エピソード
-
A zenészek a táncosokhoz hasonlóan kicsit különcnek számítanak a művészvilágban: míg a legtöbb alkotóhoz, és előadóhoz valamiféle laza, bohókás képet társítunk, addig a komolyzenészekről a rengeteg gyakorlás, és a fegyelmezettség juthat eszünkbe, és nem alaptalanul. Dalma például napi 4-5 órát gyakorol a hangszerén, csak hogy szinten tartsa a képességeit.
-
Horesnyi Máté a Budapesti Metropolitan Egyetem Animáció alapszakán szerezte meg diplomáját 2018-ban, majd visszatért a mester szak hallgatójaként is. Animációs filmrendezőként jegyzett alkotásai számos helyen megjelentek, “A kisebbik rossz” című munkája megjárta a Kecskeméti Animációs Filmfesztivált is.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Földi Ádámmal beszélgettünk, aki a Budapesti Metropolitan Egyetem Fotográfia alapszakán végzett. Azóta fotóművészként rengeteg műfajban jelentet meg képeket és olyan híres művészekkel készített fotósorozatot, mint a színésznő Eke Angéla, vagy éppen a Blahaluisiana énekesnője, Schoblocher Barbara.
-
Ha művészeti pályára készülsz, minden bizonnyal te is odaképzelted már magad a fergeteges hollywood-i, vagy san francisco-i művész bulikra, ahányszor egy filmben láttál ilyet. Budapest nem San Francisco, de az alkotói szubkultúrának itthon megvan a maga éjszakai élete. A Művész leszek podcast negyedik epizódjában erről, és a média design szakmáról beszélgettünk Czeglédi Zsomborral, a METU egykori alapszakos hallgatójával.
-
Hátrányt jelent-e, ha nem pont a gimi után vágunk bele egy művészeti képzésbe? Nyilván erre nem lehet egy egyértelmű igent, vagy nemet válaszolni. Megvannak a hátulütői, de olyan előnyökkel is járhat, amire elsőre talán nem is gondolnánk. A Művész leszek! podcast harmadik epizódjában Kovács Vera grafikussal beszélgettünk.
-
Művészként az átütő sikerek nem egyik napról a másikra születnek. Sok évnyi kudarc és fejlődés vezet oda, míg egy fiatal filmkészítő alkotása „A” kategóriás filmfesztiválokon szerepelhet. Beleznai Márk az élő példa arra, hogy ez a kliché sem mindig igaz.
-
Nagy Nikolett, művésznevén Colette-el beszélgetünk, aki mintha direkt arra tette volna fel eddigi életét, hogy minél nehezebb legyen őt művészként definiálni: kézműves tárgykultúra alapszakon végzett a METU-n, mégis a festményei az elsők, amik szembejönnek vele kapcsolatban a google-ön, amikért körülbelül tízszer annyit kell otthagynunk a galériában, mint más kezdő alkotók műveiért. Ezenkívül dolgozik filmekben látványtervezőként, de saját kísérleti filmjei is vannak, amiket rendezőként jegyez. Elsősorban testfestőként, valamint ékszer -és kiegészítő tervezőként hivatkozik magára, de például slammel, és modellkedik is.
Metropolitan Az alkotóegyetem. Tarts velünk, hallgasd te is a METU Művész leszek! podcastot!