Episoder
-
W najnowszym odcinku podcastu przyglądam się skutecznym metodom zarządzania zespołem i analizuję, jakie podejścia przynoszą najlepsze rezultaty. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z zarządzaniem skupia się na wdrażaniu narzędzi kontroli, takich jak GPS czy systemy monitorowania czasu pracy. Choć kontrola pełni ważną funkcję, chroniąc firmę i jej interesy, czy rzeczywiście stanowi filar skutecznego zarządzania?
Długoterminowe zaangażowanie, kreatywność i motywacja w zespole nie powstają dzięki nadmiernej kontroli – przeciwnie, takie działania mogą ograniczać potencjał pracowników i przynosić odwrotne efekty.
W tym odcinku przedstawiam sprawdzone pomysły i narzędzia, które wspierają rozwój efektywnych i zmotywowanych zespołów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zarządzać w sposób, który inspiruje i buduje długotrwałe relacje w zespole, ten odcinek jest właśnie dla Ciebie. -
Czy wiesz, dlaczego wielu handlowców unika sprzedaży doradczej jak ognia? A może zastanawiasz się, jak przekształcić sprzedaż w coś więcej niż zwykłą transakcję?
W dzisiejszym odcinku opowiem Ci, jak sprzedaż doradcza pomaga zrozumieć prawdziwe potrzeby klienta i budować relacje oparte na zaufaniu. Dowiesz się, czym tak naprawdę jest ta metoda i jak skutecznie wdrożyć ją w swojej pracy. -
Mangler du episoder?
-
Twój pracownik nie chce czuć się zbędny, pozostawiony sam sobie ani nieefektywny. W dzisiejszym odcinku opowiadam jak tworzyć środowisko pracy, w którym ludzie chcą się rozwijać i unikają rutyny. Przyjrzymy się różnym typom pracowników i sposobom na wydobycie ich potencjału oraz zastanowimy się jak zwiększyć zaangażowanie całego zespołu. Czyli o zróżnicowanych kompetencjach w zespołach!
-
Oferty handlowe - zmora handlowców (w tym moja) i jednocześnie element, który realnie daje przewagę w procesie sprzedaży (jeżeli jest dobrze zaprojektowany). Z dzisiejszego odcinka dowiecie się jakie nieoczywiste błędy popełniają działy sprzedaży przy tworzeniu ofert oraz jak ułatwić sobie pracę tworząc proste schematy budowania oferty handlowej. Zapraszam do odcinka, po którym handlowcy będą mogli spać spokojnie, a klienci przestaną rwać włosy z głowy próbując doszukać się w nich sensu.
-
Konflikty zdarzają się na wszystkich szczeblach organizacji, jednak te pomiędzy managerami mogą być nad wyraz szkodliwe. Zapraszam Was do najnowszego odcinka podcastu, w którym porozmawiamy o źródłach, konsekwencjach i sposobach rozwiązywania tych trudnych sytuacji.
-
W dzisiejszym odcinku przyglądam się tematowi rekrutacji managerów. Spojrzymy na 5 najczęstszych problemów, które mogą zaważyć o jej sukcesie.
Omówimy proces rekrutacji zarówno z perspektywy firmy, jak i samego managera - co każda ze stron może zrobić, aby tego zwyczajnie nie schrzanić. -
Dziś zapraszam do rozmowy o cenach :)
Wielu handlowców ma duży problem z rozmową o nich, a gdy nie ma wyniku - zwalają winę na cenniki. Bo przecież jest za drogo.
A można inaczej - zapraszam Was do kolejnego odcinka, w którym porozmawiamy o bólu, wartości, kontekście i sprzedaży doradczej. -
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o mocy pytań - dlaczego warto je zadawać i w jaki sposób to robić, aby nasz rozmówca chętnie dzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami i opinią.
Opowiem Wam o pytaniach zarówno w kontekście rozmów z klientami, jak i pracownikami - bo niezależnie od kontekstu - pytania pozwalają kontrolować rozmowę i skutecznie uzyskiwać nasze cele. Zapraszam. -
Bardzo często bywam pytana przez szefów sprzedaży i marketingu, czy warto rozpoczynać karierę jako konsultant. Co zrobić aby nim zostać, skąd znaleźć klientów. Pomyślałam, że podzielę się dziś z Wami swoim doświadczeniem i odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania
-
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o pasywnej agresji. Opowiadam w nim o tym z czego się biorą takie zachowania, jaką przybierają formę i jakie są ich konsekwencje dla zespołu.
