Episoder

  • Na sociálnych sieťach je známa už pár rokov, vďaka šou Nákupné maniačky ju spoznala aj širšia verejnosť. Najnovšie jej hlas budú môcť počuť aj diváci v kinách - v novom poľskom filme Influencerky, kde prijala dabingovú úlohu.

    Rodáčka z Bratislavy Ema Fajnor je dámou, ktorá neplánuje zaháľať a neustále hľadá nové cesty a spôsoby realizácie. "Mám pocit, že každé tri mesiace som novým človekom," smeje sa v rozhovore v relácii Ide o nás. Aj to je dôvod, prečo z Prahy, kde väčšiu časť roka žila a pracovala, plánuje návrat na rodnú hrudu. Budúcnosť vidí pred kamerami - konieckoncov, prácu pred kamerou aj za ňou majú v rodine.

    Svet sociálnych sietí však opustiť neplánuje. "Vzťah sledovateľov s nejakým influencerom sa buduje roky. Aj ja to tak mám, sú ľudia, ktorých dlhodobo sledujem. Verím, že moji sledovatelia tiež so mnou zostanú," uviedla.

    V relácii Ide o nás prezradila sympatická tmavovláska s citom pre módu aj mnoho ďalšieho zo sveta influencingu, sociálnych médií, hovorila o vlastných plánoch, o tom, čo ju najviac baví aj o tom, na čo si musí dávať pozor. Či už smerom sama k sebe alebo ako influencer aj voči svojim sledovateľom. Viac si už pozrite v novej epizóde.

  • Lívia Labudová je klimatologička, ktorá už niekoľko rokov pôsobí v Slovenskom hydrometeorologickom ústave. Jej výskum, ktorý nedávno ocenili aj v rámci programu L´Oreál - UNESCO: Pre ženy vo vede, sa týka oblastí sucha na Slovensku. Pre Pravdu prezradila, že sa snažila pomôcť svojou troškou sektoru, v ktorom odmalička vyrastala.

    "Vždy bolo pre mňa fascinujúce sledovať, ako všetky časti krajinnej sféry na seba reagujú a ako prepojene fungujú. Od klímy cez prejavy vo vodnom systéme, čiže hydrológii, pôda, interakcia s vegetáciou a podobne. V štúdiu ma potom špeciálne zaujala klimatológia," vysvetlila pred kamerou Lívia Labudová.

    Priznala tiež, že cestu k svojmu odboru vníma trochu ako osobný príspevok pre svojich blízkych, ale aj pre poľnohospodárov vo všeobecnosti. "Bola som asi trošičku ovplyvnená aj tým, odkiaľ pochádzam. Nie som z mestského prostredia, ale dediny. Môj otec je malý farmár a odmalička som vyrastala v ročnom cykle starostlivosti o pôdu a zvieratá. Keď už bolo jasné, že nepreberiem štafetu hospodárenia, tak som sa snažila aspoň nejako ináč pomôcť. Nielen otcovi, ale všetkým v poľnohospodárskej komunite. Tento sektor je veľmi závislý od prejavov počasia. Aj prostredníctvom založenia monitoringu sucha na Slovensku som sa snažila uľahčiť fungovanie tomuto sektoru," uviedla Lívia Labudová.

  • Mangler du episoder?

    Klikk her for å oppdatere manuelt.

  • Herečku Rebeku Polákovú poznajú diváci z filmov aj televízie. Najnovšie sa objaví aj v snímke MIKI, kde stvárnila Ivetu Černákovú - manželku mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka.

    Zhovárali sme sa o prípravách na film. Prečo rolu prijala a či si myslí, že filmy o ľuďoch ako Černák majú zmysel. "Ja si nemyslím, že to je film o ňom, ale je to film o dobe. A tá doba tu bola. Je to naša minulosť. Na jednej strane chceme točiť filmy o Slovensku, o slovenskej histórii a toto je slovenská história. Mafiáni tu boli a stále sú," skonštatovala v diskusii Ide o nás. Rebeka Poláková prezradila aj svoje dojmy z výpravy a autenticity navodenia 90-tych rokov či to, ako reagovala na premenu Milana Ondríka, ktorý si Černáka zahral.

