エピソード
-
Moderátor: Szabó Anna Eszter
Beszélgetőpartnerek: Széles-Horváth Anna és Erdélyi Zoltán hagyományos tibeti orvos.
Meg lehet betegedni csak a hidegtől? Miért és főleg hogyan érdemes a mostani, „nyálkás” időszak alatt megerősíteni az immunrendszerünket? Mit mond a hagyományos tibeti gyógyászat az úgynevezett „kibillent” állapotról, amit a betegség jelent? Húsleves, gyömbér, hagyma az éjjeliszekrényen és más kipróbált módszerek is szóba kerülnek, ahogy az is, hogy vajon mikor és miért pont akkor szoktunk „lerobbanni”, megbetegedni. -
A meddőség egyre több párt érintő probléma, és sajnos le vagyunk maradva a nyugat-európai országokhoz képest, mivel nálunk minden 5. pár küzd vele, míg ott „csak” minden 6. De az esetek nagyjából felében a meddőséget okozó probléma a férfinál van – mégis sokkal többet hallunk a női okokról. Most átbeszéljük szakértőinkkel a spermaanalízist, a különböző potenciális problémákat és a lehetséges megoldásokat.
Moderátor: Krajnyik Cintia
Beszélgetőpartnerek: Dr. Vörös Anna szülész-nőgyógyász, termékenységi specialista, Dr. Száraz Leonóra tudományos igazgató a Krio Intézet részéről, D. Tóth András a WMN audiovizuális-divízió vezetője. -
エピソードを見逃しましたか?
-
A WMN szerkesztőségi podcastja számunkra fontos témákról.
Moderátor: Csepelyi Adrienn
Beszélgetőpartnerek: Pucsok Bernadette mentálhigiénés szakember, a Boiron Hungária Kft., a Bioscalin hazai forgalmazójának ügyvezetője, Őri Katalin trichológus-természetgyógyász és Szabó Anna Eszter, a WMN újságírója és videószerkesztője. -
Moderátor: Milanovich Domi (újságíró, pszichológus)
Beszélgetőpartnerek: Szily Nóra (pszichológus műsorvezető, riporter, coach),
Tóthné Almássy Monika (KórházSuli igazgató, társalapító), Balatoni József, Jocó bácsi (pedagógus, oktatási szakértő) -
Ma van a perinatális gyász világnapja. A statisztikák szerint minden negyedik várandósság veszteséggel végződik – de vajon mit él meg egy pár egy magzat elvesztésekor? Hová érdemes fordulni, milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni akár már az első veszteség után? És hogyan színezheti át egy korábbi vetélés a következő várandósságot? A Mindent bele! podcast legújabb epizódjában Filákovity Radojka, a WMN felelős szerkesztője beszélget Szimon Petra pszichológus, perinatális gyászkísérővel, Sevcsik M. Annával, érintett anyával, az Élet.Érzés Egyesület alapítójával – akik a családtervezésben nyújtanak segítséget a pároknak –, és dr. Imre Rubennel, az Istenhegyi Géndiagnosztika meddőségi specialistájával.
-
Milyen korban milyen szűrővizsgálatokra kell elmenni, ha idejében szeretnénk felismerni a daganatos betegségeket? Tényleg öröklődik a rákra való hajlam? Mit kell tennünk, ha tudunk arról, hogy családi érintettségünk van? Erről beszélget dr. Tersztyánszky Rita, az Affidea Magyarország járóbeteg-ellátásért felelős orvosigazgatója, Filákovity Radojka újságíró, felelős szerkesztő és Nyáry Luca újságíró, író, modell Tóth Flórával. Utóbbi három beszélgetőtársban az a közös, hogy mindannyiuk közvetlen családjában történt rákhoz köthető haláleset. Mindent bele! a rákmegelőzésről.
-
Mi számít iskolai bullyingnak? Miben traumatizál másképp az internetes kortársi bántalmazás? Mit lehet tenni szülőként, ha esetleg az intézmény nem tud (vagy nem akar) mit kezdeni a helyzettel? A bullying olyan kérdés, ami rengeteg gyereket érint (a tanulók 80 százalékát érte már agresszió egy másik diák részéről), de az iskolák általában nincsenek felkészülve ezekre a helyzetekre, a szülőket pedig sokszor a saját gyerekkori élményeik befolyásolják a bántás mértékének megítélésében és a reakciójukban. A Mindent bele! podcastban több oldalról járjuk körbe a témát: Milanovich Domi pszichológus-újságíró moderátorként kérdezi dr. Jármi Éva pedagógiai szakpszichológust és bullying-szakértőt, Szabó Anna Eszter egykori érintettként és szülőként, Kurucz Adrienn pedig szintén szülőként osztja meg tapasztalatait.
