Episoder
-
Bycie osobą nastoletnią nie jest łatwe. Coraz ważniejsza staje się opinia grupy, pojawia się silna potrzeba przynależności. Młoda osoba zaczyna tworzyć relacje nie tylko z rodziną i bliskimi, ale też z ludźmi, którzy stają na jej drodze. Zaczyna rozumieć, jaka jest, ale często bywa w tym zagubiona. Emocje szaleją, a świat staje na głowie. Czy można zapanować nad tym chaosem? Czy trzeba „kontrolować” uczucia?
Jakie emocje towarzyszą nastolatkom, zwłaszcza tym uprawiającym sport? Jak to wpływa na ich poczucie własnej wartości?
O tym Daria Abramowicz rozmawia z Alicją Nowicką, psycholożką sportu, trenerką warsztatu psychoedukacyjnego.
Partnerem odcinka jest dystrybutor filmu „W głowie się nie mieści 2”. -
W świecie sportu, gdzie rywalizacja i dążenie do perfekcji są na porządku dziennym, zawodnicy i trenerzy od dawna wiedzą, jak przekształcić porażki w siłę napędową do dalszego działania. Czego możemy się od nich nauczyć?
Akceptacja niepowodzeń jako nieodłącznej części procesu rozwoju jest pierwszym krokiem do konstruktywnego radzenia sobie z porażkami. Kluczem jest zmiana naszego sposobu myślenia o niepowodzeniach. Zmiana perspektywy i praca nad własnymi przekonaniami odgrywa tu kluczową rolę. Pasja, która nas napędza, wsparcie bliskich i / albo ekspertów jest kolejnym elementem, który może pomóc przetrwać trudne chwile.
W najnowszym odcinku autorskiego podcastu Daria Abramowicz przedstawia szereg rozwiązań, które pomogą nie tylko sportowcom uporać się z niepowodzeniami i własnymi blokadami w dążeniu do celu. -
Mangler du episoder?
-
Dlaczego kibicujemy? Bo sport to więcej niż rywalizacja – to historie, emocje, wspólne przeżywanie wzlotów i upadków. Za każdym numerem na koszulce, każdym sukcesem i porażką, stoją jednak ludzie, którzy muszą znosić potężne dawki negatywnych komentarzy. Dotyczy to zresztą również bliskich sportowców: gdy Taylor Swift za sprawą swojego partnera pojawiła się w świecie NFL, wywołała lawinę reakcji, od entuzjazmu po nienawiść. W najnowszym odcinku autorskiego podcastu Daria Abramowicz, psycholog sportu, rozmawia z Joanną Gutral - psycholożką i psychoterapeutką, fanką baseballu amerykańskiego, o tym, dlaczego w niektórych kibicach budzą się skrajnie negatywne emocje, które prowadzą do hejtu. Jak temu zapobiegać? Posłuchaj podcastu Darii Abramowicz. Uwielbiasz podcasty? Słuchać, tworzyć, produkować, wszystko naraz? Zapisz się na newsletter Voice House o świecie podcastingu ► https://bit.ly/newsletterVoiceHouseMasz pomysł na rozmowę? Napisz ► [email protected]
-
Wielu rodziców wspiera swoje dzieci na drodze do sportowych sukcesów, a oczyma wyobraźni widzą je na podium olimpijskim. Badania pokazują jednak, że zbyt szybkie wtłoczenie dziecka w tryby „dużego sportu” powoduje u niego wypalenie i pogorszenie samopoczucia, może nawet prowadzić do depresji.
Jak mądrze wprowadzać dziecko na wyższy poziom sportowej rywalizacji? Jak reagować, gdy dziecko, w którym rodzice pokładali sportowe nadzieje, zaczyna tracić zainteresowanie dotychczasową dyscypliną? Daria Abramowicz rozmawia o tym z Alicją Nowicką, psycholożką sportową, trenerką warsztatu psychoedukacyjnego, która pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, trenującymi sport na różnych poziomach. Uważasz ten podcast za wartościowy? Oceń go, zostawiając gwiazdki. Nie zapomnij też podzielić się odcinkiem ze znajomymi.Posłuchaj więcej podcastów na Voice House ► https://bit.ly/DAbramowiczPodcast_VHObserwuj nas w social media:Twitter ► https://twitter.com/voice_house LinkedIn ► https://www.linkedin.com/company/voicehouse/ Instagram ► https://www.instagram.com/voicehousepodcast/ Facebook ► https://www.facebook.com/voicehousepodcast Daria Abramowicz ► Instagram https://www.instagram.com/abramowiczdaria/ LinkedIn https://www.linkedin.com/in/abramowiczdaria/ Uwielbiasz podcasty? Słuchać, tworzyć, produkować, wszystko naraz? Zapisz się na newsletter Voice House o świecie podcastingu ► https://bit.ly/newsletterVoiceHouse Masz pomysł na rozmowę? Napisz ► [email protected]
-
W środowiskach sportowych i biznesowych, gdzie tempo działania jest szybkie, a oczekiwania wysokie, umiejętność skutecznego porozumiewania się jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu. Komunikacja nie tylko wpływa na efektywność pracy zespołu, ale również kształtuje relacje i atmosferę w grupie.
