エピソード
-
Nedoklubko je nezisková organizácia, ktorá podporuje rodičov predčasne narodených detí a neonatologické oddelenia. Okrem iného tiež podporujú výskum a vydávajú publikácie, organizujú rodinné, kultúrne a športové akcie a predstavujú verejnosti tematiku predčasného pôroduO všetkých aktivitách Nedoklubka, ale aj o osobnej skúsenosti s predčasným pôrodom nám porozpráva predsedkyňa a výkonná riaditeľka Nedoklubka Lucie Žáčková.Celý říjen môžte Nedoklubko podporiť u nás v Cafe Nezisk na Pohořelci 2Viac o neziskovej organizácií Nedoklubko sa dozviete na ich stránkach Nedoklubka a sociálnych sieaťach IG a facebooku.
-
Hostkou podcastu je Mgr. et Mgr. Denisa Krumpová, koordinátorka péče o klienty a terapeuty v Sociálnej klinike.
Často sa stáva, že na terapiu nemáme čas a peniaze. Sociálna klinika pomáha práve ľuďom, ktorý sa nachadzajú v zložitej finančnej situácií a ich skúsení krízoví interventi vám vedia pomôcť už v priebehu troch terapií.V rozhovore si priblížime prácu terapeutov v Sociálnej klinike, aké konkrétne terapeutické služby poskytujú, ako sa prihlásiť a mnoho ďalšieho.
Viac o Sociálnej klinike sa dozviete na webových ich stránkach a sociálných sieťach
a samozřejmě také v kavárně Cafe Nezisk, Pohořelec 2, Praha 1. Těšíme se na Vás!
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Hosťom srpnového podcastu Cafe Nezisk je Otto Kouwen zakladateľ neziskovej organizácie Barvolam.Barvolam funguje už od roku 2016 a pomáha umelcom a umelkyňam s mentálným postihnutím.V podcaste sa rozprávame o provozovaní atelieru, workshopoch, ale aj o tom, že v každom z nás sa skrýva umelec, aj keď si to sami o sebe nemyslíme.Viac o Barvolame sa dozviete na ich stránkach a sociálnych sieťach Barvolamu a samozřejmě také v kavárně Cafe Nezisk, Pohořelec 2, Praha 1. Těšíme se na Vás!
-
Nevypusť duši šíri osvetu o duševnom zdraví prostredníctvom programov a workshopov pre školy a širokú verejnosť. Snažia sa, aby sa prevencia duševného zdravia stala normálnou súčasťou života.Podrobnosti sa dozviete v rozhovore s Barborou Pšenicovou, riaditeľkou neziskovej organizácie Nevypusť duši.Nevypusť duši môžte podporiť v Cafe Nezisk na Pohořelci 2 celý červenec. Za dobrovoľný príspevok si môžte zakúpiť tričko, tašku, či karty, ktoré vám pomôžu v podpornom rozhovore, ak vaše dieťa nie je v pohode.
-
Celý červen podporujete v Cafe Nezisk Nadáciu Leontinka, ktorá pomáha ľuďom so zrakovým postihnutím.Hosťami podcastu sú Barbara Hucková, výkonná riaditeľka nadácie a Martina Balzerová, koordinátorka projektov a darcovstva.V podcaste sa dozviete viac o aktuálnych projektoch nadácie. Podrobne si rozoberieme Projekt Svítání - Střediska rané péče a tiež projekt Leontinka športuje.
Barbara a Martina tiež vysvetľujú ako sa snažia šíriť osvetu medzi vidiacími a prečo je to dôležité.
Viac o Nadácií Leontinka sa dozviete na ich stránkach a sociálnych sieťach nadace a tiež u nás v Cafe Nezisk.
-
Anežka a Šárka sú fyzioterapeutky, ktoré sa pred dvoma rokmi rozhodli rozbehnúť projekt spojujúci solidaritu a terapiu.Porozprávali nám o tom, čo ich viedlo k založeniu danej organizácie, detailne popísali, ako fungujú, s kým spolupracujú a pre koho je program určený.V podcaste sa tiež dozviete, čo obnáša založenie neziskovej organizácie a vypočujete si zopár rád a podporných slov, ak sa chystáte založiť vlastnú neziskovku.
