Episoder

  • Saša je ustanoviteljica in direktorica zaposlitvenega portala Optius.com, enega izmed vodilnih in enega od večjih v Sloveniji, ter edinega v slovenski, to je njeni lasti. S svojo predanostjo in vizijo vodi Optius.com skozi uspešnih 14 let delovanja, v katerih je pridobila zaupanje že preko 12.000 delodajalcev, tako iz Slovenije kot tudi tujine. S svojo ekipo in strokovnostjo na Optius.com, povezuje delodajalce z iskalci nove zaposlitve, ter tako vidno prispeva tudi k napredku in razvoju kadrovske stroke v Sloveniji. Zaposlitveni portal Optius.com mesečno beleži tudi do izjemnih 400.000 obiskov uporabnikov, kar potrjuje njegovo vlogo ključnega igralca na področju trga dela.

    Poleg tega je Saša tudi ustanoviteljica prvega kluba za kadrovske managerje, ki je v zgolj treh letih delovanja pritegnil že 350 strokovnjakov s področja kadrovanja, obenem je tudi ustanoviteljica prvega knjižnega kluba namenjen vsem HR strokovnjakom in knjigoljubom na HR področju. Ideja za kadrovski klub in knjižni kljub je nastala iz njene želje po informiranju kadrovskih strokovnjakov o aktualnih tematikah, raziskovanju kadrovskih trendov, izmenjavi dobrih praks ter vzpostavljanju novih povezav in prijateljstev v kadrovskem svetu. Njen izjemen prispevek k izboljšanju zaposlitvenih priložnosti in razvoju kadrovske skupnosti potrjuje pozitiven vpliv njenega dela na slovenski trg dela in družbo kot celoto.

    Saša pravi: »Že vse življenje delam z ljudmi in za ljudi, zato v svojem delu, ki ga enostavno obožujem, vidim veliko potenciala za rast in razvoj vseh deležnikov na trgu dela, kot tudi tistih, ki vanj šele prihajajo.«

    Naj quote: Vsak človek je svoje sreče kovač.

    Naj knjiga: Tek za zmajem, Skalpel, Za božjo voljo, utihnite

    Naj serija: iz otroštva se spomnim Pesem ptic trnovk, Modro poletje, Arabela

    Hobiji: Funkcionalna vadba 2x tedensko, hribolazenje, potovanja po Aziji, branje dobrih knjig

    Najljubša hrana: Jem vse, tudi vampe. Ne maram pa pehtrane.

    Najljubši podjetnik: Zgled mi je moj mož-podjetnik, ki ima podjetja tudi v tujini.

    Naj app: Spotify

    Zaključni nauki:

    · Poišči si delo, ki ga boš opravljal rad in s srcem.

    · Vsako delo je častno.

    · Na mladih svet stoji.

  • Denis je leta 2006 diplomiral iz ruščine in sociologije kulture (Univerza v Ljubljani) ter vzporedno iz mednarodnih odnosov ter za svojo diplomsko nalogo prejel Prešernovo nagrado za najboljšo diplomsko nalogo. Študij je nadaljeval na Ekonomsko-poslovni fakulteti v Mariboru, kjer je leta 2009 magistriral iz mednarodne poslovne ekonomije. Na Fakulteti za družbene vede je leta 2013 doktoriral s področja energetske diplomacije Ruske federacije.Svojo doktorsko dizertacijo je preoblikoval in jo pri založbi Umco izdal v samostojni monografiji. Leta 2018 je zaključil še študij MBA na IEDC – Poslovnišoli Bled.

    Poslovno pot je začel pri Prvi osebni zavarovalnici kot namestnik direktorja v hčerinski družbi v Kijevu. Leta 2008 je prevzel vodenje prodaje na trgih Vzhodne Evrope za družbo Telargo. Med leti 2010 in 2014 je deloval kotekonomski svetovalec na Veleposlaništvu Republike Slovenije v Moskvi. Po vrnitvi iz Rusije je kariero nadaljeval na vodilnih položajih v Skupini SIJ,kjer je bil do leta 2017. Najprej kot izvršni direktor za korporativno komuniciranje in nato kot glavni izvršni direktor in član uprave.

    Denis je soustanovitelj podjetja DTRANSFORMA, ki svetuje organizacijam, kako se osredotočiti na razvoj odprte digitalne kulture z učinkovito komunikacijo ponovih kanalih. Od leta 2018 je v podjetju Stratkom kot direktor za poslovni razvoj skrbel za preoblikovanje komunikacije in odnosov z javnostmi z novimi poslovnimi modeli, digitalnimi orodji in kanali. V letih 2019-2022 je bil direktor, soustanovitelj in partner v komunikacijski družbi Herman & partnerji.

    Bil je tudi član nadzornega sveta Perutnine Ptuj (2016-2017) in SIJ d. d. (2014-2016). Že šest let je član Poslovno-marketinškega sveta Olimpijskega komiteja Slovenije in od leta 2019 tudi podpredsednik Plavalne zveze Slovenije. Kasneje pa bil soustanovitelj in direktor integrirane komunikacijske agencije Herman & partnerji (2019-2022). Ima izkušnje iz vodenja kompleksnih strateških komunikacijskih projektov, delovanja nadzornih svetov, je redni kolumnist, mentor in predavatelj.

    Kot kolumnist in komentator uporablja širino – znanj, izkušenj in zornih kotov – kot orodje. Nekdanji plavalec, ki se je prelevil v rekreativnega maratonca in triatlonca. Ponosni mož in oče. Strastni popotnik, ki poskuša številne interese združevati v smiselno celoto. In o tem tudi kaj napisati.

    Naj quote: »Speak last, act first«.

    Naj knjiga: Mojster in Margareta, Bulgakov

    Naj serija: Seinfeld

    Hobiji: tek, triatlon, potovanja, branje, pisanje

    Najljubša hrana: steak

    Najljubši podjetnik: Yvon Chouinard, ustanovitelj Patagonia

    Naj app: Google maps

    Zaključni nauki:

    · Vedoželjnost je mati napredka.

    · Ni pomembno samo teči, ampak tudi, v katero smer.

    · Vedi kdaj bolje odnehat. Včasih je potrebnih 2 koraka nazaj, da lahko nato narediš 5 korakov naprej.

