Episoder
-
"Vannak pillanatok, amikor nincs mérlegre téve, mennyi jó döntést hoztál, hanem ki van pécézve egy rossz döntésed. Ez a felső vezetők valósága…”
Kultúrák különbözősége és valódi vezetői hatást elérő módszerek - Lencsés Gergő vezetői tanácsadó az Epic Stories vendége, aki korábban a GE Power hazai, később globális vezetője volt. Beszél arról, milyen hatással voltak rá az ázsiai és az amerikai tapasztalatai, szó esik a toxikus hiperpozitivitásról, és arról is, hogy az értékek sorrendjének kialakításához sokszor egy krízis vezet. A műsorvezető Dojcsák Dániel. -
Az X generáció korábban a munkában úgy működött, mintha nem lenne családja, otthon pedig úgy, mintha nem lenne munkája. Mára kiderült, hogy ezt lehetetlen így fenntartani…” Az Epic Stories vendége Mátyás-Kollár Gabriella közgazdász, szenior innovációs vezető, akit az AI és más feltörekvő technológiák mellett a munkavállalói elkötelezettség erősítése is érdekel. Jótékonysági projektek, kötelező tréningek és egyéni fejlődést segítő programok - hogyan motiválható leginkább a munkavállaló a standardizált környezetben? Milyen legyen és mennyire legyen gyakori a visszajelzés? Miként teremthetők meg a tanulás optimális keretei? - erről lesz szó az Epic Stories-ban, a műsorvezető Dojcsák Dániel.
-
Mangler du episoder?
-
Szigetvári József a vendégünk, aki a Szállás.hu épüléséről, sikerének titkáról beszél, és karrierjének korábbi állomásairól. Ott hagytuk abba, mennyire fontos volt, hogy a Szállás.hu-nál a vidéki fogyasztók szokásait igényeit térképezték fel alaposan, ez az, ami újszerű volt a piacon, és lényegében a sikerüket megalapozta.
-
Olyan vendéget hívtunk, akinek nagyon friss élményei vannak egy jelentős váltásról. A Forbes Magazin vezérigazgatója Galambos Márton ennek az epizódnak a beszélgetőpartnere, aki akkor, amikor a műsor készült még épp csak két hónapja töltötte be ezt a posztot. Azóta eltelt néhány hét, de nyilván ez a lényegen nem változtat.
-
Hogyan születnek az elemző cégek predikciói? Hogyan viszonyuljunk ezekhez? Hogyan értékelhetjük, ha köze nincs a valóságnak ahhoz, amit néhány évvel korábban megjósoltak? Nem általánosságokban beszélünk ma sem, egy konkrét cég kapcsán hívtuk vendégünket, az egyik legismertebb elemzőt, a Gartner szakemberét, Papp Lászlót.
-
Az üzleti terv fából vaskarika, mégis működhet – Az Epic Stories vendége Mérő László matematikus, pszichológus.
A kérdéseink pedig: Evolúció vagy gondos mérnöki tervezés? Miért kezeljük rugalmasan az üzleti tervet? Milyen hangulatban motiválható leginkább egy alkalmazott? Az Epic Stories műsorvezetője Dojcsák Dániel. -
Den Gardner és Bent Flyvbjerg könyvét Daniel Kahnemann, Nobel díjas pszichológus is jó szívvel ajánlja. A világ vezető gazdasági lapjai szerint ez volt az elmúlt év legfontosabb üzleti könyve. A könyv magyar nyelven a HVG gondozásában a Shiwaforce jóvoltából jelent meg.
Most halljunk egy kicsit részletesebb kedvcsinálót hozzá: Oláh Andrea, a Könyvben utazom podcast készítője kérdezi Dojcsák Dánielt a Shiwaforce kommunikációs igazgatóját a könyvről. A beszélgetés eredetileg a Radio Café adásában hangzott el. Halljuk! -
Manapság a csapból is a mesterséges intelligencia térhódítása folyik, ezért mi sem mehetünk el mellette: a mai epizódban többek között arról a paradoxonról is szó lesz, hogy vajon miért invesztál egyre több nagyvállalat upskillingbe és reskillingbe, ha bizonyos folyamatok esetében egyre nagyobb teret kap a mesterséges intelligencia. Kell félnünk, hogy elveszi az MI a munkánkat? Mi a helyzet a nagyvilágban, Európában, Ázsiában, Amerikában? Európa tényleg egy skanzenné válik, mert annyira más a technológiai fejlődés üteme az utóbbiakhoz képest?
