エピソード

  • Державні органи створюють електронні послуги не на самоті. Втілювати усі цифрові ідеї їм часто допомагають інші організації — бізнес, громадський сектор та проєкти міжнародної технічної допомоги. 

    Разом із Оксаною Гречко, спеціалісткою з розробки політики «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН в Україні — одного із чотирьох основних проєктів, що працюють у сфері цифровізації, — розбирали усі деталі, як це відбувається. Що таке проєкти міжнародної технічної допомоги, як вони працюють та взаємодіють з державними органами, яке відношення мають до впровадження цифрових ініціатив в Україні і які круті продукти постають у результаті такої співпраці. 

    За три роки «Проєкт підтримки Дія» підтримав розробку 44 електронних сервісів, якими українці скористалися близько 35 мільйонів разів, а також втілення важливих ініціатив з підвищення вебдоступності та лідерські програми для жінок. Два останні напрямки — саме під керівництвом Оксани. 

    Говорили про її роботу, як вона прийшла у проєктну сферу, які навички потрібні для керівниць у сфері цифровізації, а також ділилися порадами, як встигати усе і залишатися ефективною не у збиток своєму здоров’ю.  

     

    Слухайте новий епізод на: Megogo, Spotify, Apple Podcasts та Amazon Music. 

     

    Ведучий — спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН в Україні та гендерний експерт Микола Ябченко.   

     

    Гостя: 

    Оксана Гречко — https://www.facebook.com/oksana.grechko.9  

     

    Music Prod. Matt Monroe 

     

    Таймкоди 

  • Послуги зі сфери відповідальності Мінсоцполітики впливають на мільйони українців. Житлові субсидії, допомоги сім’ям з дітьми, пільги, послуги для внутрішньо переміщених осіб, усиновлення, пенсійне забезпечення — це не вичерпний список напрямів, якими опікується міністерство. Усі вони — надзвичайно чутливі, адже покликані підтримати людей у найбільш вразливих ситуаціях. Відтак, і переведення таких масових послуг «у цифру» — завжди особливо відповідально. 

    Цим завданням у міністерстві, зокрема, займається цифровий проєктний офіс. Його команда взаємодіє із Мінцифрою та іншими держорганами над створенням електронних сервісів, аби все більше соціальних послуг було швидко і зручно отримати онлайн. 

    Керівниця цифрового проєктного офісу Тетяна Калита – у гостях шостого епізоду подкасту «Цифровізаторки». На сьогодні її команда супроводжує понад 18 проєктів. Обговорили із нею, як цифровізують соціальні послуги у країні, яку роль у цьому відіграє Мінсоцполітики та як функціонує команда цифрового офісу міністерства. 

    Згадали також її попередній досвід роботи заступницею Міністра у справах ветеранів з питань цифрового розвитку. Розбиралися, хто такі CDTO (Chief Digital Transformation Officer) і чим вони займаються, як працювати у сфері, де традиційно переважають чоловіки, та чому важливо підтримувати жінок та жіноче лідерство. 

    Слухайте уже зараз на: Megogo, Spotify, Apple Podcasts та Amazon Music. 

    Ведучий — спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» Програми розвитку ООН в Україні та гендерний експерт Микола Ябченко.   

    Гостя:  Тетяна Калита — https://www.facebook.com/tkalita  

    Music Prod. Matt Monroe 

    Таймкоди 

    00:25 Вітання  

    01:13 Чим займається Мінсоцполітики 

    03:07 Скільки соціальних послуг оцифровані і де їх знайти 

    05:30 Яка послуга найбільша популярна? 

    06:32 Хто працює у команді цифрового проєктного офісу 

    08:03 Як вирішують, яку послугу цифровізувати 

    09:51 Про Global Digital Social Forum 2024 та подальші плани 

    11:25 Як держоргани взаємодіють між собою, щоб створювати е-сервіси 

    13:12 Про досвід роботи у Мінветеранів 

    16:03 Хто такі CDTO і чим вони займаються  

    18:44 Про попередній професійний шлях та освітній бекграунд 

    24:55 Відгук про жіночу лідерську програму 

    28:21 Цифровізація Швеції vs. України 

    31:40 Чим важливі програми лідерства для жінок 

    33:28 Як держава протидіє (домашньому) насильству 

    34:44 Яка послуга запам'яталася найбільше? 

    39:03 Як не вигорати 

    40:18 Поради собі та іншим 

    41:19 Що цікавого почитати 

  • エピソードを見逃しましたか?

    フィードを更新するにはここをクリックしてください。

  • Послуги не виникають у Дії одномоментно. Щоб той чи інший сервіс або документ з'явився у наших смартфонах, він проходить кілька етапів: зміна бізнес-процесу, розробка, дизайнування і потім — безпосередньо впровадження. 