-
Gyerekkori kertemlékek és felnőttkori természeti kötődések – ezek a legfontosabb témái a Mindent bele! vodcast kertről és természetről szóló adásának. De ennél sokkal több és sokrétűbb a beszélgetés: a tejfölös paradicsom receptjétől az ökológiai tudattalanról szóló pszichológiai elméletig, rengeteg témát érint Csepelyi Adrienn moderálásával Milanovich Domi, a WMN főszerkesztő-helyettese, pszichológus-újságíró, Káposztás György, a Tectona Grandis alapítója és D. Tóth András audiovizuális igazgató. Mindent bele! a viszonyunkról a természethez, kerthez.
-
Miért van az, hogy a matek, a fizika, a kémia sok gyerek számára ijesztő? Olyan tantárgyak, amiket valahogy túl kell élni, a vizsgákon meg át kell csúszni. Miért és mikor veszítik el a diákok az önbizalmukat és az érdeklődésüket ezen a téren? Számít a gyerekek neme ebből a szempontból? A Mindent bele! podcast szakértői szerint nagyon is számít, aminek sajnos komoly következményei vannak a jövőre nézve. A Mindent bele! adásában Kurucz Adrienn, a WMN főszerkesztője kérdezte Boros Rékát aki a Smartiz program vezetője a Morgan Stanley-nél, Juhász Kamillát, aki kutatónak készülő végzős diák, aki matematika-fizika fakultáción tanul és Milanovich Domit, a WMN főszerkesztő helyettesét, aki egyúttal pszichológus is. Hallgassátok meg, érdemes.
-
Novák Katalin köztársasági elnök és Varga Judit volt igazságügyminiszter lemondása kapcsán beszélget a női szerepekről, narratívákról és reprezentációról a politikában moderátorként Milanovich Domi, pszichológus-újságíró, a WMN főszerkesztő-helyettese, Kurucz Adrienn, a WMN főszerkesztője, Csepelyi Adrienn és Mózes Zsófi újságírók.
-
Négy nő, négy fontos és sokak számára hasznos gondolat D. Tóth Kriszta, Filákovity Radojka és Krajnyik Cinti beszélgetéséből Kurucz Adrienn moderálásával a nemet mondásról, a határhúzásról, a ténylegesen magunkra szánt időről, és arról, hogyan ne te legyél a legeslegutolsó a saját életedben.
-
Ma, Magyarországon 80 fölött van a születéskor várható átlagéletkor, ami az elmúlt néhány évtizedben rohamosan nőtt – szerencsére. Így lehet az, hogy a gyerekeim két dédnagymamájukat is ismerik, és nekünk is jó esélyünk van arra (a késői gyerekvállalást is belekalkulálva), hogy dédszülők is leszünk. Éppen ezért arról beszélgettünk, hogy milyen életet tervezünk az úgynevezett nyugdíjas éveinkre, mennyire lesz más akkor a világ, és készülünk-e már most arra, hogy egészségben, mentális jóllétben és viszonylagos anyagi biztonságban töltsük a 70+-os éveinket. A környezetünkben élő idősebb példaképektől kezdve a Franciaországban tervezett nyugdíjaséveken át a várható nyugdíjkorhatárig igyekeztünk mindent összeszedni, ami az életünk utolsó harmadát érintheti. Fiala Borcsát és Sárvári Marcellt, az NN biztosító szponzorációs menedzserét és longevity (hosszú élet) szakértőjét Tóth Flóra kérdezte.
-
Kinek való az elektromos autó? Jót tenne a bolygóval, ha csak villanyautóval közlekednének az emberek? Mi a helyzet a tényleges ökológiai lábnyomával? És az akkumulátorok hosszú távú sorsával? Mennyire reális a teljes átállás, és milyen akadályai vannak? Érdemes-e dugódíjjal, extra adóval sújtani azokat, akik nem engedhetik meg maguknak az elektromos autózást? Mik a kényelmetlenségek, amiket meg kell szoknia annak, aki belevág? Melyek a legjellemzőbb tévhitek a villanyautózással kapcsolatban? A Mindent bele! videós podcastjában Handrás, vagyis Horváth András elektromos autó specialista vloggerrel, D. Tóth Kriszta WMN-alapítóval, az Elviszlek magammal műsorvezetőjével és Antalffy Dániellel, az Allianz Biztosító szakértőjével Krajnyik Cintia beszélgetett.
