エピソード
-
Egy egyedi megoldás keretében a Magyar Telekom egyszerre fejlesztett fikciós tartalmat és reklámot, egész máshonnan megközelítve egy kommunikációs kampányt. Az első epizódban arról volt szó, hogyan készült a sorozat, ebben a részben kifejezetten a kommunikációs kampányra fókuszáltunk.
A beszélgetés résztvevői: Végh Zsolt színész-rendező, Kálmánchelyi Zoltán színész-rendező, Kovács András Péter, a Magyar Telekom segment communicatios leadje és Marosi Gergely, a Mito reklámügynökség kreatívigazgatója. A beszélgetés moderátora: Hermann Irén, a Kreatív főszerkesztője
-
Május elején indult a Telekom és a KMH Film közös produkciója, a Marsra magyar az Indexen. A heti áldoku alkotói, a gyártócég és a megrendelő képviselői mesélik el ebben az adásban, kitől és hogyan jött az együttműködés alapötlete. A beszélgetés résztvevői: Végh Zsolt színész-rendező, Kálmánchelyi Zoltán színész-rendező, Stefanovics Angéla színésznő, Szabó Béla, a Magyar Telekom márkaigazgatója. A beszélgetés moderátora: Bödör András, kommunikációs szakértő, a Magyar Telekom brand csapatának tagja.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Mi a purpose? Miben más, mint a társadalmi felelősségvállalás? Függ-e a márka hitelessége a purpose-től? És miért vagyunk még mindig csak a startvonalnál?
Vendégek:Baji Andrea, az Unilever tisztálkodás kategória vezetője
Lovas Tamás, a Decathlon marketingkommunikációs vezetőjeBarna Péter, a Magyar Telekom szegmenskommunikációs vezetője
Műsorvezető: Molnár Kinga, a Kreatív szerkesztője
A purpose cél, szándék, egyben egy cég küldetése. Vállalati szinten olyan ügyet érdemes felkarolni, ami kapcsolódik a core business-hez, és társadalmi szinten pozitív hatást lehet elérni.
A Dove ezen a téren már bizonyított, közel húsz éve indították el a Valódi szépség kampányukat, és ma már egyre több hirdető kreatívja készül hús-vér nőkkel. A Decathlon éppen átalakulás közben van, új purpose-t fogalmaznak meg, amely alapot és támpontot jelent akkor, ha kérdések merülnek fel. A Telekom pedig arra törekszik, hogy a reklámszkepszissel élő fogyasztók bizalmát visszaszerezze azért, hogy partnerként tekintsenek a márkára. -
Elkezdjük az alapoktól, hogy mi a márka, mikor válik egy terméknév márkává és milyen a jó márkastratégia?
Vendégek: Kovács Dávid Gábor, a Zwack Unicum Nyrt. marketingigazgatója és Bödör András, a Magyar Telekom senior márkaszakértője
Műsorvezető: Molnár Kinga, a Kreatív szerkesztőjeKovács Dávid Gábor a kilencvenes években a reklámügynökségeknél találkozott először márkákkal, majd külföldön jól ismert brandeken dolgozott. Bödör András a telekommunikációs iparágon belül új márkákkal, átmárkázással foglalkozott. Velük beszélgettünk arról, hogy a márka definíciójáról, pontosabban definícióiról – mert nem csak egy meghatározása van – mikor válik egy terméknév márkává és milyen esélyei vannak egy erős brandnek válság idején.
-
A márkák azért nincsenek jó állapotban Magyarországon, mert nem üzleti, hanem kommunikációs eszközként kezelik. Általános tapasztalat, hogy a kkv-k nem bíznak abban, hogy a kommunikációra szánt büdzséjük a következő évben is biztosított lesz, ezért egy kampány alatt akarnak letudni mindent, ami befolyásolja az üzenetet. Pedig érdemes türelemre inteni, és arra biztati őket, hogy taktikai kampányok helyett hosszú távon gondolkozzonak. De nemcsak a kkv-k által képviselt márkák, hanem a nagyok esetében is kulcsszó a türelem és az ambíciózus építkezés.