  • Mangler du episoder?

    Klikk her for å oppdatere manuelt.

  • Miha Senčar je direktor komerciale in solastnik vdružinskem podjetju Tenzor. Kot predstavnik druge generacije nadaljuje vizijo trajnostnega družinskega podjetja in rezultati njegovega dela se kažejo vpreskoku v verigi vrednosti - podjetje se je iz integratorja na področju tehničnega varovanja razvilo v izvajalca, ki ponuja celovite storitve na področju integracije sistemov električnih inštalacij (svetovanje, projektiranje, razvoj, izvedba, servis in vzdrževanje). Kot aktivenčlan sodeluje v razvoju lastne IoT platforme za integracijo na različnih segmentih (REMS in iEMS). Njegove dolgoletne izkušnje so steber stabilnosti in rasti pri vodenju razvoja poslovanja skupine Tenzor (v Sloveniji, Albaniji, Hrvaški, Kosovu, Makedoniji in Srbiji). Priznanje Mladi manager 2021 zrcali njegov doprinos na nivoju podjetja Tenzor, Skupine Tenzor in slovenskega poslovnega okolja.

    Na kratko: Človek besede. Odgovoren. Dober sogovornik. Pozitiven pristop. Rad ima življenje.

    Vodje moramo stremeti k temu, da bomo sami, podjetje in člani ekipe vsak dan boljši. Ustvarjati moramo okolje zaupanja, varnosti, kreativnega kaosa in jasneganamena za vsakega. Z veliko mero srčnosti, poštenosti, integritete, odločnosti, poguma in odličnostjo v komunikaciji lahko z opolnomočeno in motivirano ekipodosežemo tudi navidezno nemogoče cilje. Edina stvar, ki se zagotovo ne bo zgodila, je tista, ki je ne poskusimo. Največja nagrada za managerja pa je, da člani ekipe skozi svoje ustvarjanje rastejo in dosežejo nekaj, v kar so sami dvomili.

    Ko mi je oče pri 18 letih podaril delež v podjetju inrekel: "Mali, ti si moja penzija," še nisem zares razumel, kaj to pomeni. Danes razumem, da morajo dobri managerji ustvarjati nove managerje, ki bodo lahko nadaljevali neskončno igro. Cilj obeh ustanoviteljev našega 'dvodružinskega' podjetja je preudaren in potrpežljiv razvoj skozi generacije in eden od najpomembnejših ciljev vodstva je pripraviti podjetje na naslednje generacijein naslednje generacije vodij ter članov ekipe.

    Ob razglasitvi za mladega managerja leta 2021, je Miha dejal: “To ni nagrada zame, ampak za vseh 110 Tenzorjank in Tenzorjancev, ki v sedmih državah izpolnjujejo trajnostno vizijo podjetja. To je njihovo priznanje.”

    Najljubši citat: Simon Sinek: "Neskončno misleči voditeljirazumejo, da 'najboljši' ni trajno stanje. Namesto tega si prizadevajo biti 'boljši'. 'Boljši' nakazuje pot nenehnega izboljševanja in daje občutek, da smo povabljeni, da prispevamo svoje talente in energijo za napredek na tejpoti."

    Najljubša knjiga: Adam Grant: Premisli še enkrat, obožuje Simon Sineka,

    Najljubši hobiji: Jahanje, numizmatika, golf, fitnes

    Najljubša hrana: Testenine

    Najljubša aplikacija: Outlook, Viber, WhatsApp

    Zaključni nauki:

    · Vodje moramo stremeti k temu, da bomo sami, podjetje in člani ekipe vsak dan boljši.

    · Dokler smo živi je vse rešljivo. Bodimo optimistični in konstanto je treba poizkušati nove stvari in spreševati. Če ne vprašaš, ne moreš izvedeti odgovora

    · Izkoristite čas, da naredite nekaj dobrega in nekaj več.

  • Novinarka, ki ljubi radio in verjame v največjo moč slišane besede, na VALU202; leta 2016 prestopila na mesto odgovorne urednice Sveta kapitala, vodila ekipo cca 20 ljudi s slogom »humanega start up-a«. Zaradi grenke izkušnje izstopila iz novinarskih krogov. Danes se ukvarjam z relevantno, za future ključno vsebino, ki pa jo do javnosti prinašam na čist, transpareneten način. Skozi jasno informacijo, kdo je organizator oziroma naročnik. Danes sodeluje z Delom (poslovni dogodki in podcasti), in s številnimi blagovnimi znamkami, ki jih odlikuje odličnost.

    Petra Kovič, po izobrazbi univ.dipl.komunikologinja, je 15 let službovala kot novinarka, voditeljica in dnevna urednica na Valu 202 Radia Slovenija; v času radijskega dela je opravila na tisoče intervjujev na najrazličnejše teme in obenem opravila Šolo govora RTV Slovenija, kjer so jo več let poučevali akademski igralci iz AGRFT in profesorji fonetike, retorike in fonologije ter profesionalni speakerji kot so denimo legendarne radijske napovedovalke Nataša Dolenc, pokojna Ajda Kalan in Maja Šumej. Opravila pa je tudi večletno izobraževanje iz fonetike in fonologije pri Suzani Kästner.

    V zadnji sedmih letih se je javnosti predstavila kot odgovorna urednica poslovnega tiskanega in spletnega časnika Svet kapitala in tudi kot snovalka in voditeljica poslovnih konferenčnih dogodkov in okroglih miz.

    Od začetkov karierne poti pa se vzporedno posveča tudi korporativnemu komuniciranju in snovanju poslovnih dogodkov in okroglih miz ter seveda moderiranju. Podpisuje se tudi kot urednica in avtorica priloge Marketing magazin, BivaMMo. Obvlada in pozna najsodobnejše trende v načinu podajanja vsebin v korporativnih kontekstih, v katerih se zasleduje cilj povezovanja malih sivih celic na asociativni ravni bralca z naročnikovimi blagovnimi znamki. Slog podajanja vsebine vselej prilagodi naročniku oziroma obravnavani tematiki. Njen slog sledi sproščeni strokovnosti.

