エピソード
-
„Delfi võrkpallistuudio“ läheb Itaaliast eetrisse viimast korda. Värskelt on lõppenud A-alagrupi mängud, kus Eesti sai neli kaotust ja ühe võidu. Stuudios on külas Eesti koondise peatreener Alar Rikberg, kes ühines meiega viimase mängu ja fännidega koos peetud lõpupeo järgsel hommikul. Saatejuhid on Gunnar Leheste ja Kaspar Ruus.
-
Eesti avas võrkpalli EM-i A-alagrupi turniiril Itaalias võiduarve, kui pühapäeva õhtul alistati esimest korda EM-ile kvalifitseerunud Šveits skooriga 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13). Mängujärgsel hommikul kogunesid Anconas koondise hotelli kõrval „Delfi võrkpallistuudiosse“ Kaspar Ruus, Gunnar Leheste ja koondise pressiesindaja rollis olev Märt Roosna.
Kuigi miinimumeesmärk sel turniiril sai koondisel auga täidetud ning edasipääsulootusi silmas pidades pole suurt vahet, mitmes geimis võit tuli, jagus mängujärgsetesse intervjuudesse ja aruteludesse sotsiaalmeedias kuhjaga kriitikat.
„Võrkpallistuudio“ võtab ette olulisemad kriitikakohad ja jagab ka näpuotsaga kiitust. Saate peateemad:
* Mis juhtus kolmandas geimis, miks Šveits mängu tagasi pääses?
* Keda või mida pidas peatreener Alar Rikberg silmas sõnadega „üksikud mängijad ei saa lihtsatest taktikalistest asjadest kinni peetud“?
* Üleplatsimees Oliver Venno ja teised põhimängijad - kas ja kes täna Serbia vastu puhkust saada? Ennustame tänast algkoosseisu ja tulemust!
* Miks erinevad Eesti statistiku numbrid ametlikust protokollist?
* Mis puust on belglased, kes madistasid eile Saksamaaga viis geimi ja kellega meie mängime teisipäeval edasipääsu peale? -
エピソードを見逃しましたか?
-
Eesti meeste võrkpallikoondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste Perugia „miniturniiri“ 0:3 (17, 22, 19) kaotusega tiitlikaitsjale Itaaliale.
Eestil on EM-ilt all 0:3 kaotused Saksamaalt ja valitsevalt maailmameistrilt Itaalialt. Laupäeval reisib koondis Perugiast Anconasse, kus kohtutakse pühapäeval Šveitsi, esmaspäeval Serbia ja teisipäeval Belgiaga. Pühapäevane mäng Šveitsiga on turniiri edasist käiku silmas pidades ülioluline.
Perugias viibivad Delfi ajakirjanikud Kaspar Ruus ja Gunnar Leheste kutsusid reede hommikul „Delfi võrkpallistuudiosse“ endise tipprannavõrkpalluri, 2008. aastal koos Rivo Vesikuga Pekingi olümpial osalenud Kristjan Kaisi.
Saate teemad:
- Eesti sai Itaalia vastu teise 0:3 kaotuse, aga mängupilt oli võrreldes Saksamaaga hoopis parem. Mis aitas Eesti mängu paremini käima saada?
- Miks võib isegi hea olla, et Eesti teist geimi kätte ei saanud?
- Mis pakkus peatreener Alar Rikbergile maailmameistrite vastu rahulolu ning millega geimi lõpud soosik ikkagi endale kallutas?
- Oliver Venno näitas Itaalia vastu suurepärast rünnakut, arenguruumi jagub veel serviga. Kais selgitab, miks ta Vennot põhikoosseisus Renee Teppanile eelistab.
- Robert Täht ja Henri Treial said Itaalia vastu puhkust. Rikberg: kõik kaardid pannakse Ancona matšide peale.
- Martti Keel ja Marx Aru edukad sekkumised pingilt. Milles annab neil veel juurde panna?
