Episoder
-
Миротворчість як напрямок діяльності громадянського суспільства масово з'явився після 2014 року. Здебільшого свого розвитку він завдячує західним фондами, які чимало інвестували у цей напрямок. Що відбувається зараз на цьому напрямку? Чи можлива така діяльність в умовах повномасштабної війни, говоримо про це відомим українським фасилітатором Максимом Єлігулашвілі.
-
Сьогодні ми поговоримо про брехню, про патерни та культурні традиції у зв’язку із цим явищем. І змушує нас звернутися до цієї теми - всюдисуща російська брехня. Те, що росіяни брешуть, є очевидним, але їхня зухвалість і частота на всіх рівнях ставить питання про російську брехну як феномен. Навіть в межах загальнолюдського феномену російський кейс стоїть осторонь.
-
Mangler du episoder?
-
Херсон був в рашистській окупації з початку березня по 11 листопада. Як жило місто в окупації, які були настрої, очікування, як люди зустрічали українську армію, говоримо про це з краєзнавцем, журналістом та політогом Дементієм Білим, який бачив ситуацію зсередини..
-
Говоримо про релігійну ситуацію на правобережній Херсонщині до, під час та після окупації з релігієзнавцєм, виконавчим директором Асоціації УМШ Олександром Кобцем.
-
Питання ревіталізації звільнених територій може бути як проблемою, так і можливістю. Але для цього треба відійти від стандартних поглядів на цей процес, де за основу береться відновлення інфраструктури. Голова ГО "Інститут громадянського суспільства, один із провідних експертів в галузі місцевого самоврядування Анатолій Ткачук вважає, що у відновленні територій треба відштовхуватися від людей. Саме вони мають стати головним критерієм навколо якого розроблятимуться стратегії розвитку.
-
Сєверодонецьк та район став осердям українського опору весною та влітку минулого року. Як і де мешкають вихідці з Сєвєродонеччини, про що вони мріють і чи планують повернутися додому після звільнення ,про це, а також про справедливість, колаборацію та розвиток. Говоримо з головою військової адміністрації Сєвєродонецького району Романом Власенком.
-
Георгій Чижов - політолог, політтехнолог, який брав участь у політичному консультуванні як в Росії, так в Україні. Народився і довгий час жив в Москві. З 2009 року Георгій живе в Україні. Голова ради у ГО Центр сприяння реформам. Його компетенції та знання дають йому можливість вдумливо та глибоко зазирнути всередину російської людини і оцінити перспективи російського майбуття.
НАШ ДРУГИЙ ПОДКАСТ: Крым в ожидании - https://anchor.fm/kostiantyn5
YOUTUBE: UAMES про Україну та Близький Схід - https://www.youtube.com/channel/UCkXSErMEBTrt7sODD7Z-uyQ
САЙТ: Центр близькосхідних досліджень - https://uames.org.ua/
-
Початок звільнення Херсонщини ставить перед громадськістю питання про нову херсонську ідентичність, яка сприятиме розвитку громади та краю після остаточного звільнення. Команда ГО "Громадський центр "Нова Генерація" розпочинає дискусію, якою має бути ця нова ідентичність. Говоримо про це з директоркою громадського центру "Нова генерація" Оксаною Глєбушкіною. Дивиться інший нас подкаст "Крым в ожидании" - https://open.spotify.com/show/036RyDfOEMGGCkn4C5l7iV
-
В Ірані починається наступний етап революції. Він буде важчим за перший, кривавішим та від його успіху чи неуспіху по великому рахунку залежатиме доля великої країни. Влада Ірану не збирається здаватися і готова до насильства. Обставини штовхають режим аятол в обійми росії, перетворюючи Іран у відкритого ворога України. Що чекає на цю країну, які шанси на перемогу противників режиму аятол.
-
Ракетні удари турецької армії по позиціях Сирійських Демократичних сил на півночі Сирії в околицях Кобані, заяви турецького керівництва про невідворотність нового вторгнення для створення 30 ти км зони безпеки вздовж кордону та витіснення звідти курдських загонів знову актуалізує курдське питання. Чому так сталося, що народ, чисельність якого близько 40-45 млн. осіб виявився розділений поміж чотирма країнами і не отримав своєї держави. Сьогодні ми торкнемося як історії, так і сучасних перспектив розвитку ситуації в складному регіоні на перетині інтересів різних регіональних та глобальних гравців.
-
Пропонуємо вам деякі результати моніторингу/соціологічного дослідження, що триває з квітня 2022 року, і яке поєднує якісні та кількісні методи, щодо уявлень росіян про перебіг російсько-української війни. Дослідження ще триває, але три його етапи дають вже цікаві результати.
-
Історія іранського втручання у війну проти України неможливо зрозуміти без аналізу історії ісламської республіки, її суперечностей та особистостей, які впливали на її формування. Сучасні драматичні відносини між Україною та Іраном - а ми стоїмо перед розривом дипломатичних відносин - неможливо зрозуміти без аналізу попередніх двосторонніх відносин. Ми пропонуємо вам сьогодні інтерв'ю з українським дипломатом, Олександром Овчаровим, який відпрацював в Ірані два закордонних відрядження і знає цю країну не з чуток.