    V našom rozhovore však odzneli aj zaujímavé postrehy ženy, ktorá sa považuje za introvertku. Poláková hovorila o svojej ceste k herectvu či o práci s otcom v divadle. A nevyhli sme sa ani jej dojmom z aktuálnej situácie v kultúre, keď politici hovoria, aké filmy by mali a aké nemali byť podporované. Čo si myslí o výroku Antona Danka zo SNS, že "filmy Únos a Sviňa sa tu robiť nebudú"? Pozrite si reláciu Ide o nás.

  • Na Slovensku bola len dva a pol dňa, napriek tomu si našla vo svojom nabitom rozvrhu čas na rozhovor v relácii Ide o nás. Laura Arcolinová, vlastným menom Zmajkovičová je najlepšia slovenská tanečnica. S manželom Massimom sú tretí najlepší pár na svete v rámci latinsko-amerických tancov.

    Bol to pritom asi osud, že sa našli. On o nej povedal, že za päť minút mu bola jasné, že ju chce za tanečnú partnerku. Laura ho testovala mesiac. "Aj mne bolo po piatich minútach jasné, že toto je niečo špeciálne. Ale keď idem do vzťahu, či už biznisového, alebo v súkromí, potrebujem si byť istá," prezradila v relácii Ide o nás. Byť v pracovnom vzťahu a zároveň s rovnakým človekom zdieľať city v súkromí, nebolo ľahké. "Museli sme sa niektorí veci naučiť oddeliť," vysvetlila Laura Arcolinová. Ich vášeň pre tanec a zároveň láska jedného k druhému sa však ukázala ako najlepší recept na triumf na tanečnom parkete.

    Ten prvýkrát otestovala Laura ešte v školskom veku a spočiatku si vraj vôbec nebola istá, že tanec je pre ňu to pravé. Keď má porovnať, koľko v úspechu tvorí talent a koľko zase disciplína, odpovie bez zaváhania: "Talent je určite dobré mať, ale prevažuje tvrdá drina."

    S Laurou Arcolinovou sme hovorili o jej tanečných začiatkoch, o tom, ako vyzerá jej pracovný deň či o najväčších úspechoch. Prezradila tiež s humorom, čo na tanci rada nemá alebo ktorý národ na svete je podľa nej v tanci najlepší. Samozrejme, dotkli sme sa aj vzťahu s talianskym manželom, riešeniu konfliktov v tanečnom páre a neobišli sme ani život manželskej dvojice v Hong Kongu, kde sú už roky usídlení. Množstvo naozaj zaujímavých vecí prezradila Laura v celom rozhovore, vypočujte si ho s nami.

  • Svoj život delí medzi Ameriku a Európu. Pózuje pred objektívom, vyvoláva obdiv na sociálnych sieťach. Objavuje na akciách v Los Angeles, Las Vegas, nedávno ozdobila preteky v Miami. A našla si aj cestu do redakcie Pravdy.

    Influencerka, modelka a showgirl Veronika Rajek je momentálne najsledovanejšou Slovenkou na platforme Instagram. Vďačí za to počtu bezmála sedem miliónov sledovateľov z celého sveta. Zhruba pred rokom ich pritom mala okolo päť. Ako prezradila v relácii Ide o nás, jej pôsobenie na sieti už dávno nie je len záležitosť jedného človeka.

    Fungovanie vo svete influencingu pôsobí vo výsledku ako nablýskané predvádzanie sa. Veronika prizvukuje, že nutná je disciplína. Ona ju má vybudovanú už z domu. "Som z policajnej rodiny. Osem, teda takmer deväť rokov som robila atletiku. Nestala som sa disciplinovanou kvôli mojej práci, vždy som taká bola," uviedla v štúdiu relácie Ide o nás. S humorom, ale aj trochou frustrácie dodala, že hoci ona je disciplinovaná, dnešná doba už nie je.

