Episoder
-
A Highlights of Hungary Special #6 epizódjának témája a jövőálló terek. Mit hoznak ezek a hetek-hónapok és újragondolások az építészetben, a terek tervezésében? Hogyan változik a terekhez való viszonyunk? A házibulik reneszánszát fogjuk élni, vagy kiéhezve az ingerekre, visszatérünk a korábban megszokott életterekbe, kikapcsolódási formákra? Beszélgetőtársaink ezúttal Dr. Gálik Györgyi, a londoni Design Council vezető tanácsadója, Martinkó József, az Octogon Magazin főszerkesztője és Őrfi József, építész.
-
A Highlights of Hungary Special #5 epizódjában a karantén kultúráról beszélgettünk. Ez a soha nem látott kihívás vajon milyen hatást gyakorol(t) a kultúrára, amelyik egyik napról a másikra veszítette el a talajt, s eközben milyen digitális megoldásokra ösztönözte a különböző szereplőket? Mi tartja életben most az alkotót, nem csak anyagilag, de szellemileg, mentálisan is. Hogyan lehet megtalálni a szabadságot a bezártságban? Beszélgetőtársaink ezúttal Jedlicska Márton Reklámszakember, Prieger Zsolt zenész, producer, az Anima Sound System alapítója és Máté Gábor, színész, rendező, a Katona József Színház igazgatója voltak.
-
Mangler du episoder?
-
A Highlights of Hungary Special #4 epizódjában három magazin főszerkesztőjével beszélgettünk. Beszélgetőpartnereink ezúttal László Krisztina a Marie Claire-től, Ízing Róbert a Roadster Magazintól és Pál Zsombor a Kreatív Magazintól. A nyomtatott és online kiadványok viszonyáról, a hirtelen jött digitális átállás kihívásairól és a járvány utáni kilátásokról kérdeztük őket.
-
A Highlights of Hungary Special #3 epizódjában Horváth Berta Lillával, a Van Helyed Alapítvány egyik patrónusával, Gusztos Péterrel, a SUHANJ! Alapítvány alapítójával, Horn Tamással, az Adománytaxi alapítójával és Frankó Luca pszichológussal beszélgettünk a Social distance vs. social power témaköréről és arról, hogy mennyire vagyunk szolidárisak nemcsak békeidőben, hanem ebben a kiélezett helyzetben is, hogyan lehet fenntartani ezt az érzékenységet, illetve hogyan tud a személyesség megmaradni.
-
A Highlights of Hungary az előző adással egy olyan podcast sorozatot indított el, mely a korona vírus kapcsán felállt helyzetet dolgozza fel különböző szemszögekből különböző meghívott beszélgetőtársakkal. Ezúttal, a Special #2 epizódban Németh Franciska, a János Kórház ápolóját, Somogyi Krisztina, vizuális környezetkutató, építész kritikus és Dr. Peták István, orvos, rákkutató, az Oncompass Medicine tudományos igazgatóját kérdeztük.
-
A Highlights Podcast Special #1 adásával a podcast platformunk most a teljes a világ átrendezősédére reagálva hibrid módon folytatja a Highlights podcast sorozatot.
A koronavírus, COVID-19 vírus hatásai kapcsán beszélgettünk Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértővel, a Hintalovon Alapítvány alapítójával, Vásárhelyi Gábor kutatóval, az ELTE biológia-fizika tanszék kutatócsoportjának tagjával, a CollMot társalapítójával és Kovács András Péterrel, a Telekom marketingvezetőjével. -
Globalizációról, magyarságról, kulturális hatásokról és az abba való beintegrálódásról beszélgettünk Iain Lindsay-vel, az Egyesült Királyság magyarországi nagykövetével, Böszörményi-Nagy Gergellyel, a Design Terminal vezetőjével, a Brain Bar alapítójával, valamint Trellay Leventével, a Telep Galéria társalapítójával, a 100 Szikra alapítójával.
-
A 2020-as év első podcast adásában adunk a női energiáknak Mádai Vivien, műsorvezetővel, Törőcsik Franciska, színművésszel és Varga Judit Csuti, Emmy díjra jelölt díszlet és látványtervezővel, a Prop Club alapítójával. Hármójukat a tévés-filmes szakmai közegen kívül az köti össze, hogy a Highlights of Hungary kurátori csapatának tagjai, de az adás végére kirajzolódik, hogy a kapcsolódási felületek több területen is összeérnek és kiderül, milyen az, amikor a színész színpadon kívül találkozik a díszlettervezővel, vagy az, amikor egy intenzív időszak után nem munkával telnek a hétköznapok.
