エピソード
-
Vánoce jsou pro většinu z nás nejkrásnějšími svátky v roce. Letos víc než kdy jindy bychom si právě o Vánocích měli uvědomit, jak je důležité mít kolem sebe své blízké. Že není až tak podstatné, jestli najdeme pod stromečkem tolik dárků jako v předchozích letech. Hlavní je, že můžeme být spolu. A jako vždy tradičně můžete Vánoce trávit ve společnosti České televize. Na co se můžete těšit?
-
Česká republika je nazývána národem pejskařů, ale je také nechvalně známá jako množírenská velmoc. Na Olomoucku letošního roku policie zajistila skoro sto psů v domě, který sloužil k jejich množení. Čivavy, jorkšírské teriéry nebo maltézské psíky pak dle policie prodávali v Praze. Na nový případ týrání upozornili ochránci zvířat společně s dokumentaristy České televize. A o novém dokumentu Továrna na psí prachy a tomto případu se budeme dnes bavit.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Kam na střední školu? Ačkoli je teprve listopad, pro rodiče a budoucí středoškoláky opět přichází doba, kdy je třeba začít vybírat střední školu. Rozběhly se přípravné kurzy, na gymnáziích i středních odborných školách se konají dny otevřených dveří. Co všechno nám může pomoci neztratit se v džungli vzdělávacích institucí a zvolit správně? Například nový pořad ČT edu Jak (si) vybrat střední školu.
-
V Česku zemře každých pět minut jeden člověk. Často předtím vážně stoná a jeho nemoc a umírání s ním prožívá nejen jeho rodina, ale i širší okruh přátel. Umírat se však dá důstojně. Tak by se ve zkratce dalo shrnout poslání paliativní medicíny. Obor ještě donedávna opředený mýty je na vzestupu. Právě o tom vypráví nový dokumentární cyklus České televize Do konce, který sleduje příběhy lidí, kteří se rozhodli užívat života až do poslední chvíle.
-
Ďábel nosí Pradu z druhé ruky. Tak by se dala charakterizovat nová reality soutěž Show z druhý ruky, která se zabývá udržitelností módy. Mladí amatérští designéři v každém ze sedmi dílů sestaví oslňující outfity, které nesmí být z nového oblečení. Jaká móda je udržitelná a jak se kreativně obléct? I to budou témata nové epizody podcastu Kavky.
-
Prodej intimity, digitální nevěra, OnlyFans ale hlavně komplikované vztahy mileniálů. Dělají to přece všichni! To jsou hlavní témata nového seriálu režiséra Jana Vejnara a Darji Mikové s názvem Vlastně se nic nestalo. Projekt by se měl po letních prázdninách objevit v iVysílání České televizi. Jedné z hlavních rolí se ujala herečka Denisa Barešová, jejíž postava skrze zmíněné platformy hledá východisko z neutěšeného vztahu.
-
Příběh o holce, kterou nedostali. To je hlavní motiv fenoménu Amerikánka. Před šesti lety měla premiéru na divadelních prknech, od té doby ušla dalekou cestu. Hrála se na letištní ranveji, v ZOO, měla několik online uvedení v době pandemie, intenzivně se věnovala charitě, koncertovala, vydala fotografickou knihu. Není divu, že se Amerikánka stala fenoménem, který prostoupil mnoho platforem a její silný a nadčasový příběh zasáhl mnohé z nás. Letos na podzim se její příběh dostane i do kin v podobě filmu.
-
Vítáme vás na Vlnách českotelevizního podcastu Kavky. Svoboda médií, příběhy obyčejných lidí, hrdinství, které není jenom černobílé, důrazná retro stylizace, rocknroll a rok 1968 v Československu. Dobový film Vlny režiséra Jiřího Mádla ukazuje napínavé a doposud utajené příběhy novinářů Československého rozhlasu. A jeho téma můžeme velmi silně pociťovat i dnes.
-
Říká se, že nesmíme zapomínat na naši historii. Od toho v České televizi existuje archív. Ačkoli některé audiovizuální pořady a záznamy a spisové materiály byly v Československé televizi ukládány už od okamžiku jejího formálního oddělení od Československého rozhlasu, televizní archiv vznikl teprve v průběhu první poloviny 60. let. Co v něm všechno můžeme najít, jak vypadá a co všechno můžeme vyčíst z minulosti?
-
Cyklistická mánie je v plném proudu! Sportovní super rok pokračuje francouzským létem a jedna ze zastávek je i Tour de France. Stará dáma, jak se závodu říká, je po fotbale druhým nejsledovanějším sportem planety a sledují jej i lidé, kteří se o cyklistiku jinak nezajímají. Co pro vás přichystala ČT sport a jak náročná je práce komentátora?
-
Když se řekne typický český seriál, kdekoho napadne kriminálka, nekonečné soap-opery nebo cokoliv z nemocničního prostředí. Česká tvorba posledních let ale dokazuje, že i televizní zábava může být něco víc než líný páteční večer strávený u Chalupářů či Nemocnice na kraji města. Jaká je realita televizní tvorby? Poslechněte si nejnovější epizodu podcastu Kavky s Terezou Polachovou a Ivanou Pauerovou Miloševičovou . Moderuje Jana Peroutková.
-
Záhadný samotář. Geniální podivín. Vizionář diktatur 20. století. To je vžitý obraz Franze Kafky, nikoliv reálného člověka, ale pouze Kafkova mýtu. Kafkův mýtus má jen málo společného s Kafkou člověkem. Kafkovo dílo ovlivnilo generace čtenářů po celém světě a jejich představu o něm samém. Stejně jako postavu K. z románu Zámek nelze zaměnit za jeho tvůrce, je potřeba najít reálného Kafku za mystifikacemi a mýty. Poslechněte si nejnovější epizodu podcastu Kavky s Tomášem Krausem a Martinem Polákem. Moderuje Petra Š. Tuháčková
-
Český dokument se zabývá autenticitou, vnitřkem člověka a jeho vztahem ke světu. Zlatá doba dokumentaristiky to je hlavně pro tvůrce, protože máme další silnou generaci tvůrců, ale divák úplně tak nevítá trýznivé, kontroverzní a problematické dokumenty. Poslechněte si novou epizodu podcastu Kavky s dokumentaristkou Jana Počtovou a producentem a programovým dramaturgem pro dokument Janem Šternem.
-
Jak se neztratit ve světě médií, sociálních sítí, fake news, dezinformací a umělé inteligence? A proč má v současné mediální džungli naše přirozená iracionalita a sklon ke skupinové hlouposti? Podle Daniely Vlčkové Trnkové a Alice Němcové Tejkalové je odpověď ve vzdělávání. A i s tím se snaží pomoci web České televize ČT edu, který už však není pouhým videoportálem, ale rozrostl se i do jiných aktivit vzdělávání.
-
Příběhy vzniku nejzásadnějších českých počítačových her posledních čtyř desetiletí, které formovaly generace fanoušků a dokázaly se prosadit ve světě. To je hlavní téma nejnovější epizody podcastu Kavky. Hosty byli bývalý herní designer František Fuka a režisér Štěpán Vodrážka. Moderuje Jakub Pacner.
- もっと表示する