    Kot dolgoletna novinarka se navdušuje nad podcasti, ki so obenem lep odmik in čudovit približek klasične radijske oddaje. Ocenjuje, da je podcast oblika negovanja blagovne znamke in odnosa s strankami in javnostmi, ki pokaže na odlike kot so zazrtost v prihodnost, razumevanje trendov, poslovno uspešnost nujnost negovanja in nadgrajevanja BZ.

    Najljubši citat: Vsak na koncu najde svoj sitz

    Najljubša knjiga: na nočni omarici ima vselej cca 6 do 7 knjig.

    · Ker nisem stoik po naravi, me je v turbolentnem času med leti 2019 in 2022 »rešila« uspešnica z naslovom Ovira je pot. Sicer zelo lahkotno branje, a z zame odličnim sporočilom/vodilom.

    · Na vsako pot pa s seboj vzamem uspešnico mojega dragega prijatelja dr. Kenana Crnkića »Pazi kojeg vuka hraniš«, kjer začne z mislijo »Ti češ umrijeti, počni da živiš«.

    · Sicer pa se vse bolj navdušujem se nad čudovitimi ljubezenskimi romani z zanimivim slogom, strukturo in zgodbo, takimi ki so do solz ganile samega krutega Hitlerja, recimo Pisma iz Rusije.

    · Strokovnih pa je cel kup…ki me učijo spanja, dihanja, hranjenja, bla bla bla… Imam svoje mnenje o tem, da nas drugi učijo tisto, kar smo že vedeli in nam to prodajajo kot suho zlato.

    · V tem hipu pa noro uživam ob branju knjige Obdobje Rolling Stonesov, ki jo je napisala težka frajerka Lesley-Ann Jones.

    Najljubša serija : Meni so ljubše nadaljevanke; med njimi še vedno izstopa Twin Peaks norega režiserja Davida Lyncha. Sploh muzika.

    Hobiji : sanjam o naskoku gigantskih valov v Nazare na Portugalskem z desko, a nimam pojma o tem športu. Rumena teniška žogica je najbolj antistresna žogica na svetu – torej, tenis. Downhill mountain biking, klasičen balet, jazz balet, hoja, supanje, tek na smučeh, jadranje, potovanja, prijateljska srečevanja, pikniki, filmski festivali, koncerti, kuhanje, igranje z otroki, branje, branje, branje, poslušanje muzike…

    Najljubša hrana : čokolešnik

    Najljubši podjetnik: prvega ne izdam, a si nesporno zasluži ta naziv, saj me je nesebično naučil marsikaj iz polja gospodarstva in to skozi prizmo naprednega, inovativnega, celo vizionarskega pogleda. Takoj ob njem, ki ostaja neimenovan, pa je prav gotovo g. Blaž Brodnjak, predsednik uprave NLB. Lahko se podpišem kot njegov »fan«. Izrazito karizmatičen tip (človeka) s poglobljenim uvidom, in neverjetno retorično prepričljivostjo.

    Najljubši app: Spotify

    Zaključni nauki:

    · Solze šparaj za čas, ko življenje zares zaboli. (neznan avtor)

    · Najprej recite »ja«, potem poglejte, ali je nekaj zares za vas ali ne. Paraliza analize je ubijalka razvoja, rasti. (dr. Kenan Crnkić)

  • Saška Rihtaršič je vodenje Danfoss Trate iz rok Aleksandra Zalaznika prevzela aprila 2023. Del Danfossaje že več desetletij, kar 24 let. Inženirka strojništva se je podjetju pridružila leta 1999 kot koordinatorka skrbovalne verige, na novo delovno mesto pa je vstopila z mesta podpredsednice področja daljinska energetika. Skupaj z vodstveno ekipo se podpisuje pod razvojno strategijo in povečane investicije v razvoj digitalnih izdelkov, z namenom pohitritve zamenjave generacij in izboljšave dobavljivosti. Ob prevzemu vodenja je poudarila, da seobraz vodenja resda spreminja, a smernice in razvojno naravnana kultura podjetja ostaja enaka: »Še naprej naši nosilni stebri ostajajo inovativnost, učinkovitost in zavzetost zaposlenih. V času, ko sta energetska učinkovitost in trajnostni pristop v ospredju kot še nikoli, v Danfoss Trati želimo biti vodilni. Gradimo na konkurenčni strategiji, utemeljeni na digitalizaciji in sistemskih rešitvah za ogrevanje in hlajenje stavb z minimalnim ogljičnim odtisom. Danfoss Trata ostaja prepoznavna v globalni korporaciji kot kompetenčni center na področju razvoja novih izdelkov, digitalizacije proizvodnje in razvoja poslovnih modelov. Hkrati sezavedamo vpetosti in pomena delovanja v lokalnem okolju. Nadaljujemo aktivno sodelovanje z izobraževalnimi ter raziskovalnimi institucijami in ostajamo zavezani razvoju talentov ter spodbujanju mladih za inženirske poklice.«

    O podjetju Danfoss Trata

    Začetki podjetja Trata segajo v leto 1937, Danfoss kot vodilno mednarodno podjetje na področju ogrevanja, hlajenja in sistemov regulacije pa je leta 1995 postal večinski lastnik Trate. Danfoss Trata je z bliskovitim razvojem nato zasedla mesto kompetenčnega centra za razvoj in proizvodnjo komponent za daljinsko ogrevanje v Sloveniji, kjer deluje na dveh lokacijah, v Ljubljani in Kamniku. Danfoss Trata je danes uspešno razvojno, proizvodno in prodajno podjetje na področju izdelkov in aplikacij za zagotavljanje energetske varčnosti, ki ponuja rešitve za učinkovito spopadanje s podnebnimi spremembami. Gre za razvojno konkurenčno organizacijo, vodilno pri rešitvah za daljinsko ogrevanje in hlajenje. Število zaposlenih je z Danfossovo vizijo inženirjev prihodnosti v tem obdobju zraslo s 160 na 600 zaposlenih, promet se je povečal kar 30-krat: s 5 milijonov na skoraj 150 milijonov EUR (v letu 2022). Tudi po ustvarjeni dodani vrednosti se Danfoss Trata umešča med prvake slovenskega gospodarstva: s preko 100.000 EUR na zaposlenega skoraj dvakratno presega slovensko povprečje.

    Najljubši citat: Počasi se daleč pride.

