エピソード
-
Začínal jako samouk, přesto má za sebou režii klipů pro Viktora Sheena, Nik Tenda, Calina nebo Sama Wise. Jak se člověk k takové práci dostane? Kolik to stojí? A vyrovná se česká scéna té světové?
-
Alžbeta Ferencová aka Zea vydala první elpíčko Blinding Light, ještě předtím se ale stihla představit jako finalistka Miss, tanečnice a soutěžící v ČeskoSlovensko hledá talent. Zpívá anglicky, protože z rodné slovenštiny má respekt, a kromě popu miluje i alternativní a folkovou hudbu.
-
エピソードを見逃しましたか?
-
Veronika Donutková na sebe upoutala pozornost díky dokumentu Displace, který se věnoval hudební scéně na Jamajce. Od té doby se z nadějné kameramanky stala vyhledávaná režisérka videoklipů a plánuje proniknout i ke klasickému filmu.
-
Tomáš Zahradník a Linda Šejdová věděli už od gymplu, že jednou založí vlastní firmu. Teď díky jejich práci Češky začínají nosit menstruační kalhotky. Jak se z jednoduchého nápadu během necelých dvou let stal jeden z nejúspěšnějších českých startupů?
-
"Singly, které jsem produkoval, psal nebo se na nich hudebně podílel, nasbíraly na Youtube přes 172 milionů zhlédnutí," píše Ondra na svých webovkách. Jak se z kluka, co chodil v Liberci na ZUŠku na příčnou flétnu, stal jeden z největších českých hitmakerů?
-
Nina Zardalishvili a Oliver Beaujard si už prý zvykli na to, že jejich jména lidé neumí vyslovit a název jejich filmové společnosti se naopak nedá najít na internetu. Seznam se: bao-bab pictures, vítězové soutěže Nespresso Talents 2020.
-
Jako produkční, kapelní manažerka a “šedá eminence” v zákulisí české hudební scény pracuje Lucie Hájková už dlouho. Teprve letos se ale její jméno začalo pravidelně objevovat v médiích. Důvod? Narychlo (a skvěle) spíchnutá záchranná akce při předávání cen Anděl.
-
Zpěvačka, která studovala popovou kompozici v Anglii a do českého povědomí poprvé vstoupila díky soutěži Československo má talent, aktuálně kvůli korona-krizi přestěhovala svou (mezinárodní) kapelu do Prahy. Co mají dál v plánu? Jak se k hudbě vůbec dostala? A v čem je české prostředí jiné než anglické?
-
Československá indie scéna žije. Důkazem můžou být třeba Tolstoys, jejichž raketový vzestup sice zpomalila korona-krize, ale i přesto stačili vydat nový singl a plánují další desku. Hostkou podcastu je zpěvačka a skladatelka Ela Tolstová.
-
Vyhonit ďábla je jeden z nejúspěšnějších českých podcastů. Jeho tvůrkyně přitom začínaly "na koleně", jednoduše proto, že sexuální tabu a intimní témata jsou něčím, o čem se ve společnosti pořád moc nemluví, i když to zajímá (skoro) všechny.
-
Barbora o sobě poprvé dala vědět v roce 2014, a to hned dost razantním způsobem - vyhrála totiž světové finále prestižní soutěže Elite Model Look. Od té doby pracuje jako topmodelka. Jak takový život vlastně vypadá?
-
Tanečnice, choreografka a psycholožka Kristína Tukan (vlastním jménem Kristína Martanovičová) se živí tancem; ostatně spolupracuje i s Aurorou, které dělala “křoví” na Glastonbury, Colours i ve Foru Karlín. Jak se její dva světy prolínají dohromady? A čím vším si musí člověk projít, když chce začít naplno tancovat?
-
Fotografka a cestovatelka Teru Menclová razítka do pasu nesbírá a na nejoblíbenější destinace se vydává brzy ráno, aby stihla východ slunce. V rozhovoru mluví o etickém chování na cestách, uhlíkové stopě, podpoře lokálního businessu i místech, která by ráda navštívila (až se opět otevřou hranice).
-
Původně liberecký filmař, nominovaný na cenu Anděl za nejlepší klip roku 2019, začínal svoji kreativní kariéru výrobou telefonních krytů a psích vodítek. Ke svému nenapodobitelnému rukopisu pak došel víceméně náhodou...
-
Zbyněk Štandera, zakladatel My Dear Clothing, nenaplňuje typickou představu módního influencera - není primárně návrhářem, dlouho se místo toho věnoval sportu, k organizačním věcem přistupuje spíš punkově a přiznává, že se musí hlídat, aby nesklouzl do pasti fast fashion. O to je ale jeho příběh zábavnější.
-
Andrea Havelková aka Fallenka patřila k prvním opravdu velkým personám českého YouTube; další videa ale už přidávat neplánuje. Přestože jí fanoušci a fanynky pořád píšou skoro denně.
-
Vi Huyen Tran aka Viah vtrhla na českou indie popovou scénu v roce 2018 s debutovým albem Tears of a Giant; v té době už ale za sebou měla třeba účinkování v SuperStar nebo kus kariéry v alternativním divadle. A zpomalovat do budoucna rozhodně nehodlá.
-
U většiny lidí se dá jejich profese popsat jedním, maximálně několika slovy. U Karolíny Wernerové ne. Pracuje pro ELLE, pro Odivi, má zkušenosti z Vnitroblocku, řádí na sociálních sítích, a to přitom studovala zdrávku a jako malá chodila ostříhaná podle hrnce.
-
Producent, hudebník, DJ, designér a fanoušek letadel Pišta Kráľovič aka FVLCRVM při skládání používá minimalistické metody, chybí mu víc instrumentální hudby v rádiích a sní o spolupráci s francouzskou zpěvačkou, kterou zatím (skoro) nikdo nezná.
-
O intimních problémech a prevenci se mluví málo a často jazykem, kterému mladá generace jednoduše nerozumí. Lékařka Kateřina Vacková se s tím rozhodla bojovat a založila organizaci Loono.
- もっと表示する