- Mida oodata pühapäevasest „minifinaalist“ Šveitsi vastu? -
Eesti võrkpallikoondis alustas eile Perugias 2023. aasta EM-finaalturniiri kaotusega 0:3 (-22, -19, -19) kaotusega Saksamaa vastu. „Delfi võrkpallistuudio“ tänane episood sellele peaasjalikult keskendubki, kuid mitte ainult.
Turniir jätkub Eesti jaoks juba täna, kui Eesti aja järgi kell 22.15 kohtutakse Euroopa edetabelijuhi ning valitseva maailma- ja Euroopa meistri Itaaliaga. Pala Bartoni saali võiks oodata täismaja ja mõnusat volleõhkkonda. Aga mida oodata mängust? Ja miks peaksime kell 19 algavas Serbia - Belgia kohtumises olema Serbia poolt?
Perugias viibivad Delfi ja Eesti Päevalehe spordiajakirjanikud Gunnar Leheste ja Kaspar Ruus võtavad kokku eileõhtused sündmused, vaatame üheskoos Renee Teppani ja Alar Rikbergi mängujärgseid sõnavõtte ning räägime, milline programm meid ennast täna ees ootab ehk mida Delfi Spordist päeva jooksul leida võib.
Head vaatamist! -
„Delfi võrkpallistuudio“ läheb eetrisse videopildiga ja otse Perugiast, kus Eesti koondis peab täna EM-finaalturniiri avamängu Saksamaa vastu. Mäng algab kell 19.00.
Mõned tunnid enne mängu algust oli „Võrkpallistuudio“ külaliseks Eesti koondise peatreener Alar Rikberg, kes rääkis väikestest viperustest Tallinn - Perugia reisi jooksul, itaallaste omamoodi asjaajamisest, Eesti koondise lähenemisest EM-i mängudele (täna Saksamaa, homme Itaalia, pühapäeval Šveits, esmaspäeval Serbia ja teisipäeval Belgia) ning põhjalikumalt tänasest vastasest ning sellest, mida Saksa telemehed temalt täna täpsemalt uurisid. -
Tallinnas Unibet Arenal lõppesid eile nädal aega väldanud naiste võrkpalli EM-finaalturniiri D-alagrupi mängud. Turniiri korralduslikku ja sportlikku poolt ning tulevikuvaadet käis Delfi võrkpallistuudios neljapäeva lõunal ajakirjanike Gunnar Leheste ja Kaspar Ruusiga arutamas Eesti võrkpalliliidu president Hanno Pevkur.
Eesti jäi oma alagrupis viimasele kohale, kuigi veel eilset mängu alustati teadmises, et kui Hispaaniat 3:0 võidetakse, tõustakse tabelis neljandaks ning naiskonda oodanuks täna ees tšarterlend Firenzesse, kus laupäeval jätkub turniir kaheksandikfinaaliga. Eesti kaotas 0:3 Prantsusmaale ja Hollandile, 1:3 Slovakkiale ja Hispaaniale ning 2:3 Soomele.
Kõiki mänge kohapealt vaadanud Pevkur võib täna ringi käia, rind kummis, sest turniir sai Eesti alaliidul korraldatud tipptasemel ning selliselt, nagu seda mujal Euroopas selle turniiri kontekstis ei kohta. -
Eesti naiste võrkpallikoondisel on koduselt EM-finaalturniirilt all kolm kaotust ja tabelis üks punkt, aga võimalused D-alagrupist nelja parema hulka murda on veel enda kätes. Delfi Võrkpallistuudio võttis esmaspäeva hommikul Eesti nädalavahetuse matšid põhjalikuma luubi alla.
Stuudios võtsid koha sisse Delfi sporditoimetuse juhataja Gunnar Leheste ning reporter Kaspar Ruus. Eesti naiskonna esitusi aitas lahata endine meestekoondislane, praegune naiste treener Sten Esna.
Saate teemad:
- Millest Soome vastu ikkagi lõpuks puudu jäi?
- Eesti ja Soome fännid korraldasid laupäeval korraliku võrkpallipeo
- Naiskond sai kahest heast geimist Hollandi vastu olulist enesekindlust.
