Episoder
-
Send us a text
Do tohoto dílu podcastu Coffee & Logistics přijala pozvání Gabriela Kahounová, Group People a Culture Ředitelka ve společnosti HOPI Holging. Než dostala svou první nabídku pracovat na pozici v HR, musela si projít několika pohovory, kde se dozvěděla, že je moc překvalifikovaná:) Poté přišla nabídka z logistiky, tam poznali její potenciál a od té doby posouvá Gábina své a firemní limity v tomto oboru. V HR a logistice zažila mnoho, od korporátního přístupu až po větší rodinou firmu. Bavíme se zkušenostech ze života, které jí pomohly i v tom pracovním. Gábina se aktivně podílí na projektu EQUAL PAY DAY, jako mentorka a byla nominována na HR osobnost roku 2024. A aby nás nebylo v tomto díle málo, pozval jsem k rozhovoru i Katku Rázlovou (ta byla mou dřívější hostkou v jednom z dílů), bývalou kolegyni Gábiny. Vyzkoušel jsem si tedy poprvé moderování v tandemu a jsem za tu zkušenost moc rád, mělo to štávu:) Poslechněte si celý díl a posuďte sami. A pokud nám chcete udělat radost a pohladit naše ega, tak nás sdílejte na sítích, třeba i s vaší babičkou a lajkujte👍 Já se vám za to odvděčím dalším rozhovorem;) Tak díky!
-
Send us a text
Další SPECIÁL je tady! Rozhodl jsem se vybočit z řady rozhovorů s lidmi přímo z logistiky a zařadit do svého repertoáru jednou za čas speciální díl se zajímavou osobou z veřejného či neveřejného života. Věřím, že to bude i pro vás posluchače něco, co vás bude bavit. Potěšíte mě, když tomu formátu dáte šanci:) Tento speciální díl je o autismu, inkluzi, dětech na spektru, o rodičích, jejich pocitech, když se dozví diagnózu svého dítěte, o výzvách ve výchově, ve vzdělávání, o přístupu, o vnímání, o změně života, a také třeba o zrcadlení u dětí a o tom, že se se různé prvky výchovy a přístupu týkají nás všech, kteří máme děti. Mé pozvání k tomuto rozhovoru přijala Zuzka Dvořáčková, kterou považuji za jednu z nejpovolanějších v této oblasti (aspoň tedy v mém okolí), která se tomu věnuje naplno. Tvoří obsah, webináře, vzdělává ostatní včetně pedagogů, pro spousty rodičů je také průvodcem a podporou, a sama vychovává syna Kubu, kterému diagnostikovali autismus v dvou letech, a dnes už je mu 14 let. V celém rozhovoru uslyšíte odpovědi na otázky, které se jinde nedozvíte a nebo vám je není příjemné pokládat, třeba někomu ve vaší bublině. Užijte si poslech a těším se na vaši zpětnou vazbu.
-
Mangler du episoder?
-
Send us a text
K dalšímu rozhovoru přijal pozvání a dorazil do našeho studia Silvestr Tkáč, rodák z Frenštátu pod Radhoštěm. Dnes už má procestováno kus světa od zemí západního pobřeží Afriky až po Afghánistán, kam se vydal stopem. V rámci svých studií vystudoval perský jazyk a díky tomu pracoval pár let na Iránské ambasádě v Praze jako tlumočník. Do podcastu jsem ho přeci jen pozval díky jeho působení v organizaci Lékaři bez Hranic. S nimi absolvoval pár misí jako logistik a dnes v ní působí dokonce jako zaměstnanec na pozici Technický vedoucí projektu 3D tisk, což je moc zajímavý počin, o něm si také povídáme, a který má velkou přidanou hodnotu. Silvestr žil 6 let v Gambii. Proč se tam přestěhoval a co tam podnikal? Co si balí na cesty, když vyráží na misi? A jak se vůbec můžete přihlásit na misi k Lékařům bez Hranic. O tom všem a ještě více rozebíráme v tomto díle, a mohli bychom tento rozhovor natáhnout klidně o další hodinu:) To jsme však neudělali a nechali si další témata třeba na někdy „příště“. Tak poslouchejte, lajkujte, sdílejte můj podcast třeba i se svou babičkou, a možná se zase jednou sejdu se Silvestrem za mikrofonem a nahrajeme pro vás další rozhovor.
