Episoder
-
Кандидат історичних наук та викладач Києво-Могилянської академії Мартін Кислий пропонує подумати над питаннями:
03:26 Що таке деокупація і якою вона може бути? Варіанти, які можливі у Криму 05:50 Реінтеграція Криму: що таке “когнітивна деокупація”? Як відновити українську ідентичність у Криму? 08:47 Як можна почати когнітивну деокупацію для кримців та жителів материкової України?Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Фахівець з кримськотатарської мови, викладач, перекладач Фазилов Арслан розповідає про:
00:48 Про окупаційні процеси в Криму та як вони позначились на кримських татарах 02:12 Коли Крим вперше став автономною республікою 03:15 Створення Автономної Республіки Крим у 1991 році 04:13 Що таке автономія і навіщо вона потрібна для деяких територій 05:17 Чому автономія потрібна Криму: розвиток мов та реалізація прав корінних народів, збереження культурних пам’яток.Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Mangler du episoder?
-
Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим, правозахисниця та співзасновниця громадської організації “КримSOS” Таміла Ташева рохповідає про:
00:53 Що таке спротив? Як почалась окупація Криму у 2014 році 04:42 Хто і як чинить спротив окупантам у Криму: історії Олександра Тарапона, Богдана Зізи, Леніє Умерової 11:47 Про рухи спротиву у Криму (“Кримські бойові чайки”,“Жовта стрічка”, “Зла мавка”, “АТЕШ”)Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Фахівець кримськотатарської мови, викладач, перекладач Фазилов Арслан розповідає про спілкування між материком і півостровом, яке не обривається з 2014 року попри все.
01:00 Фейковий референдум “Про статус Криму” у 2014 році. Як російські окупанти закріпились на півострові 03:10 Як діяло проукраїнське населення Криму: чому мітинги виявились провальними. Репресії проти громадських активістів 05:47 Як переселенці підтримують зв’язок півострова з материком.Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Історикиня і вчителька історії Антоніна Макаревич розповідає про:
01:28 Коли ще росія окуповувала Крим? 04:52 “Харківські угоди” 2010 року як одна з ключових подій, які призвели до окупації півострова 07:20 Як у Криму з’явились “зелені чоловічки” 10:07 Події 26-28 лютого 2014 року в Сімферополі 11:35 Опір окупантам 14:35 “Референдум” щодо статусу КримуБільше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Фахівець кримськотатарської мови Арслан Фазилов розповідає про:
01:04 Географія Криму: гори, яйли 03:47 Кліматичні зони півострова, вулкани та які “фірмові” фрукти та овочі ростуть у Криму 07:20 Про кухню мешканців Криму 09:17 Про топоніми Криму: як правильно називати міста та села?Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Вчитель історії та міжнародних відносин Богдан Грушецький розповідає про:
02:32 Як війна та депортації вплинули на довкілля Криму 07:05 Проєкт Північнокримського каналу: з чого все почалось 10:33 Як вода з Дніпра змінила сільське господарство у Криму 13:43 Окупація Криму і припинення водопостачання з материкової України: як це вплинуло на екологію та господарствоБільше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Кандидат історичних наук та викладач Києво-Могилянської академії Мартін Кислий розповідає про:
01:20 Становлення радянської влади на Кримському півострові: терор та голод 04:40 Більшовицька “татаризація” органів влади у Криму як частина програми колонізації півострова 08:40 Голод 1920-тих – початку 30-тих років. Великий сталінський терор 1936 року 12:38 “Розстріляне відродження” Криму 14:28 Депортація кримських татар 1944 року.Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Вчитель історії та міжнародних відносин Богдан Грушецький розповідає про:
01:15 Український національний рух в Криму у 1917 році 03:27 Утворення Мусвиконкому. Хто такий Номан Челебіджіхан? 06:52 Співпраця українського і кримськотатарського рухів 10:03 Чому не вдалось створити автономну Кримську Демократичну Республіку у 1917 році 14:55 Кримський похід 1918 рокуБільше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Митець та караїм Езра Пастор розповідає тобі про свій народ:
00:52 Скільки зараз є караїмів і чим вони відрізняються від кримських татар? 02:05 Про караїмізм як релігію 03:56 Про походження караїмів 05:41 Хто такі ґахами? 07:45 Про караїмську мову 08:57 Де живуть караїмиБільше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Вчитель історії та міжнародних відносин Богдан Грушецький розповідає про:
01:47 Про торгівлю чумаків у Криму 04:55 Похід "в Таврію за волею": як селяни-кріпаки тікали на півострів, щоб стати вільними 07:27 Українське національне відродження в Криму 09:49 Про українську громаду на півостровіБільше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Ігор Ходжаніязов розпоівдає про:
01:06 Звідки у світі взагалі взялась кава? 03:00 Як готували справжню каву по-східному? Та як її правильно пити 04:17 Перша кав'ярня: коли і де відкрили, хто туди ходив 07:21 Кава у жіночій лазні та як ворожили на кавовій гущі 08:12 Традиції кавування у Криму 10:16 Звідки взялось слово "кофе" та про кавові традиції в УкраїніУрок начитала Алла Пустовіт.
Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Історикиня Катерина Костогриз розповідає про:
01:25 Що таке колоніальна політика: як вона впливає на людей. Чи можна назвати Україну колонією Російської імперії? 06:40 Як Російська імперія намагалась захопити Крим у 18 столітті. Як закінчилась історія Кримського ханату 09:30 Колоніальна політика Російської імперії у Криму: що таке "поселенський колоніалізм" 11:20 Як кримців витіснили з Криму 12:12 Кримська війна: наслідки для імперії та півострова. Як Крим перетворився на колонію-санаторійУрок начитала Алла Пустовіт
Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Історикиня Гульнара Абдулаєва розповідає про:
01:21 Походи на Крим російських фельдмаршалів Мініха та Лассі 05:56 Перша окупація Криму росіянами. Утиски місцевого населення та руйнування культури 09:30 17 квітня 1938 – Чорний день історії Криму. Репресії та розстріли кримської інтелігенції.Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Історикиня Гульнара Абдулаєва розповідає про:
01:38 Перші ринки рабів у Криму. Ринок невільників у Кафі 05:53 Чи справді економіка Кримського ханату наповнювалась в основному з продажу рабів? 07:40 Основні центри работоргівлі в Криму Кафа і Тана. Яких людей і для чого продавали 11:55 Чи використовували кримські татари працю рабів і як ставились до невільників 14:35 Піратство як частина работоргівліУрок начитала Мамуре Чабанова.
Матеріали з цього аудіоуроку можна знайти в книзі "Історія Криму" Гульнари Абдулаєвої, видавництво "Віхола".
Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Кримська татарка та історикиня Гульнара Абдулаєва запрошує розібратись, чим відрізняються субетнічні групи кримських татарів:
02:41 Про орта йолах – гірських кримських татар. Зовнішність, міста, кухня 06:56 Ногайці – степові кримські татари. Про побут, соляний промисел та військовий вишкіл 11:49 Прибережні кримські татари ялибойлю. Про виноградні та тютюнові господарства та кораблебудування 16:16 Що спільного в усіх субетнічних груп кримських татар.Матеріали з цього аудіоуроку можна знайти в книзі "Історія Криму" Гульнари Абдулаєвої, видавництво "Віхола".
Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Історикиня Гульнара Абдулаєва пропонує довідатись більше про кримських татар:
01:40 Монголи та Золота Орда в Криму 02:35 Утворення Кримського ханату: внутрішня та зовнішня політика 06:45 Крим як незалежна держава у 1774 році. Перша окупація Криму росією 09:40 У Криму в 1917 році зібрали Курултай та Директорію. Створення Кримської АРСР. 12:14 Депортація кримських татар у 1944 роціМатеріали з цього аудіоуроку можна знайти в книзі "Історія Криму" Гульнари Абдулаєвої, видавництво "Віхола"
Урок начитала Мамуре Чабанова.
Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Фахівець кримськотатарської мови Арслан Фазилов розповідає про:
01:14 Що таке етнонім? 02:33 Про кримських татар, караїмів та кримчаків: спільне та відмінне між народами 04:16 Хто ж такі кримчани? А кримці? 05:55 Кого можна називати киримлиБільше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Музикознавець Ігор Ходжаніязов розповідає про:
00:50 Про історичні пісні часів татарських набігів 03:25 Спільні сюжети у народних піснях 06:43 Спільні символи у піснях 08:30 Обрядові пісні на Новий рікУрок начитала Алла Пустовіт.
Більше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
-
Музикознавець Ігор Ходжаніязов голосом Алли Пустовіт розповідає про:
00:16 Про ансамль чал, який грав на всіх святах у Криму 01:43 Якими були музиканти у середньовічному Криму 05:28 Музика ісламізованого Криму 07:57 Як у Крим прийшла віола та європейська музика 11:28 Про стару елітну музику у каварняхБільше аудіоуроків, а також невеличкі завдання та додаткові матеріали до них шукай тут: https://audiolessons.nus.org.ua/ Проєкт "Вчися вухами" реалізовує ГО "Смарт Освіта" в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди USAID або уряду США.
- Se mer