифлокоментар: У затишній студії за круглим столом сидять троє людей. Стіни та меблі в темних тонах. Позаду стола праворуч стоїть торшер з абажуром бежевого кольору. Перед кожною людиною за столом – мікрофон і чашка білого кольору з написом «Залізність», наповнена чаєм. По центру сидить Анастасія Сербіна. Ліворуч від неї – ведуча подкасту Марія Красненко, праворуч – Вікторія Золотухіна. Коли гостя чи ведучі говорять, їх показують крупним планом.
-
У першому в новому році випуску новинних пліток ми обговорили важливе, що сталось за грудень 2023 - січень 2024 року. Новин назбиралось достатньо, серед яких про:
створення у Верховній Раді Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту майнових та немайнових прав ВПО та інших осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Слідкувати за роботою ТСК можна на сторінці в Facebook; продовження виплати на проживання для ВПО. Цій резонансній темі ми присвятили окремий спецвипуск, який можна прослухати за посиланням. Також можна подивитись мультик про те, хто з ВПО отримуватиме допомогу після 1 березня; нововведення щодо ідентифікації в Пенсійному фонді України через відеозв’язок. На цю тему у нас теж є мультик; збільшення компенсації витрат за працевлаштування ВПО; закон, який впроваджує механізми підтвердження знань, отриманих молоддю на тимчасово окупованих територіях; зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО; бронювання коштів для купівлі будинку або квартири по житловим сертифікатам через застосунок «Дія»А також про нашу роботу в сфері інформаційної доступності і не тільки. Більше у бюлетені.
-
У першому в 2024 році спецвипуску новинних пліток Вікторія та Марія обговорюють, хто з внутрішньо переміщених осіб будуть отримувати допомогу на проживання після 1 березня.
Наразі, до 1 березня, всі ВПО, які отримували допомогу на проживання до 1 лютого, продовжать її отримувати. Після 1 березня ситуація зміниться. Виплати продовжать автоматично ще на 6 місяців для таких категорій ВПО, як:
пенсіонери, які отримують пенсію, меншу ніж 9444 гривень на місяць;
особи з інвалідністю I чи II групи;
діти з інвалідністю віком до 18 років;
тяжкохворі діти;
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
батьки-вихователі і прийомні батьки.
Якщо ви належите до цих категорій, але виплати припинились, зверніться до уповноваженого органу (соцзахисту, центру надання адміністративних послуг).
Якщо ви не належите до перелічених категорій, вам потрібно перевірити, чи можете ви надалі отримувати допомогу. На право отримувати допомогу впливає низка критеріїв: майнові, громада проживання, наявність та вік дітей, зайнятість тощо.
У разі відповідності критеріям – подайте заяву до органу соцзахисту.
Якщо у вас виникли додаткові запитання, скористайтесь гарячими лініями:
Національної соціальної сервісної служби – (044) 289 87 89;
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – 1548;
Уповноваженого з питань ВПО – (066) 813 62 39.
Для комунікації через Вотсап/Телеграм/Вайбер – (096) 078 84 33.
-
У новому епізоді «Впливового відеоподкасту» ми запросили до себе Максима Єлігулашвілі, експерта Інституту миру і порозуміння, члена правозахисної Коаліції «Україна. П'ята ранку». Головною темою розмови стала меморіалізація та її роль в процесах реінтеграції. Меморіалізація – це практика вшанування подій минулого. Це переосмислення суспільством свого досвіду і фіксація його в ритуалах, культурі, повсякденності. Однак, чи потрібно вона нам сьогодні? Чи варто зберігати пам'ять про складні, неоднозначні події минулого та сучасності, чи достатньо затвердити єдиний, “правильний” з точки зору держави погляд на історію і на тому заспокоїтись? Про це, а також про приклади вшанування пам’яті в Україні та за кордоном, роль держави та людини в збереженні пам’яті нації можна дізнатися у подкасті.
Більше у відео за посиланням
Подкаст створений за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
-
У цьому випуску Вікторія Золотухіна та Марія Красненко поговорили з Олександром Клюжевим, експертом з реформування виборчого законодавства Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні. Прослухавши цей епізод ви дізнаєтеся відповіді на питання:
Чому у нинішніх умовах вибори в Україні неможливі. Яких виборчих реформ не вистачає. Якими є ризики післявоєнних виборів. Які можливі варіанти голосування українців за кордоном. Чому важливо не згаяти «період переможця» на деокупованих територіях.Ви також можете переглянути відео епізоду з субтитрами за посиланням.
Подкаст створений за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED).
-
У новому випуску Впливового Подкасту ми поговорили з Ольгою Скрипник, головою правління Кримської правозахисної групи. Ольга народилась і зростала в Ялті. Навчалася на історичному факультеті. Завдяки своїй викладачці, а згодом і колезі Валентині Потаповій (її історію можна послухати за цим посиланням), Ольга долучилась до громадського активізму. У 2013 році стала спочатку координаторкою Євромайдану в Ялті, а згодом допомогала організовувати виступи студентів на підтримку України. Після вимушеного переїзду разом з чоловіком започаткувала правозахисну організацію і зайнялась документуванням порушень прав людини та військових злочинів, скоєних на території тимчасово окупованого Криму.
