エピソード
-
Gościem odcinka jest Bernard Fruga - trener zrządzania, partner FRIS (Style poznawcze), konsultant biznesowy i mentor.
Z Bernardem rozmawiamy o tym, na ile wolność łączy się z asertywnością i co do tego mają podróże na rowerze 🚴♂️. Bernard dzieli doświadczeniem pracy z ludźmi z różnych kultur i opowiada jak asertywność jest postrzegana w korporacjach międzynarodowych i firmach azjatyckich.
Bernard jest też twórcą – pisze książki i ma swoje kanały na YouTube. Napisał m.in. „Alfabet ogarniania” - zbiór felietonów nt. zarządzania oraz 3 części „ISRIKUZ I.Pogodne przywództwo”, „ISRIKUZ II. Skuteczny manager” oraz „ISRIKUZ III. Handlowiec (nie) doskonały”.
-
Z Gosią Gabryś rozmawiamy o prawach osobistych i granicach. Losuję wybrane karty z prawami z opracowanych przez Gosię kart - „Karty do pracy z osobistymi granicami”. Jakie prawa dziś przybliżymy ❓
W trakcie rozmowy powstał nam proces pracy od dania sobie prawa do efektywnego korzystania z niego – zapraszamy do słuchania ❣️
Gosia jest związana od wielu lat z rozwojem osobistym, pracuje po stronie HR i jest coachem. Jest autorką ebooka „Wszystko zaczyna się od poczucia wartości” oraz kart do pracy z prawami i granicami „Karty do pracy z osobistymi granicami”.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Ze mną się nie napijesz? 🍷
Zjedź trochę rybki! 🦈
No jeszcze tylko kawałeczek ciasta… proszę… 🍰
To tradycja! Musisz wszystkiego spróbować!
Nie. Dziękuję! A czasem samo Nie.
Tyle wystarczy i nadal będzie asertywnie.
To kolejna odsłona odmawiania – szczególnie aktualna na czas świąt…
-
Czasem jest to silniejsze od nas… dajemy rady, o które nie jesteśmy proszeni… Ale też dostajemy rady nieproszone…
I o tym dziś odcinek mojego podcastu Asertywność przy kawie 🩷☕ ZAPRASZAM ❣️
-
Dzisiejszym Gościem jest Tomek Janiak - Master Action Learning Coach, prowadzący Szkołę Action Learing, zajmujący się bezpieczeństwem psychologicznym. Tomekcertyfikuje team coachów w tych dwóch obszarach.
Rozmawiamy na ile postawa asertywna wspiera coaching grupowy metodą Action Learning, jak zadawać pytania, aby nie były agresywne, uległe bądź manipulacyjne oraz co wspiera budowanie pewności siebie.
-
Dziś odcinek wyjątkowy – po pierwsze ze względu na Gościnię – Agatę Wiatrowską, po drugie jest to odcinek, który wyemituję w obu podcatach: Asertywności przykawie 🩷☕ i Końskiej Dawki Rozwoju 🐎
Agata opowiada o swoim autorskim modelu Niemoc-Moc-Przemoc i jego związku z postawą asertywną. Daje przykłady jak konie mogą wspierać rozwój i budować postawę MOCy.
-
Jeśli dajesz sobie prawo do odmowy i chcesz odmawiać w sposób asertywny to koniecznie posłuchaj tego odcinka. A następnie zacznij wdrażać odmowę w 4 krokach. Napisz w komentarzu jak Ci idzie, a ja mocno trzymam kciuki za Twoje sukcesy 🤞
Zapraszam do słuchania, subskrybowania, komentowania i reagowania pod postami👍❤️
-
Wracam do czterech postaw związanych z dawaniem bądź nie szacunku sobie i innym… I tak jak zachować możemy się na 4 sposoby – agresywnie, manipulacyjnie, ulegle i asertywnie – tak też odmówić możemy na 4 sposoby…
Jak rozróżnić te sposoby ❓ W najnowszym odcinku podcastu Asertywność przy kawie 🩷☕ omawiam te różnice.
