Episoder
-
V druhej časti rozhovoru s anesteziológom a špecialistom na pľúcne ventilácie Dr. Andrejom D. spolu hovoríme o predpokladoch na ťažkých priebeh Covid-u, prevencii, trvalých následkoch, povinnom očkovaní a všetkom tom, na čo ste sa nás pýtali.
Zatiaľčo sa mnohí hádajú a dohadujú o pôvode, či skutočných následkoch Covid-u, sú to práve naši zdravotníci, na ktorých sa často zabúda. V prvej vlne sme im tlieskali z balkónov, v tretej sa im mnohí vyhrážajú a dokonca spôchybňujú ich úsilie pomôcť.
Aká je momentálna situácia v našich nemocniciach, aké sú predpoklady k tzv. "ťažkému priebehu"Covidu, dá sa veriť médiám, či dôverovať vakcínam od tzv. "Big farma" firiem, alebo sa tu na nás chce niekto len nabaliť? O tom všetkom a mnohom ďaľšom sa dozviete z rozhovoru s doktorom, ktorý si nepotrebuje robiť obraz z médií, pretože je v denno-dennom kontakte s pacientami, ktorých ako posledný článok napája na pľúcnu ventiláciu... -
Mangler du episoder?
-
V tejto bonusovej epizóde sa Vlado rozpráva s anesteziológom a špecialistom na pľúcne ventilácie Dr. Andrejom D. Zatiaľčo sa mnohí hádajú a dohadujú o pôvode, či skutočných následkoch Covid-u, sú to práve naši zdravotníci, na ktorých sa často zabúda. V prvej vlne sme im tlieskali z balkónov, v tretej sa im mnohí vyhrážajú a dokonca spôchybňujú ich úsilie pomôcť.
Aká je momentálna situácia v našich nemocniciach, aké sú predpoklady k tzv. "ťažkému priebehu"Covidu, dá sa veriť médiám, či dôverovať vakcínam od tzv. "Big farma" firiem, alebo sa tu na nás chce niekto len nabaliť? O tom všetkom a mnohom ďaľšom sa dozviete z rozhovoru s doktorom, ktorý si nepotrebuje robiť obraz z médií, pretože je v denno-dennom kontakte s pacientami, ktorých ako posledný článok napája na pľúcnu ventiláciu... -
V novej sérii podcastu Dobré správy sa Vlado rozpráva s minimalistom & kamošom Tomášom Štrbom o digitálnom minimalizme. Hovoria o výhodách aj úskaliach sociálnych sietí, túžbe po skutočnom "connektnutí" a úsilí byť naplno prítomný, tam kde sa v daný okamih nachádzame. Rúcajú spolu mýtus o tzv. multitaskingu a s poslúcháčmi zdieľajú aj svoju osobnú výzvu vypnúť sa dočasne z Facebooku. Ak sa Ti podcast páči, budeme Ti vďační za 5 hviezdičiek, recenziu, či zdieľanie.
-
V 4. časti série Losing my religion sa Vlado Žák s Miťom Bodnárom rozprávajú o ďaľších dôvodoch, prečo mnohí ostávajú sklamaní z cirkvi. Podľa Barna inštitútu za posledné roky viac než 50% mileniálov (cca 15-35 roční), ktorí vyrastali v kresťanskom prostredí, stráca záujem o čokoľvek spojené s "organizovaným" kresťanstvom. Prečo je to tak a čo vypôsobuje tento exodus? Ide len o frustráciu z náboženstva a cirkvi, alebo ide aj o stratu osobnej viery? Pandémia priniesla mnoho obmedzení a problémov, ale zároveň priniesla príležitosť prehodnotiť to, na čom nám naozaj záleží. Snahou série "Losing my religion" je pochopiť sklamanie a frustráciu, ktorú mnohí (nielen) mladí ľudia zažívajú a snáď ponúknuť vyvážený pohľad a sebareflekciu na mnohé zabehnuté, avšak nie vždy správne spôsoby, akými cirkev/kresťanské komunity fungujú. Hosťom série Losing my religion je Miťo Bodnár.