    Za veľkou mlákou, kam by raz chceli odísť žiť natrvalo, sa jej páči prístup k životu. "Žijem vo svete, kde ľudia dosiahli naozaj veľké veci - či sú to športovci, herci alebo podnikatelia. Vzhliadam k nim, lebo práve ľudia, ktorí dosiahli veľké veci, ma naučili, že treba ostať ľudský," vraví kráska, ktorej snom je pózovať pre magazín Sports Illustrated. Okrem neho má ešte jeden. Prezradila aký? To sa dozviete v novej epizóde relácie.

    Veronika tiež odpovedala, aké sú jej ambície do budúcnosti. či aké sú jej skúsenosti z modelingového života. Funguje v jej prostredí veľká rivalita? Prečo sa rozhodla založiť si profil na OnlyFans, s ktorou platformou sa v minulosti súdila a prečo si myslí, že ju čínska vláda nemá ráda? Na to všetko odpovedala Veronika Rajek v relácii Ide o nás.

  • Herečka Táňa Pauhofová má nový film. Snímka Vlny, v ktorej stvárňuje jednu z členiek kolektívu niekdajšieho Československého rozhlasu - slávnu novinárku a prekladateľku Věru Šťovíčkovú si vyslúžila na festivale vo Varoch 10 minút potlesku postojačky.

    „Tvorcovia sa vždy modlia a veľmi dúfajú, aby sa ich film páčil a bol prijatý. Ale myslím si, že nikomu z nás, ani tým optimistickým, sa ani len nesnívalo, že odozva bude taká. Bolo to veľkolepé prijatie a veľmi dojímavé pre všetkých,“ uviedla Pauhofová na návšteve v redakcii Pravdy, ktorú navštívila len pár dní po spomenutej premiére.

    Snímka sa vracia do obdobia Pražskej jari a okrem napínavého príbehu zobrazuje aj fakt, že novinári a redaktori v niekdajšom Československu boli doslova ikonami obyvateľov krajiny. Samotnú Šťovíčkovú si niektorí lepili na steny a bola označovaná aj ako „poster girl“, dievča z plagátu. Vzorom bola jej novinárska práca. „Vlny majú veľmi silný príbeh – a nie je to film politický, nie je to film iba o tom, aby sme hovorili, že redaktori sú super. Ale je pre mňa veľmi dôležité, že môžeme poctivým novinárom a redaktorom v tejto dobe, ktorí čelia veľkému tlaku a osočovaniu, vzdať hold. Tým, že pripomenieme, akí sú pre našu spoločnosť veľmi dôležití,“ komentovala tiež Pauhofová v relácii Ide o nás paralelu medzi obdobím konca 60-tych rokov a dnešnými útokmi na investigatívnych novinárov či médiá.

    Nehovorili sme však len o filme a jeho vzniku. V relácii Ide o nás prišla na pretras aj kariéra herečky, nový rozmer v živote Táni Pauhofovej, ktorým je materstvo a v neposlednom rade aj spoločenská situácia. Členka SND hovorila o útokoch na novinárov, ale aj na seba samu či o možnosti, že umelci vytvoria protiodpoveď politikom, ktorý chcú umenie ovládať. "Umenie sa nedá umlčať," uviedla. Viac si pozrite v našej relácii.

  • Od minulého týždňa je aj v slovenských kinách snímka Zápisník alkoholičky. Vznikla podľa knižnej predlohy s rovnomenným názvom, pod ktorou je podpísaná Michaela Duffková a hlavnú rolu v nej stvárnila Tereza Ramba. Obe navštívili redakciu Pravdy a spoločne sme nahrali špeciálnu epizódu relácie Ide o nás.

    Životný príbeh hlavnej hrdinky v novom filme je skutočným príbehom Michaely Duffkovej. S pitím alkoholu začala pomaly, ale v jednom momente už došla do štádia, keď bola schopná vypiť dve fľaše vína denne. Azda najmä osobná sila a snaha bojovať napokon rozhodla o tom, že Michaela sa začala liečiť. Súčasťou terapie a snahy vymaniť sa závislosti sa neskôr stalo aj písanie blogu, z ktorého vznikla rovnomenná kniha a teraz aj film. Trvalo to však niekoľko rokov.