Viac informácií sa dozviete na ich stránch https://solithera.cz
Solitheru môžte podporiť celý květen v u nás na Pohořelci 2, kde si môžte zakúpiť množtvo krásnych ručne vyrobených produktov, ktoré Šárka s Anežkou vytvorili špeciáne na spoluprácu s Cafe Nezisk :)
-
V tomto diely podcastu Cafe Nezisk sa rozprávame s Terezou Leperlier, ktorá vedie kvetinovú dielňu a sociálny podnik Aranžérie a s Barborou Vignerovou, koordinátorkou peer projektu Společnosti E.V tomto príjemnom rozhovore sa dozviete množstvo užitočných informácií o epilepsii.Tereza a Bára podrobne vysvetľujú, ako poskytnúť pomoc v prípade epileptického záchvatu, čo to vlastne epilepsia je a aký je život s epilepsiu.Tiež sa rozprávame o projektoch Společnosti E, medzi ktoré patrí kvetinová dielňa Aranžérie, ktorá zamestnáva osoby s epilepsiou, seniorov a mamičky, ktoré sa starajú o znevýhodnené deti.Tereza nám poskytuje detailny pohľad na fungovanie tohto sociálneho podniku a Bára nám tiež predstaví najnovší projekt Společnosti E, ktorým je peer podpora.Celý duben môžte Společnost E a jej projekt Aranžérie podporiť u nás v Cafe Nezisk a tiež na ich webových stránkach.
-
Hosťom podcastu Cafe NEZISK je Anna Mírková, ktorá má na starosti komunikáciu s médiami a verejnosťou pre Beztíže - špecializované oddelenie Domu detí a mládeže Praha 3- Ulita
V rozhovore nám Anna vysvetľuje s akými rizikovými javmi sa potýkajú mladí ľudia a ako im v Beztíží pomáhajú.Predstavila nám ich najnovšie projekty, ktorými sú Práca so školami a Psychoterapie.Na množstve konkrétných príkladov nám tiež Anna vysvetlila, že deti a mládež sa na nich môžu obrátiť s akýmkoľvek problémom.
Viac o Beztíží na dozviete na ich webových stránkach a sociálnych sieťach Beztíže môžete prísť podporiť k nám do Cafe NEZISK celý březen, kde si môžte zakúpiť ich ponožky, prezrieť výstavu a vychutnáť kávu z pražiarne mamacoffee.
-
V tomto diely podcastu sa rozprávme s Lukášom Talpom, manažérom projektu Patrón/ka.Patrón, je jedným z projektov organizácie Liga otevřených mužů a pomáha mladým ľuďom z detského domova začleniť sa do spoločnosti a pripraviť sa na samostatný život.Lukáš nám v rozhovore podrobne popisuje ako prebieha proces prijímania nových patrónov, aký vplyv majú patróni na mládež v detskom domove a prečo je potrebné prejsť celým procesom prijímania a ujasniť si motív , ktorý vedie ľudí k tomu aby sa stali patronmi.Viac informácií o projekte a o tom ako projekt podporiť sa dozviete na webových stránkach a sociálnych sieťach facebook, instagram Budeme tiež radi, ak sa zastavíte v Cafe NEZISK na Pohořelci 2, kde sa počas celého února môžete dozvedieť viac o projekte Patrón a podporiť ich napríklad kúpou kávy.
-
Tento díl podcastu mamacoffee série Cafe Nezisk si povídáme s Ing. Veronikou Cibulovou - zakladatelkou a tajemnicí Pacientské organizace Veronica.
Pacientská organizace Veronica, je organizace pro ženy s gynekologickými nádory a ženy jimi ohrožené
Organizace sdružuje pacientky s karcinomem endometria, vulvy, vaječníků, děložního hrdla a ženy s genetickou mutací BRCA 1 a BRCA 2.
Připravuje široké spektrum osvětových a vzdělávacích aktivit a každoročně během září pořádá tzv. Fialový měsíc, který je završen 20. září Go Day, během kterého probíhá fialová cyklojízda Prahou.
S Veronikou jsme si povídali o konkrétních způsobech jak organizace podporuje pacientky i další aktivity a kampaně. Bavíme se o významu prevence a screeningu, očkování proti HPV i dalších možnostech co mohou konkrétní ženy i jejich partneři udělat.
Tedy pokud jste v posledním roce nebyla u svého gynekologa - tak si teď domluvte termín!