-
Konflikt medzi Izraelom a Hamasom síce utíchol, avšak asi to nebude nadlho. Vladova ďaľšia hostka a kamarátka Kate Hess žije viac než 18 rokov na Olivovej hore ako azda jediná blondínka uprostred prevažne arabského obyvateľstva:-) Nerobí rozdiely medzi Židmi a Arabmi, pracuje primárne s deťmi na obidvoch stranách a možno aj preto ju mnohí považujú za "peacemakera" v danej oblasti. Na druhej strane sa však nebojí nazvať teroristický Hamas pravým menom...
-
V 12 bonusovej epizóde sa Miťo s Vladom vracajú k niektorým nešťastným tvrdeniam pána Havrana, ktoré zazneli na účet tzv. "letničných" kresťanov v aprílovom podcaste portálu aktuality.sk . V čom sa mýlil a z čoho sa môžme my, ako kresťania, poučiť? Aj o tom je táto bonusová epizóda.
www.dobrespravy.online -
V tretej časti série Losing my religion, sa Vlado s Miťom rozprávajú o dôvodoch, prečo mnohí ostávajú sklamaní z cirkvi.
Podľa Barna inštitútu za posledné roky viac než 50% mileniálov (cca 15-35 roční), ktorí vyrastali v kresťanskom prostredí, stráca záujem o čokoľvek spojené s "organizovaným" kresťanstvom. Prečo je to tak a čo vypôsobuje tento exodus? Ide len o frustráciu z náboženstva a cirkvi, alebo ide aj o stratu osobnej viery? Pandémia priniesla mnoho obmedzení a problémov, ale zároveň priniesla príležitosť prehodnotiť to, na čom nám naozaj záleží. Snahou série "Losing my religion" je pochopiť sklamanie a frustráciu, ktorú mnohí (nielen) mladí ľudia zažívajú a snáď ponúknuť vyvážený pohľad a sebareflekciu na mnohé zabehnuté, avšak nie vždy správne spôsoby, akými cirkev/kresťanské komunity fungujú. Hosťom série Losing my religion je Miťo Bodnár. -
Druhé zo série Losing my religion, v ktorej sa Vlado s Miťom rozprávajú o kríze viery & ako ostať úprimný sám voči sebe. Podľa Barna inštitútu za posledné roky viac než 50% mileniálov (cca 15-35 roční), ktorí vyrastali v kresťanskom prostredí, stráca záujem o čokoľvek spojené s "organizovaným" kresťanstvom. Prečo je to tak a čo vypôsobuje tento exodus? Ide len o frustráciu z náboženstva a cirkvi, alebo ide aj o stratu osobnej viery? Pandémia priniesla mnoho obmedzení a problémov, ale zároveň priniesla príležitosť prehodnotiť to, na čom nám naozaj záleží. Snahou série "Losing my religion" je pochopiť sklamanie a frustráciu, ktorú mnohí (nielen) mladí ľudia zažívajú a snáď ponúknuť vyvážený pohľad a sebareflekciu na mnohé zabehnuté, avšak nie vždy správne spôsoby, akými cirkev/kresťanské komunity fungujú. Hosťom série Losing my religion je Miťo Bodnár.
-
Podľa Barna inštitútu za posledné roky viac než 50% mileniálov (cca 15-35 roční), ktorí vyrastali v kresťanskom prostredí, stráca záujem o čokoľvek spojené s "organizovaným" kresťanstvom. Prečo je to tak a čo vypôsobuje tento exodus? Ide len o frustráciu z náboženstva a cirkvi, alebo ide aj o stratu osobnej viery? Pandémia priniesla mnoho obmedzení a problémov, ale zároveň priniesla príležitosť prehodnotiť to, na čom nám naozaj záleží. Snahou série "Losing my religion" je pochopiť sklamanie a frustráciu, ktorú mnohí (nielen) mladí ľudia zažívajú a snáď ponúknuť vyvážený pohľad a sebareflekciu na mnohé zabehnuté, avšak nie vždy správne spôsoby, akými cirkev/kresťanské komunity fungujú. Hosťom série Losing my religion je Miťo Bodnár.