Zapraszam do słuchania, subskrybowania, komentowania i reagowania pod postami👍❤️
-
Danie sobie prawa do odmowy... Lekko się o tym mówi i pisze… Nawet kiedy mówię o korzystaniu z tego prawa, to mi łatwo wychodzi…
Ale dać sobie to prawo z niego korzystać lub świadomie nie korzystać – to rzecz wielka!!! 🩷☕
Zachwyca mnie myśl Mahatmy Gandhiego: <<„NIE” podyktowane najgłębszym przekonaniem jest lepsze i wspanialsze niż „TAK” wypowiedziane tylko po to, by kogoś zadowolić albo, co gorsza, by uniknąć kłopotów.>>
Jeśli Ciebie też zachwyca – zapraszam do słuchania❣️
-
Dziś z Maciejem Sasinem - konsultantem rozwoju firm, twórcą aplikacji Ask Mentor 📳, dzięki której Maciej rewolucjonizuje sposób rozwoju firmy i jej pracowników - rozmawiamy o tym na ile postawa asertywna wpływa narozwój organizacji…
Maciej, na przykładzie projektów, które prowadzi, podaje przykłady chorych organizacji i ma dowody, że asertywne rozmowy są kluczem do zdrowienia firm ❣️ Zastanawiamy się też jak wyrażana jest asertywność przed osoby z różnych pokoleń i kto bardziej narzucaswoje zdanie…
-
Dziś z Izabelą Sulimą – trenerką, coachem, pracującą od wielu lat w działach HR – rozmawiamy o asertywnym feedbacku (udzielaniu informacji zawrotnej). Czyasertywność służy udzielaniu informacji zwrotnej czy wręcz jest jego podstawą ❓A może nie jest konieczna ❓Iza dzieli się przykładami jak intencja, z którą udzielamy feedbacku wpływa na jego jakość…
-
Z Gosią Gabryś rozmawiamy o tym czym jest poczucie wartości i jaki jest jego związek z zachowaniem asertywnym. Co robi niskie a co zbyt wysokie poczucie wartości?
Gosia jest związana od wielu lat z rozwojem osobistym, pracuje po stronie HR i jest coachem. Jest autorką ebooka „Wszystko zaczyna się od poczucia wartości” oraz kartdo pracy z prawami i granicami „Karty do pracy z osobistymi granicami”.
-
Z Gościem Asertywności przy kawie 🩷☕ rozmawiamy o tym na ile zachowania asertywne mogą wspierać w radzeniu sobie z porażką i wpływają na budowanie kultury uczenia się na błędach.
A Gościem odcinka jest Jarek Łojewski - Porażkolog w Fundacji Dobra Porażka, Twórca kart FAILOWSHIP, Główny organizator DzienPorazki.pl, od ponad trzydziestu lat pracujący po stronie IT. 💻🛜
W tym roku Dzień Porażki 18 października online ❣️ Więcej na: https://dzienporazki.pl/
-
Z dzisiejszym Gościem rozmawiamy o asertywnym mężczyźnie. O odwadze, szacunku, wrażliwości, budowaniu pięknych relacji i mocy mężczyzny, który kroczy Męską Ścieżką 🤦♂️🛣️❤️
A Gościem odcinka jest Michał Pyziak - coach, trener rozwoju osobistego, który wspiera ludzi i zespoły w rozwoju i osiąganiu celów. Autor książki „Męska Ścieżka”. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy rozwojowej z mężczyznami w programach indywidualnych i warsztatach grupowych, m.in. „Męska Ścieżka”, „Dość bycia miłym facetem”, „Usłysz siebie”. Jest inicjatorem działającego w Łodzi Męskiego Kręgu, a także współtworzy podcast „Książka dla mężczyzny”.
-
Dzisiejszym Gościem odcinka jest Barbara Adamczyk - psycholog, trener umiejętności miękkich, mediator, Akredytowany Konsultant Insights Discovery™. 💛💚💙❤️
Rozmawiamy z Basią, na ile cechy osobowości i indywidualnego stylu funkcjonowania mają związek z asertywnością. Basia odnosi się do modelu Insights Discovery™ i pokazuje, które z cech typówkolorystycznych Insights Discovery™ wspierają budowanie postawy asertywnej oraz jak może wyglądać zachowanie asertywne w zależności od różnic w stylachfunkcjonowania.