    Vo filme režiséra Dana Svátka si ju zahrala herečka Tereza Ramba. Už dávnejšie priznala, že úlohu v dráme podľa skutočného príbehu najprv odmietala. Presvedčila ju až dobrá kamarátka a dlhoročná manažérka. „Povedala mi, že sa bojím a že si vyberám komédie z dôvodu nejakého strachu a že takýto materiál potrebuje moja duša. To ma naštvalo a zároveň ma to zaujalo, pretože to bola, samozrejme, pravda. A dostala som odvahu do toho hrabnúť,“ vysvetlila držiteľka Českého leva.

  • Patrí medzi výrazné zjavy slovenskej výtvarnej scény, hoci už desať rokov žije v Spojených štátoch amerických. Priviedla ju tam láska a prinieslo to aj mnohé skúšky. Ako zvládnuť život v južanskom meste v štáte Texas, ako si udržať tvorivosť a zároveň nájsť cestu k domácim. Výtvarníčka Katarína Janečková Walshe sa medzičasom stala dvojnásobnou mamou, ale činorodou umelkyňou je stále.

    V Bratislave otvorí výstavu Matkou na konci sveta, po nej ju čaká výstava v Los Angeles a vôbec prvá muzeálna výstava v texaskom Austine. Čo všetko prezradila v relácii Ide o nás? Vypočujte si, čo hovorí o tvorivom procese, o materstve, o explicitných obrazoch z čias štúdia na VŠMU či rozoberaní rodových stereotypov alebo o tom, ako vníma život v Texase verzus život na Slovensku. Všetko v novej epizóde relácie Ide o nás.

  • Pred pár dňami aj spoločne s kolegami zo seriálu Dunaj, k vašim službám dala na pár mesiacov divákom zbohom. Herečka Jana Majeská už nakrúca nové epizódy, no našla si čas na návštevu redakcie Pravdy.

    "Mne píšu moju postavu tak rôznorodo, že raz je dobrá, raz je zlá, má svetlé momenty, má smutné momenty - čiže mám šancu zažiť všetko. Je to taká dobrá a výnimočná práca, že dúfam, že budeme ešte chvíľu vyrábať ten seriál. Už sa smejem, že pre mňa to ani nie je akoby som išla do roboty, ale akoby som šla s kamarátmi na pivo," prezradila s úsmevom Majeská na gauči v relácii Ide o nás.

    Rodáčka z Prešova je už roky vydatá za iného hereckého kolegu Mareka Majeského a tak aj téma manželstva a pôsobenia v rovnakej profesii bola jednou z tých, ktoré sme v našom rozhovore načali. Nielen o ich zväzku, ale aj o dcérach, cestovaní či o tom, ako vplýva ženská energia v domácnosti na jediného muža v nej nám Majeská porozprávala tiež.

    S Janou Majeskou sme otvorili aj otázku vývoja v spoločnosti či strachu z budúcnosti, no súčasťou nášho rozhovoru bola aj téma slobody a dôvery vo vzťahu či snaha spoznávať iné kultúry a nechať si do života vstúpiť vplyvy, vďaka ktorým sme otvorenejší. Viac si už pozrite v relácii Ide o nás.

    Priznala tiež, že situácie, ktoré zažíva ako postava, sa jej dotknú. "Všetko, čo točíme, je pre mňa ako naozaj," uviedla známa herečka, ktorá zároveň zložila poklonu svojmu seriálovému manželovi v podaní Jána Koleníka. "Je fantastický herec a drží ma v polohe, že treba dávať pozor, rozmýšľať nad tým, čo človek hovorí a ako reaguje na repliky," vysvetlila Majeská.

  • Za pár rokov sa vypracoval medzi najrešpektovanejších foodblogerov na Slovensku. Ak niekto hľadá tipy, kam sa ísť najesť (nielen) v Bratislave, s vysokou pravdepodobnosťou už navštívil jeho instagramový profil @Cojebratislava. Daniel Feranec však stále vníma jedlo najmä ako vášeň a písanie o ňom ako činnosť, pri ktorej si chce uchovať slobodu. Aj preto za všetko v reštauráciách platí a snaží sa neustále objavovať nové miesta.