В цьому епізоді Ольга розповідає про:
кримський Євромайдан та роль студентів у спротиві;
боротьбу кримських татар та українців проти окупації;
історії людей, таких, як Богдан Зіза, Леніє Умерова, Володимир Балух та інші, які попри тимчасову окупацію продовжують чинити опір;
важливість моніторингу ситуації з правами людини у Криму;
подвійні стандарти в роботі міжнародних правозахисних організацій та кризу міжнародної системи.
-
8 грудня 2023 року набула чинності постанова правління Пенсійного фонду України, яка дозволила пенсіонерам проходити процедуру фізичної ідентифікації через засоби відеозв’язку. Ця можливість особливо актуальна для тих пенсіонерів, які до 24.02.2022 стали на облік внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і яким припинили виплату пенсії.
У новому спецвипуску Новинних пліток ми розповідаємо про те, хто вже зараз може скористатись послугою та як саме проходить ідентифікація.
Більше інформації - https://www.vplyv.org.ua/archives/8149 -
У новому випуску новинних пліток ми розповідаємо про:
новий порядок надання допомоги на проживання та видачі довідки про взяття на облік ВПО. Тут в першу чергу йдеться про зміни порядку виплат допомоги на проживання ВПО. Більше про зміни Марія та Вікторія розказали в спецвипуску новинних пліток, який вже опублікований на нашій сторінці. моніторинг умов побуту й облаштування місць тимчасового проживання у 12 областях. Які перші результати моніторингу, навіщо взагалі він потрібен і як це вплине на життя ВПО. закон щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України. нову можливість подання заяв на компенсацію за знищене житло. нові державні будівельні норми для укриттів та рекомендації чиновникам щодо доступного викладення інформації.Про це та багато чого іншого у нашому випуску та інформаційному бюлетені за посиланням.
-
До Порядку надання допомоги на проживання було внесено зміни. Ці зміни готувались давно. До обгорнення долучалась і наша команда. Про те, що змінилось Марія та Вікторія розповідають в спеціальному випуску “Новинних пліток”.
Виплата допомоги на проживання припиняється особам працездатного віку, які протягом трьох місяців не змогли посприяти своїй зайнятості. Мається на увазі, що якщо людина не змогла знайти роботу, відкрити власну справу, отримати грант на бізнес або просто не стала на облік як безробітна, вона втрачає виплати на проживання. Таким чином держава намагається мотивувати працездатних людей шукати роботу або в інший спосіб сприяти своїй занятості. Однак це стосується не всіх громадян. Перелік винятків перебачено в Постанові. Допомогу не буде отримувати сім’я, якщо один з її членів не відповідає майновим критеріям. Наприклад, якщо хтось з родини придбав автомобіль не старше п’яти років, або земельну ділянку. З цієї норми також є виключення. Допомога буде призначатись лише тим ВПО, які перемістились з 1 січня 2022 року. Також порядок пропонує визначення такого поняття як повторне переселення. У разі визначення дати завершення бойових дій або тимчасової окупації виплата допомоги припиняться «через два місяця з місяця, що настає за місяцем, коли дата була встановлена». Тобто якщо умовно 30-го числа поточного місяця ваш населений пункт був деокупований або визнаний таким, де припинились бойові дії, то допомогу на проживання ви отримаєте за поточний та два наступних місяця.Детальніше ці зміни ми обговорили в спеціальному випуску Новинних пліток.
Корисні посилання:
Спецвипуск за липень 2023 року про те,змінюється у виплатах на проживання для переселенців - https://www.youtube.com/watch?v=U7RbJ6GoyXw Публікація про оновлений порядок надання допомоги на проживання та новий підхід до обліку ВПО - https://www.vplyv.org.ua/archives/8099. -
У новому епізоді Впливового Подкасту ми поговорили з Валерією Вершиніною, директоркою з правових питань Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез». До 2014 року Валерія планувала стати донецьким адвокатом та вийти на пенсію в 40 років. У вільний час разом з друзями по історичній реконструкції допомагала дитячим будинкам. Однак російська агресія в 2014 році змінила її життя. Валерія залишила Донецьк, приєдналася до правозахисного руху та наразі з великою командою допомагає постраждалим від війни.
З розмови ви дізнаєтесь про:
поради громадським організаціям, які планують зростати; виклики, до яких потрібно готуватись, надаючи гуманітарну допомогу в громадах; важливість відстоювати свою думку перед донорами; допомогу, на яку можуть розраховувати Ради ВПО.Опис зображення: На картинці ліворуч зверху текст: “створено ГРУПОЮ ВПЛИВУ. Валерія Вершиніна. Ліворуч знизу текст: “про Ради ВПО, гуманітарну допомогу та успіх громадської діяльності”. Праворуч розміщене фото Валерії.
-
У випуску Новинних пліток за жовтень ви почуєте інформацію про:
формування резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України;
ситуацію із строками для ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в “Ощадбанку”;
підвищення оплати праці за виконання суспільно корисних робіт у межах проєкту “Армія відновлення”;
житлові сертифікати за знищене майно.
Також в епізоді згадується про триваючий відбір представників та представниць спільнот людей з інвалідністю на участь у масштабному адвокаційному проєкті. Якщо ви хочете взяти участь у відборі, шукайте більше інформації за цим посиланням.
Більше новин ви знайдете у самому бюлетені за посиланням.
Опис зображення: На картинці зверху ліворуч текст "Made by ГРУПА ВПЛИВУ. Вікторія Золотухіна. Марія Красненко". По центру фото ведучих. Внизу ліворуч текст "Новинні плітки за жовтень"
- もっと表示する