-
V 8. časti podcastu Dobré správy sa Vlado rozprával s Miťom Bodnárom o tom, ako brať seba samého s humorom a prečo je dôležité zachovať si vo veciach a komunikáciu chladnú hlavu a zdravý nadhľad. Ak sa vám podcast páči, budeme vďační za vašich 5 hviezdičiek a prípadné napísanie pozitívnej recenzie:-) Ďakujeme
-
Kniha Kazateľ hovorí o tom, že "všetko pod nebom má vhodný čas - je čas mlčať a čas hovoriť." V ktorých momentoch je lepšie ostať ticho a v akých momentoch dokáže naše ticho ublížiť viac než naše slová? Vlado s Martinkou spomínajú na situácie a momenty života, kedy ostali ticho, keď mali možno kričať a naopak... Ako si na tom ty? Dokážeš sa ozvať, keď si to situácia vyžaduje a naopak - dokážeš ostať bez slov, keď je ticho v komunikácii tou lepšou voľbou? Aj o tom budeme hovoriť v 7.epizóde.
-
Hádky, či výmena názorov sú súčasťou každého úprimného vzťahu. Je však možné prejaviť svoj pohľad, nesúhlas, či konštruktívnu kritiku tak, aby sa ten druhý stále cítil rešpektovaný a prijatý? Dozvieš sa v ďaľšom podcaste v rámci série Komunikácia.
-
Človek sa od mladého veku učí hovoriť, čítať & písať, avšak umeniu KOMUNIKOVAŤ sa učíme celý život. Manželstvo či priateľský vzťah je azda tým najpravdivejším obrazom našich komunikačných schopností, či neschopností. V 5. epizóde sa spolu s Vladom & Martinkou pozrieme na 5 neduhov, ktorým sa radšej vyvarujme: 1. Rozdávač rád, 2. Prerušovač, 3. Upokojovač, 4. Zdôrazňovač/ vysvetlovač, 5. Odpútavač
-
Väčšina problémov a nedorozumení v našich vzťahoch vzniká preto, že nevieme správne komunikovať. Nikto z nás sa nenarodil ako "rodený komunikátor." Umeniu komunikovať sa učíme celý život. Čomu sa vyhnúť a na čo si dať pozor? Pouč sa z chýb Vlada & Martinky a vypočuj si ich 3 tipy ako lepšie komunikovať...
-
V tretej z úvodných epizód Ti rozpovieme o troch kľúčových momentoch a obdobiach nášho života, ktoré mali na nás zásadný vplyv.
-
V tretej z úvodných epizód Ti rozpovieme o troch kľúčových momentoch a obdobiach nášho života, ktoré mali na nás zásadný vplyv.
-
V druhej epizóde Dobrých správ hovoríme o živote 6 ľudí, ktorých príbeh nás hlboko poznačil. Nick Vujicic, Bonhoeffer, Komenský, Heidi Baker ako aj príbehy našich starých rodičov. Za každou tvárou, vrátane tých, ktoré na druhej strane tohto podcastu nevidíme sa skrýva vzácny príbeh... tvoj príbeh! A ty si jeho autorom!
-
V prvej epizóde podcastu Dobré správy sa dozvieš o autoroch podcastu ako aj dôvodoch, prečo tento podcast vznikol. Je to podcast o tom, čo nás teší i trápi z pohľadu, ktorý vždy poteší. Silné príbehy, zmysluplné vzťahy, naše zlyhania, aktuálne problémy a otázky viery budú našou témou. Priprav sa na slzy aj smiech a čokoľvek medzi tým.
-
Otvorený rozhovor Vlada & Martinky o 3 druhov očakávaní: 1. tie, ktoré máme sami od seba, 2. očakáavania, ktoré máme od iných a 3. tie, ktoré majú iní od nás. Ako byť vnímavý na ľudí navôkol, avšak zároveň ostať slobodný/á od scenárov, ktoré sa pre tvoj život snažia písať iní?