Fundamentem budowania dobrych relacji w takich zespołach jest wspólny cel i jasność działania, a także zaufanie. Jego budowanie to proces, któremu warto poświęcić energię i uwagę. I właśnie o tym, jak skutecznie i z szacunkiem porozumiewać się w zespołach high performance Daria Abramowicz rozmawia z psycholożką sportową Alicją Nowicką. Uważasz ten podcast za wartościowy? Oceń go, zostawiając gwiazdki. Nie zapomnij też podzielić się odcinkiem ze znajomymi.Posłuchaj więcej podcastów na Voice House ► https://bit.ly/DAbramowiczPodcast_VHObserwuj nas w social media:Twitter ► https://twitter.com/voice_house LinkedIn ► https://www.linkedin.com/company/voicehouse/ Instagram ► https://www.instagram.com/voicehousepodcast/ Facebook ► https://www.facebook.com/voicehousepodcast Daria Abramowicz ► Instagram https://www.instagram.com/abramowiczdaria/ LinkedIn https://www.linkedin.com/in/abramowiczdaria/ Uwielbiasz podcasty? Słuchać, tworzyć, produkować, wszystko naraz? Zapisz się na newsletter Voice House o świecie podcastingu ► https://bit.ly/newsletterVoiceHouse Masz pomysł na rozmowę? Napisz ► [email protected]
-
Daje się wygadać, uważnie słucha i pyta o radę kogoś, kto ma wiedzę i doświadczenie. Tak właśnie działa Justyna Suchecka, autorka książek dla nastolatków i dziennikarka, specjalizująca się w temacie szkolnictwa i kondycji psychicznej uczniów. Dlatego jej znajomi nazywają ją "sojuszniczką dzieci i młodzieży".
Gdy pisała książkę "Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze", zaprosiła na jej łamy Darię Abramowicz, by podzieliła się swoją wiedzą o znaczeniu sportu dla zdrowia. Teraz to Daria zaprosiła Justynę Suchecką do autorskiego podcastu. Rozmawiają o presji na wyniki, poszukiwaniu pasji i prawie do błędów, a także o tym, że trzeba dać dziecku przestrzeń na poszukiwanie siebie.
-
Mecz Polska-Argentyna na mundialu w Katarze i przejście Polaków do fazy pucharowej zainspirował Darię Abramowicz do zastanowienia się, co jest ważniejsze — cel czy styl, w którym ten cel osiągamy.
- Warto planować i rywalizować po to, żeby wygrać, a nie skupiać się na tym, żeby nie przegrać, bo wtedy jedziemy na zaciągniętym hamulcu ręcznym — podkreśla Daria w specjalnym, mundialowym odcinku autorskiego podcastu.
Jak zbudować w sobie poczucie skuteczności? Jak mimo przeciwności zbudować poczucie pewności siebie? Dowiesz się z wydania specjalnego Daria Abramowicz Podcast.
-
Robert Lewandowski, Iga Świątek, Karolina Wozniacki - wielu wybitnych sportowców przyznaje, że swoje sukcesy w dużej mierze zawdzięczają rodzicom. Gdy dziecko ma talent i chce poświęcić się jakiejś dyscyplinie sportu, zadaniem rodziców jest ułatwienie mu spełnienia marzeń. W najnowszym odcinku autorskiego podcastu Daria Abramowicz, psycholog sportu, część zwycięskiego teamu Igi Świątek, radzi, jak zapanować nad własnymi ambicjami, nie przesadzić z dopingowaniem zawodniczki czy zawodnika w rodzinie. Mówi też, co zrobić, gdy dziecko nagle traci zainteresowanie daną dyscypliną. Posłuchaj!