-
Gościem odcinka jest Krzysztof Kempiński - ekspert w branży IT, zajmujący się web-developmentem i zarządzaniem działami IT. Krzysztof nagrywa podcast „Porozmawiajmy o IT” i jest autorem książki "Marka osobista w branży IT. Jak ją zbudować i rozwijać", Wyd. OnePress
Krzysztof dzieli się swoim doświadczeniem i obserwacjami dotyczącymi zachowań asertywnychw środowisku IT. Opowiada na ile zachowania asertywne mogą wspierać realizacje projektów IT, a ich brak tego typu projekty podkopuje. Wymienia i opisuje wagę umiejętności asertywnych wymagających największego rozwoju, z punktu widzenia członków zespołów IT.
-
Dziś zapraszam Cię do spotkania z Małgosią Machniewicz – psycholożką, trenerką, coachem. Autorką podcastu Pani od Zmiany. Promotorka filozofii „rozwoju bez spiny”.
Definicja asertywności podana przez Małgosię bardzo mocno rezonuje z granicami osobistymi. O co w tym chodzi ❓ A zachowania asertywne w zmianie ❓ Kiedy i komu służą ❓
Małgosia pokazuje zarówno stronę wprowadzania zmian, jak i uczestniczenia w zmianach proponowanych przez kogoś.
🎙️Polecam 149 odcinek podcastu Małgosi dotyczący strachu: Pani od Zmiany - „6sposobów na strach” - https://www.paniodzmiany.pl/149---6-sposobow-na-strach
-
Zgodnie z obietnicą wracam do tematu asertywnej komunikacji – w tym odcinku rozważam używanie liczby mnogiej i strony biernej. Zastanawiam się kiedy te konstrukcje językowe służą zachowaniom asertywnym, a kiedy nie…
Jeśli chcesz zgłębić temat z innej perspektywy polecam Ci #029 odcinek mojego podcastu Końska Dawka Rozwoju – „Przyjaciele: liczba mnoga i strona bierna”.
A komunikacji asertywnej mówiłam w odcinkach #013 „Komunikat JA”, #014 „Oj zły ten język ocen i etykiet” i #015 „FAKTY a komunikat JA”. Zapraszam!
-
W tej książce 📗 słowo „ASERTYWNOŚĆ” pojawia siętylko kilka razy, jednak całość jest o 100% asertywności, o dokonywaniu wyborów, godności i szacunku. Znajdziesz w niej wiele opowieści, które dadzą Ci inspirację do szukania w sobie mocy asertywnej.
Kluczowe zdanie książki 📖„Mówiąc komuś „NIE”, przedewszystkim mówisz „TAK” sobie i temu, co jest dla ciebie ważne” – pokazuje jak ważna jest wiedza czego chcemy lub nie chcemy i jakie prawa sobie dajemy…
Autorem „Siła pozytywnego NIE. Jak przez NIE dotrzeć do TAK” jest William Ury - mediator, negocjator, doradca w Białym Domu i Pentagonie. Mediował podczas wojen w byłej Jugosławii i Czeczeni, wspierał w rozwiązywaniu sytuacji kryzysowych na świecie.
-
Gościnią odcinka jest Halina Świątek. Trenerka umiejętności miękkich i coach. Jej specjalizacją są tematy zarządzania zespołem, komunikacji i sprzedaży.
Rozmawiamy z Haliną o asertywnych prawach , co w praktyce znaczy „twardo dla sprawy i miękko dla ludzi” i o odmawianiu w trudnych sytuacjach. Wydaje się, że sytuacją bez wyjścia jest odmowa szefowi… Halinadzieli się przykładem jak to zrobić z poszanowaniem swoich postanowień i jednocześnie z szacunkiem dla drugiej strony. Opowiada, że siła jest nie tylko w stanowczości, ale również w łagodności ❣️
- もっと表示する