Episoder
-
W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym dostosowanie się do nowych technologii staje się kluczowym czynnikiem dla skutecznego rozwoju przedsiębiorstwa. W tym kontekście muszą one poznać najlepsze praktyki oraz metody, które umożliwią im nie tylko przetrwanie, lecz także osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy eksperta Balluff, Mikołaja Ruty ze specjalistą lean management Mariuszem Szymochą z firmy Lean Partner Sp. z o.o.Więcej informacji i rozwinięcie materiału w formie artykułu na stronie: https://www.balluff.com/pl-pl/kierunek-przyszlosc/Wyzwania na drodze do Przemysłu 4.0 to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój branży przez pryzmat specjalistycznych analiz.
-
Brak odpowiednio wykwalifikowanej kadry już od kilku lat stanowi ogromne wyzwanie w sektorze produkcji. Firmy próbują skutecznie dostosować się do zmieniających się preferencji pracowników, takich jak praca zdalna, dążenie do równowagi między życiem zawodowym a prywatnym (work-life balance) czy też niechęcią do delegacji. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy eksperta Balluff, Pawła Popławskiego ze specjalistą branży budowy maszyn Konradem Gągorem, prezesem zarządu firmy PRO ASSEM.Więcej informacji i rozwinięcie materiału w formie artykułu na stronie: https://www.balluff.com/pl-pl/kierunek-przyszlosc/wyzwania/wymagania-rynku-pracyWyzwania na drodze do Przemysłu 4.0 to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój branży przez pryzmat specjalistycznych analiz.
-
Mangler du episoder?
-
Dynamiczny rozwój technologiczny przynosi nowe możliwości i stawia coraz większe wyzwania również przed branżą przemysłową. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy eksperta Balluff, Tomasza Dawida ze specjalistą branży przemysłowej Maciejem Koziołem z firmy GKN Automotive.Więcej informacji i rozwinięcie materiału w formie artykułu na stronie: https://www.balluff.com/pl-pl/kierunek-przyszlosc/wyzwania/rewolucja-technologicznaWyzwania na drodze do Przemysłu 4.0 to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój branży przez pryzmat specjalistycznych analiz.
-
Pasja, emocje i proaktywność. Rafał Korcz uwielbia dynamiczne środowisko pracy i odnajduje się w relacjach z ludźmi. Nasz ekspert rozumie cele nowoczesnej automatyki, a przy tym widzi ludzką twarz technologii. Historie tworzące sukces to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój firmy przez pryzmat prywatnych opowieści członków zespołu.
-
Mało kto ma to szczęście obserwować rozwój prężnie funkcjonujących organizacji od samego początku. W przypadku Balluff Polska, to Paweł Stefański był tym, który tworzył podwaliny obecnej firmy i z czasem zbudował zespół liczący kilkadziesiąt osób, przez długi czas prowadząc go w roli Country Managera. Dziś spogląda za siebie z dużą wdzięcznością dla ludzi - mentorów i współpracowników.Historie tworzące sukces to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój firmy przez pryzmat prywatnych opowieści członków zespołu.
-
Ogromna wiedza i znajomość zastosowań automatyki w praktyce sprawiają, że Tomasz Hudy dziś z duża precyzją doradza klientom w zakresie technologii Ballluff. Własna ambicja, ale również wsparcie zespołu i duże pole rozwoju pozwoliły mu stać się specjalistą na miarę potrzeb najlepszych partnerów firmy.Historie tworzące sukces to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój firmy przez pryzmat prywatnych opowieści członków zespołu.
-
Droga Joanny w Balluff Polska rozpoczęła się od zmiany środowiska. Z tradycyjnego, na innowacyjne i otwarte. Decyzja ta wpłynęła na dalszy rozwój specjalistki, która - na co dzień współpracując z wieloma działami firmy - dziś kreuje nowe standardy w analizie finansów i księgowości.
Historie tworzące sukces to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój firmy przez pryzmat prywatnych opowieści członków zespołu.
-
Charaktery, umiejętności, predyspozycje. W ciągu 20 lat Magda Jurek poznała zespół Balluff Polska od podszewki. Jako osoba świetnie zorientowana w temacie automatyki, a także doświadczona liderka w dziedzinie HR, jest w stanie dostrzec, że rozwój technologiczny kształtowany jest przez wyjątkowych ludzi. Z tą perspektywą prowadzi dziś dział marketingu operacyjnego dla całej Europy.Historie tworzące sukces to seria rozmów stworzona z okazji 25 lat działalności Balluff Polska. Przedstawiają rozwój firmy przez pryzmat prywatnych opowieści członków zespołu.
-
Od czterdziestu do osiemdziesięciu pięciu milisekund powinno trwać przełączenie biegu w automatycznej skrzyni po wciśnięciu przycisku zwalniającego blokadę. Jak w procesie produkcji sprawdzić, czy element ten działa poprawnie? Zadanie to wymagało od naszych ekspertów innowacyjnego podejścia i po raz kolejny zaproponowania dedykowanego rozwiązania.