- Kes on Eesti naiskonnast seni kõige postiivsemalt üllatanud?
- Kelle potentsiaal EM-il on jäänud veel veidi avamata?
- Teisipäeval ja kolmapäeval kohtutakse Slovakkia ja Hispaaniaga. Mis on võimalused veel kaheksandikfinaali jõuda?
- Teeme juttu ka meestekoondisest. Peatreener Alar Rikberg teatas EM-ile sõitva koosseisu. -
Unibet Arenal toimuva naiste võrkpalli EM-i vältel läheb eetrisse taas Delfi Võrkpallituudio, kus võtame koduse suursündmuse põhjalikuma luubi alla.Stuudios võtsid koha sisse Delfi sporditoimetuse juhataja Gunnar Leheste ning reporter Kaspar Ruus. Esimesse saatesse kutsusime külla Eesti võrkpalliliidu turundus- ja kommunikatsioonijuhi Toomas Vara.
Saate teemad:
- Eesti kaotas avamängu kindlalt, aga kahe viimase geimi pilt oli edasist turniiri silmas pidades ülioluline.
- Kas esimene geim läks puhtalt kramplikkuse taha?
- Kas naiskond EM-i eel kimbutanud kõhuviirusest lõplikult taastunud?
- Esimene mäng peeti teadlikult ühe grupi favoriidi vastu. Miks?
- Laupäeval ülioluline matš Soomega, millest on kujunemas ka turniiri publikumagnet. Tulge kõik saali omasid toetama!
- Naiste võrkpall tõuseb üha rohkem pilti.
- Võrkpalli EM-i korraldamine on kõike muud kui odav lõbu.
- Eesti võrkpalliliit võitleb koos SA Kiusamisvaba Kooliga ülla eesmärgi nimel.
- Kas Eestis võiks ka EM-i pidada vabas õhus nagu Itaalias, kus mängitakse Veronas iidses Rooma amfiteatris? -
Eesti naiste võrkpallikoondis tõusis hõbeliiga võiduga uuele tasemele. Suured teened on selles itaallasest peatreeneril Alessandro Oreficel ja tema meeskonnal.
Naiskonna suure võidu tagamaid lahkas võrkpallistuudios endine tippmängija ja nüüdne naiste treener Sten Esna. Ühe olulise detailina tõi ta välja selle, et Eesti koondise tuumik mängib igapäevaselt välismaal. „Alessandro tegi ära tohutu töö, aidates meie mängijad välsiklubidesse. Ta panustas sellesse ja müts maha tema ees, et ta seda tegi,“ sõnas ta.
Kuula saatest, mida rääkis Esna Eesti naiste võrkpallist, koondise mängijate kasvatamisest ja augustis Tallinnas toimuvast EM-finaalturniirist. -
Eesti võrkpallikoondis jäi kodusel EM-finaalturniiril alagrupis viimaseks, kuigi silmad saime pähe ja ühe mängu võidetud. "Võrkpallistuudio" tegijad olid üksmeelel, et turniirile vajutas valusa pitseri avamängu kaotus Lätile.
Nii põnevat alagruppi, kus viimase päeva ja viimase mänguni on veel kõik lahti, pole aga ammu nähtud - see tuleb kindlasti kanda plusspoolele. Mida me eilsest mängust Prantsusmaa vastu ja kogu turniirist veel kaasa saaks võtta? Milliseks hinnata Läti võimalusi tugeva Itaalia vastu?
Neid ja veel paljusid teisi küsimusi lahkavad saates Gunnar Leheste, Märt Roosna ja Martti Juhkami. -
Eesti võrkpallikoondis juhtis teisipäeval EM-finaalturniiril vägagi otsustavas mängus Horvaatia vastu 2:0, kuid kaotas ikkagi 2:3. Mis läks valesti ja kas Ostrava lennukist jäime nüüd lõplikult maha?
* Kas ühest valest pähe lastud mõttest piisabki, et kõik kokku variseks?
