Episoder
-
«Розумієте, яка ситуація у військах? Засобів виконати завдання немає, але ти його маєш виконати. Тому я кажу: бідність породжує такі трагедії».
Про зміни у підготовці льотчиків у небі та на землі, брак нової техніки та майбутнє авіації — у заключному епізоді подкасту «Ан-26. Історія останнього польоту».
-
«Якщо командир під час відмови двигуна дає помилкову команду, а поруч сидить досвідчений бортмеханік, він має підказати. Зрозуміло, другого пілота праворуч не було, був курсант, а досвідчений інструктор мав сказати: ми помиляємось».
Вимоги родичів загиблих в Ан-26, коментарі підозрюваних у катастрофі та пояснення причин катастрофи від експертів та слідчих — у п’ятому епізоді подкасту.
-
Mangler du episoder?
-
«Те, що мій син зараз вже герой, я це знаю, я буду з гордо піднятою головою ходити й носити це. А що говоритимуть люди, мені нецікаво», — каже мати командира Ан-26 Ірина Кишеня.
Яку оцінку діям екіпажу дала державна комісія з розслідування причин падіння літака і як прощалися із загиблими. У четвертому епізоді подкасту — фрагменти перемовин екіпажу та спогади родичів командира Богдана Кишені, борттехніка Олега Козаченка та штурмана Дмитра Добрелі.
-
«Я не знала, що вони переписувалися, і вона йому написала: «Тату, у нас впав літак. Тату, ти живий?». Він нічого не відповів. Тоді, звісно, я сіла з дитиною, почала розмовляти, що тато був у цьому літаку, тому що давати якусь надію я не хотіла. Навіщо обманювати дитину?».
У катастрофі Ан-26 Олена Остапенко втратила чоловіка. Останньою з близьких, з ким спілкувався капітан Олексій Остапенко, була його донька Ліза — семирічна дівчинка писала батькові у месенджер. Як минув цей рік — історія родини Остапенка.
-
«Бачите, лежать цукерки, квіти та цигарки. Причому цигарка не одна і, зрозуміло, що хтось їх спеціально виклав», — показує чугуївець Руслан Овчаренко.
Клаптик переритої землі на узбіччі вздовж соняшникового поля — це місце падіння Ан-26. До річниці катастрофи тут готують майданчик під пам'ятний знак. Хронологія перших годин та днів після падіння літака, спогади свідка, коментарі місцевої та центральної влади — у другому епізоді подкасту Суспільного Харків.
-
«Коли палав літак, його накрило фюзеляжем. Потім щось впало — і він отямився. Він взагалі не міг зрозуміти, де він і що відбувається. Почав торкатися рук — живі, але чому все палає?»
Історію В’ячеслава Золочевського — єдиного курсанта, уцілілого в катастрофі Ан-26 на Харківщині — розповідає його мати Ірина.
-
Авіакатастрофа Ан-26 під Чугуєвом на Харківщині забрала життя 26 курсантів та офіцерів. Як склалася доля єдиного уцілілого курсанта? Чого вимагають рідні загиблих? Які причини падіння літака розглядають? Хто серед підозрюваних? Та що змінилося у навчанні льотчиків? Подкаст Суспільного Харків до річниці катастрофи.