-
Send us a text
Do tohoto dílu přijala pozvání Petronela (Peťka) Galambošová, slovenská rodačka žijící v Praze. Logistika jí zaujala už na škole, ale pracova v ní začala až jí manžel fejknul životopis a poslal její kariéru tím správným směrem:) To prostě nevymyslíš! A vůbec, její život provázejí různé příběhy, třeba ten, jakým způsobem přišla ke svému jménu, že to nebyli její rodiče, kdo jí dal jméno "Petronela", ale zdravotní sestřičky. Další zážitky z natáčení se dozvíte v průběhu celého našeho rozhovoru. Jsem přesvědčen, že vás bude velice bavit a zároveň se oživíte své znalosti slovenštiny.
-
Send us a text
SPECIÁL je tady! Rozhodl jsem se vybočit z řady rozhovorů s lidmi přímo z logistiky a zařadit do svého repertoáru jednou za čas speciální díl se zajímavou osobou z veřejného či neveřejného života. Věřím, že to bude i pro vás posluchače něco, co vás bude bavit. Potěšíte mě, když tomu formátu dáte šanci:) Již tento prémiérový díl je nabitý informacemi. Mé pozvání přijal Ondřej Krutílek, který patří mezi největší analytiky EU u nás, je také spoluautor velké knihy, šéf kanceláře Saši Vondry a zrovna dnes i kandidát do Evropského parlamentu. Hlavně je to můj spolužák ze základní školy (z jedné lavice) a normální „kluk z dědiny“. Užijte si poslech a těším se na vaši zpětnou vazbu.
-
Send us a text
Dnešní díl je přímo z kabiny kamiónu, kde jsem si vlezl za Terkou Pavlusovou a natočili jsme pro vás tento rozhovor. Nikoho mladšího a křehčího, kdo by řídil kamión s takovou vášní, jako Terka, jsem v životě ještě nepotkal. Prozradila mi mnoho ze svého dosavadního života kamioňačky. Pusťte si rozhovor celý a užijte si to. A pokud se vám to líbilo, tak mi uděláte největší radost tím, že můj podcast budete sdílet ve svém okolí třeba i s babičkou, na sítích, atp.
-
Send us a text
V dnešním díle podcastu Coffee & Logistics si povídám s Veronikou Deutschovou, Obchodní a provozní ředitelkou ve společnosti SAMBULAR. Je inspirací pro ženy a také pro všechny ostatní. Její nadšení pro logistiku nezná meze a nevyhne se tomu ani v soukromém životě, i manžel o tom něco ví😁 Logistiku vidí za vším a všude:) Bavíme se o životě, o logistice a její kariéře. Už když jí táta brával na cesty jako kamióňák, Verča byla fascinovaná. Jako malá měla sen, čím chce být, ten se jí zatím nesplnil, i když není od toho úplně daleko:) Má jeden velký koníček a ráda pomáhá dobrým věcem. Tak pojďte si náš rozhovor poslechnout celý, a jako vždy, se u něj dozvíte mnohem více:)
-
Send us a text
Žen v logistice není nikdy dost, takže mým dalším hostem je Kateřina Rázlová, Viceprezidentka Transportu pro střední a východní Evropu ve společnosti DHL.
O tom jak se dostala k logistice, kde tráví s rodinou Vánoce, jaký pro ní byl návrat do práce po mateřské, co jí na její práci nejvíce baví, jak využívá kouče/mentory a co jí to dává, jak se sebe-vzdělává a proč pro ní není název funkce úplně tak důležitý. Ráda se obklopuje lidmi, kteří jsou lepší než ona. Proč by se měli zaměstnanci naučit komunikovat směrem nahoru (ke svým šéfům)?
Každý díl má to své, a proto stojí za to si jej poslechnout, nikdy nevíte, co vás zrovna zaujme, inspiruje, pobaví, možná i naučí….