Více informací o aktivitách organizace najdete na webových stránkách.Sociálních sítích Pacientské organizace Veronica.O aktivitách se můžete také dovědět osobně každou středu v Centru informací pro pacientky na Klinice gynekologie, porodnictví a neonatologie - Apolinářská 18, Praha 2.
A samozřejmě budeme rádi, když přijdete na kávu na Pohořelec 2 do Café Nezisk, kde se můžete dozvědět více informací o aktivitách organizace, nebo si zakoupit merch.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk.
-
V této epizodě podcastu Cafe Nezisk máme radost přivítat Veroniku Carmanovou, která je zakladatelkou organizace Karma Srdcem.
Mluvíme o jejich projektu Onko Jógy, totiž cvičení jógy s onkologickými pacientkami a pacienty.
Projekt Karma Srdcem vznikl jako společný pocit, nálada a potřeba dělat něco smysluplného a vycházel z jógového studia, které Veronika v Praze na Vinohradech založila. Kolem studia se postupně vytvořila celá řada aktivit, které podporovaly různé potřebné. A tyto aktivity vedli i k formálnímu založení organizace v roce 2016.
Cílem organizace je pomáhat prostřednictvím jógy. Již název studia Karma Yoga směřoval k tomuto síly - Karmě jako konání a činění něčeho nezištného, dobrého.
S Veronikou probíráme jak může jóga člověka podpořit v jeho běžném životě i jaká specifika má jóga pro onkologické pacientky. Kdo může jógu praktikovat a jak se mohou zapojit dobrovolníci, nebo jiná studia jógy.
Pokud vás aktivity organizace zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace Karma Srdcem stavte se dozvědět více osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích.
Děkujeme.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk.
-
V této epizodě podcastu Cafe Nezisk máme radost přivítat Mgr. Jarku Švarcbachovou, která je zakladatelkou Centra Seňorina, z. s. a o rok později i Nadačního fondu Seňorina
Mluvíme o tom, jak se člověku stane, že se z absolventky Matematicko fyzikální fakulty UK a manažerky v IT firmě stane poskytovatelkou sociálních služeb. Jak náročné byly začátky organizace, kterou založila. Nebo jaké služby potřebují lidé s Alzheimerovou nemocí a jejich blízcí, kteří o ně pečují.
Centrum Seňorina je od roku 2015 poskytovatelem kvalitní ambulantní a pobytové odlehčovací služby, přímo v centru Prahy v ulici Na Poříčí, se zaměřením na klienty s Alzheimerovou nemocí a dalšími typy demence. Z centra se stala důležitá a vyhledávaná sociální služba, která má velký význam pro klienty a jejich blízké.
Výjimečnost centra stojí na třech pilířích, které se prolínají celou službou:Montessori přístup - „Pomoz mi, abych to zvládl sám.“ Sociální pracovnice a pečovatelky se ke všem klientům chovají s maximálním respektem a s jejich podporou mohou klienti dělat vše, co chtějí a na co ještě stačí. Klienti si tak zachovávají soběstačnost v běžných denních činnostech.
Podpora individuálních zájmů a potřeb klientů - Klienti se v Centru mohou účastnit každodenních skupinových aktivizací, zároveň se jim věnují také individuálně, zaměřují se na jejich zájmy a rozvíjí požadované dovednosti.
Jako doma - Komorní, útulné prostředí a malá kapacita centra vytváří rodinnou atmosféru, takže se klienti velmi rychle cítí jako doma. Navíc Centrum je zařízeno a vybaveno navigací pro lepší orientaci a pocit bezpečí právě pro klienty se syndromem demence.
V podcastu, hovoříme o dalších možnostech personálního řízení a benefitů pro zaměstnance, kteří se o některého ze svých blízkých dlouhodobě pečují a dotýkáme se i souvisejících témat.
Více informací o Centru Seňorina najdete na webu Webové stránky Nadačního fondu Seňorina najdete zde
Pokud vás aktivity organizace zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace, stavte se dozvědět více osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích. Děkujeme.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk.
-
V této epizodě podcastu Cafe Nezisk máme radost přivítat Markétu Ježkovou, která je ředitelka organizace Lata - programy pro mládež a rodinu, z. ú.
Lata - Pomáhá dětem, mladým lidem a rodinám v Praze a blízkém okolí více než 29 let.
