エピソード
-
Rozmowa o Sprostowaniu, nowym serialu od Apple TV+, za reżyserią którego stoi sam Alfonso Cuaróna. W rolach głównych pojawiają się nazwiska z hollywoodzkiego firmamentu, m.in. Cate Blanchett, Kevin Klein i Sacha Baron Cohen. Główna bohaterka Sprostowania, Catherine Ravenscroft jest czołową i nagradzaną dokumentalistką, nazywaną promykiem prawdy. Jej świat zatrzęsie się w posadach, gdy światło dzienne ujrzy książka, która ma przedstawiać prawdę z jej odległej przeszłości. Serial reklamowany jako prestiżowy sam do końca nie wie o czym jest. Kulturze unieważniania? Zblazowaniu bogatych? Toksycznych rodzicach? Wypaleniu w małżeństwie? Kuba z Anią dyskutują co poszło nie tak.
-
W najnowszym odcinku Ania i Kuba rozmawiają o Nikt tego nie chce, czyli komedii romantycznej w odcinkach od Netflix.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
W najnowszym odcinku Kuba Wojtaszczyk monologuje o Pingwinie, czyli nowym serialu od Maxa.
-
W najnowszym odcinku Kuba rozmawia z Piotrem Jamrogiewiczem, prywatnie partnerem Ani, o Branży. Hitowa propozycja platformy Max ukazuje świat wielkiej brytyjskiej finansjery, widzianej oczami aspirujących młodych pracowników banku Pierpoint.
-
W najnowszym odcinku Ania z Kubą rozmawiają o "Kobiecie z jeziora", nowym miniserialu od Apple TV+.
-
W najnowszym odcinku Ania z Kubą wkraczają do kuchni. Oto na Disney+ pojawił się trzeci sezon The Bear, czyli Miśka.
-
Ania z Kubą wracają do Królewskiej Przystani, by porozmawiać o drugim odcinku Rodu Smoka, czyli spin offu kultowej Gry o tron.
-
W najnowszym odcinku Ania z Kubą rozmawiają o "Uznanym za niewinnego", nowej produkcji Apple TV+, który jest remake’iem zapomnianego filmu z Harrisonem Fordem.
-
Tym razem Ania z Kubą dzielą się spostrzeżeniami o serialach, które miały premierę od stycznia do czerwca, a następnie tworzą subiektywne topki ulubionych produkcji.
-
W najnowszym odcinku Ania z Kubą przyglądają się Ericowi, nowej produkcji od Netflixa z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. To kolejna opowieść o białym udręczonym artyście, który tym razem musi odłożyć własne ego na półkę, by znaleźć zaginionego syna. W tyle buzujący Nowy Jork lat 80., epidemia AIDS, rasizm, korupcja polityczna i wiele więcej. Kuba z Anią dyskutują też o tym, dlaczego nawet gatunkowe seriale tak usilnie próbują odejść od klasycznej formy opowieści.
-
W najnowszym odcinku występ gościnny - zamiast Ani, Kuba rozmawia z krytyczką filmową Darią Sienkiewicz. Na tapet wzięli "Sugar", serial od Apple TV+ z Colinem Farellem w tytułowej roli prywatnego detektywa.
-
W najnowszym odcinku Ania z Kubą rozmawiają o Reniferku, niespodziewanym hicie od Netfliksa.
-
W tym tygodniu Ania z Kubą dyskutują o nowej ekranizacji powieści Patricii Hightsmith, czyli Ripley'u od Netfixa.
-
To czas, by przemierzyć czas i przestrzeń! W najnowszym odcinku Ania z Kubą dyskutują o nowej superprodukcji Netflixa, Problemie trzech ciał, za którą stoją twórcy Gry o Tron.