-
Send us a text
Do tohoto dílu přijala pozvání další úspěšná slovenka a mým hostem byla Zuzana Racíková. Natáčeli jsme rozhovor v belgických Antverpách, kde Zuzka momentálně žije. Je to další z československých rozhovorů v řadě s velice zajímavými příběhy a Zuzka je toho důkazem. Bavím se s ní o její kariéře, ve které dosáhla vysoké pozice v globální společnosti Bekaert, co jí v průběhu kariéry provázelo, jak se na ní dívali muži, když v logistice začínala, co je jejím největším koníčkem mimo logistiky, v jakém oboru chtěla Zuzka dříve moc pracovat a na poslední chvíli změnila kurz? Rozhovor je nabitý zajímavostmi a dozvíte se mnohem více, než se dá vůbec v tomto odstavci obsáhnout:)
-
Send us a text
Do tohoto dílu přijala pozvání úspěšná žena ze Slovenska a mým hostem byla Katarína Štancová, která přijela na natáčení na kole a již více jak dvacet let žije v Belgii. Je to první československý rozhovor v logistice a pokud jste hrdí čecho-slováci, tak si jej musíte poslechnou, a máte se na co těšit. Bavíme se s Katarínou o její cestě ze Slovenska do Belgie, bude cesta vedla, co na ní zažila, jaké zkušenosti po ní nasbíral, proč se nakonec usadila v Belgii, jak si jí jako ženě dělá kariéra v logistice a co jí na ní fascinuje. Je to jedinečný rozhovor o zajímavém příběhu holky zo Slovenska;)
-
Send us a text
V 23. dílu podcastu CO&LO mám pro vás speciální hosty - Michal Beneš a Martin Hynčica z podcastu „Kruté sklady“ by BITO. Tato epizoda je zvláštní v tom, že nejenže je to naše první setkání s hosty z podcastové scény, ale je to také náš první „trojka“, kdy se bavíme ve třech lidech! Připravte se na vzrušující rozhovor, kde odhalíme jejich pohled na logistiku, prozradíme jejich zkušenosti z konference a nahlédneme do jejich osobních životů. Jak vznikl název „Kruté sklady“? Jaké jsou jejich největší obchodní filozofie? Sledujte tuto epizodu a zjistíte odpovědi na tyto otázky a mnohem více! Nechte se unést mým prvním trojitým rozhovorem, který přináší nový rozměr naší podcastové rodiny.
-
Send us a text
Tomáš Pajonk pochází z Kopřivnice a s jeho dvěma kamarády z dětství založili a stále spoluvlastní úspěšnou společnost Solvertech. Tu se rozhodli vybudovat v kopcích Valašska s krásným výhledem na Beskydy kousek od Valašského Meziříčí. Co na takové prostředí říkají zaměstnanci a jejich klienti? Zda to pomáhá kreativitě při práci? Jak celý koncept společnosti vznikl? Co vše umí jejich algoritmy v logistice? Jak oslovovali své první klienty? Jak se Tomáš dostává do pracovního "flow"? Na tyto a mnohem více zajímavých otázek, uslyšíte ještě více zajímavější odpovědi od Tomáše v tomto rozhovoru.
-
Send us a text
„Logistika je věda a umění zároveň“, říká Rudolf Malý, který se raději považuje za „průvodce logistikou“ než-li za konzultanta, a lidé v branži jej také někdy oslovují „legendo“! Co tou vědou a uměním zároveň Ruda myslí? V rozhovoru se dozvíte hodně různých myšlenek, které zapadnou nejen do logistiky a aplikovat by se daly určitě i v jiných oborech podnikání. Ano, téma rozhovoru je zaměřeno na podnikání v logistice na volné noze a ono to vlastně i tak dopadlo, velice volně až pohodově jsme si s Rudou povídali hodinku a něco. Vlastně to jen tak plynulo a vy si to teď a tady můžete celé poslechnout, nudit se u toho snad ani nebudete:)
-
Send us a text
V tomto díle se opět dostaneme pod pokličku podnikání v logistice. Mé pozvání do tohoto dílu přijal Konstantin Margaretis, CEO a zakladatel společnosti SKLADON. V rozhovoru se dozvíte mnoho, a to nejen o jeho „spanilé jízdě“ se SKLADONEM, ale také o tom, jak Konstantin pracuje s lidmi, proč jsou pro něj důležití experti v týmu, jak si vybírá, jak velkou roli hraje v byznyse nadšení (neustálý entusiasmus), jak velký potenciál má podle něj logistika. Uslyšíte také, jak se jmenovala společnost v první "nulté" fázi, a proč je dělili pouhé dvě minuty od toho, aby SKLADON nikdy nevzniknul?! Poslechněte si prostě tento rozhovor, už jen proto, že se s Konstantinem bavíme o jeho přímých zkušenostech od píky a bez „načančaných frází“.
Jo a přidávám níže ještě odkaz na jejich a RETINO e-commerce analýzu (velký test logistických standardů e-shopů v ČR). Proč je pro něj důležitá, jsme probrali v rozhovoru, tudíž další důvod si to poslechnout:)
Velký test logistiky: https://www.velkytestlogistiky.cz/
-
Send us a text
Jediný smysl dává, dělat a podnikat v něčem, čemu rozumíte! Co se nedá zaplatit penězi? Proč se vyplatí, být připravený na možnou krizi a jak jí přežít v logistice? V jaké fázi podnikání je dobré začít hledat partnera/investora, se kterým to můžete posunout dále a v nejlepším případě dobře prodat? V jakých částkách může pohybovat prodejní transakce české logistické firmy zahraničnímu investorovi? Hostem dalšího dílu Coffee & Logistics byl úspěšný podnikatel Miroslav Bradna. Vystudoval Vysokou školu dopravní a jeho prvním zaměstnáním byla práce v ČSAD Ostrava, jeho první podnikání se zrodilo v jeho 42 letech, kdy založil svou vlastní logistickou firmu, kterou úspěšně rozvíjel, a když se rozhodl najít společníka/strategického partnera, našel v něm zároveň kupce a po sléze prodal firmu japoncům. Nyní stále podniká a mimo jiné také významně přispívá k rozvoji logistiky v Moravskoslezském kraji.