-
A megtakarítás nem (csak) pénzkérdés – min múlik, hogy teszünk-e félre, tervezünk-e jövőt pénzügyi szempontból is?
A Mindent bele! podcastban Tóth Flóra kérdezi Fiala Borcsát, a WMN főszerkesztőjét, Krajnyik Cintiát, a WMN social média vezetőjét és Cselovszki Róbertet, az Erste vállalati és pénzügyi piacok üzletág vezetője, valamint Az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatóját. -
Örülj, hogy itt dolgozhatsz vagy örülünk, hogy itt dolgozol? – Nagyon nem mindegy!
A Mindent bele! vodcastban Tóth Flóra (Y generációs, kisgyerekes munkavállaló) kérdezi D. Tóth Krisztát, a WMN alapító-ügyvezetőjét, Sziget Ágnest, a Magyar Telekom tehetségmenedzsment-, toborzási- és employer branding vezetőjét és Dián Dórit, a WMN Z generációs újságíróját és videó-, illetve podcastszerkesztőjét. -
Ki hány évesen ment el először nőgyógyászati vizsgálatra, milyen élményeket őriz, és hogyan lehet a negatív tapasztalatokat felülírni? Hogyan válasszunk orvost, akiben feltétel nélkül megbízunk? És milyen praktikákat érdemes bevetnünk, hogy kevésbé szorongjunk az éves szűrés előtt? Többek között ezekről a fontos kérdésekről beszélgetett Krajnyik Cintia Fiala Borcsával, Pichler Zsófival és Szabó Anna Eszterrel a Mindent bele! legújabb adásában.
-
Mi a különbség kiskorúság, fiatalkorúság és nagykorúság között? Hogyan lehetséges, hogy egy gyerek már 12 éves korában legálisan létesíthet szexuális kapcsolatot, de 18 éves kora előtt nem juthat hozzá szexedukációs tartalmakhoz? A Mindent bele! podcast legújabb adásában Krajnyik Cintia dr. Gyurkó Szilviával, Nyáry Lucával és Kurucz Adrienn-nel beszélgetett a felnőtté válás nehézségeiről, és a fiatal generációra nehezedő nyomásról, valamint a kihívásokról.
-
Hálás feladat, amikor az ember a saját kollégáival kell, hogy leüljön beszélgetni, akiket egyébként is nemcsak kedvel, de emberileg és szakmailag is nagyra tart. Lehetett volna bármi a téma, Deli Csengével, Filákovity Radival és Milanovich Domival akár kérdéssor nélkül is bármikor bátran leülne beszélgetni Krajnyik Cintia, annak a biztos tudatában, hogy tartalmas, mély, gondolatébresztő mondatok hangzanak majd el, de ezúttal ráadásul olyan tabusított témákat jártak körbe, mint az intim egészség és a női nemi szervek.
-
Mindannyian tele vagyunk előítéletekkel, olyan régóta és olyan hatékonyan masszírozza belénk a neveltetés, a környezet, a társadalom. Hogy erős nők csak kemények lehetnek; hogy befőzni csak kötényben lehet; hogy amikor „a férfi határozott”, akkor „a nő agresszív”; hogy a tudomány (a vállalatvezetés, a satöbbi) alapvetően nem nőknek való vidék; hogy az idő a férfiért, de a nő ellen dolgozik – legyen szó testről vagy munkáról. És persze a nagy klasszikus: vajon lehetek-e elég jó valaha? Az mindenesetre villámgyorsan kiderült, hogy sokkal több közös van ebben a négy nőben, mint a koruk. Úgyhogy az előítéleteket kukázzuk, és inkább szánjatok ránk egy órát az időtökből. Mindent bele! podcast: Balázsi Katalin anyagtudóssal, Oltai Kata művészettörténésszel és Zakariás Fruzsina közgazdásszal, valamint D. Tóth Krisztával.
-
Itt ellenőrizheted, melyek a valódi ökocímkék.
- もっと表示する