Společným snem je „Mladá generace, která to dá!“ Tohle odvážné heslo pro tým Laty znamená, že mladí lidé dokáží čelit výzvám, které jim život přináší a vyrůstají v rodině, která jim věří a umožní jim to.Posláním organizace je pomáhat mladým lidem a rodinám překonat životní překážky a najít si vlastní cestu.
Hlavní programy organizace jsou:Ve dvou se to lépe táhne Rodina (k) soběCentrum rodinných konferencí Lata
V rámci podcast se bavíme o jednotlivých programech organizace, významu dobrovolníků a jejich zapojení. Probíráme, ale i obecnější témata jako je financování neziskového sektoru i profesionalizaci, jak organizace zlepšují své financování i kvalitu a jak může každý z nás přispět ke kvalitnějším službám v naší společnosti, které ve svém životě někdy může potřebovat.Zmiňujeme i přípravy na oslavy 30 let organizace, které proběhnout příští rok.
Více informací o organizaci se dozvíte na webu organizace.
Můžete se zapojit i jako dárce/kyně a nebo jako dobrovolník/dobrovolnice, v programu V dvou se to lépe táhne, kde můžete být mentorem mladšímu svému vrstevníkovi.
Pokud vás aktivity organizace Lata zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace, stavte se dozvědět více osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(@)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk.
-
V této epizodě podcastu Cafe Nezisk máme radost přivítat Jana Nedbala MBA, který je vedoucím chráněných dílen organizace PROSAZ z.ú.
Organizace Prosaz vznikla před 32 lety a od té doby pomáhá klientům formou sociálních služeb, domácí zdravotní péčí i prostřednictvím několika chráněných dílen, které provozují.
Posláním organizace je "prostě pomáhat zdravotně postiženým".
Mezi hlavní aktivity patří osobní asistence, pečovatelská služba i noční pohotovostní služba. Mladí lidí se chtějí většinou bavit, společně trávit volný čas a věnovat se svým zájmům.Ne jinak je tomu u mladých lidí se zdravotním postižením.
Právě aktivizovat a zaměstnávat souvisí s chráněnými dílnami o kterých s Janem Nedbalem hovoříme. Dílny se specializují na výrobu svíček, knihařskou dílnu a šicí dílnu, která vyrábí řadu výrobků na zakázku. V posledních letech se začali věnovat i opravám textilu.
Z původně malého občanského sdružení zaměřeného pouze na zájmové a volnočasové aktivity vznikla postupem času velká organizace, která poskytuje komplexní portfolio služeb pro zdravotně postižené – registrované sociální a zdravotní služby, chráněné dílny
Více informací o organizaci naleznete na webu organizace https://www.prosaz.cz/
Pokud vás aktivity organizace Prosaz zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace, stavte se dozvědět více osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích. Děkujeme.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk.
-
V této epizodě podcastu si povídáme s Annou Kociánovou a Filipem Zatloukalem ze spolku AutoMat.
Spolek AutoMat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Dohlíží na politiky a efektivní využití veřejných peněz. Společně tvoří město, ve kterém chceme žít.
Hosty podcastu jsou Anna Kociánová - tisková mluvčí AutoMat Filip Zatloukal - ilustrátor a grafik, který spravuje vizuální stránku organizace i vizuály některých z projektů.
Spolek AutoMat - https://auto-mat.cz/
Letos spolek AutoMat oslavuje již 20 let své existence.
Mezi projekty a programy spolku patří:LAB – Hlídáme dopravní politiku Prahy a lobbujeme za její dlouhodobou udržitelnost.Zažít město jinak – Sbližujeme sousedy a oživujeme veřejný prostor měst.Do práce na kole – Motivujeme zaměstnance, aby se do své práce dopravovali šetrně.Generace U – Vzděláváme nové generace dětí v mateřských, základních a středních školách.CyklojízdaFilmový festival Městem letos bude mít již 4. ročník
Pokud vás aktivity AutoMatu zaujaly, přijďte se dozvědět víc na výstavě v Cafe Nezisk, Pohořelec 2, podívejte se na webové stránky organizace
nebo stránky nejznámějších projektů organizace:Do práce na kole - https://dopracenakole.cz/Zažít město jinak - https://zazitmestojinak.cz/
Podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk
-
Meteor pro Ukrajinu je nezisková organizace, která od 1. 3. 2022 pomáhá lidem prchajícím před válkou na Ukrajině. Zajišťujeme jejich ubytování a začleňování do společnosti. Střechu nad hlavou a klid v hlavě urpchlíkům nabízíme v prostorách bývalého hostelu, který provozoval Sportovního klubu Meteor Praha.