    Najljubša knjiga: zelo so mivšeč turški pisatelji. Rada berem Elif Shafak in Orphan Pamuka. Zadnja njegova zelo dobra je Istanbul. Od Elif pa lahko omenim roman, ki je zelo presunljiv – Čast. Od slovenskih pisateljev mi je najbolj pri srcu Drago Jančar. Ena lepših knjig mi je To noč sem jo videl, pri srcu mi je tudi In Ljubezen tudi, sploh vse njegove knjige so res sam bralni užitek.

    Najljubša serija: Doc Martin angleška nadaljevanka o »čudaškem«zdravniku, ki pride iz mesta na podeželje in se sooča z vaškimi posebneži.

    Hobiji: Rada športam, in sicer tečem ter plavam in tudi plešem standardne plese. Rada vrtnarim in predvsem zadnja leta uživam v svojem cvetličnem vrtu in na koncu jemoja strast tudi kuhanje.

    Najljubša hrana: Sem ljubiteljica gob v različnih oblikah.Druga najljubša sestavina so morski sadeži.

    Najljubši podjetnik: Michelle Obama

    Najljubši app: Garmin smart watch app

    Zaključni nauki za naše poslušalce:

    · živite v tem trenutku in se osredotočite, na tisto, kar je v vaši moči, da lahko spremenitena bolje

    · ne nalagajte si večjega pritiska, kot ga zmorete, ter verjemite vase in lastne sposobnosti

    · razvijajte svoj potencial in dosegajte rezultate skozi druge in skupaj z drugimi.

  • Luka Pregelj je svojo kariero začel kot pravnik pri CMS Law & Tax ter pozneje ustanovil agencijo za pravno in poslovno svetovanje Lex Lucas Consulting. Zbrano znanje in izkušnje je pretvoril v lastno zagonsko podjetje, ki je razvilo platformo za organizacijsko diagnostiko Quantifly in bilo nominirano za startup leta 2023.

    Fun facts: »Baje sem bil deloholik že kot otrok; moj idol je bil Gasilec Samo, največ sem se o managementu naučil v rock bandu.«

    Najljubši citat: Idea is worth its weight in gold. Until manifested, it’s worth nothing.

    Najljubša knjiga: Build: An Unorthodox Guide to Making Things Worth Making:: Fadell, Tony

    Najljubša serija: The Silicon Valley

    Najljubši hobiji: Kite surfing in drugi vodni športi, Brazilski jiu-jitsu, fitness, kitara

    Najljubša hrana: Doma pripravljen steak

    Najljubši podjetnik: Elon Musk

    Najljubša aplikacija: Chat GPT

    Zaključni nauki:

    · Če prekineš stik z ljudmi izgubiš stik z realnostjo;

    · Sistemi skozi čas razvijejo svojo lastno voljo, interese in osebnost;

    · Founder je ladja, ne le kapitan.

  • Svojo poslovno pot je začel že kot dijak pri stricu. Z delom je nadaljeval tudi med študijem, ki pa ga je zelo hitro opustil. Pri stricu se je redno zaposlil leta 1994, kot referent v komerciali. Leta 2001 je prevzel vodenje nabave in logistike, leta 2003 pa je postal komercialni vodja prodaje. Zase pravi, da je zaradi lastne samopodobe potrditev iskal drugje. Začenjal je namreč dvomiti vase; sem res sposoben ali imam strica? Tako se je leta 2005 zaposlil v trgovini IKEA v Gradcu, kjer je bil odgovoren za prodajo poslovnim uporabnikom. Vključen je bil v program izobraževanj za vodilne kadre pri IKEI, a po 13. mesecih ga jepoklical stric s povabilom, da prevzamem vodenje podjetja. Od septembra 2006 je direktor družbe MIKRO+POLO. Od leta 2015 je podjetje na na evropskih trgih prisotno z lastno blagovno znamko laboratorijskega pohištva in specialneopreme, pod imenom LAB INTERIOR, ki ga v celoti proizvajajo v Mariboru. Leta 2022 so prvi na svetu predstavili pametno (digitalizirano) laboratorijsko pohištvo.

    Naj quote: "Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. Therefore is called 'the present'."

    Naj knjiga: Alamut, Vladimir Bartol

    Naj serija: Big Bang Theory

    Hobiji: klavir, smučanje, fitnes

    Najljubša hrana: maline

    Naj app: Tesla

    Zaključni nauki za naše poslušalce:

    1. Življenje je kratko in je samo moje.

    2. Uspeha ne moreš dobiti, lahko si ga samo spodiš.

    3. Posel ni tekmovanje ampak neskončna igra.

  • Maja Brelih Lotrič je zaključila magisterij iz poslovne administracije na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani in od decembra 2022 dela kot generalna direktorica v podjetju LOTRIČ Metrology. Skupina LOTIRČ Metrology združuje 10 podjetij iz 8ih držav ter 180 strokovnjakov. Je članica nadzornega sveta ACS in članica upravnega odbora Regionalne zbornice Gorenjske. Močno verjame v nenehen napredek z učenjem, zato se še naprej razvija, izobražuje in dela na področjih, kot so trajnostne strateške transformacije, oblikovanje strategij in novih poslovnih modelov. V preteklih letih je bila najbolj aktivna na področju prodaje in vodenja projektov za kupce in notranje projekte na področju trajnosti.

    Lotrič Metrology ima med referencami več kot 20.000 podjetij. Njihove certifikate je danes mogoče najti v več kot 50 drugih državah. Lani so uspešno vstopili tudi na trg Savdske Arabije.

    Najljubši quote: Živi in pusti živeti

    Najljubša knjiga: vsaka ki jo preberemo skupaj z otrokoma

    Najljubša serija: Brooklyn 99 in The Office

    Hobiji: Veliko dobre kuhinje

    Najljubša hrana: Hrana za dušo.

    Najljubši podjetnik: oče Marko Lotrič

    Najljubša app: vsaka aplikacija ki me reši v danes trenutku.

    Zaključni nauki:

    · Govorica je lahko vir nesporazumov. V podjetništvu se včasih srečam z ljudmi, ki imajo tako željo po izstopanju, da preprosto niso pristni. Ali pa niso pozorni na nianse v govorici sebe in drugih.

    · Zanesljivost je za okolico pomirjajoča in varna. V vodenju daje ljudem zaupanje.

    · Ne se bati biti drugačen.

