エピソード
-
W ostatnim odcinku podcastu rozmawiamy z Bartłomiejem Szczechurą, który opowiadam m.in. o projekcie realizowanym w ramach stażu w Fundacji Strefa Innowacji. Projekt łączy coaching z osobistą historią niepełnosprawności, mając na celu pomoc osobom niewidomym w osiągnięciu niezależności. Gość dzieli się własnym doświadczeniem utraty wzroku w wieku 20 lat, opisuje trudności i wyzwania związane z tym procesem. Relacjonuje swoje przeżycia, od niewinnych objawów po diagnozę i konsekwencje zdrowotne, jakie wpłynęły na jego życie.
W ramach post scriptum, Katarzyna Smardzewska w rozmowie z Tomaszem Ławnickim opowiada o ofercie biblioteki, skierowanej do osób z niepełnosprawnością wzroku.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. -
Niektóre osoby z niepełnosprawnościami korzystają z pomocy asystentów. Czym się zajmują asystenci i asystentki? Jaką rolę pełnią w życiu osoby niewidomej? W dzisiejszym odcinku Tomasz Ławnicki rozmawia z Piotrem Konopką i Kariną Babkiewicz nie tylko o ich codzienności, ale też pasji do literatury, kultury... i kulinariów.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. -
エピソードを見逃しましたか?
-
W tym odcinku rozmawiamy z Krzysztofem Naczajem, człowiekiem o szerokich zainteresowaniach, dla którego książki odgrywają kluczową rolę w życiu. Krzysztof, absolwent filologii angielskiej i pracownik fundacji Strefa Innowacji, opowiada o swojej pasji do literatury oraz doświadczeniach związanych z testowaniem materiałów dydaktycznych dla osób niewidomych. W trakcie rozmowy dowiemy się, jakie książki ukształtowały jego życie oraz jak zdobywanie nowych doświadczeń wpływa na jego rozwój osobisty.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. -
W tym odcinku poznamy historię Anny Kukowskiej, sekretarz Wołomińskiego Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych. O tym czy może żyć bez książek, czym jest widzenie tunelowe, o stopniowej utracie widzenia, codziennym życiu w cyfrowym świecie, książce mówionej, zapachu książki papierowej, ulubionych autorkach i... deserach. Z Anną Kukowską rozmawiał Tomasz Ławnicki.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. -
Odliczamy dni do premiery serii podcastów „Nakarmieni książkami”, w której o kulturze, będą mówiły m.in. osoby z niepełnosprawnością wzroku. Nad przebiegiem nagrań czuwał Tomasz Ławnicki – dziennikarz radiowy i wykładowca akademicki. Obecnie pracuje w Radiu Nowy Świat, gdzie jest kierownikiem zespołu serwisów informacyjnych, prowadzi m.in. audycję o tematyce międzynarodowej "Cały nasz świat" i jest autorem podcastu "Pod czeskim dachem".
Premiera pierwszego odcinka podcastu „Nakarmieni książkami” 6 sierpnia, godz. 10.00 powtórka, godz. 17.00 na antenie Radio FAMA Wołomin 94,7 FM. Podcast „Nakarmieni książkami” jest częścią projektu „BLISKO ludzi, smaków i kultury”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.