A mai epizód vendége Pogátsa Zoltán közgazdász. Fő kutatási területei közé tartozik a gazdasági fejlődés, az európai integráció, a regionális gazdaságtan, valamint a szociálpolitika és a munkaerőpiac. Őt kérdezi Dojcsák Dániel, a Shiwaforce marketingigazgatója. -
A mai epizód vendége Vitézy Dávid. Biztosan mindannyian ismeritek, olvastátok a nyilatkozatait, láttátok a tévében, hallottátok már közlekedési ügyekről vagy városfejlesztésrőll beszélni, de most egy olyan témában merülünk el vele, amiről még nem sokat beszélt: arról lesz szó, hogy ő maga milyen vezető, milyen értékeket, tulajdonságokat tart fontosnak, hogyan tud innovatív, progresszív szemléletet bevinni olyan területre, ahol évtizedes megszokások uralkodnak.
A kérdező ezúttal is Dojcsák Dániel, a Shiwaforce marketingigazgatója. -
Üzleti környezetben nem ritka, hogy összegyűlnek a terület legjobbjai, az ügyfelek és szállítók, vevők és eladók.. vagyis konferenciázunk. Papírforma szerint azért megyünk oda, hogy releváns, fontos, friss tudáshoz jussunk a szakmánkban, de mindenki tudja, hogy a valódi izgalom a szünetekben kezdődik. Van aki imádja, van aki retteg tőle, de az üzleti és professzionális közegben megkerülhetetlen tényező a networking, a szakmai kapcsolatépítés.
Hogy ez ne legyen frusztráló és kényelmetlen feladat, megkértük Kovács Pétert, az ISeeQ, az Xlabs, vagy épp a Startup Safari társalapítóját, a hazai startup világ legismertebb networking guruját, hogy adjon pár kapaszkodót ebben. A barátkozás tréningben segítségére lesz Dojcsák Dániel, a Shiwaforce marketingkommunikációs igazgatója. -
Megváltozott a technológia, megváltoztak a képességek, megváltoztak a munkakörök. Vajon, ha ennyi mindent kicserélünk egy képletben, az hogyan hat a benne lévők viszonyára? A mai epizódban arra vállalkozunk, hogy közelebbről megnézzük a nagyvállalati környezetben hogyan alakult át a munkáltató és a munkavállaló viszonya az elmúlt 10 évben. Vagy éppen, miben maradt ugyanolyan? A kérdésekre a Decathlon HR igazgatója, Peszeki Gabriella válaszol. Aki pedig felteszi azokat, az Dojcsák Dániel a Shiwaforce kommunikációs vezetője.
-
Nem az AI miatt fáj a feje az IT vezetőknek. A DevOps az, amivel valójában foglalkoznak. Erről Mádi Gáborral, a ShiwaForce IT igazgatójával beszélgettek a Millásreggeli Epic Stories rovatának reggeli műsorában.
-
Többször beszélgettünk már az OKR-ről (Objectives and Key Results). A Shiwaforce 4 céges OKR-jei között azonban ott van egy szokatlan elem is. Ez egy módszertan, amivel szervezetek a nem közvetlen pénzügyi KPI-okban kifejezhető ambíciózusabb fejlődési céljaikat követhetik. Általában itt a vállalatok termékeivel és üzletfejlesztéssel kapcsolatos témák merülnek fel. A Shiwaforce 4 céges OKR-jei között azonban ott van az is, hogy “A Shiwaforce vágyott munkahely legyen”. Na, de hogyan lehet egy ilyen szervezeti célt a gyakorlatba forgatni?
A Millásreggeli műsorában kérdezték Tóth-Szabó Lindát, a Shiwaforce HR igazgatóját és Dojcsák Dánielt, a Shiwaforce marketing és kommunikációs igazgatóját. -
Lehet bízni a low code – no code megoldásokban, amennyiben a háttérben ott egy kompetens csapat, aki kódol. Hoffmann Bence, a Shiwaforce vezérigazgató-helyettese volt a Millásreggeli vendége.
-
Amíg az elmúlt 3 évben nagyívű transzformációk futottak, azok vagy lementek, vagy átalakultak oly módon, hogy a felszedett tudást szeretnék fenntartani akár a már korábban említett as a service alapú megközelítéssel támogatva. Ez a modell nemcsak az agilitásra igaz, hanem a szervezeten belüli tudás porlasztására is, ide sorolván a vállalati talent programokat is.