  • Anže Herbst je že pri 21 letih postal vodja blagovne znamke Jägermeister, kar je anj predstavljalo veliko prelomnico inhkrati veliko odgovornost. Jägermeister je bila najbolj prodajana žgana pijača na glavo prebivalca na svetu med njegovim vodenjem znamke. Spoznal je tudi lastnika, ki je bil nečak ustanovitelja Kurt Masta. Skupaj z ekipo so bili uspešni pri izvajanju projektov in doseganju prodajnih rezultatov v Slovenijiin regiji. Takrat se je še dodatno prepričal, da ga delo z znamkami izpolnjuje in da si želi to početi v prihodnosti.

    Želja po ustanovitvi lastne marketinške agencije se je začela oblikovati nekaj let pred ustanovitvijo AM Agencije, kar je bilo leta 2016 skupaj s sodelavcem Gregorjem. Na začetku sta svoje delo opravljala v njegovi dnevni sobi, vendar se je zgodba hitro razvijala. Zaradi prepoznavnosti kakovosti njihovih storitev s strani naročnikov, se je njuna ekipa hitro povečevala in v regiji soorganizirali številne dogodke, promocije, konference, zabave in druge marketinške aktivnosti. Zaradi naraščajočega povpraševanja po digitalnih storitvah so ustanovili tudi beglobal agencijo.

    Leta 2022 so se odločili za združitev AM agencije in beglobal, tako da danes v agenciji bold.group deluje štiriglavo vodenje. Ponosni so, da so prva marketinška agencija v regiji, ki je vzpostavila agilen način poslovanja v družbi 11 najboljših podjetij na svetu (Agile Consortium) kot so Vodafone, Cap Gemini, British petroleum, News UK, RHB Banking group, etc , letos pa so začeli s širjenjem svojih dejavnosti tudi na Hrvaški in Srbski trg.

    Naj Quote: The only Way is Up.

    Naj Knjiga: Shoe Dog: AMemoir by the Creator of Nike / Nike - potovanje k boginji zmage

    Naj serija: House of cards, Suits, 2 and a Half Man, Everybodyloves Raymond

    Hobiji: Šport - Košarka, kulinarika v poveza vi z vinskokulturo, Potovanja, Texas holdem

    Najljubša Hrana: Pizza v vseh oblikah in velikostih :)

    Najljubši podjetnik: Jeff Bezos, Aleksander Čeferin (kot v vlogipodjetnika in kot Predsednik UEFE).

    Naj App: Linkedin, Optim Trader, Google Calendar,Tripadvisor, Whatsapp, Slack, click up

    Nauki za poslušalce:

    - Poslovna mreža, ki jo boš zgradil tekom svojega podjetništva ti daje moč, stabilnost, potrditev, trdnost in večnost. Velik poudarek bi dal na to.

    - Iz majhnega zraste veliko. :) Volja, odrekanje in vztrajnost. Poleg odlične ideje, ki jo imaš, kot podjetnik je to ključ do uspeha.

    - Kljub vsemu na poti uživaj, naj bo tudi pot tvoj cilj. Najlepše je iz svojega passiona narediti biznis, kar pa ne pomeni, da ne bo vsak dan kak izziv, ki ga boš moral preskočiti.

  • Too many teams overvalue busyness, fostering cultures of long work hours, meeting overload, and chronic multitasking. But our obsession with staying busy is misguided—and it can actually come at the expense of productivity. It can cause organizations to overload their employees, base their incentives on the amount of time they put in, and excessively monitor their activities, all of which undermine productivity and efficiency, research shows. Meanwhile, reducing work to manageable levels can actually enhance them. Here’s how to reverse the destructive trend.

    · Reward output, not just activity. Recognize and promote employees who work efficiently and produce the highest-quality work—not just those who log the most hours.

    · Eliminate low-value work and foster deep work. Conduct an audit on your team to determine how much time per week they spend on shallow tasks versus the time they spend deeply focused on high-value tasks. If the results are skewed toward low-value work, help them reprioritize, delegate, and eliminate the busy work that’s getting in the way of real productivity.

    · Nudge people off the clock. If you want your employees to truly thrive, you need to allow time for their minds to wander. Encourage them to sign off earlier, work less on weekends, and (crucially) actually use their allotted vacation time.

    · Model the right behavior. The boldest leaders aren’t those who burn the midnight oil; they’re the ones who set the norm by taking a pause. When you show that your own busyness isn’t a prerequisite for success, others are more likely to follow suit.

    The famed UCLA basketball coach John Wooden once said, “Never mistake activity for achievement.” Yet companies keep falling into that trap, despite considerable evidence that increased work doesn’t necessarily lead to increased productivity. Businesses and leaders must step up to take a stand against the busyness epidemic so that we can begin to create not only more sustainable organizations but also more sustainable jobs.

    What does your team’s culture look like?

    Do you reward output and not activity?

    Waytz, A. (2023, March-April). Beware a Culture of Busyness. Organizations must stop conflating activity with achievement. Harvard Business Review.

  • Gregor Kosi je univerzitetni diplomirani pravnik, ki je po zaključku študija na Fakulteti za varnostne vede v Ljubljani in Pravni fakulteti v Mariboru 5 let delal kot svetovalec v javni upravi, nato pa ga je pot zanesla v korporativni svet.

    Leta 2005 se je zaposlil v Lidlu, še preden je ta 2007 odprl prve trgovine v Sloveniji. Po krajšem obdobju nabiranja delovnih izkušenj v tujini je leta 2006 najprej postal direktor prodaje, leta 2009 pa generalni direktor družbe Lidl Slovenija.

    Njegov osebni moto “Bodi v navdih in svet te bo navdihnil!”

    Nekaj znimivosti:

    · ustanovitelj GREAT Leadership Solutions, ki se ukvarja z ekskluzivnimi storitvami na področjuposlovne odličnosti, razvoja človeških potencialov in voditeljstva

    · 13 let CEO Lidl Slovenija

    · finalist za mladega managerja in nominiranec za managerja leta,

    · začel kot eden izmed najmlajših direktorjev in se uspel obdržati kot eden izmed direktorjev z najdaljšim mandatom v zgodovini Lidla,

    · vodil 2000 zaposlenih,

    · Lidl Slovenija je s svojo ekipo popeljal iz 0 na 500 milijonov prometa,

    · Lidl Slovenija se je v času njegovega mandata redno uvrščal med najboljše zaposlovalce v Sloveniji, bil večkrat nagrajen za kadrovske prakse, družbeno odgovornost, marketinško odličnost in celo več let zapored prejel nagrado za najboljšo revijo za kupce na svetu.