-
W tym tygodniu Ania z Kubą rozmawiają o Szōgunie, czyli nakręconym z wielkim rozmachem serialu od Disney+. Produkcja o losach angielskiego marynarza w Japonii przełomu XVI i XVII w. szturmem zdobyła uznanie tak widowni, jak i krytyków i krytyczek. Co istotne nie skupia się tylko na białej i męskiej perspektywie zachodniego człowieka, tylko pokazuje skomplikowane i fascynujące obyczaje ówczesnego japońskiego społeczeństwa. Niektórzy nazywają serial nową Grą o Tron? Czy słusznie? Kuba z Anią szczegółowo analizują poszczególne odcinki Dyskutują o świetnie zarysowanych postaciach, scenach walki i bardzo dobrym scenariuszu.
-
W tym tygodniu Ania z Kubą dyskutują o nowym sezonie „Rojsta”, czyli kultowym serialu w reżyserii Jana Holoubka. Akcja trzeciej odsłony dzieje się pod koniec 1999 roku. Czuć strach przed nowym millenium. Wracają starzy znajomi, m.in. sierżanta Jass, sierżant Mika i redaktor Wanycz. Kuba z Anią rozmawiają o tym co stoi za sukcesem wykreowanego przez Holoubka świata, który jednocześnie przyciąga i odpycha. Zastanawiają się, jak odwzorować świat lat 90. bez sentymentu. Wreszcie, jak sztuczna inteligencja pomogła stworzyć Piotra Fronczewskiego i czy zjawisko blackface w polskiej kulturze jest możliwe.
-
Ania z Kubą rozmawiają o nowym serialu z Nicole Kidman w roli głównej. Ekspatki od Amazon Prime Video to historia dobrze sytuowanych Amerykanek, które żyją w Hongkongu. Na tapecie: rodzina, samotność, żałoba i macierzyństwo. Za kamerą stanęła Lulu Wang, reżyserka nagradzanego Kłamstewka. Kuba z Anią zastanawiają się m.in., dlaczego Kidman w drugim etapie swojej kariery wybiera podobne role? Gdzie przebiega linia między prestiżowym serialem a telenowelą? I wiele więcej.
-
Ania z Kubą rozmawiają o „Kiedy ślub?”. Nowa produkcja CANAL+ to pierwszy polski serial poruszający problemy 30-latków, napisany przez 30-latków. Główną bohaterką i bohaterem jest Wanda i Tosiek. Po 13 latach związku pełnego miłości i pięknych chwil postanawia się rozstać. Drugi plan zaludniają (mniej lub bardziej) autentyczne postaci. Jest niestereotypowo przedstawiony przyjaciel gej, dziewczyna w spektrum, przyjaciółka, która mimo przygód seksualnych nie jest stygmatyzowana. Brzmi jak świeży serial. Czy faktycznie tak jest? Co w „Kiedy ślub” gra? A co nie?
-
Ania z Kubą jadą na daleką północ, aż na Alaskę, by w mrozie i śniegu porozmawiać o Detektywie: Nocnej krainie. Serial wraca po 5 latach w nowej odsłonie. Na pokładzie załoga niemal złożona z kobiet. Dowodzi Jodie Foster! Jak to w tym cyklu bywa, produkcja została oparta nie tylko na mocnych bohaterkach i zagadce kryminalnej, ale też mrocznym, paranormalnym klimacie. Znajdujemy się gdzieś pomiędzy światem żywych i umarłych. Tajemnicza śmierć grupy mężczyzn staje się powodem nad rozmyślaniem o naturze i ludzkiej weń interwencji. Co w serialu gra? Co się nie udało?
-
W noworocznej odsłonie podcastu Ania z Kubą dyskutują o fenomenie Emmy Stone. Aktorka, oprócz fantastycznej roli w „Biednych istotnych”, kradnie każdą scenę w „Klątwie” na SkyShowtime. Serial stworzony przez króla krindżu Nathana Fiedlera i ikonicznej postaci młodego pokolenia Hollywoodu - Benny’ego Safdiego. To odyseja po świecie uprzywilejowanych, egoistycznych i okropnych ludzi. Seans 10-odcinków zdecydowanie nie należy do przyjemnych. „Klątwę” można kochać lub nienawidzić. Ale jedno jest pewne - to jedna z najbardziej ambitnych i unikalnych produkcji w dzisiejszej telewizji.
- もっと表示する