エピソード
-
Prawdziwy supersamochód masowego producenta aut dla ludu wydawał się kusząco bliski realizacji – do czasu zwycięstwa rozsądku. Rządy Ferdinanda Piecha w Volkswagenie miały wyraz w kilku niesamowitych z inżynieryjnego punktu widzenia projektach – od drogiego w opracowaniu Lupo 3L do niezwykle dziwnego Passata W8. Był to także czas niebywałej pewności siebie Niemców, którzy widzieli przestrzeń poza Golfem czy Polo dla Kowalskiego. Wśród tych wyrazów pychy nieuniknione było wycelowanie VW w rynek supersamochodów.
-
Nie ma fana motoryzacji, który nie kojarzy tego samochodu. Prawdopodobnie żadne inne auto nie wystąpiło w tylu częściach Jamesa Bonda. Pokochał go nie tylko agent specjalny, ale też kolekcjonerzy na całym świecie. W tym roku obchodzi swoje okrągłe urodziny, a 2023 to też wyjątkowy rok dla samego Aston Martina. Posłuchajcie Motostories i sprawdzicie dlaczego.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Miało 275 KM, manualną skrzynię biegów i ostre jak brzytwa podwozie, ale ostatecznie tylko obeszliśmy się smakiem. Oficjalnie Renault Clio RS16 było szalonym konceptem, który Renault Sport sprezentowało samo sobie z okazji czterdziestych urodzin. Gdy większość tego typu pomysłów to mieszanka folii aluminiowej i płyty wiórowej, to odrzutowe Clio dowiodło swojej użyteczności na torze w Monte-Carlo czy w Goodwood.
-
To była Wasza decyzja o wyborze tematu odcinka, a my bardzo ją szanujemy. W końcu aut takich jak Alpine A110 właściwie już się nie robi. Są nierentowne, niepraktyczne i niszowe – jak się okazuje, za to wszystko można je pokochać.
Renault wykazało się nie lada odwagą, prezentując taki samochód, a motoryzacyjni puryści przyjęli go z radością. Historia o współczesnym Alpine mówi o tym, by cieszyć się chwilą, bo małe i sportowe auta tego typu niedługo odejdą w zapomnienie.
-
Samochody są integralną częścią naszego życia. Nie tylko nam służą, ale również – a może przede wszystkim – nas fascynują. Historie z nimi związane zdają się nie mieć końca, dlatego postanowiliśmy wybrać te najlepsze i się nimi z wami podzielić.
Czy Zonda po 23 latach wciąż ma to „coś”? Sprawdził to jeden z dziennikarzy magazynu EVO, jeżdżąc prywatną Zondą F Horacio Paganiego.
-
Wracamy z drugim sezonem MotoStories! Jezioro Como, prestiżowe St. Moritz czy plaża w Stegnie – w tym odcinku sprawdzamy, gdzie warto pojechać, aby dzielić się miłością do motoryzacji.
Kryteria są dość proste: wspaniałe miejsca, wyjątkowe samochody, dobre towarzystwo i wspomnienia na lata!
-
2022 pożegnaliśmy na dobre. Czy to był dobry rok? Trudno było o lepszą mieszankę motoryzacji analogowej i nowoczesnej. Maserati, Ferrari, Toyota, Mercedes, Mclaren, Porsche, Audi i BMW – każda z tych marek zaprezentowała coś wyjątkowego, ale które auta skradły nasze serca najbardziej?
Gościem specjalnym tego odcinka jest redaktor Evo Magazine Polska - Michał Sztorc.
-
Ten odcinek musiał powstać. Każdy z nas marzy o autach w garażu, które nie tak dawno temu wisiały na plakatach. Czy to marzenie warte miliony? W tym odcinku MotoStories udowadniamy, że nie. Niezależnie, czy gustujecie w szykownych GT, czy motoryzacji typowo sportowej. Za wydanie oszczędności życia nie odpowiadamy.
-
Trudno ocenić, czy definitywne odcinanie się od motoryzacji spalinowej w bliskiej przyszłości to brak zdrowego rozsądku czy faktycznie dbanie o środowisko. Dzisiaj ani przemysł motoryzacyjny, ani infrastruktura nie są na to gotowe. Czy to już faktycznie czas, żeby nad motoryzacją, która podbiła nasze serce, postawić znicz, czy może nie będzie aż tak źle?
-
Zima to dobry czas, żeby rozejrzeć się za czymś o większym prześwicie i napędzie na cztery koła. Takich aut jest wiele, ale w większości z nich brakuje polotu i emocji wywołujących uśmiech na twarzy maniaków motoryzacji.
Właśnie dlatego w tym odcinku bierzemy na warsztat pojazdy, które spełniają odpowiednie kryteria: napęd 4x4, podniesione nadwozie i... silnik V12. Ostrzegamy: wbrew trendom, spalimy tu sporo paliwa.