Földházi Csaba, a Shiwaforce agilitásért felelős szakértője és Bujanovics Rudolf, a Shiwaforce üzletfejlesztési igazgatója volt a két meghívott vendége a MIllásreggeli műsorának, amiből most újabb Epic Stories Bónusz részt faragtunk. -
Vidus Gabriella az RTL első számú vezetőjeként 2021-ben indított el egy transzformációs folyamatot, amivel az volt a célja, hogy megújítsa az RTL Magyarország hosszú évek óta változatlan, a lineáris televíziós múltban gyökerező vállalatirányítási struktúráját, és olyan, hatékonyabb döntéshozatali folyamatokat tegyen lehetővé, ami nem csak a lineáris, de a digitális piacokon is garantálja az RTL Magyarország versenyképességét a jövőben.
Az átalakítás során, egy “Executive Committee” nevű vezetői csapat kinevezése mellett számos új szolgáltatással bővült az RTL: létrejött az rtl-hu híroldal, megújult a sales house, új arculatot és nevet kapott az RTL, és elindult az RTL+ streaming platform.
A mai epizódban Vidus Gabriellával, Az RTL Magyarország CEO-jával beszélget Dojcsák Dániel, a Shiwaforce kommunikációs igazgatója. -
A munkaerőpiacon napjainkban Magyarországon négy generáció van jelen, ami azt jelenti, hogy több mint negyven év is lehet a különbség a vállalat legidősebb és legfiatalabb alkalmazottja között, a 40 év alatt pedig annyi minden történt a világban, hogy ezek a generációk jelentősen különböznek is. Ez minden szinten kihívás elé állítja a munkavállalókat és a vezetőket egyaránt. Évről-évre is változnak az eszközök, amiket használunk, az információ, amihez hozzáférünk, a módszer, ahogy ezeket feldolgozzuk. Ezeknek köszönhetően a korban egymáshoz közel állók is gyakran nehezen értik meg egymást, mivel más működést, kommunikációs formát, eszközöket tanultak meg használni.
Ebben az epizódban Steigervald Krisztián generációkutatóval és Mádi Gáborral, a Shiwaforce IT igazgatójával bontja ki Dojcsák Dániel a lehetséges jó irányokat a generációs kihívás munkahelyi feltárására, és annak megoldásaira. -
Előny lehet-e a fiatalság egy olyan, viszonylag szigorú szakmában, mint a pénzügy? Mitől válik jó vezetővé valaki a digitális transzformáció korában? Hogyan változott meg a fiatal vezetők attitűdje elődjeikhez képest? Ez generációs, vagy inkább személyes kérdés?
Ebben az epizódban Szabó Balázzsal, a HOLD Alapkezelő 2023-ban beiktatott, fiatal CEO-jával beszélget Dojcsák Dániel, a Shiwaforce marketing-és kommunikációs igazgatója. -
Mit tehetünk mi, hogy jól érezzük magunkat a munkahelyen? Oké, a kézenfekvő válasz most sokatokban biztos az, hogy adjanak több pénzt és majd nagyobb lesz a mosolyom. A helyzet azonban korántsem ilyen egyértelmű és nem hisszük, hogy nagy titkot árulunk el azzal, ha elmondom, a nagy mosoly titka nem a fizetésemelés. De akkor mi az?
Mayer Máté pszichológus terapeutával, autogén trénerrel Dojcsák Dániel, a Shiwaforce marketing-és kommunikációs igazgatója beszélget. -
Rövidtáv, középtáv, hosszútáv: tervezni mindig kell. De, hogy tervezzen az ember ilyen bizonytalan jelenben, mint ami most körülvesz minket? Olyan ütemben változik a világunk, hogy kis túlzással egyik napunk sem olyan már, mint az előző. Digitális transzformáció, AI, covid, háború, van itt minden lassan, mint a búcsúban.
Mit tehet viszont egy nagyvállalati vezető, pláne egy olyan kritikus területen, mint a HR, ahol nem tudod kivonni a tervezéskor a képletből az emberi tényezőt?
Kreiter Évával, a téma egyik szakértőjével beszélget Dojcsák Dániel, a Shiwaforce marketing- és kommunikációs igazgatója. - Se mer