    Najljubši citat: “Bodi v navdih in svet te bo navdihnil!”

    Najljubša knjiga: Meditacije, Mark Avrelij, The Prophet, Kahlil Gibran

    Hobiji: Slikanje

    Najljubša hrana: Sočen steak

    Najljubša aplikacija: Medium

    Zaključni nauki:

    · Nič na silo!

    · Vse je zgolj igra! Bolj boš spoznal pravila igre, boljši boš v njej!

    · Sveta ne vidimo takšnega, kot je, ampak takšnega, kot smo sami. Spremeni sebe in spremenil boš svet.

  • Employee well-being is an organizational issue, not just an individual one. Many factors impact and influence it, including your workload and flexibility, your manager, and the culture within your team. When it comes to improving your well-being at work, small habits make a big difference, especially, if you practice them consistently. Here are six to prioritize in your daily work-life.

    · Check in with yourself. Ask yourself: How am I doing today? How am I feeling? Don’t judge your answers or immediately try to “fix” anything. Just become aware.

    · Take a few short, quality breaks. The key word here is “quality.” This means doing something that helpsyou disconnect from work, refuel, and recharge (i.e., not scrolling social media, reading the news, or knocking out an item on your to-do list).

    · Practice acceptance of stressful circumstances, and focus on what you can control. This involves two steps: First, acknowledge the situation with clarity, focusing on the facts. Second, identify one action you could take to move forward with more comfort.

    · Make micro-connections with colleagues. Make it a point to greet your colleagues with genuine enthusiasm when you’re on a call or when you see them for the first time during the day. Be intentional about reaching out to a colleague to just check in, without focusing your conversation on work.

    · Be grateful. A daily gratitude practicecan be as simple as writing down three things you appreciate every morning or in the evening. By practicing gratitude, you ask your brain to broaden its perspective and focus its attention on things that are positive, meaningful, or comforting.

    · Recharge after work. It’s important to spendtime doing things you love in your personal life. Invest in a hobby; for example, dedicating time to reading or gardening, or trying a new creative activity. The key is to do something that fuels your energy and nurtures your non-work self.

    Do you practice well-being at work?

    Do you often feel stressed and anxious?

    Kogan, N. (2023, July). 6 Science-Backed Ways to Improve Your Well-Being at Work. Harvard Business Review.

  • Tilen Sotler je izvršni direktor visokotehnološkega podjetja Dewesoft. Podjetje izdeluje inovativne merilne sisteme, ki jih najdemo v najnaprednejših inštitutih in razvojnih oddelkih sveta. Posebno je tudi v načinu lastništva, Dewesoft je trenutno v lasti že preko 80 zaposlenih.

    Tilen Sotler je po izobrazbi diplomirani inženir računalništva in informatike, trenutno zaključuje MBA študij na Ekonomski fakulteti v Ljubljani. Velik del kariere je namenil razvoju aplikacij za svetovno znana imena, kot so SpaceX, MAN, Kawasaki, Honeywell, Bosch, Hyundai, Daimler, Thales Alenia Space Center, Rimac itd. Skozi različne stopnje razvoja njegove kariere so ga aktivno začeli zanimati vodenje in procesi v podjetju, organizacija, lastniški modeli podjetij, globalno poslovno okolje in ekonomski sistemi. Odlikuje ga poznavanje delovanja specifičnih področjih različnih industrij sveta - vesoljske, avtomobilske, industrije zelenega prehoda in mnogih drugih. Ima 18+ let izkušenj iz sveta merilne tehnike.

    Direktorsko funkcijo razume predvsem kot mentorski proces. Vodi gaprepričanje, da je znanje potrebno prenašati na naslednje generacije, to je gonilo razvoja in predpogoj za uspeh. Njegov vsakdan v podjetju bi z lastnimi besedami opisal kot: “Neskončen projekt učenja, spreminjanja in razvoja.”

    Najljubši quote: “Vsak je svoje sreče kovač.”

    Najljubša knjiga: Andrew S. Grove, High Output Management

    Najljubša serija: Breaking Bad

    Hobiji: Tek, FotografijaNajljubša hrana: Pizza & Burger (at) Pop’s place

    Najljubši podjetnik: Andrew S. Groove

    Najljubša aplikacija: Google Calendar, Huckleberry

    Zaključni nauk: Sprememba je edina stalnica v življenju.

  • Treating everyone with respect is the foundation of good leadership. Employees who feel disrespected are more likely to also feel excluded or even inferior.The authors offer seven behaviours, based on their analysis of data collected from more than 4,500 employees, that lead to a demonstration and feeling ofrespect. These include valuing diversity, staying in touch with individuals’ issues and concerns, building trusted, resolving conflicts, balancing resultswith a concern for others, encouraging open discussion, and giving honest feedback. But what does respectful leadership actually look like in practice?Here are some behaviours to prioritize.

    · Build trust. This requires three factors: developing positive relationships, sharing knowledge and expertise, and being consistent in how youtreat people.

    · Value diversity. Hire team members from diverse backgrounds, check your unconscious biases, encourage perspectives that challenge the status quo, and, of course, treat everyone equally.

    · Stay attuned to your employees’ emotions. You can’t be aware of everything your team members are going through in their personal and professional lives. But you can—and should—convey that you’re there for them should they want to discuss sensitive issues or concerns.

    · Balance compassion and accountability. Establish a culture that supports work-life balance and make it clear that productivity shouldn’t come at thecost of your employees’ well-being.

    · Resolve conflicts. Don’t take a hands-off approach when tensions arise on your team. A respectful leader willingly engages in conflict resolution.

    · Give constructive feedback, productively. Be direct and honest about your employees’ strengths and weaknesses. Ignoring or minimizing either is ultimately unkind, counterproductive, and disrespectful.

    · Encourage open discussion. The simple act of asking another person for their opinion is a powerful way to communicate respect. You can further enhancerespect by actively listening to opinions that are contrary to yours. This conveys, “I’m open to a different way of thinking and I want to understand more” and “I hold you in high regard even though we may have differing views.”

