Episoder
-
Dr. Maja Smrdu, klinična in športna psihologinja pripoveduje o vlogi narcisizma v športu, o obnašanju narcisističnih športnikov in njihovem delovanju. Pove tudi, kako je potrebno do njih pristopati in predstavi nekaj napotkov, ki bodo koristni tudi za trenerje.
Če bi nam želeli postaviti kakšno vprašanje ali imate predlog za temo, nam naj pišite na mail: [email protected] 📩 -
V četrtem podkastu vam predstavljamo opis 7 delavnic, ki smo jih v Sekciji izvedli za trenerje v času epidemije in v katerih predstavimo nekaj napotkov, kako delovati v času spremenjenih pogojev za treniranje. Predstavili vam bomo nekaj raziskav o tem, kako je obdobje korone vplivalo na telesne sposobnosti otrok in duševno stanje tako odraslih kot otrok. Pokazali vam bomo, kako se trenerji počutijo v obdobju korone in kako so se spremenile njihove delovne naloge ter, kako delovati, da bodo psihološke posledice drugačnega načina treniranja čim manjše. Govorimo tudi o tem, kako lahko na to obdobje poskusimo gledati tudi kot na priložnost, posebej pa se malo usmerimo tudi v to, na kaj bodimo pozorni sedaj, ko se športniki spet vračajo na treninge in se zopet začenja vzpostavljati trenažni sistem, kot smo ga poznali pred epidemijo.
-
Mangler du episoder?
-
Športni psihologinji Tina Jeromen in dr. Maja Smrdu se v tretjem podkastu pogovarjata o vlogi staršev v športu. Predstavita napotke, kako naj starši delujejo, da bodo najbolj učinkovito stali ob strani svojim otrokom v športu, kaj je njihova vloga, kakšni so dobri športni starši, kako naj vzpostavijo učinkovit stik s trenerji… Še posebej se posvetita tudi obdobju korone in tem, kako lahko starši pripomorejo, da bodo otroci čim lažje in s čim manj negativnimi posledicami prestali to obdobje s spremenjenimi treningi in da se bodo čim lažje vrnili v trenažni proces, ko bo ta spet v celoti vzpostavljen na način, kot so ga bili otroci navajeni.
-
V drugi epizodi podkasta je športna psihologinja Andreja Holsedl gostila triatlonca Denisa Šketako, s katerim sta se pogovarjala o psiholoških lastnostih v športu. Vabljeni k poslušanju!
-
V prvi epizodi podkasta so se športne psihologinje dr. Tanja Kajtna, Tina Jeromen in Kim Majoranc pogovarjale o tem, kako trenutna situacija vpliva na dogajanje v športu in o smernicah, ki so jih pripravili športni psihologi. S poslušalci pa so delile tudi nekaj nasvetov, kako se soočati s trenutnimi spremembami. Vabljeni k poslušanju!