Veronika Hilská je ředitelka a zakladatelka organizace. V této epizodě podcastu si povídáme o tom jak lidi okolo sportovního klubu rozhodli vzít věci do svých rukou a vytvořili rozsáhlé zázemí pro postupně více jak 250 lidí, kteří prošli ubytováním a dalšími službami, které kolem Meteoru vznikly.
Veronika popisuje jakým způsobem celý nápad vznikl, co byly těžkosti, ale i radosti. O tom, že sport může být důležitou spojnicí a tématem propojující jednotlivé komunity.
Veronika má předchozí pracovní zkušenosti z řízení týmů a sociální práce.
Projekt organizace Meteor pro Ukrajinu vznikl díky velkorysé spolupráci se sportovním oddílem SK Meteor Praha
Pokud vás aktivity Meteoru pro Ukrajinu zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace Stavte se dozvědět více osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích. Děkujeme.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk
-
Tento díl podcastu Cafe Nezisk je o aktivitách a projektech Skautské nadace Jaroslava Foglara. Hostkou je Magdalena Černá, která se v nadaci věnuje PR a komunikaci. Skautská nadace Jaroslava Foglara pečuje o odkaz díla Jaroslava Foglara a pomáhá zajistit zázemí pro skautskou činnost.Posláním nadace je podporovat mimoškolní výchovu a vzdělávání dětí a mládeže v duchu skautských ideálů; pomáhat jim při rozvoji duševního, tělesného, společenského a duchovního potenciálu.
Nadace vznikla před 21 lety a její vznik nebyl úplně jednoduchý. Za 21 let činnosti se podařilo podpořit více jak 25 skautských kluboven a realizovat více jak 300 projektů. Pečuje a věnuje se odkazu Jaroslava Foglara a to na více úrovních o kterých se bavíme.
Můžete se ale i aktivně a hravě zapojit a do konce března si zahrát s rodinou, kamarády, nebo třeba s družinou skupinovou hru "Stínadelská tajemství".Hra je připravena v pražských uličkách Malé Strany. Navazujeme na veleúspěšnou hru Záhada hlavolamu, které se v kovidové době na Starém Městě zúčastnilo přes deset tisíc hráčů z celé ČR, od nemluvňat až po Foglarovy pamětníky. V Cafe Nezisk si můžete zakoupit krásnou mapu, která vás hrou provede. Více informací o hře naleznete zde.Pokud vás aktivity Skautské nadace Jaroslava Foglara zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace
Stavte se dozvědět více osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích. Děkujeme.
Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz
Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk
-
Naším dnešním hostem v podcastu Cafe Nezisk je Jaroslav Fogl. Jaroslav je Salesián. Člen řeholní společnosti Salesiánů Dona BoskaSalesiánská asociace Dona Boska www.sdb.cz je nezisková organizace, která má na starosti přípravu a vysílání dobrovolníků na zahraniční projektySalesiáni vznikli jako řeholní společnost, nebo kongregace v 19. století. V Československu salesiáni začali působit ve 30.letechběhem komunismu byla velká část jejich díla zničena. Přesto se dařilo působit i během komunismu tajně působit a pracovat s mládeží skrze tábory tzv. "chaloupky".Na tyto aktivity pak salesiáni navázali hned na začátku 90.let.Řeholní společnost je součástí katolické církve. Řeholníci dodržují celibát a službu Bohu.Salesiánská organizace Dona Boska realizuje projekty na mnoha místech světa. Celosvětově mají 14 000 členů ve 130 zemí. V České republice působí více jak 110 členů řeholní společnosti.Jaroslav Fogl se od roku 2007 věnuje projektu v Bulharsku.V podcastu se dozvíte více o tom co přivedlo Jaroslava k jeho poslání. Jakým aktivitám se salesiáni věnují i co mu udělalo v poslední době radost.Salesiáni slibují čistotu, chudobu a poslušnost, aby celý svůj život mohli věnovat Bohu a mladým lidem.Salesiáni pracují pro mladé lidi, snaží se jim být blízko ve všech životních situacích.Salesiáni žijí v řeholních komunitách. Společně bydlí, modlí se, jedí, pracují a navzájem se podporují ve svém poslání.Více o aktivitách Salesiánů Dona Boska se dozvíte na www.sdb.cz
-
Dnešní podcast je s Janou Škubalovou z organizace SIRIRI.Posláním SIRIRI je rozvojová a humanitární pomoc ve Středoafrické republice (SAR), která patří mezi tzv. „dárcovské sirotky“ – tedy k chudým zemím ležícím mimo zájmy ostatních organizací i oficiální pomoci, které se však bez pomoci „zvenčí“ neobejdou. Dále se SIRIRI zabývá osvětou a výchovou k „rozvojovému přemýšlení“ a vědomí spoluzodpovědnosti za situaci v Africe.Hlavním cílem všech projektů SIRIRI je výsledná nezávislost obyvatel SAR na pomoci zvenčí – „pomáhat postavit se na vlastní nohy“. SIRIRI se snaží o rozkvět vlastního lidského i společenského potenciálu tamních obyvatel. Pokud vás aktivity SIRIRI zajímají, podívejte se na web www.siriri.org, také můžete podpořit aktivit SIRIRI darem či nákupem v benefičním obchodě Ruku v ruce: https://rukuvruce.org/.