-
Az ünnepek közeledtével olyan civil és vállalati kezdeményezésekről beszélgettünk, amik társadalmi ügyeket szolgálnak egész évben. Beszélgetőpartnereink ezúttal Liptay Gabriella, a KPMG Magyarország Marketing és Kommunikációs Igazgatója, Szűcs Judit, a Coca-Cola új vállalati kapcsolatokért és kommunikációért felelős vezetője és Havasi Zoltán, a Budapest Bike Maffia alapítója.
-
Hogy lehet a mai vizuális zajban valódi értéket képviselő vizuális tartalmat gyártani, átadni, terjeszteni? Hogyan tanítsuk a tudatos vizuális fogyasztást? Felvehető a verseny az amerikai dömpinggel? Hogyan és milyen irányba fog átrendeződni a filmgyártás? Lakos Nórával, a Cinemira Fesztivál alapítójával, Kurdy-Fehér Jánossal, a "Ruben Brandt, a gyűjtő" producerével és az OkosMozi platform alapítójával és Szabó Simon, színész, rendezővel beszélgettünk.
-
Műtárgynak tekinthető a bolhapiacon egy tájkép, vagy csak a galériákban találkozhatunk művészeti alkotásokkal? A műtárgypiac is egy ipar? Merre tendál Magyarországon a képzőművészetek iránti érdeklődés? Műtárgykereskedelemről, műtárgypiacról és azok online és offline térben való dinamikájáról beszélgettünk Jakab Lucával, az ArtConscious alapítójával, Bencze Péterrel, az Everybody Needs Art tulajdonosával és Sáfár Zoltánnal, a Godot Kortárs Művészeti Intézet ötletadójával és vezetőjével.
-
Ha fesztiválország vagyunk, vagyunk-e egyszerre zenei központja is a térségnek? Hol tartunk a világ nemzetközi zenei piacán? A zenén túl, mit jelent a fesztiválturizmus egy ország életében? Többek között ezekről a kérdésekről beszélgettünk Oszkó-Jakab Natáliával, a Művészetek Völgye vezetőjével, Horváth Renátóval, az Eastaste zenei licensing cég és a BUSH Showcase Hub társalapítójával és Remete Tiborral, a Highlights of Hungary alapítójával.
-
Nagyon sokféleképpen lehet kapcsolódni a kultúrához, a munkánkhoz, vagy saját magunkhoz, amelyek különböző utakra visznek el bennünket. Ebben segíthet a művészet, illetve maguk a művészek is. De honnan tudjuk, hogy mi a valódi tartalom, hogy mit jelent a kultúrában a minőség és kell-e a sikerhez mennyiség? A Highlights of Hungary negyedik adásának társművészei Juhász Anna, irodalmár, kulturális menedzser, Vajdai Vilmos, színész, rendező, a TÁP Színház alapítója, valamint Lévai Balázs, producer, rendező, forgatókönyvíró.
-
Az előző adásokban szó volt a Highlights of Hungary-ről és a kreatív iparról, a szubkultúrákról és az undergroundról. Most arra keressük a választ, hogy miért jó Budapesten élni és mitől lehetne jobb. Az építészet, városélmény és a város megannyi más aspektusáról Szemerey Samu, építész, városépítész, Sarkadi Fanni, a HoH jelölt budapestUNDERGUIDE munkatársa, a Pesthajnal egyik megálmodója, és Remete Tibor, a Super Channel és a Highlights of Hungary alapítója beszélgetnek.
-
Vannak korszakokat meghatározó szubkultúrák? Hogyan formálja az underground Magyarország jövőjét? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről beszélgettünk a BP Underground dokumentumfilm mentén Turán Eszterrel, a BP Underground dokumentumfilm sorozat társrendezőjével és producerével, a MovieBar alapítójával és Prieger Zsolt, újságíróval, producerrel, az Anima Sound System vezetőjével, HoH kurátorral.
-
"Nem elég tehetségesnek lenni, magyarnak is kell lenni!" Robert Capa.
A Highlights of Hungary nyitó epizódjában Remete Tibor, a Highlights of Hungary alapítója, Martinkó József, az Octogon magazin főszerkesztője, HoH kurátor és Szendrő Péter, a 81font Architecture&Design alapítója, belsőépítész beszélgetnek a Highlights indulásáról, működéséről, értékekről, kreativitásról, komfortzónáról és még sok, napjainkban fontos kérdésről.