    Great leaders are well respected, but more importantly, they take deliberate, thoughtful steps to show respect for their employees.

    Do you consider yourself to be a great leader?

    Do you practice these 7 way to make employees feel respected?

    Zenger, J. & Folkman, J. (2023, June). 7 Ways to Make Employees Feel Respected, According to Research. Harvard Business Review.

  • Matija je svojo kariero pričel v akademskih vodah, kot profesor matematike. Po 6ih letih poučevanja pa se je soočil z novo priložnostjo, vzpostavitvijo Generali zavarovalnice v Sloveniji. Leta 2002 je postal član in kasneje tudi predsednik Uprave Slovenice, leta 2006 je postal član uprave in namestnik predsednika uprave pri Adriatic Slovenica zavarovalni družbi d.d. Leta 2007 se je pridružil KD Življenje kot predsednik uprave. Skozi kariero je zasedal vodilna področja v različnih zavarovalnicah. Leta 2020 se je pridružil Generali zavarovalnici d.d. kot svetovalec uprave in v septembru istega leta postal tudi član uprave.

    Svojo izobrazbo je stalno nadgrajeval in tako tudi postal pooblaščen aktuar, kjer je od leta 2000 pa do 2007 bil podpredsednik Slovenskega aktuarskega društva. Od leta 2013 je tudi namestnik predsednika Sveta Slovenskih zavarovalnih združenj. Od Leta 2015 do 2017 je bil tudi predsednik Nazdzornega sveta Gea Collega-a.

    Med drugim je Matija tudi redni predavatelj na Gea Collegu. Je predstavnik SAD v izobraževalnem komiteju GC (Evropsko aktuarsko združenje) in izobraževalnem komiteju IAA (Svetovno aktuarsko združenje). Je tudi predsednik Advisory Boarda, član Strategic Boarda Evropske aktuarske akademije. Je avtor učbenika, predavatelj in član izpitne komisije pri licenciranju zavarovalnih zastopnikov in posrednikov v Slovenskem zavarovalnem združenju.

    Zelo zanimivo pa je, da je bil Matija tudi član slovenske bridž reprezentance na uradnih tekmovanji. Ima tri otroke in je srečno poročen.

    Naj quote: Sky is the limit.

    Naj knjiga: Saul Bellow: Herzog, Günther Grass: Pločevinasti boben, Siegfried Lenz: Nemška ura, Jean-Paul Sartre: Gnus

    Naj serija: Bridshead revisited (Vrnitev / Vnovič v Bridshead) starejša nadaljevanka z Jeramyjem Ironsom, Grlom u jagode (Na vrat na nos)

    Hobiji: Bridge, plavanje, tek na smučeh, sprehodi s psi

    Najljubša hrana: Italjanska (testenine), »na žlico«, od res vrhunske pa čim bolj svež jastog na žaru

    Najljubši podjetnik (domači in tuji): Richard Branson, pokojni Matjaž Gantar

    Naj app: BBO (Bridge Base Online)

    Zaključni nauk: skromnost – ponižnost – vztrajnost: torej, veliko je boljših, pametnejših, hitrejših… vseeno, bori se,daj vse od sebe.

  • In today’s world, there is a lot of uncertainty, especially with unstable financial markets, rising of the interest rate. A lot of companies are therefore downsizing.

    While layoffs are devastating to those who lose their jobs, their impact also extends to those who remain at the company in the aftermath. They can disrupt a company’s culture, lower team morale, and rupture any semblance of psychological safety for the workers who remain. Here are four ways to navigate your career if you’re left behind.

    · Take time to process your emotions. You can experience relief about keeping your job and grief for those who were impacted simultaneously. It’s not selfish to feel grateful, and it’s not wrong to feel a sense of loss. And remember, there’s no call for guilt; the layoffs were not your fault. If you’re able to, ask to postpone any non-urgent meetings and focus on the parts of your work you find most rewarding.

    · Reach out. Once you’ve taken time for yourself, show support for your peers and friends who’ve been let go. On a professional level, a sure way to support someone is to help them find a new role, so offer them assistance if you can.

    · Clarify your responsibilities. It’s likely that you’ll be expected to take on new work in the absence of your former colleagues. To avoid burnout, set up a meeting with your manager to understand what your new job responsibilities look like.

    · Think about your future. Even though you kept your job, ask yourself whether you still want to work at your company considering all the changes that have taken place. Give yourself permission to reconsider your future.

    Layoffs are often a reminder that job security should not be taken for granted. That is why, we must always have a plan and re-evaluate our priorities, goals, and vision.

    Are you working on your goals, vision, priorities?

    Have you ever had an experience where you got let go?

    Davisson, A. & Strober, H. (2023, April). You Survived a Layoff. Here’s What to Do Next. Harvard Business Review.

  • Andrej je zelo izkušen CMO, strokovnjak za blockchain in predavatelj z močnim poudarkom na načelih vodenja ter trženju produktov in storitev digitalnih valut. Ima bogate izkušnje v sektorju rudarjenja bitcoinov, pa tudi v sektorju DeFi in NFT, z več kot desetletnim sodelovanjem v visokotehnološki industriji. Andrej je trdno prepričan, da je Bitcoin prihodnost izmenjave vrednosti med neodvisnimi in svobodnimi posamezniki.

    Andrej se je v svoji poklicni marketinški karieri posvečal trženju visokotehnoloških izdelkov in storitev. Je natančen opazovalec človeških interakcij, vedno si prizadeva povečati učinkovitost ljudi in zagotoviti, da je njegova ekipa danes boljša kot včeraj. Andrej se zelo osredotoča na izgradnjo izjemnih v izdelke usmerjenih ekip in kulture rasti, ki temelji na analitiki, KPI-jih, številkah, nenehnem testiranju in povratnih informacijah uporabnikov za izboljšanje izdelkov in storitev.

    Andrej je tudi ustanovitelj portala Astra.si, ki mladim pomaga pri učenju matematke. Profesionalno se ukvarja z marketingom, in je v preteklih letih vodil marketinške oddelke v uspešnih slovenskih podjetjih kot so EKWB in NiceHash, danes pa deluje kot svetovalec podjetjem v kripto in NFT industriji. Astra.si ima že preko 2500+ brezplačnih video razlag. Andrej je tudi član zasedbe podkasta Dialog, kjer s Klemnom Selakovičem in Janijem Pravdičem razpravljajo o vseh področjih življenja.