    Як і навіщо відбувається реінжиніринг і дизайнування послуг, раніше у подкасті говорили із очільницями цих напрямків з Мінцифри. Нині ж спілкуємося із керівницею команди впровадження послуг у Дії Іриною Заболотною про фінальний етап запуску нового сервісу. 

    Її команда працює із 15 тисячами партнерів з бізнесу та держорганів. Саме завдяки їх зусиллям партнери можуть легко інтегрувати можливості Дії, щоб ми зручно і швидко могли забрати наші посилки на пошті чи сісти на потяг із лише електронним паспортом у застосунку. 

    Як Мінцифра допомагає бізнесу та іншим держорганам підключитися до Дії? Як дбає про задоволеність користувачів і якість надання послуг після запуску? І як кожен ваш коментар допомагає Дії вдосконалюватися — про все це говоримо у п’ятому епізоді подкасту «Цифровізаторки». 

    Слухайте уже зараз на: Megogo, Spotify, Apple Podcasts та Amazon Music. 

    Ведучий — спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP в Україні та гендерний експерт Микола Ябченко.   

     

    Гостя: 

    Ірина Заболотна — https://www.facebook.com/iryna.zab  

     

    Music Prod. Matt Monroe 

     

    Таймкоди 

    00:00 Інтро 

    01:07 Чим займається команда впровадження послуг 

    03:55 Як створюють електронний сервіс. Етапи 

    07:57 Чи доступні електронні документи без інтернету 

    09:09 Як побудована команда впровадження у Дії 

    11:05 Про складні і масштабні проєкти 

    15:12 Який проєкт запам'ятався найбільше  

    18:00 Як партнеру підключитися до Дії 

    19:27 Про поточні проєкти 

    21:10 Як Дія оцінює якість надання послуг 

    23:48 Чому важливо збирати відгуки користувачів 

    25:38 Особистий шлях. Як прийшла у сферу цифровізації 

    28:43 Чому важливо розвивати жіноче лідерство  

    30:38 Що надихає. Поради собі та іншим 

    33:10 Як планувати роботу. Про OKR (objective key results) 

    34:41 Книги, варті прочитання 

  • Цифрова трансформація — це не лише про Дію, Мінцифру та масштабні електронні послуги. Втілювати усі діджитал-ідеї та ініціативи з центру допомагають цифрові команди на місцях. Наприклад, CDTO — заступники голів обласних адміністрацій з питань цифровізації, а також управління цифрової трансформації.  

     

    Саме завдяки їх зусиллям цифрові проєкти не залишаються в стратегічних планах у київських кабінетах, а втілюються у життя, роблячи українські міста і громади більш сучасними та зручними.  

     

    Як регіональна цифровізація відбувається на практиці, як втілюють цифрові проєкти на місцях і чим робота над цифровізацією на регіональному рівні відрізняється від центрального? Говоримо у четвертому епізоді подкасту «Цифровізаторки». 

     

    Вперше у гостях подкасту представниця не з центральних органів влади. Героїня епізоду — Людмила Попихач очолює управління цифрової трансформації Вінницької обласної державної адміністрації. Разом із нею розбираємо, чим займаються управління цифрової трансформації, як вони діджиталізують регіони, над якими напрямками працюють та як це допомагає розвивати цифрову трансформацію в усій країні. 

     

    Ведучий — спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP в Україні та гендерний експерт Микола Ябченко.   

     

    Гостя: 

    Людмила Попихач — https://www.facebook.com/profile.php?id=100011821563547  

     

    Music Prod. Matt Monroe 

    Таймкоди: 

    00:00 Інтро та знайомство  

    01:02 Чим займаються управління цифрової трансформації 

    03:35 Ключові напрямки роботи. Приклади 

    14:48 Що популярніше — електронні послуги чи ЦНАПи? 

    17:31 Як стати лідером з вебдоступності. Досвід Вінниччини 

    27:18 Особистий шлях: як прийшла у цифровізацію 

    29:51 Що потрібно, щоб ефективно керувати 

    32:17 Про складнощі у роботі 

    35:24 Чи змінилася державна служба 

    37:00 Чи є молодь у держсекторі, а жінки — на керівних посадах 

    43:55 Поради для молодих спеціалісток 

    45:05 Як потрапити на роботу до ОДА 

    46:11 Чого бракує лідеркам для особистого розвитку 

    49:56 Книжка для натхнення 

    50:44 Прощання

  • Усе геніальне — просте. Портал та застосунок Дія — один із прикладів, який це доводить. Стильна, цікава, зручна у користуванні, Дія назавжди змінила уявлення про те, як можуть виглядати державні послуги. Результат? Понад 20 мільйонів користувачів та користувачок та декілька престижних міжнародних нагород! І це тільки початок 😊  

    У третьому епізоді подкасту «Цифровізаторки» ви дізнаєтеся про тих, хто займається дизайном Дії та робить її такою зручною і «людяною»! Як дизайнують електронні продукти на порталі та в застосунку? Що зумовило «вау-ефект» стилю Дії?  