    Nielen o nich, ale napríklad aj o úrovni slovenskej gastrónomie, o histórii našej kuchyne, o vzdelávaní sa v jedle sme s Danielom hovorili v relácii Ide o nás. Jednou z tém bolo aj, prečo podľa neho na Slovensku stále chýba Michelin guide a či sú tu aj reštaurácie, ktoré by mohli povestnú michelinskú hviezdu získať. A celkom v závere sme s Danielom "Čoje" Ferancom urobili aj našu vlastnú krátku "food" anketu, s ktorými trhá posledné mesiace rekordy v prehratiach na vlastnom profile.

  • Dizajnérka Ida Sándor obliekla tanečníkov Baletu SND na jednu z miniatúr podujatia Fashion Ballet. Vedeli ste však, že známa slovenská dizajnérka má za sebou bezmála tri dekády módnej tvorby. Skončila pri nej aj po štúdiu na Strojárskej fakulte - to, čo kedysi vnímala ako hendikep, dnes už nerieši. Veci ku nej prišli prirodzene. Ida v relácii Ide o nás hovorila, prečo zostala na východnom Slovensku, ako vníma Košice, rozdiel medzi ženami a klientkami v Bratislave či na východnom Slovensku. Zaspomínala si na prvé úspechy, postavenie v rámci lokálneho módneho sveta aj na to, koľko musela (a chcela) do svojej vášne investovať.

    Prezradila nám tiež, ako ku nej prišli jej známe klientky ako Zdena Studenková či Elena Kohútiková a čo darovala známej herečke k nedávnemu jubileu. A keďže "módny balet" je tentoraz aj o snívaní, o snoch musela byť reč tiež. Má vôbec nejaké? Dozviete sa v relácii Ide o nás.

  • Na Slovensku je len niekoľko dní a tie prvé strávila s médiami. Lucia Janičová, prvá Slovenka, ktorá zdolala najvyššiu horu sveta, navštívila osobne aj redakciu Pravdy. Horolezkyňa, vedkyňa v oblasti imunológie, mama - to všetko nejakým spôsobom definuje Luciu Janičovú, ktorá s horolezectvom začala pred ôsmimi rokmi. Sen vystúpiť na Mount Everest - dotknúť sa vrchola v nadmorskej výške 8849 metrov nemala vraj odmalička.

    V relácii Ide o nás opísala, aká bola jej príprava pred výstupom na Mount Everest, opísala aj detaily výstupu či pocit eufórie, ktorý zažila na vrchole. Do pamäte sa jej vryli aj momenty, keď cestou videla zamrznuté telá tých, ktorí sa z hory nevrátili. "To spracovávam doteraz," uviedla. Pri našom rozhovore sme v Lucii Janičovej dokonca prebudili spomienku z Mount Everestu, na ktorú doteraz v pamäti akoby nebolo miesto. Je totiž plná zážitkov, vnemov a obrazov.

    O tom všetkom nám Lucia porozprávala a my vás pozývame pozrieť si veľmi emotívny a čerstvý rozhovor s prvou Slovenkou, ktorá dosiahla Mount Everest.

  • Viktor Kostický sa už roky venuje obchodu a pomerne unikátnej "profesii" - je profesionálnym vyjednávačom, ktorého si firmy najímajú, keď ide o veľa. Kostického pokoj a schopnosť povedať správne veci vo správnej chvíli však nevyužívajú len veľkí biznismeni.

    Sám sa snaží pomáhať - napríklad ženám, aby docielili rovnaké odmeňovanie či zlepšenie postavenia vo firme. Organizuje prednášky, kurzy a workšopy, svoje rady poskytuje médiám aj jednotlivcom.

    Na návšteve v relácii Ide o nás poodhalil nielen trochu zo svojho vyjednávačského sveta, ale priniesol napríklad aj pár cenných rád o tom, ako si vyjednať lepší plat.

  • Len pred pár mesiacmi získal cenu Krištáľové krídlo za umenie. Ašot Haas patrí medzi najvýraznejšie zjavy súčasnej umeleckej scény - azda aj preto, že nepristupuje k tvorbe úplne klasickým spôsobom. Využíva moderné technológie, pracuje s geometriou a materiálmi, ktoré si podmaniť nie je vždy jednoduché.