* Avo Keele mõttemängud ja kurikuulus lause "mängu ei tulegi" - palju mängijaid turniiri ajal meediat tarbivad?
* Mida Horvaatia pärast kahte geimi muutis?
* Teppan ütles, et tablette sai jälle palju krõbistatud. Lisaks laatsaretile, kas väljakul olev koosseis on samuti poolpidune?
* Kas mängu olümpiavõitjaga minnakse lihtsalt nautima või on veel midagi mängus ka? -
Võrkpalli EM-finaalturniiri ajaks ellu kutsutud "Võrkpallistuudio" arutleb täna eilse 0:3 kaotusmängu üle Saksamaaga ning vaatab ette homsele lahingule Horvaatiaga. Põnevaid teemasid mahub poole tunni sisse veelgi.
Eesti sai nelja aasta taguselt EM-i hõbememeeskonnalt geimides kätte vastavalt 19, 16 ja 21 punkti. Renee Teppani arvele kanti 15, Oliver Venno arvele 12 punkti. Sakslastest tegid ilma nurgaründajast kapten Christian Fromm 14 punkti ja diagonaalründaja Georg Grozer 17 punktiga.
* Rait Rikbergi intervjuu sõnasabast kinni haarates - kas ka meie stuudioeksperdile Martti Juhkamile tundus kahe-kolmepunktistes eduseisudes, et võimegi geimi tippmeeskonna vastu kätte saada?
* Kust veel logiseb ja kes peaksid Eesti meeskonnas pisut vunki juurde panema?
* Üksluise hotellielu mainimine tekitas stuudios tulise arutelu - kas väike pea tuulutamine tuleks kasuks?
* Millised on arengud Roosna ja Juhkami avasaates sõlmitud kihlveo osas? Sõlmime ka uue kihlveo!
* Kes on EM-i suurimad üllatajad ja kes on lati alt läbi jooksnud?
* Saaremaa tõuseb tuhast - mida klubi presidendi Ivar Aldi julgest avaldusest arvata?
Kuula saadet! -
Eesti võrkpallikoondis avas kodusel EM-finaalturniiril võiduarve, alistades 3:2 (-25, -22, 18, 14, 13) Slovakkia. "Võrkpallistuudios" võtavad emotsionaalse mängupäeva kokku Märt Roosna, Gunnar Leheste ja Mirko Känd.
Saate põhiteemad:
* Kuulame intervjuusid asjaosalistega: sõna saavad Renee Teppan ja "meditsiiniline jokker" Stefan Kaibald.
* Cedric Enard tegi julge lükke, aga miks alles viimases hädas?
* Kust veel logiseb ehk miks me peale kahte esimest geimi juba kuristiku äärel kõõlusime?
* Kas Vennot tuleks säästa ja kõik panused panna teisipäevasele mängule Horvaatiaga? -
Meeleolud Saku suurhallis EM-finaalturniiri avamängu järel Lätiga olid Eesti leeris sama mustad kui meie saate logo. Milliseid järeldusi peaksime 1:3 allajäämisest lõunanaabritele tegema ja kuidas sellest olukorrast juba laupäeval auga välja tulla?
Paraku pole sõnumid koondise seest positiivsemad ka mõne mehe tervislikku seisundit silmas pidades. Põlve vigastanud Karli Alliku turniir näib olevat lõppenud ning kahtlane on ka Robert Tähe tulevik. Mida sellises seisus teha? Kas Oliver Venno tuleks Slovakkia vastu nurgaründajaks liigutada, mis lubaks platsile tuua ka Renee Teppani?
Kiidunurgas võtame mütsi maha Eesti Võrkpalli Liidu ja suurhalli kogunenud publiku ees ning kutsume ühtlasi kõiki, kel võimalik, laupäevaks sammud saali seadma.
Milliseid märke Avo Keel enne turniiri silmas pidas ja kuidas oma ennustust pärast mängu tagantjärele põhjendas?
Saatejuhid on Märt Roosna ja Gunnar Leheste, eksperdi rollis Martti Juhkami.