エピソード
-
2025. aastal möödub 500 aastat esimese eestikeelse raamatu ilmumisest, mistõttu tähistatakse Eestis raamatuaastat.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Alanud raamatu aastal räägime aiandusalasest kirjandusest.
-
Aasta number on vahetunud. Vana aasta ärasaatmise rituaale ja kombeid on paljudel rahvastel ning need on väga erinevad, alates koristamisest ja lõpetades sellega, mida süüa ja mida seljas kanda, et uus aasta tuleks parem kui eelmine.
-
Tehnoloogia-aastat 2024 jäävad meenutama tehisintellekti ülikiire areng, küberturvalisus ja hoiatused, mis meenutasid, kui palju me tegelikult arvutitest sõltume.
-
Juristi konsultatsioon on kallis ja vahel ka hirmutav. Samas on asjalikku õigusnõu paljudel inimestel tarvis. Lahendust üritab pakkuda uus tehisintellektil põhinev ja Eesti seadusandlust tundev lahendus Suits Legal.
-
Paljud põlvkonnad nii meil kui ka mujal on lugema õppinud aabitsast, mille kaanel ilutseb uhke kukepilt.
-
Tehisintellekt teeb ühe inimese kirjutatud lause põhjal muusikat, kloonib meie nägu ja häält ja paneb meid tegema ja ütlema asju, mida me ise inimesena teinud ega öelnud pole. Kelle käes on õigused?
-
Silmadega näeme me ümbritsevat maailma ja on väga tähtis, et nad oleksid terved – et silm säraks ja nägemine oleks terav.
-
On riike, kus jõule ei peeta. Ühte sellisesse – Bangladeshi – viib meid oma jutuga Tallinna Botaanikaaia botaanik Urmas Laansoo.
-
Paljud paigaldavad oma kodu kaitseks või autosõidu kindlustamiseks kaameraid. Ikka juhtub, et kaamera vaatevälja jäävad võõrad inimesed või alad, mis meile ei kuulu. Kuidas õigesti käituda?
-
Sotsiaalmeediast on saanud paljude inimeste igapäevaelu lahutamatu osa.
-
Mis asi on 3G ja miks see kinni pannakse? Kes muret tundma peaks?Kuidas internet üldse meie nutitelefoni või koju jõuab?
-
Toidul ja toidul on vahe. Kuid milles vahe seisneb? Mis on tervislik ja mida tuleks vältida? Milline on ultratöödeldud toit ja kuidas ta mõjub tervisele?
-
Sageli omandab noor esmased teadmised seksuaaltervise kohta koolipingis.
- もっと表示する