    V relácii sme sa zhovárali o jeho ceste k umeniu, ale tiež o tom, čo hovorí na umelú inteligenciu, ako vníma lokálne vnímanie umenia či o tom, aké sú jeho sny do budúcnosti a mnohom ďalšom.

  • Výkonnou riaditeľkou Ligy proti rakoviny je Eva Kováčová už 22 rokov. Do občianskeho združenia prešla z komerčnej firmy a neľutuje jediný deň, že urobila toto rozhodnutie. Pred blížiacim sa Dňom narcisov, ktorý pripadá na 18. apríla 2024 a ktorý je jedným z hlavných zdrojov príjmov na projekty Ligy proti rakovine, sme sa zhovárali nielen o štatistikách či faktoch a konkrétnej pomoci, ktorú Liga proti rakovine poskytuje. Eva Kováčová si zaspomínala aj na príbehy pacientov a nechala nás nazrieť aj do pocitov pri práci v treťom sektore.

  • Herečka Kristína Sisková naposledy zaujala v projekte Zrada, diváci ju však môžu poznať aj zo seriálov Oteckovia, Druhá šanca či najnovšie Mama na prenájom. Študentka divadelného manažmentu navštívila reláciu Ide o nás, aby sme sa pozhovárali o jej skúsenostiach s herectvom, ale tiež o tom, ako vníma postavenie žien v televíznom priemysle. Kristína hovorila o generačných rozdieloch, o vlastných ambíciách či o tom, že nie vždy štúdium danej profesie vedie k tomu, aby ste ju napokon aj robili. Všetko a omnoho viac v novej epizóde Ide o nás.

  • Do Bratislavy pricestovala kvôli premiére nového filmu Petra Bebjaka. Herečka Anna Geislerová v mysterióznom trilleri Smršť stvárnila hlavnú ženskú rolu. Aj to bola príležitosť pozvať ju do redakcie Pravdy. Päťnásobná držiteľka Českého leva účinkuje vo filme, ktorý v kinách môže vyvolávať napätie alebo pocity strachu z neznámeho - v relácii Ide o nás sa však rozhovorila aj o svojich postojoch ku strachu.

    "Strach je užitočný naozaj len vo chvíli, keď vás ochráni pred nejakým nebezpečím. Ale strach, ktorý si spôsobujeme sami nejakým zbytočným premýšľaním, alebo strach, ktorý vznika tým, že dovolíme iným ľuďom, aby na nás pôsobili a chcú nás trebárs zastrašiť, to odmietam. Som na to očkovaná, mám v sebe vakcínu, ktorá mi dovoľuje vidieť akýkoľvek druh manipulácie alebo zastrašovania," vysvetlila pred kamerami Ide o nás Geislerová.

    Hovorili sme aj o pozícii ženy umelkyne a ženy matky, o rodine, Geislerovej deťoch či o tom, čo sa podpisuje na ich výchove. Na pretras dostalo sa aj to, či sa jej úlohy nejakým spôsobom podpisujú na zmene vlastných (nielen) materských inštinktov alebo vzorcov správania. Hovorili sme o Anninom písaní kníh, o tvorbe charakterov, ale tiež napríklad o tom, čo je nutné práci v umení obetovať a v čom si Anna možno bude testovať svoje limity najbližšie. Viac už v relácii Ide o nás.

  • Komička a influencerka Simona First sa so svojím vystúpením presúva z jedného mesta do ďalšieho. V prestávke svojho turné sa zastavila aj na návšteve v redakcii Pravdy. Hranice v humore si vraj nestanovuje sama. Teda s výnimkou toho, že by nikdy nehovorila nič rasistické alebo homofóbne. "Hranice si však nastavujete vy. Ako divák. Každý si môže vybrať, čo mu vyhovuje - či čierny humor, či poetický alebo rodinný. Divák rastie s komikom a učí sa určovať si vlastné hranice. A zároveň veľakrát aj vtipy, ktoré sa zdajú, že už sú za hranicou, sú možno o niečom, čo sa samotný komik snaží spracovať," prezradila tiež v rozhovore pre reláciu TV Pravda Simona First.