Poznacie też konkretne techniki, jakie może stosować manager oraz jak powinien reagować na pasywną agresję. -
Wiele firm nie jest gotowych na zatrudnienie managera. Najczęściej szukają osoby z doświadczeniem w zarządzaniu podobnym zespołem, najlepiej w tej samej branży. Efekty? Łatwo sobie wyobrazić.
Zapraszam Was do odcinka, w którym dzielę się z Wami narzędziami i pytaniami, które zadaję moim klientom przed rozpoczęciem procesu rekrutacji. -
Czy empatia to słabość, czy siła managera? Trzeba się z nią urodzić, czy też można się jej nauczyć? I wreszcie jakie korzyści przynosi empatyczne zarządzanie managerom, zespołom oraz całej organizacji? -
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o strategiach, ale w nieco innym kontekście. Chciałabym spojrzeć z Wami na bariery, które stoją na drodze skutecznego wdrażania strategii. Zastanowimy się, dlaczego to nie jest proste zadanie i co może zrobić leader, aby zakończyło się sukcesem.
-
Dziś porozmawiamy o frustracji. Wielu managerów niestety uznaje, ze to prywatny problem pracownika. Tymczasem frustracja może znacząco obniżyć produktywność i wpłynąć na atmosferę w pracy. W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o najczęstszych źródłach negatywnych emocji pracowników oraz o 9 skutecznych sposobach radzenia sobie z nimi w zespole.
-
W dzisiejszym odcinku opowiem Wam o moim podejściu do budowania zespołów. Na dwóch case study poznacie moje zasady i wartości, jakimi się kieruję. Jeden z tych zespołów tworzyłam jako 23-latka, nie mając żadnych doświadczeń ani dobrych praktyk. Drugi to bardzo odpowiedzialna rola stworzenia największego w tej części Europy zespołu konsultantów sprzedażowo-marketingowych.
Dobrego słuchania! -
Dziś odcinek o Yeti - wszyscy słyszeli, nikt nie widział. A większość z nas doświadcza skutków - mowa o kulturze organizacyjnej. Zaczniemy od tego. Czym w ogóle jest ta kultura organizacyjna i jaki ona ma wpływ na biznes, managerów i samych pracowników. Polem przejdziemy do 7 fundamentów a na koniec - na koniec opowiem Wam co Wy, jako managerowie, możecie zrobić aby ją poprawiać.
-
Zbliżają się wakacje, a więc czas na rekrutację przyszłych absolwentów oraz studentów, dlatego też wracam z tematem zatrudniania na stanowiska entry level. Porozmawiamy o tym czym są programy stażowe i czy warto je uruchamiać w Twojej organizacji. Porozmawiamy o tym co jest lepsze - praktyki, staż czy może po prostu stanowiska juniorskie. A na końcu zastanowimy się nad tym co się składa się na sensowny program i jak zachęcać dobrych ludzi, żeby aplikowali. Zapraszam.
-
W dzisiejszym odcinku zaglądamy do zespołu sprzedaży - porozmawiamy o tym jaki cel mają spotkania z zespołem, jak często je prowadzić i co na nich mówić. Spojrzymy na dwa typy sytuacji - gdy mamy sukces i gdy jesteśmy w głębokim dołku. A na koniec kilka praktycznych wskazówek dla managerów - jak dobrze zarządzić harmonogramem spotkań i jaka powinna na nich być Wasza rola. Zapraszam!
-
Dziś porozmawiamy o rotacji pracowników. Zaczniemy od posegmentowania rotacji - spojrzymy na to zjawisko z różnych perspektyw. Następnie przyjrzymy się potencjalnym powodom a na koniec porozmawiamy o konkretnych narzędziach, które warto wdrażać, aby zatrzymać pracowników w organizacji. Zapraszam!
-
Dziś porozmawiamy o procesach. I o improwizacji. O tym, dlaczego tak bardzo nie lubimy uporządkowanych działań i czy faktycznie upodabnianie się do korporacji to samo zło. Porozmawiamy o tym czym jest zdrowy proces i w jakich obszarach warto go wdrażać. Opowiem Wam o korzyściach z procesowego podejścia. A na koniec kilka praktycznych tipów, jak nie zabić kreatywności procesami. Zapraszam!
- Se mer