-
Send us a text
Do tohoto dílu podcastu CO-LO zaměřeného na logistiku a podnikání v této oblasti, přijal pozvání Libor Výmola, majitel společnosti LV Trans s.r.o. . Představíme vám jeho inspirativní příběh. V rozhovoru se dozvíte, jak se z malé firmy stala prosperující společnost, jakým způsobem se vypořádal se všemi překážkami, které mu stály v cestě a jaké kroky musel podnikat, aby udržel svou firmu tři dekády "na živu".
Uslyšíte také, jak připravuje firmu na generační obměnu, a zda se mu to daří. Libor vám prozradí, jak startoval firmu v devadesátkách a zda by se znovu rozhodnul podnikat v logistice, po všech jeho zkušenostech. Nechte se inspirovat a poslechněte si nový díl mého podcastu o logistice. -
Send us a text
Do další epizody přijal pozvání David Kunát, CEO VAS Solutions s.r.o. S Davidem probereme, jak se dostal k logistice a jaká byla jeho cesta k vlastnímu podnikání. Byla to cesta, která vedla od studií strojařiny, přes kurýra, obchoďáka, až po založení vlastní firmy v logistice a v ní post CEO. Zavzpomínáme na začátky a těžké časy, a zkusíme z nich vydestilovat lekce pro ty z vás, kteří se do podnikání chtějí pustit, uvažují o tom nebo se jen chtějí něco nového dozvědět.
Uslyšíte, jestli s větší podnikatelskou zkušeností vnímáte riziko stále stejně a jak se časově liší práce „na sebe“ ve srovnání s korporátem. S Davidem taky probereme, co zapomněl s parťákem započítat do svých prvních kalkulací mytí přepravek, jak vypadala počáteční spolupráce s bankami a nebo jak si vybrat správný tým. Mluvíme i o svobodě v práci, proč David preferuje lokální podnikání v rozsahu 30 minut dojezdu, ale taky si povídáme o kopcích a kurzech přežití. Užijte si nový díl podcastu CO-LO a nezapomeňte mi dát vědět, jak se vám díl líbil hodnocením podcastu ve vašich oblíbených aplikacích. -
Send us a text
Jaké jsou charaktery středoevropské logistiky? Jak vypadá výuka logistiky v akademické sféře a míří do logistiky málo lidí?
O tom jsem si v dalším díle podcastu povídal s prof. Václavem Cempírkem, který je od roku 2020 rektor Vysoké školy logistiky. Prof. Cempírek působí v logistice celý život a tak se vám pokusíme v tomto díle předat spoustu praktických informací. -
Send us a text
Do dalšího podcastu dorazil Head of Sales společnosti RAILVIS.com Luboš Fronk.
S Lubošem jsme probrali množství témat kolem logistiky, obchodu a budování kariéry. Poslechněte si jeho zkušenosti mezi železniční a silniční dopravou, jak se mu podařilo získat místo v jedné z největších železničních společností (Lineas v Belgii) a jak motivovat klienta po prvním nákupu, aby službu využíval a byl s ni dlouhodobě spokojený.
Tak si udělejte kávu a zaposlouchejte se do dalšího Coffee&Logistics podcastu. -
Send us a text
Do další epizody Co-Lo podcastu přijal pozvání Ivan Richtár, výkonný ředitel Dextrum Fulfillment, a.s.
Jaké jsou predikce pro další rok v oblasti e-commerce?Jak snížili chybovost ve skladu ze dvou procent na jednu promile?Zda roboti budou brát práce a jak se na robotickou budoucnost připravit?Jaké jsou základní rozdíly mezi robotizovaným a nerobotizovaným skladem?
Náš rozhovor odstartujeme příběhem Ivana, jak se z programování dostal do logistiky, jaké byly milníky na jeho cestě a jak se jako první v Česku dostal k vytvoření a řízení plně robotizovaného skladu. Právě o automatizaci a robotizaci skladové logistiky si budeme povídat. Probereme ale také co je fulfillment, kdo jej využije na maximu, pro koho naopak není a proč je úzce spjatý s e-commerce. Z podcastu zjistíte, co v Dextrum Fulfillment žene inovace, jaké technologie implementovali a jaké chtějí do svého repertoáru přidat v brzké budoucnosti.
V podcastu uslyšíte: - Se mer