    Ona sama vraj už do programu zaradila aj dva vtipy o domácom násilí, ktorého bola spoločne s mladším bratom doma celé detstvo svedkom. Podčiarkuje, že aj keď publikum často zostane ticho, alebo s údesom vydýchne, je to tiež reakcia, ktorá komikom môže pomôcť. "Už to, že dokážete vybudovať v publiku istý typ reakcie, vám môže pomôcť s tým potom pracovať ďalej," ozrejmila Salátová.

    Hoci o téme domáceho násilia dokáže povedať vtipy na pódiu, na realitu sa jej spomína ťažko. Ani tejto téme sme sa však v relácii Ide o nás nevyhli. Simona vníma svoju verejnú úlohu aj v širšom kontexte a snaží sa používať svoju popularitu a meno na podporu aktivít v prospech detí či na prevenciu násilia. Aj preto nedávno podporila iniciatívu Zastavme cyklus násilia s Alianciou žien Slovenska. Hnevá ju, že posledné kroky vlády sťažujú fungovanie mimovládnych organizácií, ktoré veľakrát suplujú úlohu štátu v kontakte s obeťami domáceho násilia - či už ide o dospelých alebo deti.

    So šokom často pozoruje, ako narastá agresia vo verejnom priestore. V rozhovore sa dozviete tiež, čo hovorí Simona na cenzúru, ako slovenské publikum reaguje na politické vtipy, ako vníma sexuálne vtipy od ženských komičiek či kto bol jej najväčším mužským vzorom. Viac už v relácii Ide o nás.

  • Kedysi to bolo takmer nemožné, dnes je z toho nový štandard. Aj na Slovensku sa rozvádza bezmála polovica zosobášených párov a vznikajú nové zväzky či manželstvá.

    Prináša to vznik patch-workových rodín s oboma žijúcimi partnermi, ktorí spolu kedysi rodinu mali. Koučka, mediátorka a knižná autorka Zora Inka Grohoľová sa vo svojom knižnom debute, publikácii Moderné macochy, zamerala na ženy.

  • Aj dnes, po bezmála tridsiatich rokoch v moderátorskej brandži, patrí medzi najznámejšie televízne tváre. Moderátorka Adela Vinczeová bola hosťom v relácii Ide o nás.

    Na rozhovor sme si museli počkať, ale čakanie sa vyplatilo. Za posledný viac ako rok sa v živote známej slovenskej televíznej osobnosti udiali výrazné zmeny. Adela s manželom Viktorom Vinczem sa rozhodli pre adopciu a už nejaký čas zdieľajú svoju domácnosť aj s ich potomkom. Hoci adopčný proces nie je ešte definitívne uzavretý a tak časť informácií, stále nechce Adela zdieľať, na návšteve v redakcii Pravdy hovorila v mnohých otázkach veľmi otvorene.

    V rozhovore sa dozviete: - či si Adela Vinczeová uvedomuje, že rok 2024 je rokom jej pracovných jubileí- kam sa vo svojej kariére posunula a či je spokojná, v akom bode sa nachádza teraz- ako vníma podcasty, internetové televízie a fakt, že moderátorská profesia sa dnes presunula do online priestoru a otvorila možnosti aj pre amatérov- čo hovorí na úskalia umelej inteligencie vo svojej profesii v budúcnosti- čo aj sedem rokov po svadbe s Viktorom Vinczem zostalo v ich vzťahu rovnaké- ako sa s manželom učia jeden od druhého- či má trinástu komnatu, ktorej sa nedotkol ani jej manžel Viktor a nezmenil ju- ako prebiehalo u nich doma rozhodnutie pre adopciu dieťaťa- ako si Adela spomína na prvé stretnutie s ich adoptívnym potomkom- sťažilo im s Viktorom pozícii pri adopcii, že sú známy pár, nebáli sa médií- aký má názor na jednotlivé postupy v rámci adopcií na Slovensku- má pocit, že sa o možnosti adopcií hovorí na Slovensku dostatočne- má ešte radosť z práce v Let´s Dance, čím ju šou fascinuje- ako vníma rutinu v rámci svojej profesie- a aká bola posledná otázka, na ktorú "vlastne nemá" odpoveď...