Vendégek: Ispán Boglárka, a Get Beyond társ-alapítója és freelancer, Bittera Réka, a Briefly társalapítója és Szabó Béla a Magyar Telekom márka- és lakossági kommunikációs igazgatója
Műsorvezető: Barna Péter, a Magyar Telekom szegmenskommunikációs vezetője
A beszélgetést a Telekom és a Briefly közös eseményén rögzítettük.
-
Kapcsoljuk Eszenyi Péter visuael effect supervisort Londonból és Kovács András Pétert Budapestről, aki a Telekomnál a családokért felelős kommunikációs szegmenst vezeti.
-
Ismét két szakember, két márka, két ország. A CB Podcast legújabb adásában Szegedin András, a Magyar Telekom digitális szakembere és a jelenleg Dubajban élő és dolgozó Csikós Gergely venture designer beszélgetnek. Témák: adat és biznisz, adatvezérelt marketing, az adat jövője.
-
Két szakember, két márka, két ország. A CB Podcast legújabb adásában Balogh Timi, a Magyar Telekom szakembere Somogyi Mátéval beszélget, aki az IKEA svédországi központjában dolgozik, digital assignment leaderként.
-
A nyáron elfogadott meleg- és transzellenessé térített törvény gyermekvédelmet emleget, mikor korlátozni kívánja a médiatartalmakat. Méth Barbarával (Hintalovon), Dudits Lucával (Hátér Társaság) és Farkas Vilmossal (Publicis) beszélgettünk arról, valójában mit is jelent ez a fogalom, és hogyan érdemes LMBTQ témáról kommunikálni.
-
Orbán Péter, a New Yorkban élő, korábbi reklámszakember és Szabó Béla, a Telekom márka- és kommunikációs igazgatójának beszélgetése a reklám jövőjéről, arról, mit jelent ma a kreativitás és hogy mit érdemes mérni a reklámok hatékonyságával kapcsolatban.
-
És eltántorítanak-e egy globális vállalatot a sokszínűség felkarolásától a kelet-európai törvények? Halász Katával, a Coca-Cola veterán nemzetközi marketingese a Cultural Bites podcastban Cannes-ról, karrierről és gooddoingról.
-
Visszatért a Telekom és a Kreatív közös műsora, a Cultural Bites. Ebben az adásban Szerényi Szabolcs, a Kreatív külső munkatársa beszélget Kovács András Péterrel, a Telekom szegmenskommunikációs vezetőjével, illetve Hídvégi Tommal, a Coca-Cola latin-amerikai régiójának kreatív stratégiai vezetőjével.
Szóba kerülnek a legfrissebb reklámtrendek, a reklámversenyek tanulságai, de azt is kibeszélik, hogy hogyan formálta át a koronavírus a márkák kommunikációját.
-
Milyen behatások érik a megbeszéléseken túlmisztifikált Z-generációt? Takács Ákossal (Red Bull, a Pilvaker alapítója), Barna Péterrel (Magyar Telekom, Magentakraft) és Trunk Tomi Z-generációs influenszerrel beszélgettünk a Cultural Bites-ban.
-
A hűség halott. Ettől persze nem kell Dunába hajítani a jegygyűrűket, nem az emberek közti, hanem az emberek és márkák közti viszony van megváltozóban. Rob McIntosh-sal, a Eight Inc. vezetőjével arról beszélgettünk, hogy milyen új viszonyokat alakíthat ki az emberekkel.
-
A közgazdaságtan és a pszichológia kezet fogott egymással, a viselkedési közgazdaságtan ma már egyre hangsúlyosabb szerepet kap abban, hogy hatákonyabban érjük el a fogyasztókat. De mit jelent ez pontosan, és hogyan lehet jól beépíteni egy vállalat életébe? A Kreatív és a Telekom közös márkatrend-szpotter rovatában, a Cultural Bites-ban ennek járunk utána!
Házigazda:
-Szerényi Szabolcs, reklámipari szakújságíró, a Kreatív külső munkatársaVendégek:
-Gál Sarolta a DDB Budapest stratégiai igazgatója, marketingszakember
-Szászi Barnabás Imre, pszichológus-közgazdász, egyetemi adjunktus.