-
To odcinek inny niż zwykle. Bardziej reporterski i społeczny niż motoryzacyjny. Patryk Mikiciuk opowiada o tym, co motoryzacyjnego i kulturowego widział na Kubie oraz jakich doświadczył emocji, kręcąc program „Kubańska klasyka Patryka Mikiciuka”. Pochylamy się nad tym regionem, ponieważ zmienia on optykę postrzegania nie tylko motoryzacji – która jest tam naprawdę różnorodna – ale również świata.
-
Zobaczenie tego auta na ulicy graniczy z cudem z dwóch powodów. Po pierwsze wyprodukowano tylko 7 sztuk, a po drugie, jeśli jakimś cudem Was wyprzedzi, to z taką prędkością, że rozpoznanie go będzie niemożliwe.
W kontekście tego auta moc gra pierwsze skrzypce – jest to pierwszy megacar na świecie z kosmiczną technologią, który zmienia wyobrażenie o prędkości. W najnowszym #MotoStories rozmawiamy o tym skandynawskim pokazie kunsztu inżynierii.
-
Rezultaty jednej z najbardziej znanych aukcji świata zachwiały nieco globalnym rynkiem aut kolekcjonerskich. Pojawiły się rekordy sprzedaży, jak i szokująco niskie wartości, poniżej estymacji organizatorów.
W tym odcinku #MotoStories przyglądamy się wynikom aukcji RM Sotheby’s, poddając krótkiej analizie kilka najważniejszych pozycji.
-
Rtęć na termometrach z dnia na dzień schodzi coraz niżej. To odpowiedni moment, żeby pomyśleć o samochodzie, któremu śnieg, sól i niskie temperatury nie są straszne. W tym odcinku #MotoStories robimy przegląd tego typu aut… przynajmniej taki był plan.
-
O tym, co w motoryzacji przemija, w MotoStories rozmawiamy regularnie. Do historii odchodzą już nie tylko duże jednostki spalinowe, ale silniki jako takie. Jednak gdyby przyjrzeć się motoryzacji przyszłości, okaże się, że koncerny dążą nie tylko do wyeliminowania spalin, ale również samego prowadzenia pojazdu. Co niesie przyszłość?
-
W MotoStories często przyglądamy się ikonom motoryzacji, które mają nie tylko swoją renomę, ale i lata. Tym razem zaglądamy do świata nowości, które z jakiegoś powodu nas zainteresowały. Od aut bardzo drogich po sportowe, użytkowe i przystępne.
Podcast napędza Magazyn EVO.
-
Porsche 356 ze Stevem McQueenem za kierownicą, spektakularny Mercedes-Benz SLR McLaren Stirling Moss, kolekcjonerskie Ferrari Monza czy niemal każda, specjalna edycja Porsche 911.
To wszystko z nazwy speedstery, ale czym one właściwie są? Jakie są ich cechy? Czym różnią się od siebie i standardowych nadwozi bez dachu oraz za co właściwie producenci każą płacić sobie tak wiele? W najnowszym odcinku MotoStories próbujemy zrozumieć ten fenomen.
-
To właśnie takie auta rozpalają w nas miłość do czterech kółek. Nie muszą być najdroższe, najbardziej praktyczne, ani zrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego – ich jedyna funkcja, to zadbać o uśmiech na twarzy kierowcy i emocje przy każdym spojrzeniu. Obecnie jest ich na rynku zaledwie garść, choć jeszcze do niedawna można było przebierać w autach, które poprawiają humor na samą o nich myśl. Co przyniesie rynkowa przyszłość? W tym odcinku MotoStories prowadzącydywagujemy nad okrojonym w dzisiejszej dobie, a przez okazji obszernym w szerszej perspektywie wątkiem.
-
Niezależnie od pokolenia, większość z nas rozpoczynała swą przygodę z motoryzacją od branżowej prasy. To wyjątkowe doświadczenie z pachnącymi magazynami pozwoliło nam zakochać się w czterech kółkach i sprawiło, że regularnie wyglądaliśmy nowych wydań i tytułów na rynku. Wszystko zmieniła rewolucja cyfrowa.
Teraz papier wraca w najlepszym wydaniu. Dla koneserów, miłośników i ludzi ceniących jakość oraz formę przekazu. W tym odcinku MotoStories rozmawiamy z Adamem Kornackim, redaktorem naczelnym debiutującego na polskim rynku Magazynu EVO.
-
Na polskich ulicach stale przybywa samochodów luksusowych. Co za tym idzie, pojawia się coraz więcej oficjalnych przedstawicielstw ekskluzywnych marek. W tym odcinku MotoStories gościem jest Maksymilian Fus, Brand Manager Rolls-Royce, Aston Martin i McLaren Warszawa. Rozmawiamy o modelu klienta, trendach i emocjach wokół poznawania, konfigurowania oraz posiadania samochodów marzeń.
- もっと表示する