エピソード
-
A magyar gazdaság jelenlegi helyzete minden, csak nem egyértelmű. A beruházások visszaestek, a költségvetési mozgástér szűkült, miközben a munkaerőpiac szerkezete alapjaiban változik. A digitális átállás már nem jövőkép, hanem elvárás – a kérdés csak az, hogyan tart lépést vele a hazai vállalati szféra.
-
Legújabb adásunkban Pogátsa Zoltán közgazdászt kérdeztük arról, hogyan érte utol a magyar árszínvonal a nyugat-európait, miközben a gazdasági teljesítmény és a bérszínvonal még mindig elmarad. Mi az oka a stagnáló versenyképességnek? Valódi növekedés jön, vagy csak kommunikációs trükköt látunk?
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Az autóiparban jelenleg egyetlen dolog biztos: a bizonytalanság. A szabályozások gyakran változnak, a Trump által belengetett vámháború újabb kihívásokat vetít előre, és miközben az elektrifikáció megállíthatatlan, az átállás egyre kevésbé tűnik kiszámíthatónak. Vajon van még stratégiai tervezhetőség a gyártók és beszállítók számára? Milyen válaszokat ad a piac, a bankrendszer és a szakma?
-
A rendkívül ragályos száj- és körömfájásjárvány több mint ötven év után ütötte fel ismét a fejét Magyarországon – miközben a klímaváltozás, a támogatások csökkentése és az uniós bővítés egyaránt feszíti az agrárium kereteit. A gazdák vesztesége tízmilliárdos nagyságrendű, az exportpiacok megrendültek, és a következő hónapokra nemcsak terméskiesés, hanem politikai nyomásgyakorlás is várható. Az Európai Bizottság forráscsökkentési terve éles ellenállásba ütközött, az őszi gazdatüntetések már körvonalazódnak.
-
A gazdasági válságok nem múlnak el nyomtalanul – a régi árak nem térnek vissza, az egyensúly felborult, és a bizonytalanság állandósult a világban. Bod Péter Ákos volt jegybankelnök szerint Magyarország egyik legnagyobb kihívása ma nem az élelmiszer-infláció, hanem a szolgáltatások drágulása. Az állami beavatkozás mértéke, a jegybank új vezetése és a német gazdaság átalakulása mind meghatározzák a következő éveket. Milyen irányt vesz a magyar gazdaság? Erre kerestük a közgazdászprofesszorral a választ legújabb adásunkban.
-
Noha az elmúlt hónapokban az európai gépjárműipar nehéz időszakot élt át, az előttünk álló évek egyik legnagyobb üzleti sztorija kétségkívül az elektrifikáció, amelynek fontos eleme a korszerű energiatároló technológia elterjedése - mondta el podcastünkben Kaderják Péter, a Magyar Akkumulátor Szövetség ügyvezetője.
-
Bárány László, a Master Good tulajdonosa és ügyvezetője és Babicz László, a BDO Corporate Finance igazgatója az Economx Podcast műsorában arról beszéltek, nem kell kötelezővé tenni egy család számára, hogy a céget átvegyék, de ettől meg nem is biztos, hogy el kell azt adni. Ha viszont nincs más út, az exit is tervezést igényel.
-
A hagyományos külföldi nyaralások piacán idénre történt egy megközelítőleg 20-25 százalékos drágulás. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne változatlanul kedvező ajánlatokat kifogni. Az aktuális utazási trendeket és spórolási lehetőségeket járta körül az Economx.hu podcastje.
-
Az Economx tőkepiaci, pénzügyi, gazdasági podcastjának csütörtöki vendége Beschenbacher Kornél, az SPB Befektetési Zrt. privátbanki igazgatóhelyettese volt.
-
Holoda Attila energetikai szakértő az Economx Podcast-jében azt mondta, az európai kőolajszállítás helyreállításához az eddigieknél sokkal komolyabb politikai garanciákat kell Putyinnak és Zelenszkij-nek is biztosítania, hogy az tényleg hamar megoldódjon. Megjegyezte azt is, hogy az elmúlt időszakban pazarló volt az energiafelhasználás Magyarországon.
-
Rengeteg a támogatás, hatalmas a piac, nagyok a várakozások. Már-már túlfűtött a keresleti és a kínálati oldal egyaránt. Az EconomX Podcastjának vendége Csorba Dániel, ingatlanszakértő volt.
-
Az Ügyfélkapu+ bevezetése és a Digitális Állampolgárság (DÁP) mobilalkalmazás regisztrációja miatt felmerült kritikákra és aggályokra reagált Folyó Gergely, az IdomSoft Zrt. kommunikációs vezetője. Elmondása szerint az átállás sikeresen zajlik, de elismerte, hogy egyes felhasználóknak – különösen az idősebbeknek és a kevésbé digitálisan jártas csoportoknak – kezdetben nehézségeik lehetnek a rendszer használatával. Kiemelte ugyanakkor az új rendszer biztonsági előnyeit, az egyszerűbb ügyintézést és az integrált szolgáltatásokat, amelyek hosszú távon jelentősen csökkentik az állami ügyintézés terheit. A kommunikációs vezető szerint 2025-ben további fejlesztések várhatók, köztük új digitális aláírási lehetőségek és még szélesebb körű állami szolgáltatások elérhetősége a mobilalkalmazáson keresztül.
-
A Bázispont podcast vendége Buró Szilárd, az Equilor Befektetési Zrt. pénzügyi innovációs vezetője volt, aki egyebek mellett elmondta, hogyan forgatta fel fenekestül a befektetések világát az opciózás.
-
December végén kissé túlszaladt a gyengülő pályán a forint, ennek láthatjuk a napokban a korrekcióját - mondta a Bázispont podcastban Jobbágy Sándor, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető makrogazdasági elemzője. Akit arról is kérdeztünk, hogyan érdemes elköszönni a Prémium Magyar Állampapíroktól.
-
A tájékoztatás nem teljes körű, kizárólag figyelemfelhívásra szolgál, és nem minősül a Ptk. szerinti kötelező ajánlatnak. Az MBH Bank faktoring szolgáltatásaival kapcsolatban itt tájékozódhat: Faktoring finanszírozás
-
Fontos változás lép életbe jövőre, mindenkit érinthet, aki tartós befektetési számlán fialtatja a befektetéseit. A TBSZ-eket érintő változásokról, a lehetséges buktatókról és a hosszabb távú befektetési stratégiákról Törökné Iványi Ildikóval, a PFS Partners pénzügyi elemzőjével beszélgettünk az Economx Bázispont című adásában.
-
Avárt feletti érdeklődéssel zárult a Gránit Bank részvényjegyzése, a beérkezett ajánlatokból közel 18 milliárd forintnyit fogadott be a hitelintézet. További részletek a Bázispont podcast adásában hallhatók.
-
Dér István, az E.ON lakossági- és KKV-szegmens vezetőjével arról beszélgettünk, hogy a kormányzat által meghirdetett itthonfelújítási hitelprogramprogramot kik vehetik igénybe és mik az ingatlanra vonatkozó főbb feltételek? Sőt, azt is megtudtuk, milyen hozzáadott szakmai értékekkel kapcsolódik az E.ON a programhoz.
-
A Bázispont hétfői adásának felvételekor 414 forint felett
kereskedtek az euróval. A magyar deviza 3 hónap alatt 6,4
százalékkal gyengült az euróval szemben és ami nagyobb baj,
teljesen levált a térség devizáitól is. Az okokat vettük végig
Sarkadi-Illyés Csabával és Sárosi Viktorral. - もっと表示する