Stavte se v Café Nezisk a podpořte sdílením tohoto podcastu na svých sociálních sítích.
Děkujeme.
-
V této epizodě podcastu Cafe Nezisk máme radost přivítat dvě hostky z organizace Dílny tvořivosti o.p.s.Jitku Častulíkovou - ředitelku, sociální pracovnici a terapeutku a Milli Janatkovou - výtvarnici a hudebnici.Díky Milli je tato epizoda podcastu obohacena o ukázky tří skladeb jejího aktuálního alba - Klid prosím!, které vyšlo v letošním roce, a podporuje úctu k životu a zdraví.Dílny tvořivosti vznikly v roce 2003 a od té dobry pomáhají lidem s postižením pracovat a žít kvalitní život. Jejich činnost zahrnuje široké spektrum sociálních služeb, které poskytují zejména lidem s různou kombinací diagnóz a postižení a lidem po poranění mozku.Dílny tvořivosti již od roku 2004 poskytují registrované sociální služby a od roku 2004 soustavně službu Sociálně terapeutická dílna. Od roku 2005 – 2009 službu Sociální rehabilitace, jejíž poskytování v r. 2022 opět obnovují, tentokrát s inovovanou metodikou, větším záběrem oblastí podpory i cílových skupin.V rámci podcastu probíráme konkrétní aktivity, programy a projekty, které Dílny tvořivosti za 19 let své existence realizovaly.Aktuálně probíhá výstava Naruby v Kasárnách Karlín (do 4.12. 2022), která představuje výtvarná dílna obsažená ve výjimečné knize Naruby, jež spojuje 8+8 umělců (výtvarníků a spisovatelů). Naruby je nejen název, ale i proces vzniku knihy, protože oproti běžné situaci povídky a texty vznikaly na podkladě konkrétních výtvarných děl a ilustrací. Celý prosinec 2022 Dílny tvořivosti převezmou interiér Cafe Nezisk, Pohořelec 2, Praha 1, kde můžete zakoupit adventní věnce, svícny a květiny, a 15. prosince od 14 hodin zde můžete zhlédnout opět výstavu děl, zakoupit knihu Naruby a poslechnout hudbu Milli Janatkové. Výtěžek z prodeje podpoří smysluplné aktivity pro lidi s postižením v rámci Dílen tvořivosti.Více informací o organizaci naleznete nahttps://dilnytvorivosti.cz/ahttp://www.navraty.info/Děkujeme Milli Janatkové za možnost využít v rámci podcastu fragmenty z jejích tří písní z nového alba Klid prosím!
Více informací: https://millijanatkova.com/V podcastu jsou použity části skladeb: Klidová, Srdeční, Zádová z alba Klid prosím! (c) (p) Milli Janatková, 2022.Pokud vás aktivity organizace Dílny tvořivosti zaujaly, podívejte se na webové stránky organizace, stavte se osobně v Café Nezisk a podpořte organizaci i sdílením na svých sociálních sítích. Děkujeme.Budeme velice rádi za Vaší zpětnou vazbu prostřednictvím sociálních sítí a nebo e-mailem info(zavináč)mamacoffee.cz Děkujeme, tým mamacoffee a Cafe Nezisk. - もっと表示する