    Naj citat: "Na tem svetu obstajata le dve tragediji. Ena je ta, da dobimo to, kar želimo, druga pa, da tega ne dobimo." - Oscar Wilde

    Naj knjiga: Carl Sagan - Svet demonov

    Naj serija: Friends

    Hobiji: avtomobilizem, gaming

    Najljubša hrana: Steak

    Najljubši podjetnik (domači ali tuji): Peter Florjančič // Toto Wolff

    Naj app: Google Maps

    Tvoji trije nauki za naše poslušalce:

    1. Sleep well.

    2. Eat well.

    3. Buy Bitcoin.

  • In today’s world, everyone is a brand, for better or worse. Whether you’re applying for a job, asking for a promotion, or writing a dating profile, your success will depend on getting others to recognize your value therefore you need to get comfortable marketing yourself. This process will not only allow you to better control your image and the impact you have on the world but also help you uncover and share the unique abilities you have to offer it. These seven steps will help you better manage your image and the impact you have on the world.

    · Define your purpose by exploring your mission, passion, and strengths. What difference do you want to make to the people you care about? Andhow?

    · Audit your personal brand equity by cataloguing your credentials, doing a self-assessment, and researching how other people view you.

    · Construct your personal narrative by identifying memorable, resonant stories that will best convey your brand and then tell those stories.

    · Embody your brand by paying attention to the message you’re sending in every social interaction.

    · Communicate your brand through speeches, social media, the press, and other channels.

    · Socialize your brand by getting influential people (influencers, promoters, groups, and clubs) to share your stories.

    · Re-evaluate and adjust your brand by doing an annual audit to find deficits to fix—and strengths to build on.

    The personal branding process takes work. But we know from research and experience that it will allow you to better control your professional and personal image and thus the success and impact that you can have in the world.

    Are you working on your personal brand?

    Have you identified what are your strengths, credentials and main experience?

    Avery, J. & Greenwald, R. (2023, May-June). A New Approach to Building Your Personal Brand. Harvard Business Review.

  • Jaka Gornik je obiskoval Univerzo v Ljubljani kot študent in kasneje kot občasni predavatelj na področju upravljanja dogodkov in poslovne etike. Med svojo kariero je njegovo podjetje prejelo veliko mednarodnih nagrad za izjemne dosežke v industriji dogodkov.

    Jaka je tudi ustanovitelj enega najbolj cenjenih butičnih agencij za organizacijo dogodkov v Adriatik regiji. Več kot dve desetletji se je globoko vključeval v event industrijo skozi podjetje FM Agencija in njegove stranke ga opisujejo kot zelo kreativnega in strastnega človeka, ki vedno išče nove stvari, hkrati pa je zanesljiv in dosega želene KPI-je.

    Jaka Gornik je ustanovitelj in CEO podjetja Confiva Global, ki pomaga podjetjem ustvarjati dodatni dohodek s pomočjo virtualnih dogodkov. Gre za professionalno event platformo za online & hybrid dogodke. Glede na svoje izkušnje kot mentor in cenjeni predavatelj, se trudi prenašati vse znanje, ki ga je pridobil s svojimi dolgoletnimi izkušnjami.

    Zelo močno verjame v globalizacijo z lokalnim pridihom in tudi poskuša povezovati event industrijo s tehnologijo, kjer so rezultat okolju prijazni in trajnostni dogodki.

    Jaka Gornik je bil tudi profesionalni DJ pod imenom DJ Shark.

    Naj citat: Change is the nature of live but challenge is the future of life. So challenge the changes. Never change the challenges…

    Naj knjiga: Sell like crazy (Sabry Suby) – poslovna. Za knjigo v prostem času nisem že dolgo imel časa

    Naj serija: Lupin, Dirty money, Skandal!

    Hobiji: BJJ, košarka, tenis

    Najljubša hrana: Sushi, vzhodnjaška kuhinja

    Najljubši podjetnik: domači je moj oče (ker me je naučil razmišljati in hkrati ohranjati ključne vrednote, ki danes še kako primanjkujejo v podjetništvu. Tuji je Steve Jobs

    Naj app – NBA, Udemy

    Zaključni nauki:

    · Bodite zvesti sami sebi

    · Ne obupajte

    · Vse kar delate, delajte s strastjo in nikoli ne boste več hodili v službo!

  • To better understand the leadership challenges and development opportunities facing high-potential employees, researchers analysed more than 3,000 applications to Harvard Business School’s High Potentials Leadership Program over a nearly 20-year period. The high-potentials themselves identified five consistent leadership challenges: leading teams, leading change, leadership style, leading at scale, and driving business results, and their sponsors identified six areas of development: strategic management, emotional intelligence, communication, leading at scale, leading teams, and relationship management.

    One of your core responsibilities as a manager is to develop the next generation of leaders. How can you help your superstar employees fulfill their potential? Here are three strategies.

    1.     Measure their progress against key leadership competencies. These include team management, relationship building, and communication. Identify where your high potentials are already strong and where they can continue to grow.

    2.     Help them boost their emotional intelligence. Specifically, focus on their self-awareness and empathy. Self-awareness can be learned through feedback and assessments, and empathy can be developed by focusing on inquiry, practicing active listening, and acknowledging different perspectives.

    3.     Encourage a learning mindset. Becoming a leader requires growth beyond technical expertise. Encourage development of contextual intelligence: the ability to understand and operate in multiple contexts and adapt one’s style and approach accordingly. This means nudging high potentials to work and learn outside of their comfort zone.

    While high potentials have been recognized for their results-orientation and work ethic, the next step in their leadership journey will depend on their ability to work with and through others. That success will come from a heightened focus on emotional intelligence, communication, and relationship management. To ensure the success of their high potentials, managers and organizations must provide coaching, developmental support, and stretch opportunities, and high potentials must embrace them with an open and learning-oriented mindset.

    Do you work with your superstars?

    Have you identified your superstars in the company?

    Mayo, J. A. (2023, March). How to Help Superstar Employees Fulfill Their Potential. Harvard Business Review.