-
Turniej US Open, przez który Iga Świątek przeszła jak burza, jest dla Darii Abramowicz kolejnym dowodem na to, jak ważne jest mentalne przygotowanie do zawodów i wyzwań, związanych z rywalizacją. W specjalnym odcinku autorskiego podcastu podkreśla, że nie da się ciągle wygrywać — nawet jeśli jesteś w swojej najlepszej formie, rywal może być w jeszcze lepszej. Jak wspomina turniej w USA? Jak kibice pożegnali Serenę Williams? Czy da się nie myśleć o presji, gdy zajdzie się na sam szczyt? Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu Darii Abramowicz.
-
Nie jest łatwo zwyciężać, ale jeszcze trudniej utrzymać się na szczycie. A co dopiero przez 35 meczów... Jak panować nad rosnącą presją? Jak się przygotować do pracy? Czy i jak odcinać się od zewnętrznych bodźców? Jak odpoczywać, gdy na regenerację mamy zaledwie chwilę? Wie o tym najlepiej Daria Abramowicz, psycholog sportu, współpracująca m.in. z Igą Świątek, autorka podcastu, w którym opowiada o potędze umysłu w świecie sportu i biznesu. W specjalnym odcinku, nagranym tuż po turnieju Roland-Garros, opowiada Jarosławowi Kuźniarowi, dlaczego lubi się rozpakowywać i po co czyta zapisy konferencji prasowych innych tenisistek.
-
Dobrze mieć pasję. Ważne jednak, by nie wpaść w pułapkę perfekcjonizmu, który potrafi zabić radość z robienia tego, co kochamy. Mówi o tym Daria Abramowicz, psycholog sportu, która na co dzień pracuje z pasjonatami. Z najnowszego odcinka jej autorskiego podcastu dowiesz się, jak uniknąć wypalenia i destrukcyjnego nastawienia do czegoś, co nas uskrzydla. Posłuchaj i rób swoje - z radością!
-
Gdyby nie stres, ludzkość zapewne nie zaszłaby za daleko. Co bardziej wyluzowany przodek kończył w paszczy tygrysa szablozębnego. I choć teraz stresów teoretycznie mamy mniej, współczesny świat nieustannie dostarcza nam powodów do niepokoju. A długotrwały, chroniczny stres, wykańcza organizm i prowadzi do masy chorób. Zanim jednak sięgniemy po drogie preparaty, sprawdźmy, czy wykorzystaliśmy bezpłatne metody, w które wyposażyła nas natura: mocny sen, kontakt z przyrodą, wsparcie najbliższych? O takich właśnie prostych, ale skutecznych i sprawdzonych sposobach na radzenie sobie ze stresem usłyszycie w autorskim podcaście Darii Abramowicz.
-
24 lutego obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Tysiące z nas ruszyły na pomoc uchodźcom, uciekającym przed rosyjską inwazją. Niestety, nie zanosi się na to, że wojna w Ukrainie szybko się zakończy, dlatego trzeba przygotować się na maraton pomocy.
Daria Abramowicz, psycholog sportu, dzieli się radami, dzięki którym będziemy mogli mentalnie stawić czoło temu wyzwaniu. W najnowszym odcinku podcastu mówi o tym, czy w obecnej sytuacji możemy się cieszyć i żyć normalnym życiem, omawia też sposoby na zadbanie o siebie, by nie ugiąć się pod ciężarem dramatów, z którymi będziemy mierzyć się w obliczu wojny u naszych wschodnich sąsiadów.
-
Sport i biznes to przestrzenie, które łączą się w coraz bardziej wyraźny sposób – mówi w najnowszym odcinku swojego podcastu Daria Abramowicz. To, co dzieje się wokół tego połączenia powoduje u sportowców psychologiczne skutki.
Dlaczego i jak wygląda połączenie tych dwóch aspektów? O tym Daria Abramowicz rozmawia z Karoliną Hytrek-Prosiecką, którą znacie z podcastu „Brandbook”.
POSŁUCHAJ rozmowy z aktorką Anną Cieślak https://bit.ly/3ku0e1Q
SPRAWDŹ serię podcastów Brand Book https://bit.ly/3jb6qwg
-
Za nami igrzyska olimpijskie w Tokio. Jak przekonuje Daria Abramowicz, psycholog sportu, były to igrzyska przełomowe, ale nie z powodu pandemii. Zauważalna była zmiana narracji dotyczącej zdrowia psychicznego sportowców.
Najnowszy odcinek podcastu to kilkadziesiąt minut opowieści o najważniejszych wydarzeniach igrzysk oraz zbiór ważnych refleksji.