    Про свої щоденні (не)рутинні завдання говоримо з представницею Міністерства цифрової трансформації — Іриною Храпач, головною спеціалісткою відділу розвитку електронних послуг на єдиному вебпорталі Дія. Саме Ірина займається тим, аби ви усміхнулися, відкривши новий красивий і зручний сервіс у Дії :) 

    Розпитали в Ірини все і навіть більше: як дизайнери співпрацюють із розробниками над створенням продуктів, чи впливають гендерні упередження на те, як виглядають кінцеві продукти, та звідки брати натхнення, щоб постійно генерувати круті ідеї. 

    Ведучий — спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP в Україні та гендерний експерт Микола Ябченко.   

     

    Гостя: 

    Ірина Храпач — https://www.linkedin.com/in/iryna-khrapach/  

    Music Prod. Matt Monroe

    Таймкоди:  

    00:00 Інтро та знайомство  

    02:56 Як створюють електронні послуги та що конкретно роблять копірайтери і дизайнери  

    06:58 Як з’явився дизайн Дії 

    09:23 Дизайн — творчість чи ремесло? 

    10:59 Яка найбільша складність у роботі 

    13:40 Що таке дизайн-система державних сайтів design.gov.ua 

    15:42 Чому дизайнерам важливо пам’ятати про вебдоступність 

    19:23 Гендерні упередження у дизайні — перебільшення? 

    23:51 Про професійний досвід та необхідні soft skills 

    26:50 Жінки на держслужбі, розвиток жіночого лідерства та іноземний досвід цифровізації 

    30:30 Де черпати креатив дизайнеру та як не вигорати 

    34:21 Для натхнення — улюблені книжки і серіали, а також порада собі на початку кар'єри 

    39:09 Завершення

  • Чому на вищих керівних посадах державної служби все ще менше жінок, аніж чоловіків? Що заважає жінкам просуватися у кар’єрі та як організації можуть допомогти їм розвиватися?

    Гості другого епізоду подкасту «Цифровізаторки» — представниці Мінцифри — координують масштабні проєкти, якими користуються мільйони українців: Марина Бобраніцька — начальниця управління системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України та Валерія Ткач — заступниця директора Департаменту з розвитку електронних послуг.

    Вони відверто розповідають, як це — бути керівницею у сфері цифровізації, нести відповідальність за команди та масові електронні продукти, але водночас встигати знаходити час на родину та дітей і поєднувати усі соціальні ролі.  

    Говоримо також про те, чому Мінцифра — це не лише про електронні сервіси, як міністерство розвиває точки надання державних послуг офлайн та як змінилася державна служба в країні за останні роки.

    Ведучий — спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP в Україні та гендерний експерт Микола Ябченко.

    Гості:

    Марина Бобраніцька: https://www.facebook.com/marina.bobranitska

    Валерія Ткач: https://www.facebook.com/profile.php?id=100002869670703

    Таймкоди:

    00:00 Інтро та знайомство

    02:00 Над чим працює команда порталу електронних послуг

    03:00 Як Мінцифра опікується мережею ЦНАПів та координує їх роботу

    11:30 Що таке Дія.Центри та як вони дбають про клієнтоорієнтованість

    13:40 Користувачі та послуги — про ключові цифри Дії

    14:21 Особистий досвід — про те, як прийшли у сферу діджиталізації та на державну службу

    23:33 Чому жінок менше на керівних державних посадах

    36:04 Чим корисні лідерські програми для жінок

    39:00 Поради собі на початку кар'єри та як досягнути професіоналізму

    Music Prod. Matt Monroe

  • Як почати роботу в сфері цифровізації? Чи доводиться долати гендерні упередження у сфері, де традиційно переважають чоловіки, та як підтримати дівчат та жінок на початку кар’єри  

    Говоримо про це із лідерками Міністерства цифрової трансформації України. 

    У першому епізоді подкасту своїм професійним досвідом та порадами діляться Зоряна Стецюк – директорка директорату реінжинірингу публічних послуг міністерства та Руслана Коренчук – очільниця напрямку розвитку цифрових навичок та проєкту Дія.Освіта.  

    Ведучий – спеціаліст із цифрової грамотності «Проєкту підтримки Дія» UNDP в Україні та гендерний експерт Микола Ябченко.   

    Гості:    

    Зоряна Стецюк: 

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100001523784007  https://www.instagram.com/zorianastetsiuk_/  

     

    Руслана Коренчук: 

    https://www.facebook.com/ruslana.korenchuk  https://www.instagram.com/ruslana_korenchuk/