-
Każde auto ma książkę serwisową, w której zapisywane są informacje m.in. na temat wymiany płynów czy innych elementów w pojeździe. Jak ta dygresja nawiązuje do produkcji? Otóż e-paszport jest cyfrowym odpowiednikiem takiej książki serwisowej. W kolejnym odcinku przedstawiamy rozwiązanie e-paszport, które pozwala na lepsze planowanie produkcji i przeglądów. Lepsze, czyli przede wszystkim automatyczne (operator już nic ręcznie nie wpisuje i nie uzupełnia), a przez to bardziej skuteczne i przemyślane. Miłego słuchania!
-
Co się stanie, gdy operator wkładający narzędzia do magazynu się pomyli i do maszyny zamiast wiertła o średnicy fi-20 trafi fi-40? Właściwie nic poważnego – maszyna wykona nieprawidłowy otwór albo uderzy z impetem w materiał, do którego owo narzędzie nie jest przystosowane i wówczas powstanie uszkodzenie na obrabiarce. Niestety, taka pomyłka może kosztować 30 tys. euro. Posłuchaj rozmowy naszych ekspertów o systemie e - tool, który pomaga eliminować awarie tego typu.
-
Co się stanie, kiedy po zmontowaniu samochodu odpadnie cały układ lusterka wstecznego? Straty, koszty, przestój. Jaka jest tego przyczyna? Brak warstwy podkładowej – operator zapomniał ją nałożyć. Zwykły błąd ludzki. Posłuchaj kolejnego odcinka podcastu, w którym nasi specjaliści rozmawiają o Cyklopie Balluffa.
-
W kolejnym odcinku podcastu przedstawiamy system Pick to Light. Czym dokładnie on jest? Pick to light pomaga uniknąć pomyłek na linii montażowej. Jego zadanie polega na informowaniu pracownika za pomocą światła o tym, skąd powinien on pobrać części do montażu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Natalii Gajdy z Jarosławem Burzawą – Project Managerem w Balluff Polska.
-
Dziś trudno sobie wyobrazić nowoczesną, elastyczną produkcję bez przemysłowego przetwarzania obrazu. A to dlatego, że systemy wizyjne zapewniają jakość produktów i wspierają efektywne procesy produkcyjne. Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kamińskiego - Prezesa firmy ALNEA z Jacekiem Garbowskim – naszym Industry Key Account Managerem i dowiedz się, w jaki sposób systemy wizyjne Balluff wspierają pracę naszego klienta na co dzień.
-
W kolejnej rozmowie Jacka Grabowkiego – Industry Key Account Managera Balluffa z Michałem Brejnakiem z firmy Alnea, poruszamy temat sensorów – niezbędnego elementu procesu produkcyjnego.
-
IO-Link to produkt, który cieszy się ogromną popularnością wśród naszych partnerów. O jego szerokim, praktycznym zastosowaniu, w rozmowie z Jackiem Grabowskim, Industry Key Account Manager Balluff opowie Michał Brejnak z firmy Alnea. Zapraszamy do wysłuchania podcastu.
-
Jak pokazują nasze doświadczenia, najciekawsze pomysły na aplikacje, ulepszenie ich produkcji czy procesu pojawiają się podczas spotkań z Klientami. Chcielibyśmy przedstawić kilka rozwiązań, które wdrożyliśmy w ostatnim czasie podążając za trendami i potrzebami wyznaczanymi przez odbiorców naszych narzędzi i usług. Zapraszamy do wysłuchania.
-
Posłuchaj o naszym nowym Softwarze BET
-
Zdarza się, że w pełni autonomiczny robot przemysłowy nie znajduje swojego miejsca w fabryce. Ciężko zdefiniować z góry ścieżki, którymi miałby się poruszać ze względu na to, że organizacja hali produkcyjnej się zmienia lub nie ma wytyczonych korytarzy. Bywa, że roboty są oddelegowywane do wcześniej niezdefiniowanych zadań (na przykład doniesienie brakującego komponentu do konkretnego miejsca). Wówczas pojawia się potrzeba, aby robot podążał za operatorem, który doskonale rozumie zadanie i jest w stanie wytyczyć ścieżkę.
-
Ostatnio wiele mówi się o condition monitoring – stałym, ciągłym kontrolowaniu, monitorowaniu elementów wykonawczych, które stosuje się na liniach produkcyjnych. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest czujnik BCM, czyli Balluff Condition Monitoring Sensor, który w małej, kompaktowej obudowie posiada pomiar wibracji w trzech osiach, pomiar temperatury, wilgotności względnej oraz ciśnienia otoczenia. Jak pokazuje przykład firmy SOPEM, możliwości tego czujnika można wykorzystać jeszcze szerzej.
- Se mer