POSŁUCHAJ podcastu z Moniką Pyrek https://voicehouse.co/odcinki/sportowi-rodzice-monika-pyrek/
SPRAWDŹ serię podcastów Moto Stories https://voicehouse.co/audycje/moto-stories/ -
Naomi Osaka withdrew from Roland Garros stating that she is having bouts of depression. Similarly to Andy Murray who went through such a tumultous period shortly after his injury. In the newest episode of Daria Abramowicz’s podcast you will be given the chance to experience their side of the story.
Sports psychologist and former competitive sailor will provide us with an insight into taking care of mental health and tackling psychological demands while being a full-time professional athlete. -
Z powodu długiej izolacji w pandemii mamy wysoki poziom stresu i niepokoju oraz poczucie osamotnienia. Daria Abramowicz obserwowała je na co dzień u najlepszych tenisistów - podczas Australian Open, potem na turnieju w Rzymie.
Z napięciem czy samotnością nie sposób sobie poradzić bez odpowiedniej regeneracji - dotyczy to nie tylko sportowców. W kolejnym odcinku swojego podcastu Daria opowie właśnie o tym, jak o nią zadbać, aby była efektywna. A także o innych czynnikach niezbędnych dla zachowania zdrowia psychicznego, satysfakcji z życia i dla osiągania dobrych wyników w pracy czy sporcie. Rutyna, komunikacja, wsparcie - pod każdym z tych pojęć kryją się konkretne wskazówki.SPRAWDŹ podcasty English PRO https://voicehouse.co/audycje/english-pro/
POSŁUCHAJ rozmowy z Moniką Pyrek https://voicehouse.co/odcinki/sportowi-rodzice-monika-pyrek/
-
Praca psychologów także przeniosła się w pandemii do internetu. Tym bardziej, że warunki, w jakich dziś funkcjonujemy, spowodowały, że wielu potrzebuje dodatkowego wsparcia. Pomoc psychologa online może być równie skuteczna, jak ta w realu - przekonuje Daria Abramowicz. Jakie wsparcie oferują specjaliści w sieci?
Na co realnie można liczyć i czego wymagać, gdy decydujemy się na taką usługę? Jak się przygotować, by praca z psychologiem była efektywna? Porcja tej niezbędnej wiedzy w najnowszym odcinku podcastu Darii Abramowicz.
LINK do całej serii https://voicehouse.co/audycje/daria-abramowicz-podcast/
POZNAJ sportową historię Darii https://voicehouse.co/odcinki/daria-abramowicz-o-mnie/
DLACZEGO podcasty? https://voicehouse.co/artykuly/daria-abramowicz-startuje-z-podcastami/
-
Moniki Pyrek przedstawiać nie trzeba. Jednak od czasu, gdy zakończyła karierę jako zawodniczka, sport bardzo się zmienił: i od strony wiedzy, i przygotowania trenerów, i wsparcia dla zawodników, i dbałości o ich zdrowie - nie tylko fizyczne.
Właśnie o tym Daria Abramowicz rozmawia z utytułowaną lekkoatletką. Pyta ją również, jak rodzice - kiedyś nieobecni w karierze sportowej swoich dzieci - powinni je wspierać, by sport był radością, a nie obowiązkiem czy stresem. A także - co robić, by aktywność fizyczna wychowywała i spełniała potrzeby rozwojowe naszych dzieci.
LINK do całej serii https://voicehouse.co/audycje/daria-abramowicz-podcast/
POZNAJ sportową historię Darii https://voicehouse.co/odcinki/daria-abramowicz-o-mnie/
DLACZEGO podcasty? https://voicehouse.co/artykuly/daria-abramowicz-startuje-z-podcastami/
-
Australian Open w czasie pandemii to gigantyczne wyzwanie i dla organizatorów, i dla sportowców, i dla Australijczyków, wśród których organizacja turnieju budziła silny sprzeciw. To także eksperyment, który obserwuje cały świat - zarówno organizatorzy kolejnych imprez sportowych, jak i biznes będą czerpać z doświadczeń tegorocznego AO.
Jak zapewniono ochronę przed zakażeniem ok. tysiącu osób, które przybyły na turniej? W jaki sposób zawodnicy przygotowują się na mecze, przebywając przez 14 dni w zamknięciu? Jak radzą sobie z dezinformacją i brakiem stabilizacji? Daria Abramowicz opowiada o tym wszystkim prosto z Melbourne. Jak mówi, kluczem do sukcesu jest umiejętność adaptacji i wytrzymałość psychiczna. - Se mer